HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> O Carte On-line, Spuneti-mi ce parere aveti, va rog.
Zalmodegikos
mesaj 11 Sep 2003, 02:33 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 12
Inscris: 7 September 03
Forumist Nr.: 723



Buna! dragi prieteni cititori.
Vreau sa va prezint o carte, tiparita in foarte putine exemplare (in jur de 100 de exemplare, pentru biblioteci, prieteni apropiati, sau prieteni nostalgici romani plecati peste hotare) fapt care a dus la crearea acetui site:
http://dealulsarbilor.buzau.ro/ sau http://www.dealulsarbilor.tk/
V-as fi recunoscator daca ati da o fuga la aceste link-uri si mi-ati spune ce parere aveti. Cartea a fost scrisa de tatal meu impreuna cu un prieten, situl l-am facut eu. Tatalui meu i-ar face o mare placere daca ar primi comentarii despre carte, sigur nici niste remarci despre site nu ar dauna. Parerile massmediei, depre carte, au fost pozitive, tatal meu fiind contactat de mai multe publicatii ( nu spun asta din vanitate ci pentru a va incurajati sa cititi din carte ).

Cu respect, Zalmodegikos

Acest topic a fost editat de Zalmodegikos: 11 Sep 2003, 03:44 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 11 Sep 2003, 05:08 PM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Mi-a placut foarte mult site-ul. E foarte misto (mult mai bun decat site-ul cartii mele biggrin.gif)
Ca observatie, s-ar putea pune un mic shadow la scris ca sa se vada cat mai bine si peste imaginea din background.
O alta problema - mi-ar place sa pot sa downloadez de undeva cartea, fara sa trebuiasca ca iau capitol cu capitol.
Ar fi super daca ar fi disponibila cartea in mai multe formate (preferatul meu e LIT-ul de la Microsoft de exemplu) ca sa pot sa o iau acasa si sa o citesc in voie...
Daca cumva sunteti interesati de o publicare virtuala cu o deschidere mai mare, arunca o privire la www.liternet.ro.
Nu stiu cum e cu drepturile de autor, dar daca tot e o carte pe care autorii sunt dispusi sa o ofere pe gratis ar fi super o publicitate mai mare, nu?
O sa revin si cu pareri relativ la text cand am timp de putina lectura electronica smile.gif
Oricum, super!


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zalmodegikos
mesaj 11 Sep 2003, 05:44 PM
Mesaj #3


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 12
Inscris: 7 September 03
Forumist Nr.: 723



O sa fac umbrele cu prima ocazie.
Cu download-ul am cateva retineri.
Nu inteleg ce vrei sa pui prin "dar daca tot e o carte pe care autorii sunt dispusi sa o ofere pe gratis ar fi super o publicitate mai mare, nu?", te-as ruga sa imi explici si mie.
Iti multumesc!

Cu respect, Zalmodegikos
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 11 Sep 2003, 05:44 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Ares
mesaj 11 Sep 2003, 05:54 PM
Mesaj #4


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Poate m-am exprimat eu gresit, sau poate nu am fost atent sad.gif
Nu sunt disponibile on line acele capitole? Ce ziceam eu este sa pui dispozitia vizitatorului la download numai ce ai pus pana acum pe site... Adica in loc sa vada pagina cu pagin sa ia totul odata, ceva ce deja poate salva orice vizitator foarte usor si acum...
Tot legat de neatentia mea a fost si fraza la care te referi... Daca cumva cartea este on line toata si oricine o poate lua... ei bine, eu ca scriitor imi doresc cat mai multi cititori... de aici vine nevoia de o publicitate cat mai mare... mai ales intr-o tara in care cititul cartilor nu e tocmai popular sad.gif
In fine, sper ca m-am exprimat mai clar acum biggrin.gif


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zalmodegikos
mesaj 12 Sep 2003, 04:46 PM
Mesaj #5


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 12
Inscris: 7 September 03
Forumist Nr.: 723



Cum crezi ca as putea sa fac o astfel de publicitate ?
Cartea este aproape toata on-line ( fara cateva capitole neintersante pentru cititorii de pe net ).
V-oi pune cartea integrala pentru download cu urmatorul sisitem: cine o vrea da un e-mail la valentin@buzau.ro si ii va fi trimisa in cel mai scurt timp dupa ce a fost arhivata si scanata cu un antivirus la zi.

Cu respect, Zalmodegikos
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 08:09 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman