HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info

Subiectele de discutie dedicate cartilor vor fi mutate in cadrul subforumului Universul Cartilor

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Filme De Groaza
Natalie
mesaj 7 Jun 2005, 10:24 PM
Mesaj #71


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 6 June 05
Forumist Nr.: 6.406



Filme horror care merita vazute ar fi:

1 Darkness Falls
2 The Prophecy 3
3 Poltergeist, filmu' mege, dar serialul e absolut superb
4 The Ring
5 Stephen King- cam toate filmele lui


Iar acu horror-uri nashpa, la care nici macar nu te sperii desi au destule imagini violente si prost realizate
1 Jeepers Creepers
2 The Amytville Horror
3 Wich Blair Project
4 Down of the Dead
5 Ghost ship
hh.gif



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arlequine
mesaj 8 Jun 2005, 03:23 PM
Mesaj #72


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 515
Inscris: 7 April 04
Din: Cluj Napoca
Forumist Nr.: 2.968



QUOTE
5 Stephen King- cam toate filmele lui

ma tem ca asta n`a facut filme... tongue.gif
in schimb a scris carti proaste dupa care s`au facut filme bune, vezi shiningu` lu kubrick biggrin.gif


--------------------
Mi alma es una caverna colmada por la marea alta,
y mi idea de soņarte una caravana de histriones...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 8 Jun 2005, 06:56 PM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



QUOTE (Cinnamon_Girl @ 8 Jun 2005, 03:23 PM)
QUOTE
5 Stephen King- cam toate filmele lui

ma tem ca asta n`a facut filme... tongue.gif
in schimb a scris carti proaste dupa care s`au facut filme bune, vezi shiningu` lu kubrick biggrin.gif

a facut. tongue.gif

"Maximum Overdrive" (1986)
coloana sonora AC/DC "Who Made Who" album produs special pt. acest film.

Acest topic a fost editat de dead-cat: 8 Jun 2005, 06:59 PM


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 8 Jun 2005, 06:56 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
arrowz
mesaj 8 Jun 2005, 07:39 PM
Mesaj #74


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 3
Inscris: 25 May 05
Forumist Nr.: 6.345



hmm...de curand am vazut Bones desi cred ca a fost scos demult...
poate daca actoru` principal nu era Snoop Dogg chiar ma speriam biggrin.gif

Ghost Ship spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arlequine
mesaj 8 Jun 2005, 08:42 PM
Mesaj #75


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 515
Inscris: 7 April 04
Din: Cluj Napoca
Forumist Nr.: 2.968



QUOTE
QUOTE (Cinnamon_Girl @ 8 Jun 2005, 03:23 PM)

5 Stephen King- cam toate filmele lui



ma tem ca asta n`a facut filme... 
in schimb a scris carti proaste dupa care s`au facut filme bune, vezi shiningu` lu kubrick 


a facut. 

"Maximum Overdrive" (1986)
coloana sonora AC/DC "Who Made Who" album produs special pt. acest film.


imi mentin parerea. in afara de coloana sonora cred ca nu`i nika remarcabil la filmu` asta tongue.gif


--------------------
Mi alma es una caverna colmada por la marea alta,
y mi idea de soņarte una caravana de histriones...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 9 Jun 2005, 10:14 AM
Mesaj #76


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



a fost regizor la filmu ala. deci l-a facut tongue.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Contessina
mesaj 12 Jun 2005, 08:38 PM
Mesaj #77


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 435
Inscris: 3 June 05
Din: derriere la colline
Forumist Nr.: 6.391



Mie mi-a placut "Final Destination 2"."Final Destination 1 nu am vazut.
(Am vazut si "Jeepers Creepers" dar mi s-a parut un film prost.Iar Darkness Falss este si mai prost).
Eu nu am vazut Expresul groazei dar dupa ce am citit aici vreau neaparat sa il vad.
Vineri am ratat 2 filme "Feardotcom" si ""Intruparea diavolului".Cine le-a vazut?

Acest topic a fost editat de Actilyse: 12 Jun 2005, 08:47 PM


--------------------
Vision de synthese
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 13 Jun 2005, 12:15 PM
Mesaj #78


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Final Destination mi-au placut ambele parti desi nu pot spune ca sunt de groaza. Am vazut ieri seara Ju On The Grudge, asadar varianta japoneza a lui The Grudge si totodata si originalul. Destul de slabut nu pot spune ca m-a facut sa ma sperii in mai mult de 3 faze. Mi-au placut foarte mult: The Ring, mi s-a parut intr-adevar scary, si la fel mi-a placut si Expresul Groazei, varianta originala. The Ring e fost cel care m-a speriat cu adevarat mai ales ca a sunat telefonul chiar dupa ce am urmarit filmuletul ala alb-negru. devil.gif
edit: Feardotcom chiar nu cred, personal, ca e cine stie ce film. E cam tras de par si destul de prost facut.

Acest topic a fost editat de skysurfer: 13 Jun 2005, 12:16 PM


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
greyhound
mesaj 14 Jun 2005, 04:58 PM
Mesaj #79


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 31 May 03
Forumist Nr.: 354



Amintesc si eu Expresul groazei, pe care l-am vazut prin '91, cand eram mai mic (poate de aia m-a impresionat asa mult). Pâna astazi, filmul ramane etalonul dupa care judec alte filme horror.
In general nu-mi plac filmele de groaza, insa as revedea Expresul..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matz
mesaj 14 Jun 2005, 07:06 PM
Mesaj #80


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 339
Inscris: 28 January 05
Din: bucuresti / piatra neamt
Forumist Nr.: 5.558



Exorcistul; Blair witch project ( I ca II e apa de ploaie); The ring; 13th ghost ;Saw ( care mi s-a parut chiar misto realizat).
Red Rose nu mi s-a parut cine stie ce. Nightmare on Elm Street, Jason vs Freddy Krueger .

PS:Jeepers Creepers mi s-a parut o porcarie, ca si Wrong Turn si Dead End.

Acest topic a fost editat de matz: 14 Jun 2005, 07:08 PM


--------------------
He who laughs last, thinks the slowest.
My wife is a sex object - every time I ask for sex, she objects.
Why is it when we talk to God we're said to be praying, but when God talks to us we're schizophrenic?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Natalie
mesaj 29 Aug 2005, 02:43 PM
Mesaj #81


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 6 June 05
Forumist Nr.: 6.406



spune cineva pe aici ca "Darkness Falls" e film prost....dak asta e slab at ce se mai poate numi film bun!?!? blink.gif

Anyway, am vz "the ring 2" varianta americana. E destul de simpatic, merge. Oricum nu se compara cu primu, nu te mai sperii, dar povestea e scrisa dragut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ausländer
mesaj 31 Aug 2005, 11:26 AM
Mesaj #82


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 284
Inscris: 24 July 04
Din: 47° 10' N, 27° 35' E
Forumist Nr.: 4.132



Cel mai recent film de groaza vazut de subsemnatul e "Skeleton Key". Fainut, actorii joaca bine, numai ca majoritatea actiunii e f previzibila. In schimb, finalul m-a impresionat. Aceeasi problema ca si la "Saw". Filmul in sine nu e o capodopera a genului, dar finalul pare sa fi fost facut cu mai mult cap.


--------------------
user posted image
Liar, lawyer - mirror, show me what's the difference?

The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man. - George Bernard Shaw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 4 Sep 2005, 03:34 PM
Mesaj #83


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Mi-a placut "Blair Witch Project" 1. BWP 2 a fost slabut pe langa prima parte asa ca nu m-am uitat decat la cateva secvente. Jeepers Creepers l-am vazut cu niste prieteni si nu mi s-a parut chiar asa de terifiant... dar, na, si atmosfera din camera era de vina, prietenii mei fiind pusi pe rasete si glume.
In general nu ma prea uit la filme de groaza decat daca e cineva langa mine care sa ma tina de mana tongue.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ksandra
mesaj 16 Sep 2005, 11:25 PM
Mesaj #84


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 48
Inscris: 8 December 04
Forumist Nr.: 5.123



pai, ce mi-sa parut scary a fost ciclul "omen" cu antichristul shi asha mai departe shi sa mai mentionam "saw", neshte idei relativ bunutze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damnatius
mesaj 17 Sep 2005, 06:10 PM
Mesaj #85


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 635
Inscris: 3 August 03
Din: Bucuresti / Ramnicu Valcea
Forumist Nr.: 537



Horror-uri care mi-au placut:

The Shining
IT 1
Child's Play ( mai tineti minte fraza "Hi! I'm Chucky! Wanna Play?")
Alien 1 (restul le consider action/thriller)
Event Horizon (chiar fain)
Tremors
Blair Witch Project 1 (mie mi s-a parut foarte scarry)


Horror-uri naspa:

The Ring - te sperie de cateva ori bine de tot cu niste imagini urate. In rest slab; la final o rasturnare de situatie ca in toate filmele de groaza mai noi - deja e un cliseu chestia asta

Jeeper's Creepers - am vazut ca l-au mentionat multi la categoria "filme bune"; well, pentru cei care nu l-au vazut, sfatul meu e: mai bine iesiti la o bere! Aceeasi adolescenti idioti, pierduti prin partile putin populate ale Americii, unde dai peste tot felul de ciudatenii. Vedem o imagine interesanta cu o grota decorata artistic, care promite mult. Apoi descoperim ca am fost pacaliti - e vorba de acelasi monstru complet idiot care mananca oameni. PLIN de clisee stupide. Apropo, cei care l-ati vazut, ce cauta melodia aia stupida in film? Probabil monstrul avea nostalgie dupa anii '50.

Jeeper's Creepers 2 - primul e reusit prin comparatie. Daca stiam ce film o sa aduca colegul de camera, mai bine facem eu deplasarea pana in Regie...



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karla
mesaj 16 Oct 2005, 03:28 AM
Mesaj #86


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 11
Inscris: 19 April 04
Forumist Nr.: 3.146



QUOTE (Damnatius @ 17 Sep 2005, 07:10 PM)

Horror-uri naspa:

Jeeper's Creepers - am vazut ca l-au mentionat multi la categoria "filme bune"; well, pentru cei care nu l-au vazut, sfatul meu e: mai bine iesiti la o bere! Aceeasi adolescenti idioti, pierduti prin partile putin populate ale Americii, unde dai peste tot felul de ciudatenii. Vedem o imagine interesanta cu o grota decorata artistic, care promite mult. Apoi descoperim ca am fost pacaliti - e vorba de acelasi monstru complet idiot care mananca oameni. PLIN de clisee stupide. Apropo, cei care l-ati vazut, ce cauta melodia aia stupida in film? Probabil monstrul avea nostalgie dupa anii '50.

Inclin sa fiu intru totul deacord cu afirmatia facuta de Damnatius in legatura cu filmul "Jeeper's Creepers".


Salutare tuturor! Printre filmele de groaza, bune zic eu, sunt "Ghost Ship", "Alien" si "Blair Witch Project 1". A si inca ceva "The village", desi poate ca nu intra chiar la categoria filme de groaza, cred ca este destul de bun.


--------------------
In momentele dificile ale vietii trebuie sa ridici capul, sa scoti pieptul in fata si sa spui cu hotarare: "Acum chiar c-am pus-o!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 16 Oct 2005, 04:18 AM
Mesaj #87


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Eu nu as incadra Alien la genul horror....


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nicoleta
mesaj 4 Nov 2005, 08:52 PM
Mesaj #88


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 46
Inscris: 28 September 05
Din: HanuAncutei
Forumist Nr.: 7.033



a aparut "saw" 2 va recomand si/sau partea1 ... ohmy.gif

Acest topic a fost editat de OnTheRun: 4 Nov 2005, 08:55 PM


--------------------
QUOTE
Mai devreme sau mai tarziu fiecaruia i se da ceea ce i se cuvine!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arlequine
mesaj 5 Nov 2005, 11:02 PM
Mesaj #89


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 515
Inscris: 7 April 04
Din: Cluj Napoca
Forumist Nr.: 2.968



din ciclul "n" insi se trezesc intr-o incapere, nu stiu cum au ajuns acolo si cineva incearca sa ii omoare.
sa va esplic eu cum e cu saw asta. deci luam una bucata incapere albastra, respectiv o camera de baie insalubra si doi insi pe care ii aruncam aoclo. mai aruncam si un mort in mijloc. na oare cum a gandit ãl regizor toata treaba. deci luam pe rand toate personajele care ar putea fi "za bed gai", infirmieru`, politaiu`, nevasta, catel, purcel tot tot tot. printr`un hint aruncat strategic fiecare dintre astia e un potential "bed gai". privitorul neinitiat intr-ale thrilleror/horrorurilor proaste ii va suspecta succesiv pe fiecare din anterior-amintitii. gresit. in final luam un personaj care sub nici o forma nu ar putea fi ãla, pe de-asupra il si facem mort, si fortam scenariu intr-atat incat in final ni se dezvaluie ca el e "za gai". de eram io regizor, faceam in asa fel incat gradinaru` sa fie za bed gai.

deci nu vreau sa vad si partea a 2`a hh.gif ma duc sa ma dreg cu un children of the corn devil.gif


--------------------
Mi alma es una caverna colmada por la marea alta,
y mi idea de soņarte una caravana de histriones...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabitza ^
mesaj 6 Nov 2005, 01:14 PM
Mesaj #90


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 925
Inscris: 24 May 04
Din: Bucale
Forumist Nr.: 3.623



am vazut ieri pe calc saw 1 si apoi am fost la cinematograf sa vad...of course, saw 2.
nu pot sa zic mare lucru despre el...continua ideea grupului de oameni care se trezesc intr-o casa (nu mai e camera ca in prima parte) si trebuie sa "joace" jocul pentru a supravietui. of course ca mor cam toti...a fost un moment in care m-am speriat si am tras o injuratura de se uita juma' de sala la mine si a mai fost un moment in care a sarit de pe scaun si am facut covor de floricele pe langa mine. rofl.gif
finalul mi s-a parut tras de par...ca sa nu zic de cacao...pentru ca juna cea drogata isi da seama ca trebuie sa pretuiasca viata (si isi da seama dupa ce e singura care supravietuieste in prima parte) si mai mult decat atat sa ii invete si pe altii sa o faca. asa ca "jig saw" moare rapus de cancer, dar ea ramane sa ii continue opera, sa joace la randul ei jocuri sadice cu oamenii. hmmm...
pe scurt...nu a meritat sa dau 150 de mii pe bilet. laugh.gif
G.


--------------------
Nu refuza niciodata placerea doar pentru ca iti este frica de ceea ce ar putea spune ceilalti despre tine...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 27 Nov 2005, 03:15 PM
Mesaj #91


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Doua filme de groaza care mi-au ramas intiparite in minte sunt :
Drumul gresit si Destinatia finala (cele doua seri) va mai aparea o serie in 2006 Final Destination 3


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares_mE
mesaj 14 Jan 2006, 02:00 PM
Mesaj #92


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 621
Inscris: 21 October 05
Forumist Nr.: 7.129



Mie imi plac foarte mult horror-urile vechi(anii 60-70)pentru ca au o atmosfera absolut deosebita pe care nu o pot regasi in nici un alt film.Printre preferatele mele sunt categoric "The omen"-toata seria,"Birds" si "Psycho"(inegalabile),"The Shining"(mi se pare unul dintre cele mai bune filme ale lui Kubrick),"Exorcistul"(la scena in care ea coboara scarile eram ceva in gen yikes.gif ),"Poltergist"(partea de final e geniala...nu pot sa mai vad un clovn fara sa-mi amintesc de filmul ala)...Dintre filmele mai recente mi-a placut seria "Urban legends"-primele 2 in special...al treilea deja devine un pic exagerat dar a reusit sa ma sperie,"The others"(are cateva momente bune),si un film japonez foarte ciudatat "Auditia"...Ar mai fi si altele dar nu mi le amintesc acum...


--------------------
"In incercarile cruciale tigara ne este de-un ajutor mai mare decat Evangheliile."
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 03:29 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman