HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Refacerea Maduvei Osoase, Medicament nou.Stie cineva?
Diana-Maria
mesaj 25 Aug 2003, 05:06 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Am o cunostinta , un barbat de 34 de ani care este imobilizat de trei ani in scaunul cu rotile. A suferit un accident in urma caruia i-au fost afectate vetrebrele T5 ( mai puternic) si T6( mai putin).
A avut implantata o tija ( 6 suruburi) metalica , care i-a fost inlatutara datorita presiunii care o exercita pe coloana . Nu are simt tactil , dar simte, de exemplu, cind trebuie sa mictioneze.
Medicii clinicii din Anglia care i-au introdus tija sustin ca lucreaza la ceva,dar de trei ani tot il duc cu vorba...
Stie cineva daca se lucreaza la vreun medicament care sa ii imbunatateasca starea generala, stiind fiind faptul ca de recuperare totala nu va avea parte vreodata? Si unde?
Sau vreo clinica care trateaza chirurgical asemenea probleme?
Mentionez ca nu s-a produs o sectionare a maduvei, aceasta a fost doar tasata.
Caut de o saptamina si nu am gasit mare lucru, exceptind un tratament cu un medicament experimental obtinut din avortoni umani, care nu este insa disponibil , fiind inca in testari de laborator( in Olanda si Statele Unite) -deci,momentan, inaccesibil.


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 25 Aug 2003, 06:00 PM
Mesaj #2


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Deocamdata am mari reticente in privinta medicinii clasice. Parerea mea este ca daca exista o singura sansa dintr-o suta, aceasta este sigur cautarea unui tratament naturist. Am auzit candva pe un pe un profesor conferentiar - Gociu - din Galati ( din pacate a murit de cancer la pancreas, la scurt timp dupa ce l-am cunoscut la Fundeni ) spunand cum o cunostinta de-a lui a scapat de un cancer osos cu ajutorul petrolului distilat, combinat cu alte tratamente cu plante (din cate cunosc, tataneasa este cel mai bun recuperator osos pe care-l detinem natural, in Romania ). Dar, in orice caz, tratamentele nu se fac "dupa ureche" !!! Parerea mea este ca mai intai trebuie sa merite sansa de a gasi o rezolvare. Altfel se va chinui tot restul zilelor. Primul pas este acela de a cauta putin in trecutul personal, fiindca nu intamplator i s-a intamplat asta! (Parerea mea !) Acceptarea trecutului, si remuscarea fata de cei pe care i-a neindreptatit, sau cine stie ce altceva i se imputa pe plan energetic (sau religios...) este un motiv necesar pentru ca Dumnezeu sa- mai ofere o sansa. Sun sigur ca o va avea. Poate e deja pe drum. Eu voi cauta in arhiva personala, desi grosul bibliotecii naturiste se afla in tara.
Si nu inteleg de ce nu s-ar putea recupera integral ? Ar fi singurul caz? Nicolaie Tufoi a avut maduva complet sectionata, si acum e mai zdravan cu mult decat altii de varsta lui. El s-a servit de yoga, dar nu in tara, ci prin India, daca nu ma inseala memoria...
Oricum, poate vom reveni, daca imprejurarile ne vor fi prielnice !
.................
PS - Rog scepticii sa nu abunde in zeflemisme, ca nu am in intentie sa vin la Han cu persoanele care-au avut sansa recuperarilor. Eu insumi sunt un astfel de norocos, si fara sa ma laud, am mai redat placerea de a trai, catorva persoane . Meritul meu a fost doar acela de a aplica retetele unor calugari batrani, sau a unor vestiti cercetatori in domeniul plantelor medicinale !


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 25 Aug 2003, 06:34 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Scepticii sa se gindeasca , in primul rind, ca oricare dintre noi ar putea fi victima unei astfel de tragedii .Si la ce ar face ei in locul unui om care are un asemenea necaz ; daca ar apela la medicina alternativa sau ar alege sa-si petreaca toata viata intr-un scaun cu rotile...
Si dupa aceea sa deschida guritele...

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 25 Aug 2003, 08:19 PM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 25 Aug 2003, 06:34 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
EwaldB
mesaj 15 Jun 2004, 12:29 AM
Mesaj #4


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 14 June 04
Forumist Nr.: 3.845



Salut.

Are cineva o idee de unde as putea primi (in schimb pentru citiva EURO) cartea de Yoga scrisa de Nicolae Tufoi?
Merci in avans

EwaldB


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 15 Jun 2004, 10:31 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



QUOTE (Diana-Maria @ 25 Aug 2003, 08:36 PM)
Scepticii sa se gindeasca , in primul rind, ca oricare dintre noi ar putea fi victima unei astfel de tragedii .Si la ce ar face ei in locul unui om care are un asemenea necaz ; daca ar apela la medicina alternativa sau ar alege sa-si petreaca toata viata intr-un scaun cu rotile...
Si dupa aceea sa deschida guritele...

Nu vreau sa imi bat joc de starea bietului om, dar eu sant profund sceptic ca ce nu au putut face medici de renume va face un obscur medic din Galati (fara rautate...)
In starea lui nu mai are insa de ales , asa ca... Ii doresc ameliorare grabnica si sa nu aiba "norocul" sa dea de excroci thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 20 Jul 2004, 10:55 AM
Mesaj #6


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



sas para kalo diana!
Treaba cu petrolul este valabila. Si tratamentele naturiste. Nu am crezut. Dar dau roade numai daca faci exact ce ti se recomanda, daca gasesti terapeutul care sa stie si nu sa banuie, si mai ales daca ai tu rabdare. Tratamentele cu plante sunt de lunga durata si foarte costisitoare. Stiu de la o colega de serviciu care s-a vindecat in ochii mei de-alungul a peste 7 ani, precum si alte persoane urmarite de mine. Am citit mai demult in copilarie, si mereu imi revine in minte, fara a sti daca este realitate sau fictiune o poveste, careia i-am retinut doar miezul: Circula o legenda tribala in care, pe marginea unei povesti de dragoste se nasc lupte, peste amorez se pravale o stanca, a fost tratat de oase rupte cu zemuri de plante. Asa povesti poate nu sunt de crezut. Dar, colega mea era patata alb cu maro, pe fond nervos, la moartea unui parinte declansandu-se problema. Acum, dupa tratament si-a revenit complet. Dupa 7 ani si cu interdictie la soare.

La starea domnului, nu ma refer, pentru ca desi am avut model acest rezultat, am o doza serioasa de scepticism. Dar sa speram ca printre noi, exista cineva care stie si cunoaste ceva, si,( fara persiflari din partea celorlalti), domnul respectiv sa aleaga ce cale sa urmeze, uramdu-i astfel insanatosire deplina.

Acest topic a fost editat de contraste: 20 Jul 2004, 10:57 AM


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 8 May 2024 - 04:35 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman