HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Implantul Cu Silicon
Bine sau Rau?
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 33
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
Mihai
mesaj 14 Mar 2003, 08:01 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Pana la urma, ajuta femeia sa arate mai bine.
In acelasi timp insa ii umbreste naturaletea.

Asadar, este implantul cu silicon o idee buna sau proasta?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 22 Mar 2003, 01:15 PM
Mesaj #2


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Daca este bine facut si nu iti dai seama la o privire fugitiva, nu e nici o problema - nici macar nu distruge naturaletea. In plus, sunt anumite femei care nu sunt multumite de aspectul sanilor, asa ca este o modalitate foarte buna pentru ele de a se impaca si a-si recapata poate chiar increderea in sine. Pentru ca, mai buna este o femeie cu silicoane, decat una complexata, ascunsa, care o face doar cu becul stins.
Acum - parerea mea - nu trebuie exagerat - adica puse niste marimi imense, exagerate. Dar, cine stie, poate si alea plac anumitor persoane...


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 24 Mar 2003, 04:58 AM
Mesaj #3





Guests






Da, la prima vedere pare bine, dar daca o strangi mai tare in brate(stii ce vreau sa zic) si atunci ii spargi punguta cu silicon si ceva devine flasc sau minuscul in mana ta , mai pare bine?
Desi sunt femeie, desi inca mai am momente in care sunt complexata de sanii mei mici, tot nu sunt de acord cu siliconul, chiar daca acum sunt si alte metode (cum ar fi, cica, apa cu sare), toate pot duce la probleme mari de sanatate , urmate chiar de cancer si extirparea sanului(ma rog, depinde de organismul fiecareia, dar nu e exclus).Asa ca, mai bine mai mititele, dar naturale si sanatoase, ca la urma urmei nu-ti trebuie "plapuma" sa te invelesti, daca ai ce strange in mana ce mai conteaza marimea?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 24 Mar 2003, 04:58 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Cain
mesaj 7 Apr 2003, 01:17 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



Ha, Afrodita... Da, ceva acolo... biggrin.gif Sa stii ca nu e RAU sa te invelesti cu ele.. Nu e nici macar nepasator.. E chiar BINE. tongue.gif Si, daca vrea, si poate sa se aranjeze asa, nu strica. Faci cancer de la un milion de alte chestii, lasa silicoanele... Apropo, abia astept sa-ti schimbi parerea, sa te vad cu noile balconase.. smile.gif 30.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grx1us
mesaj 8 Apr 2003, 07:41 AM
Mesaj #5


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 43
Inscris: 7 April 03
Forumist Nr.: 170



Ultima chestie cu silicoane> Cica intr/o tara mult mai civilizata ca a noastra *in imperialismul decadent*, functionarii de la un crematoriu ar fi facut plingere la autoritati ca la incinerarea cadavrelor cu implanturi, acestea (implanturile( explodeaza de ii baga in sperieti. nu stiu cit de reala este, insa am citit/o intr/o revista
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Himera
mesaj 22 Apr 2003, 08:19 AM
Mesaj #6


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 8
Inscris: 21 April 03
Din: USA
Forumist Nr.: 218



Eu consider implanturile (Bust, pometi, fese...) un abuz...
Singurul caz in care consider implantul cit de cit "acceptabil" este ca prostetic dupa mastectomie radicala, deci la reconstructia unui sin extirpat...
In rest, riscul nu merita nici pe departe "avantajele"!


--------------------
"Fiecare om are in el o scinteie daruita de soare, care trebuie odata si odata sa lumineze!"
W. Shakespeare
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petru
mesaj 22 Apr 2003, 12:50 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.480
Inscris: 24 March 03
Din: Husi
Forumist Nr.: 120



Implanturile sunt bune in masura in care sporesc siguranta de sine a femeii in cauza. Dar cred ca sunt extrem de nocive pentru sanatatea respectivei femei.


--------------------
"noi suntem simboluri si traim simboluri!" - Ralph Waldo Emerson
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 26 Apr 2003, 02:07 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Eu cred ca depinde de fiecare femeie. Si eu am avut o perioada in care imi doream sanii mai mari insa acum sunt pe deplin multumita (mi-au mai crescut smile.gif ). Femeile isi doresc implanturi cu silicon deoarece vad ca barbatii considera sexy o femeie cu sanii mari (o stiti pa Dolly Buster??) si isi creaza astfel complexe de inferioritate. Parerea mea e ca daca chiar doreste orice femeie poate sa devina ce vrea,crede sau isi imagineaza insa cu anumite riscuri care de obicei nu ar merita asumate. Oricum acum nu mai sunt la "moda " sanii mari asa ca .... rolleyes.gif


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 3 May 2003, 02:44 PM
Mesaj #9


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



QUOTE (Carmi @ Apr 26 2003, 03:30 PM)
Oricum acum nu mai sunt la "moda " sanii mari

Pentru ca nu au avut "efectul" scontat. Majoritatea femeilor declara ca au facut implanturi ca sa le dea incredere in sine cica - adevaratul motiv il stim cu totii. Problema e ca nu li s-au aruncat barbatii la picioare nici dupa implant.

Foarte putine implanturi arata natural, nu stiu de baieti, dar eu le vad de la o posta, chiar si cu o privire fugitiva. Si mai ales pe trupuri slabe arata urat.

Singurele femei pe care le inteleg sa faca asta sunt cele care au nenorocul sa fie total plate (genul "pui compresa si trec"). Dar si atunci poti fi feminina si sexi si fara implanturi.

Oh, si poate e off-topic, dar urasc cu pasiune buzele injectate. Oribil. Dezgustator pina la voma.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 3 May 2003, 11:34 PM
Mesaj #10





Guests






Ma bag si eu in seama acum, sa-i raspund lui Cain(pe unde umbli, mey? blink.gif ), caci parerea mi-am postat-o o data: Eu nu am nevoie de silicoane, doar de cateva kilograme in plus, pe care le-as capata daca nu as mai avea unele probleme si situatii de un stress ingrozitor.Daca totul imi merge ok , marimea lor ajunge exact la 89-90, deci perfecti, si nu-mi trebuie mai mult...Oricum iubi ma iubeste si mai slabanoaga si cu sani mai micuti,sac! tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mi_
mesaj 16 Aug 2003, 05:44 PM
Mesaj #11


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 476
Inscris: 15 August 03
Forumist Nr.: 609



O sa rādeti dar vina pentru mania implanturilor o poarta īn cea mai mare parte ... barbatii. Daca acestora nu le-ar mai curge atāt de mult balele dupa balcoane imense ar disparea si motivatia fetelor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 16 Aug 2003, 09:30 PM
Mesaj #12





Guests






Cine sa rada Mi_? Mai ales cand zici un adevar biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mi_
mesaj 17 Aug 2003, 12:06 AM
Mesaj #13


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 476
Inscris: 15 August 03
Forumist Nr.: 609



Acum poate ca natura stie ea ce stie daca a īnzestrat barbatul cu bale pentru balcoanele mari. Cum ar fi fost daca barbatii īn loc sa se uite dupa body s-ar interesa brusc de inteligenta? Pus de silicoane se face pe banda rulanta, dar implant de creier, mai rar... biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 17 Aug 2003, 02:44 AM
Mesaj #14


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Poate ca daca barbatii ar fi fost mai interesati in creierul femeii, atunci s-ar fi inventat un implant de inteligenta, si nu de silicon. Ei, ce zici?


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 3 Oct 2003, 06:15 AM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Atata timp cat exista riscul ca sa transformati niste "dealuri sensibile" in niste "monstrii insensibili" (sfarcurile risca sa-si piarda total sensibilitatea dupa implantul cu silicon), de ce tu (femeia complexata) ai prefera sa fii un instrument sexual pentru barbati decat sa profiti din plin de sexualitatea ta?


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andutza
mesaj 5 Nov 2003, 01:05 AM
Mesaj #16


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 15
Inscris: 1 November 03
Forumist Nr.: 1.110



Am intalnit multe persoane chiar cu sanii mari care vorbeau de dorinta lor de a-si face implant, nu pentru marire ci pentru forma.Standardele barbatilor au crescut intr-atat de mult incat nu numai ca isi doresc un bust generos, dar si forma perfecta.Corpul uman, tinde sa devina prin chirurgie plastica sau tratamente cu diversi hormoni (la barbati) "ca la carte" si isi piere toata naturaletea si prospetimea sa.De ce sa nu fim imperfecti cu totii si sa ne acceptam asa cum suntem, ca doar fizicul conteaza destul de putin in comparatie cu restul?
Eu n-am nici un complex fizic.Imi doream inainte de 18 ani o operatie estetica la nas dar mi-a trecut intre timp.Mi-ar placea si niste sani mai mari dar daca sunt iubita si asa nu mai are nici o importanta ca mi s-au redus dimensiunile de la 97 la 89 in urma unor kg pierdute.Sunt multumita de mine, in mare, si cred ca fiecare femeie ar trebui sa se impace cu ea insasi pentru ca indiferent in ce mod artificial isi ajusteaza formele in interiorul ei ramane aceeasi si acolo e primul loc in care trebuie sa schimbe ceva, daca e cazul: increderea in sine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 5 Nov 2003, 01:45 AM
Mesaj #17


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Bine zis Andutza.
Eu nu cred ca o sa-mi fac vreodata asa ceva. Mi s-ar parea dezgustator. ohmy.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fericita
mesaj 10 Dec 2003, 01:23 AM
Mesaj #18


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 114
Inscris: 3 December 03
Forumist Nr.: 1.360



Mie mi se pare o ideea geniala pentru femeile care au avut de suferit operatii sau care au sanii... naspa. Scuzati limbajul abrupt.
Pentru cele care nu se mai satura si vor, vor si iar vor... nu ma vad in postura in care sa comentez. Daca fac POC... pe socoteala lor.
Mai sunt si cele care doresc o interventie care sa le mareasca cu putin sanii.

Exceptand cazurile disperate, in mare e vorba de increderea in sine pentru care uneori sacrifici destul de mult. Naturaletea?


--------------------
"Zambeste mereu...caci nu stii niciodata cine se va indragosti de zambetul tau." Garcia Marquez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fericita
mesaj 10 Dec 2003, 01:39 AM
Mesaj #19


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 114
Inscris: 3 December 03
Forumist Nr.: 1.360



Revin sa completez... "cazurile disperate" nu fac parte din cele care vor "mai mult". Adica increderea de care ziceam tine de alte-si cele la unele dintre noi. Adica ca sa zic drept... niste tate siliconate, ce incredere poa' sa-ti dea, daca nu sunt barbati prin preajma? hh.gif
In forum nu vorbeam despre psihilogia feminita ci daca siliconul ajuta sau nu (parca). Indiferent de motiv, ca-mi place mie
sau nu, silicoanele sunt cu siguranta folositore. Si utile. La agatzamente? spoton.gif


--------------------
"Zambeste mereu...caci nu stii niciodata cine se va indragosti de zambetul tau." Garcia Marquez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicaV
mesaj 5 Jan 2004, 08:40 AM
Mesaj #20


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 518
Inscris: 13 December 03
Forumist Nr.: 1.472



Dupa parerea mea, e o idee imorala. Dimpotriva, femeile ar trebui sa isi doreasca sini mai mici ca sa nu excite dorinta barbatilor. Eu chiar mi i-as reduce pe ai mei, ca eu sint genul de femeie care nu umbla dupa barbati si care isi acopera corpul cit mai mult (nu am purtat mineci scurte de ani de zile). Or, degeaba am atitudini de mironosita daca am sini cam mari. Chiar ar fi bine daca ar fi moda operatiilor de reducere de sini. Ca sa nu se simta femeile mutilate, ar fi mai bine sa si-i faca mici. Cele care cred ca pot sa traiasca fara sini si calugaritele ar putea chiar sa si-i taie de tot (ma rog, nu ele, dar sa se se opereze). Eu asa as face.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 5 Jan 2004, 09:09 AM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Monica..cu tot respectul pentru parerea personala,..sorry dar asta mi se pare cea mai mare tampenie. Daca natura asa a creat femeia..sa facem operatii de extirpare??!! Dumnezeule..!! blink.gif !


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicaV
mesaj 5 Jan 2004, 05:23 PM
Mesaj #22


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 518
Inscris: 13 December 03
Forumist Nr.: 1.472



Faptul ca asa e natura nu e un argument. Un alt exemplu de modificare a naturii din cauza unor convingeri morale si religioase e circumcizia. Dealtfel, pe vremuri, crestinismul era bazat pe un sistem de mortificare a corpului. In ziua de azi, cineva care ar vrea sa isi impuna el insusi niste suferinte trupesti, sa se priveze de toate, sa manince putin si prost si sa se roage toata ziua ar fi considerat nebun, nu un sfint sau un om foarte evlavios. In comparatie, a reduce marimea sinilor suficient de mult ca sa nu mai atraga barbatii sau ca sa fie mai usor de ascuns nu e mare lucru. Vedeti cit de relative sint ideile morale si religioase. Ceea ce era de laudat pe vremuri e o nebunie in ziua de azi. Daca ar trai in ziua de azi, calugarii si calugaritele care i-au vazut pe vremuri pe Hristos si pe fecioara Maria ar fi considerati schizofreni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 5 Jan 2004, 05:29 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Si cand ar trebui facuta dupa parerea ta operatia de taiere a sanilor? Inainte sau dupa nasterea unui copil?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicaV
mesaj 5 Jan 2004, 10:27 PM
Mesaj #24


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 518
Inscris: 13 December 03
Forumist Nr.: 1.472



Dupa, in afara de cazul in care femeia e absolut sigura ca nu o sa aiba niciodata copii sau ca nu o sa alapteze. Dealtfel, nu conteaza, ca si asa nu e vorba de sterilitate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 5 Jan 2004, 10:50 PM
Mesaj #25


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Sper să nu pic prost īn mijlocul unei discuţii mai multe feminine... Dar tu propui să schimbi o mutilare (aşa cum e ea, īn numele modei sau īn numele cine-stie-cui) cu o alta?
Aş avea mai multe de spus, dar mai degrabă īmi rezum parerea la cāteva cuvinte (sunt vorbăreţ şi o să iasă mai multe, dar īn fine)...
Totul se reduce la libertatea personală... Fiecare are dreptul prin naştere să-şi facă ce vrea cu trupul şi sufletul... Şi DA... Sunt tipe mai mişto cu silicoane şi sunt tipe cărora nu le-a ieşit operaţia... Şi DA... pānă la urmă totul se reduce la modul īn care se vede o persoana pe ea īnsăşi şi imaginea pe care o proiectează mai departe... Numai astfel, o tipă cu fundul cāt Casa Poporului şi cu sānii mici este printre cele mai sexy femei din lume...


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 6 Jan 2004, 01:16 AM
Mesaj #26


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Monica,
Pune si tu o poza sa vedem daca merita sa ii tai sau nu.Vorbesc serios. Ca daca tot nu-ti pasa de ei, macar ne pasa noua.


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 7 May 2024 - 09:08 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman