HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Programul Unei Zile
Figaro
mesaj 8 Aug 2003, 01:18 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



Cum se desfasoara pentru fiecare o zi obisnuita? (Ex. 7 dimineata trezirea, cafeaua, RATB-ul, seful etc.)


--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 8 Aug 2003, 02:24 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



O zi plina? sau una de-aia mai...nuda?...
Exemplu zi nuda...
1. sambata. Lancezeala in pat ... tras de mine sa cobor,..dar nu ma conving.
Multa apa..rece..sa-mi trezesc privirea.
cafea, tigare, net,..mail-ul de baut cafeaua cu cine nu este langa mine.
Piata, program administrativ, oboseala, somn, citit sau film, pauza de tigara cat mai des,..telefoane, vizite, ocazional terasa, evitat musafirii, etc, etc
2. concediu...
Alergat pe plaja sa prind rasaritul (am prins doar unul...dar il tin minte)
cafeaua...
plaja,..
somn pe plaja..
net cafe..
plaja
tersa- disco - terasa, plimbare, se face 4 dimineata..somn,..si de la cap
3. o zi obisnuita..
suna ceasul. aman. iar suna. iar ii trag una. iar suna..totusi..da-te jos din pat odata
rezolvat "imaginea", cromatica, esteticul...(azi jur ca merg cu autobuzul la serv),..imi retrag juramintele si chem taxiul,..ca iar am intarziat 10 minute.
15 minute..liniste,..citesc revista pressei pe net, cafeaua,..si incepe balamucul.
tel suna din secunda in secunda,..toti vor ceva cat mai urgent,..cat mai ,..cat mai.
zambesc..sau ma incrunt. Mintea oricum se fragmenteaza si fiecare segment isi vede de treaba lui.
daca sunt si in sesiune lucrurile se complica.
Sefii vor operativitate..si liniste.
Eu vreau sa termin hartiile la timp,..si sa mai trag cate o privire pe net.
trec nu 8..ci 10 ore de serv
Ma simt epuizata.
Acasa..program administrativ,..stiri,..invatat (nu-mi iese din cap o restanta..),..mail-=uri, telefoane,..aprovizionare,..vizite,...
In noapte..suna tel..si vorbesc pana apare ziua.
Doamne,..trebuie sa dorm macar o ora...dupa care ma trezesc tottal abramburita...
si..o iau de la capat.
Doar ca niciodata nu ma simt la fel
In fiecare zi sunt altfel...



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Figaro
mesaj 8 Aug 2003, 02:39 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



Zi obisnuita:

8.00 Plang bebeii. Trezit sotia. Incalzit bibiroane. Leganat, cantat, pupicimetru, cantat, gangurit, povestit, planuit ("Pe el il facem avocat, pe ea doctorita")

8.30. Cafea, agenda zilei.

9.00 Pupat sotia, plecat serviciu. Ajuns serviciu. Salutat toata lumea. Work, forum, plecare.

6.00 Ajuns acasa. Imbracat bebei, asezat in carucior si portbebeu (cine plange mai tare), mers in vizita la bunica ori plimbare prin parc.

20.00-20-30. Aparitia bunicii paterne, baita, bibiroane, gangurit, pupicit, culcare.

20.30-22.00 Computer, proiecte personale, corespondenta etc.

22.00-23.00 Vizionat tv sau mers la terasa, bere, inghetata, bebeii cu bunica.

23.00 Intors acasa, lectura, conversatie, muzica etc. Nani-nani.




--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 8 Aug 2003, 02:39 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Antont
mesaj 8 Aug 2003, 11:53 PM
Mesaj #4


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



In timpul saptaminii:
Trezirea (n-am vrut sa-i zic scularea, ca aia se poate intimpla si mai devreme biggrin.gif ), pe la 11 sau 12.
Deschis comp, verificat mail, uitat un pic pe net, dush, mincare, imbracat.
Pe la 13, 13-30 plec la job sa vad care e faza pe acolo si daca e totul ok.Beau un capucino, ma ocup de ce trebuie daca e cazu' ,stau pe acolo pina pe la 15, 16. Dat o tura prin centru pe la o terasa(vara, iarna prin vreun bar), unde beau un suc cu vreun prieten.Plec acasa, mail, net, eventual vreo ora de somn, mincare, iar un dush. Plec inapoi la job, dau telefoane pe la prieteni, mai beau un suc, imi rezolv restul treburilor pina pe la ora 23, sau 24.
Acum am cam trei variante, care sint aleatorii, depinde de dispozitie,etc:
Ma duc acasa, net, televizor, citit, jocuri pe comp...
Ies pe sosea sa conduc, dau viteza(activitate pe care o iubesc si ma relaxeaza la culme).
Ma duc prin vreun club, alcool, prieteni, agatzat, betii etc.
Mers la culcare pe la 4 sau 5 A.M. , dupa caz.

In weekend degenereaza treaba, de regula ma oboseste mai mult decit toata saptamina. Au loc chefuri si betii prelungite, iesiri afara din oras,dezmaturi si alte alea.

Acest topic a fost editat de Ghost: 8 Aug 2003, 11:54 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 9 Aug 2003, 12:17 AM
Mesaj #5


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



La mine perioadele sunt fragmentate, intrucat timpul afectat unui job este limitat, si fiecare job e diferit.
Programul acestei saptamani (cand microbuzul sta parcat in fata casei f-ca in centru unde lucrez acum e f. aglomerat, sunt mari probleme cu parcarile, si se mai plateste si 5 £ "taxa de centru"... pentru fiecare zi in care folosesti zona I )
6.30 - trzirea (de obicei ma ridic inainte sa inceapa radioul sa cante, sau ma trezesc cu cateva secunde mai devreme ) Nu fac mofturi ca n-am cui !
- un sfert de ora in baie pt toate cele importante...
- un alt sfert de ora o recapitulare a programului de peste zi, in care incerc sa nu uit nimic din ce consider ca ar fi important.
7.00 - incalec pe montane-bike si ma indrept spre statia de metrou.
7.30 - iesirea din metrou - trecerea prin magazinul de peste drum, de unde ma aprovizionez cu o cafea si/sau un sanvrich.
7.45 - 8.15 - sanvrich,cafea,presa,amici, poante
8.20 - programul de lucru - dezbatere cu seful (un negru vesnic pus pe shotii ) - Cati oameni avem ? 4 labourers , 6 carpenters si cu noi doi, opt in total. Wooow, ce de bani se irosesc !!! laugh.gif - rade pe seama companiei care ne ...plateste...
8.30 - imi iau romanii si impart sarcinile primite: asamblat sifoniere...
10.00 - vin "meseriasii" de pe la alte agentii si se "crucesc" ce viteza de lucru au romanii (sau ce calitate iese la alinierea milimetrica, in schema "practica" , unde apar probleme,ca la fiecare f-ca tavanul, peretii sau podeaua nu sunt absolut simetrice, iar diferentele trebuiesc mascate cu multa dibacie ) Sfaturi "omenesti" de la indieni -care-s cei mai lenesi meseriasi- "Lasati-o , fratilor, mai moale, ca daca terminam, ne trimit astia acasa... " Logic ! Au si ei dreptate !
11.00 - 11.30 Mic-dejun. De la fereastra cantinei, peisajul e superb: Tamisa curge involburata iar vasele pline cu turisti bazaie in sus si in jos, pe sub Tower bridge. Pe mal, de-a lungul fluviului, deasemenea turisti sau persoane care lucreaza pe la birourile din apropiere. Intre cladirile somptuase, o poienita superba, in care incep sa apara grupuri restranse de pe la birouri, la piknic sau la un fel de plaja ciudata daca ma refer la fetele care-si ridica fustele pana sus de tot, si se intind la soare.
11.40-13.50 - continuarea programului, dar intr-un ritm mai domol.
13.55-14.30 - imi iau 3 mere si merg la... piknic, unde ma intind la plaja in pantaloni scurti.
14.35-14.45 - explicatii amanuntite romanilor de la nivelurile superioare ale cladirii, despre calitatea si culoarea chilotilor pe care i-am vazut de aproape: Chinezoaica ii avea albastri cu dungulite gri (cam ciudat, dar m-am uitat atent blink.gif ) , englezoaica blonda, negri de matase, bruneta tunsa scurt, bikini roz cu danteluta lila...
15.00 se termina anumite piese pentru asamblare. Din pacate nu se prevazuse ritmul nostru de lucru. Sefu' rade, dar n-are ce sa ne dea de lucru pentru... moment... Momentul se prelungeste !
16.30 - Il sun sa aflu noutati. Nimic!
16.40 - Trece managerul cu alaiul dupa el. "Busy, busy ??? " "Yaap !!! " huh.gif
16.45 - Vine sefu' si ma iau de el ca noi vrem... de lucru nu de stat! Se face ca plange de mila noastra... Oricum ne asigura ca cei 12 £/ora, nu ne sunt afectati
17.00 - Au venit comenzile si stam la... overtime dry.gif
19.00 - Sfarsitul programului
19.45-20.30 - baie, masa importanta a zilei.
Dupa masa de seara, desfac o bere de la frigider si trec pe forum... Cine ma mai barfeste, cine ma mai iubeste... Mai scriem si noi cate ceva ca sa ne aflam in ...vorba... cool.gif
01.00 (03 ora Romaniei) somn de voie si de... nevoie...

Acest topic a fost editat de OMU'BUN: 9 Aug 2003, 12:19 AM


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 9 Aug 2003, 03:26 AM
Mesaj #6


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



In jur de ora 14.00 scularea - uneori mai devreme, rar mai tarziu. 15 minute toaleta de dimineata. Baut cafeaua la computer. Cafeaua e in cana de ceai - adica dureaza. Cam pana pe la 16.00 cand imi scol sotul, de cele mai multe ori cum stiu eu mai frumos - masaje, pupici, etc. Scopul este sa se trezeasca si scuza mijloacele.

Uneori ies in oras odata cu el, in jurul orei 17.00 - daca nu ies in oras trebuie sa ies la cumparaturi de-ale gurii prin zona. Inca o doza de internet ca sa ma relaxez dupa carat greutate, si ca sa apuc sa ma conversez cu prietene-frate-etc., in jur de ora 20, uneori mai tarziu. Mai plec sa citesc, sau sa mai fac cate ceva prin casa. Sau sa mananc, pe la ora asta imi aduc aminte ca n-am mancat (ca acum). Deci mic dejun-pranz in jur de ora 21, apoi mai citesc un pic sau ma uit la tv.
Pe la miezul noptii pregatesc totul pentru cina. Mai "trec" un pic pe la computer sa vad ce s-a mai intamplat intre timp (sunt conectata la internet mai toata ziua, doar daca stiu ca lipsesc mai multe ore de acasa ma deconectez).
Pe la 1:30 - 2.00 ma apuc de gatit (depinde de ce pregatesc si la ce ora se anunta iubitul meu). Apoi dusat, parfumat, pieptanat - fara funda rosie.
De obicei pe la 4:00 cina (ca e 3:00, ca e 5.00, cine mai tine cont). Urmeaza tv, citit, conversatii, etc. Culcarea pe la 6-7.00

Cand lucram era alta poveste, mult mai stressanta. Acum, e bine. Me like it. biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Mistinguett: 9 Aug 2003, 03:30 AM


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liana
mesaj 9 Aug 2003, 03:47 AM
Mesaj #7


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 33
Inscris: 15 June 03
Forumist Nr.: 382



Acum vacanta inainte de scoala, deci net net net pina nu mai pot tine ochiideschisi si nani..nu conteaza cind scularea cind culcarea. Dar pina acu 2 saptamini scularea la 8 am dus si imbracat pus cafeaua in mugul de masina imbarcat in masina, baut cafeaua pe drum- mai mult pe mine si pe jos decit in gura- ajuns servici la 9. Harabalaie no net sad.gif nu aveam acess la pc..uneori cind nu e treaba mai luam lapul dar fffff rar. Plecat de acolo la 9 pm cheauna de cap si nemincata, ca de obicei nu am timp in lunch break ca tot suna telefonul. Ajuns acasa haplait orice si de toate fuga la net, chat forum si mail cit incape. Apoi nani uneori 12 alteori si cel mai adesea 3.Si de la capat. Sambata recuperat somn si net dar asta numai in ultimile luni caci lucream si sambata si duminica anul trecut. Cam atit...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 9 Aug 2003, 10:23 AM
Mesaj #8


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Eh, cand lucram era cam asa:
scularea la 8, dus, controlat mail-ul la prima juma'de cana de cafea, apoi fardat si imbracat la a 2-a jumate, iesit pe usa la 10:30 dupa ce pupam usor un baiat adormit. Ajuns la munca la 11:15-20, intrat in paine la 11:30. Pauza de masa 45 de minute (si prima ocazie sa-mi pun sezutul pe un scaun), alta pauza de 15 minute dupa inca 3 ore daca nu era prea multa treaba.
Plecat de la "casa de nebuni" la 7:30, ajuns in cartier la 8:30, cumparat ceva de-ale gurii, cina pe la 9:30-10. Singura, "sefu' " fiind la munca. Somnic pe la 12-1. Capatat pupic in somn.

In zilele libere - spalat rufe, curatenie, facut cumparaturi majore, platit note de plata, drumuri pentru cele nevoi diverse.
Ei, si duminica seara imi vedeam si eu barbatul, pe la 6:30 cand venea sa ma ia de la munca - lucram majoritatea duminicilor.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 9 Aug 2003, 10:51 AM
Mesaj #9





Guests






Eheeeii, la mine sta altfel treaba rolleyes.gif
Ma trezesc de obicei in jurul ore 11-12. Ma duc la baie vreo 15 minute,pt cele "necesare" cum zicea cineva mai sus, apoi verific daca al meu doarme si daca da , tzop la comp, intrat han, verificat mailuri , bla-bla-bla, pana se trezeste al meu.De oicei pe la 13-14. Apoi incep: facut cafea pt el, vorbit cu el ce vrea sa pape, facut ceva papica, spalat rufe(niciodata nu le termin laugh.gif ), eventual putina ordine prin casa(sau mai multa , ca ieri), mancat pe la vreo 5 dupa-amiaza masa de pranz , eventual un mic dejun rapid si pe furis(eu, ca el inca doarme cand ma trezesc cu foamea-n glanda laugh.gif ). Primit vizite de la prieteni sau iesit un pic in fata portii cu "vecinii" si amicii nostri.Uneori, pe la 9 seara plecam in oras sa mancam ceva si sa bem, eu cu al meu si viitorii nasi.Ne intoarcem pe la 12 sau 1 noaptea, uneori chiar mai tarziu si somn de voie.A doua zi de la capat.Cand nu avem bani de mancat in oras, pregatesc ceva de papa si mancam pe la 10 seara "cina"...De obicei el e la calculator, ori cu treaba ori cu jocuri, iar in lungile si dese pauze de tigare , ale mele, citesc.Tot ce mi se pare interesant sau cartile pe care apuc sa mi le cumpar.In general zilele mele sunt cam la fel...Mici modificari nesemnificative, cum ar fi mersul la plaja sau la mama in vizita sau la cumparaturi sunt prea rare ca sa le mentionez in program laugh.gif Seara, daca prind compul liber, hop pe el si direct la han sa vaz ce se mai vorbeste, cine cu cine se cearta sau se pupa si tot asa.Daca nu, las pe a doua zi dimineata ca el oricum doarme cand ma trezesc eu laugh.gif Si cam atat. Ca deocamdata nu am servici.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 08:08 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman