HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2167 Pagini V  « < 2165 2166 2167  
Reply to this topicStart new topic
> Zi-ne Ce Ai In Cap, continuarea...
Rating 4 V
Fantasee
mesaj 15 May 2023, 04:40 PM
Mesaj #75811


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Ziua bună hiya.gif am comis tot ceea ce aveam de comis în week-end. O singură nereușită am avut fiindcă nu era pe stoc cartea pe care o căutam. Am izbutit însă să cumpăr mult mai multe chestii decât planificasem. glases.gif
Curtea noastră e atât de mică încât un robot nu are sens, nici măcar unul bio laugh.gif vă mulțumesc pentru sugestii, domnilor, m-au binedispus.


Pentru săptămâna curentă provocarea este să împiedic viespile să-și pună cuiburi în gard, pe la ferestre sau prin ghivecele cu bambus din curte. Am un insecticid eficient, dar trebuie să-i asigur 24 de ore fără ploaie pentru efect complet.
Mă uit la vreme și nu pare că ar fi suficient de generoasă în următoarele zile. La radio era timpul probabil, ascultam în drum spre sală dimineață. Anunțau ploi cu caracter de aversă.
I-am strigat știristei că ea are caracter de aversă rofl.gif și soțul meu a izbucnit în râs ... apoi și eu cu el. Kim's Convenience, dacă ați prins referința.


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 24 May 2023, 06:20 PM
Mesaj #75812


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Seara bună!

Fantasee, să nu dai cu insecticid, că vor muri și albinele și alți polenizatori utili. Viespile au și ele rolul lor în lanțul trofic dintr-o grădină. Am avut câteva cuiburi mici pe balcon, am observat târziu. Le-am ars doar cuiburile, viespile erau plecate, cu o brichetă din aia lungă pentru aprins aragazul. Bunicul meu ardea cuiburile din podul casei cu o făclie. O singură dată am fost înțepat de o viespe, pentru că se pusese pe gâtul meu în spate, nu am știut ce este și am dat cu mâna. Eram adolescent, mi-a trecut în 2 zile. Albinele m-au înțepat de mai multe ori, nu am probleme cu ele. Odată chiar de vârful nasului. Nu s-a umflat prea tare așa că n-am ajuns să semăn cu un clown. rofl.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 28 May 2023, 06:25 AM
Mesaj #75813


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Fantasee, nu da cu insecticide, sta de vorba ca doua doamne tu cu sefa de viespi spoton.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 28 May 2023, 06:25 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Fantasee
mesaj 31 May 2023, 03:08 PM
Mesaj #75814


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Ziua bună tuturor hiya.gif am dat cu insecticid până am obosit rofl.gif , dar au fost doar 22 de ore până la ploaie.
M-am tot uitat să văd dacă o fi mers sau sunt cuiburi făcute prin curte și am unul pe zid ascuns printre florile lonicerei goldflame. Probabil mai găsesc și pe balcon, când ajung să-l inspectez și pe el.
Au explodat trandafirii, bujorul și-a făcut și el de cap, iasomia are boboci anul ăsta thumb_yello.gif iarba de pampas bate spre 3 metri, dar nu face flori deloc. Cred că o tund și eventual la toamnă o concediez.
Afinele au flori puține, zmeura se reface încet, iarba din curte a devenit pajiște cu flori mici galbene și portocalii, nu le știu numele.
E foarte vară pe afară.

Week-end-ul ăsta am de curățat mobilierul de curte și pe cel de balcon.
Apoi mă mut să bibilesc și florile din fața casei, că lavanda stă să înflorească și am de plantat ceva decorativ sub tuia smaragd din ghivece. Aș vrea petunii colorate turbat, în funcție de ce găsesc pe la Hornbach.
Apoi, marți seară am Powerwolf.

E vaaarăăă 38.gif


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 13 Jun 2023, 12:30 PM
Mesaj #75815


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



S' trăiț de marț 13!


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 13 Jun 2023, 01:08 PM
Mesaj #75816


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Erwin hiya.gif Să trăim că trebuim! se răspunea cândva la această urare.

Nu mi-a plăcut foarte mult spectacolul live la Powerwolf. S-au străduit mult și sunau bine, probabil nu sunt eu publicul lor țintă. Abia aștept Amon Amarth. ohyeah.gif
Nu am ajuns la Hornbach să-mi iau plante, dar m-am ținut exemplar de programul de sală. Astfel, am căpătat niște vânătăi noi de care îmi va lua ceva timp să scap. În curând va trebui să-mi schimb mănușile, au început să se tocească.
Am în cap povești noi. Le scriu săptămâna asta.
Pentru week-end planul e să mergem la cumpărături și să stăm degeaba. Probabil vom trage și câteva jocuri pe PC și câteva ore la piscină.
Mai am de învățat să înot și să merg pe bicicletă. Știu foarte bine cum să muncesc și să fac ce trebuie, nu știu cum să mă distrez. Asta e vara în care învăț cum să mă și distrez.

Voi ce plănuiți să învățați?


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 20 Jun 2023, 01:31 PM
Mesaj #75817


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



hiya.gif Probabil că abia terminasem de planificat lene peste week-end că universul se și pusese pe râs. laugh.gif În fine, week-end-ul pe care l-am trăit a avut zero treabă cu cel planificat.
Mă abțin să vă spun ce aș vrea să fac în week-end-ul care vine că nu știu dacă mai are universul chef de hlizeală încă. rofl.gif
În următoarele 3 zile fac o evaluare a dressing-ului din perspectiva accesoriilor. Dacă termin mai repede, bravo mie thumb_yello.gif dar istoric nu am motive să mă bănuiesc de așa ceva.

Voi cum vă distrați zilele astea?


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 22 Jun 2023, 09:13 PM
Mesaj #75818


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Bună seara, hangii!
Ce am în cap? Eii, ce să mai am? Mă gândesc că mi-e bine și am timp să șed și să cuget… rofl.gif Văzând goana Fantaseei de a le face pe toate, îmi amintesc cum mă văitam și ei cu mult timp în urmă. Lasă fata mamii, faci ce poți, e și mâine o zi. wub.gif
Azi mi-a trecut prin cap să fac suc și gem de visine. Sunt la rece, mâine le procesez. Mi-a mai trecut prin cap o super limonada cu fructe, cu gheață și mentă. Bună și ea.
De unde răsfățul ăsta pe capul meu? Așa e la pensie, dragilor. Faci “decât” ce-ți trece prin cap! mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 24 Jun 2023, 04:03 PM
Mesaj #75819


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Mhm... azi m-am straduit de un lucru pentru fiu-meu... nici macar nu ma suna sad.gif
Dar prin Smartphone derbedeii astia se plimba prin internet prin toata lumea...

Acest topic a fost editat de Cla: 24 Jun 2023, 04:14 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 7 Jul 2023, 04:11 PM
Mesaj #75820


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Ziua bună hiya.gif facem de toate, după cum spui, dăscăliță harnică mwah1.gif Cla hmm.gif ce i-ai spune fiului tăi dacă te-ar suna?

Week-end-ul ăsta ne ținem de prostii ohyeah.gif fiindcă următorul e cu aniversări și apoi fugiiim în vacanță.
Sâmbătă e cu doftoriceli, apoi cumpărături și filme seara. Duminică testăm o cofetărie nouă și alegem cadouri pentru următoarele două - trei week-end-uri.

Era să uit să vă spun cum a fost la Amon Amarth: genial, am lălăit cu ei. Dar nu mă mai duc la Arene vreodată că mă satur de stat în picioare după 3 ore.
Marchez data în calendar: la 45 trecute fix am ajuns să prefer să stau jos la un concert rock. rofl.gif Aș face bine să consult un kinetoterapeut sau frusty.gif girlchat.gif


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 25 Jul 2023, 02:23 PM
Mesaj #75821


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Gata cu prima felie de vacanță hiya.gif ziua bună, ce mai ziceți?

Aseară am făcut o margarita fără sirop de agave, una mică așa, și ne-am bucurat de ea uitându-ne pe pozele făcute în vacanță și reflectând asupra evenimentelor.
Ne-am asigurat că mergem în zone prin care nu am mai fost și că vizităm oameni pe care nu i-am mai întâlnit până acum. Deși ar fi trebuit, fiindcă sunt cumva parte din familia îndepărtată.
A fost fascinant pentru mine să-i întâlnesc, să înțeleg ce anume i-a modelat diferit și cum au reușit să rămână la fel ca ceilalți în anumite privințe, deși au trăit alte lucruri și au făcut alegeri nepopulare.
Îmi sunt dragi și oamenii și pildele pe care mi le oferă viața cu sprijinul lor, sper să le învăț și să le țin minte.

Zilele astea spăl rufe, repopulez frigiderul cu cele necesare, îngrijesc curtea și planific ultimele detalii pentru felia de vacanță din august.
Pentru felia de vacanță din septembrie sunt în urmă cu cadouri, cazări și ... nici nu mai știu ce. rofl.gif Noroc că am liste pentru tot și toate.
De mâine reluăm antrenamentele la sală, filmele la prânz și cina pe bază de crudități.


Mai avem încă o jumătate de vară să ne facem de cap în ritmul ăsta. yay.gif


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 11 Aug 2023, 02:34 PM
Mesaj #75822


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Ziua bunăhiya.gif e vremea pentru zacuscă! laugh.gif August vine mereu cu multă bucătăreală pentru mine. Am de comis zacusca, alt gem de mango și un chili picant pentru porționat și congelat.
Planificasem pentru week-end-ul ăsta să spăl vreo câteva covoare, sunt din bumbac și s-ar usca repede. Dacă ar fi arșița tipică, nu norii fotogenici de care beneficiem de câteva zile.

Era așa lejer la sală de dimineață, cu lumea probabil plecată prin concedii, doar noi doi și dependenții de sport: câțiva domni care par că își petrec viața acolo.
E amuzantă secvența de socializare la sală între necunoscuții care se văd des rofl.gif experiența e mult diferită față de ceea ce anticipasem.

Voi cum vă distrați? Știu că vă distrați jamie.gif ohyeah.gif





--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 13 Sep 2023, 05:10 PM
Mesaj #75823


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Ziua bună tuturor hiya.gif gata vara și vacanțele! Dar nu sunt gata petrecerile, aniversările și bucătărelile.
Am cumpărat deja primul cadou de Crăciun yeah.gif ceva pentru casă. Prefer lucrurile făcute pe îndelete, niciodată pe grabă. Apreciez spontaneitatea, dar doar în conversație în general. Adulții planifică. spoton.gif

Săptămâna asta, că tot s-a dus jumătate, avem toate cele obișnuite. Vineri seară mergem la concert și pentru week-end comitem niște ardei umpluți, ceva mai multicei.
Fiindcă mai sunt încă zile cu peste 30 de grade, nu retrag încă lenjeriile de pat din in. Deci fierberea, uscarea și stocarea lor o las pentru alt final de săptămână din luna asta.
Mâine culegem primul ciorchine de strugure din acest an să marcăm toamna oficial. Mi-e poftă de prune, aș face găluște.
Și am 4 cărți noi de citit ... ceaiuri noi de savurat. Distracție wub.gif


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 8 Oct 2023, 10:10 AM
Mesaj #75824


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Ohh, galuste cu prune, ce fain... thumb_yello.gif Eu am pentru azi Rigatoni al forno cu antipasti.

Pentru voi, o Duminica draga va doresc.

mwah1.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 8 Nov 2023, 03:23 PM
Mesaj #75825


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Ziua bună hiya.gif s-a făcut noiembrie. S-au copt gutuile și tre să fac ceva cu ele înainte să se strice. Am un dor de gem de gutui cu rodii si trandafir laugh.gif mi-e dor de țările calde cred.
Am terminat de scris o listă cu chestii de comis până la Crăciun, una cu cele până la revelion și una cu cele de februarie. Mă pricep la liste ceva de speriat. rofl.gif
La execuție nu am strălucit până acum, dar mai știi? O fi ăsta anul cu performanța.

Voi ce planificați? Vă aștept să stăm de povești.


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 10 Nov 2023, 07:23 AM
Mesaj #75826


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Fain Fantasee, cu gutuile. Eu mi-am propus sa ignor Craciunul si la Anu Nou sa îmbatrânesc ca deobicei. ohyeah.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 7 Dec 2023, 07:48 PM
Mesaj #75827


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Ziua bună hiya.gif e decembrie deja dance.gif și a nins azi. Îmi place cum arată grădina sub zăpadă, așa că am pozat-o cât de mult am putut.
Sunt în grafic cu planul, dar abia îmi trag sufletul la finalul zilei, semn că va trebui să o las mai lejer curând. Odihna nu o planific eficient, deocamdată laugh.gif

Cla hiya.gif ce e aia îmbătrânire și cine are vreme de așa ceva? harhar.gif


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 14 Dec 2023, 08:45 AM
Mesaj #75828


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Pai timp pentru asta nu prea mai avem, Fantasee. Nasol o sa fie când nu mai stim când ne-o venit timpul, si bine daca vine repede, sa nu-ti mai dai seama ce prostii ai facut la viata ta ohyeah.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 25 Feb 2024, 02:31 PM
Mesaj #75829


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Buna Duminica, voua "tutulor", barbatilor si barbatuselor. Sau cum suna femeuii si femeleleioaselor ? roflmao.gif
Când mi-a sunat azi telefonul, asa m-a trezit, cu Faxel din Detroit si Beverly Hills. Na, va pup mwah1.gif

AXEL F.



--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 25 Feb 2024, 02:50 PM
Mesaj #75830


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



...si ceva pentru doamnele noastre:

A Blues for you, Ladies, from Hot Pants Road Club - Austria


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 25 Feb 2024, 03:20 PM
Mesaj #75831


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Si Marius (Cla) se gândeste la voi. rolleyes.gif

...and the band played on - Simple Minds

Good News from the next World


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 28 Feb 2024, 01:16 PM
Mesaj #75832


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Hmmm, ce femeie zdravana la bateria lui Kid Rock, de parca ar fi nevasta lui Tandarica biggrin.gif

Bawitdaba


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 29 Feb 2024, 07:27 AM
Mesaj #75833


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Blumenau e un oras din Brazilia de Sud, aproape de Uruguay.
Orasul arata ca o copie de Bavaria, oamenii vorbesc portugheza si germana.
Baietii din München au tinut acolo un concert, cântând La Poeira pe portugheza, uitati-va ce le-a placut oamenilor:

La Poeira


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 7 Mar 2024, 03:14 PM
Mesaj #75834


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Ziua bună hiya.gif tot foarte repede trec toate, semn că distracția e cât se poate de distracție! Ca să mai și dorm, a trebuit să las în așteptare câteva hobby-uri, că-mi dădea în foc oala cu treburi.
Prin urmare, revin la bucurii. Ce mai faceți, simpaticilor? jamie.gif

Pentru mine sunt toate cam cum vi le spuneam: mers la sală, muncă și iar muncă, zen (adică grădinărit, piață, curățenie, gătit, rufe) că de acolo îmi trag inner peace. rofl.gif
Îmi pot relua cititul, esențialul stat degeaba și scrisul. S-ar putea chiar să am vreme să încerc un hobby nou anul acesta, în spiritul optimismului debordant.

Voi ce mai faceți?


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 7 Mar 2024, 03:19 PM
Mesaj #75835


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Bună să-ți fie inima, Fantasee! thumb_yello.gif

Bine facem, tocmai am fost la Caput Mundi, am mai fi stat, dar ne-am întors, că na, nu toate drumurile duc la Roma... rofl.gif
Au rămas destule lucruri de văzut pe-acolo și pentru o a doua vizită, să fim sănătoși și la pungă groși, și-om mai mere! jamie.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 12 Mar 2024, 10:02 PM
Mesaj #75836


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Erwin @ 7 Mar 2024, 02:19 PM) *
am fost la Caput Mundi, am mai fi stat, dar ne-am întors, că na, nu toate drumurile duc la Roma... rofl.gif

No, am facut si eu asa o croaziera cu nevasta-mea împrejurul lumii, dar acolo nu ne-a placut, asa ca am decis sa stam acasa pe balcon. ohyeah.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 22 Mar 2024, 07:41 PM
Mesaj #75837


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Na, mai e cineva acasa ? flowers.gif
Ieri s-au trezit doua babe la cimitir, zice una: A venit primavara.
- Ce ?
- A venit Primavara !
- Ce ??
- Ah, dute-n p**a !!
- Aaaa, a venit primavara !! wub.gif

______________________________________

Iari alea doua, stau pe banca la cimitir.
- Auzi, câti ani ai tu ?
- Nouasnoua.
- Si ? Mai mergi acasa sau ti-ai facut aici patu ?

Acest topic a fost editat de Cla: 22 Mar 2024, 08:09 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 22 Mar 2024, 09:09 PM
Mesaj #75838


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Fantasee @ 7 Mar 2024, 02:14 PM) *
Ziua bună hiya.gif tot foarte repede trec toate, semn că distracția e cât se poate de distracție! Ca să mai și dorm, a trebuit să las în așteptare câteva hobby-uri, că-mi dădea în foc oala cu treburi.
Prin urmare, revin la bucurii. Ce mai faceți, simpaticilor? jamie.gif

Pentru mine sunt toate cam cum vi le spuneam: mers la sală, muncă și iar muncă, zen (adică grădinărit, piață, curățenie, gătit, rufe) că de acolo îmi trag inner peace. rofl.gif
Îmi pot relua cititul, esențialul stat degeaba și scrisul. S-ar putea chiar să am vreme să încerc un hobby nou anul acesta, în spiritul optimismului debordant.

Voi ce mai faceți?


Fantasee, eu încep ziua cu munca, adica ma uit la ziua cu o mutra neagra, adica ce ma-sa e azi iari...
Cea mai buna fantazie e ca visez ca visez, s-a întâmplat ca am visat ce a fost ieri si nici macar n-am mai stiut ce am mâncat ieri spoton.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 22 Mar 2024, 09:21 PM
Mesaj #75839


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



[quote name='Fantasee' date='7 Dec 2023, 06:48 PM' post='776259'

Cla hiya.gif ce e aia îmbătrânire și cine are vreme de așa ceva? harhar.gif
[/quote]
Îmbatrânire ? E ca o brânza pe care o bagi în beci, nu în frigider.
Daca te gândesti la Sex - Gaina batrâna face supa buna.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 22 Mar 2024, 09:50 PM
Mesaj #75840


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Cla @ 22 Mar 2024, 08:21 PM) *
[quote name='Fantasee' date='7 Dec 2023, 06:48 PM' post='776259'

Cla hiya.gif ce e aia îmbătrânire și cine are vreme de așa ceva? harhar.gif

Îmbatrânire ? E ca o brânza pe care o bagi în beci, nu în frigider.
Daca te gândesti la Sex - Gaina batrâna face supa buna.

Apropo gaina: E gonata de cocos si ea se gândeste: Ce sa fac, daca stau zice ca-s c**va, daca o sterg sunt fraiera... cred ca mai bine ma-mpiedic.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 11 Apr 2024, 05:20 AM
Mesaj #75841


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Te-ai trezit ? Scoala de te culca biggrin.gif
Daca nu, poate ai chef de un Mercedes Benz

.


Sau de micul dejun, pune untu-n tigaie

.


Acest topic a fost editat de Cla: 11 Apr 2024, 05:31 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 11 Apr 2024, 06:19 AM
Mesaj #75842


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Salutari din Bayern si Brazilia.

Voxxclub - In Bavaria


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 11 Apr 2024, 06:41 AM
Mesaj #75843


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



O zi faina la un lac în Bavaria.

Rock mi heit Nocht


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 12 Apr 2024, 12:08 PM
Mesaj #75844


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Ieri m-am uitat la Spartacus cu Kirk Douglas. Pe cer erau doua fâsii de aer condensat de la avioane si un Centurio roman explica ceva soldatilor. Numai ca avea pe mâna un ceas. ohyeah.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2167 Pagini V  « < 2165 2166 2167
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 23 April 2024 - 08:19 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman