HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dincolo de Ratiune

Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei ce cred si cei ce nu cred in astre, in Dumnezeu, in terapii naturiste, in miracole sau in ghicitul in palma. Pragul acestui forum poate fi pasit de oricine, fara nici o exceptie, dar cei care nu sunt de acord cu ideile sau marturisirile celor care posteaza aici, sunt rugati sa se abtina in a face comentarii malitioase, sau contradictorii. Aici ne dorim sa avem coltisorul lipsit de orice stres, iar scopul real ar fi acela de a-i ajuta pe cei din jurul nostru sa se simta bine, ba chiar sa gaseasca solutii catre iesirea din situatii disperate - de ce nu?

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Cristalul Vrajitoarei, Umor ocult
Marcus
mesaj 25 Sep 2004, 03:44 PM
Mesaj #36


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Initial m-am gandit sa postez la topicul "Kitschuri, de umplutura", dar apoi mi-am dat seama ca se potriveste mai bine la "Dincolo de ratiune"...

Enigme - secretele initialelor

Dupa sute de ani de observatii si studiu, astrologii au observat ca initiala numelui dat copiilor de parinti indica trasaturile marcante ale personalitatii fiecarui individ. Initiala numelui de familie joaca un rol secundar, care tempereaza sau intareste portretul principal. Femeile casatorite vor alege initiala numelui de familie de la nastere. Daca prenumele si numele de familie incep cu aceeasi litera, trasatura de caracter se accentueaza. Daca exista un prenume multiplu, trebuie sa analizezi fiecare initiala, si trasaturile de caracter se regasesc in toate.

A
Aceasta litera te face sa pierzi sau sa castigi. Cei cu litera "A" la initiala sunt cand generosi, cand tandri, devotati si iubitori, cand avari, furiosi, egoisti. Din fericire, au o fire buna si cu putina vointa scapa de defecte.

B
Cei care o au ca initiala sunt tentati sa guste toate placerile vietii. In special din cele culinare. Dar acesti gurmanzi sunt si foarte mari seducatori, asa ca nu e bine sa te increzi in cuvantul lor.

C
Este initiala celor care domina. E, de asemenea, initiala celor cu temperament puternic.

D
E litera celor descurcareti. Cei cu aceasta initiala scapa de toate capcanele. Acestia reusesc in cariera politica si in relatiile publice.

E
Ca si Eva, cei ce poarta aceasta initiala sunt curiosi. E o curiozitate stiintifica, si cine ii insoteste trebuie sa se teama de consecinte. Un defect: nu sunt prea calzi.

F
"F" este navalnic si imprevizibil ca focul. Se-aprinde repede si se stinge greu. El va seduce, va fi abil in afaceri, dar risca sa lase numai cenusa in urma lui.

G
Autoritari, cei cu litera "G" sunt gentili. Seriosi, de incredere, ei devin uneori putin rigizi. Cateodata devin mizantropi.

H
Are simtul realitatii. Intors spre ceilalti, el ii va ajuta intotdeauna. Este un bun mediator, care straluceste in societate, dar nu-si recunoaste cu usurinta greselile.

I
"I" este animat de simtul dreptatii. El isi urmeaza convingerile intime, dar o face mai mult pentru ceilalti decat pentru el insusi.

J
Fermecatori si bon-viveuri, cei cu litera "J" in frunte cauta mereu noi orizonturi. Ei reusesc mai bine in activitatea profesionala decat in viata personala, in care lipsa de rigoare le poate juca renghiuri.

L
Comunicative, persoanele cu "L" sunt fiinte sociabile, pentru care dialogul este lucrul cel mai de pret. Le plac calatoriile. Mai degraba vorbareti, in sensul bun al cuvantului, ei exceleaza in transmiterea mesajelor, tragand totodata cu urechea la ce-i in jur.

M
Litera umanistilor. Cei care o au sunt oameni aplecati spre actiuni caritabile. Se ocupa de copii, de persoanele in varsta. Uneori sunt excelenti mediumi.

N
Litera lui Napoleon. Cei care o poarta sunt fermecatori, ambitiosi, aroganti. Au totul pentru a reusi si nu dau niciodata inapoi, orice ar fi.

O
Litera "O" este imaginea lunii pline, dar cei cu "O" pot fi placizi sau lunatici, imprevizibili. Au o anumita tristete, sunt visatori fara egal.

P
Nu sunt perfecti, caci aluneca cu usurinta pe panta placerilor, dar pot fi si tari ca stanca atunci cand ei ii apara pe cei oropsiti. Sfaturile lor sunt cele mai bune.

R
Cel putin cei cu "R" stiu ce vor. Din nefericire, vor trebui sa astepte mult pana sa-si vada visul implinit. Dar ce conteaza, intr-o zi, ambitia le va fi satisfacuta.

S
Sensibili si senzuali, cei cu "S" apreciaza dovezile de tandrete, chiar daca nu-si dezvaluie usor sentimentele. Aceasta trasatura de caracter le va folosi daca opteaza pentru medicina, pedagogie sau afaceri.

T
Cei cu "T" cauta sa-si traga totul spre ei: munca sau viata familiala. Exigenti cu ei insisi, ei sunt tot la fel si cu ceilalti. Uneori pot deveni tirani. Dar succesul nu-i ocoleste.

U
Dotati pentru orice, cei cu "U" au simt practic, simt la familiei si cauta sa se faca indispensabili. Agreabili si simpatizati, pot deveni de temut atunci cand interesele lor sunt in joc.

V
Cei cu "V ezita intre dorinta de singuratate si anturaj, intre indrazneala de orice fel si adevar, intre aroganta si umilinta, intre aventura si rutina.

X
Nonconformisti, sinceri, cateodata din cale-afara, cei cu "X" fac intotdeauna ce vor si nu evita contradictia. Si asta declanseaza, adesea, razboaie.

Z
Purtatorii literei "Z" pot deveni mesageri divini. Ei vor merge intotdeauna pe drumul cel bun, fara griji si indiferent cat i-ar costa.

(Sursa, "Formula AS")


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 25 Oct 2004, 02:50 AM
Mesaj #37


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



QUOTE (Marcus @ 3 Mar 2004, 04:26 PM)
Oh Doamne ! Ce ochi cat cepele are Leul ala... ori a venit de la chef?

Asa e, fioros rau.... si-ti dai seama ca odata pe luna i se umple botu de singe..... yikes.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 25 Oct 2004, 02:50 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 06:42 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman