HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Externa. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

17 Pagini V  « < 15 16 17  
Reply to this topicStart new topic
> Criza Refugiatilor
Marduk
mesaj 27 Mar 2016, 01:50 PM
Mesaj #561


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(exergy33 @ 25 Mar 2016, 12:25 PM) *
Ia mediteaza putin pe marginea subiectului. S-ar putea sa gasesti singur raspunsul smile.gif

Invitatia la meditatie era pentru alti musterii. Eu am raspunsul meu, dar mi-e teama ca voi deranja, asa ca-i invit si pe cei timizi sa-si spuna parerea, n-or sa pateasca nimic, poate doar niste comentarii.

QUOTE(Cla @ 27 Mar 2016, 08:02 AM) *
Oamenii din Siria sunt praf.

In ce sens? probabil ca stii mai multe ca noi. Ai interactionat cu acesti oameni? sunt ceea ce se aude ca sunt?
QUOTE
Raspunsul îl voi gasi la cum a decurs imperiul otoman si cum s-au pus englezii si francezii sa traga cu lineaulul granitele

Dap, sigur exista o legatura intre perioada colonialista si ceea ce se intampla azi in UE. Poate fi considerata UE mostenitoarea acelei perioade, asa cum a fost Rusia perceputa ca urmasa URSS?
QUOTE
Ce a ramas, vedem acum, doar un dezastru.

Mai rau! un dezastru prost gestionat.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 Mar 2016, 01:57 PM
Mesaj #562


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Marduk @ 27 Mar 2016, 01:50 PM) *
In ce sens? probabil ca stii mai multe ca noi. Ai interactionat cu acesti oameni?

Marduk, am avut un dulap plin de toale care aproape ca pleznea.
Nu m-am dus la Crucia Rosie ca stiu ce se-ntâmpla pe-acolo, oamenilor le-am dat în mâna.

Si de interactionare ? Cu mâini, cu picioare, un zâmbet, un pic de engleza, merge tot smile.gif Eu nu sunt la vreo organizatie ca n-am încredere, eu dau cum pot, de la om la om.

Dar de fiecare data ma doare sa aud ce au patit... stam la un ceai... Mai multe nu spun acum sad.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 27 Mar 2016, 02:12 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Mar 2016, 02:20 PM
Mesaj #563


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cla @ 27 Mar 2016, 02:57 PM) *
...Crucia Rosie ca stiu ce se-ntâmpla pe-acolo, oamenilor le-am dat în mâna...ma doare sa aud ce au patit...

Inteleg perfect ce vrei sa spui, cel putin asa cred, daca gresesc te rog sa ma corectezi. Am fost si sunt de acord sa ajutam acesti oameni, mai ales copiii, femeile si batranii. Pe de alta parte trebuie sa-i constientizam pe toti ca la un moment dat vor fi nevoiti sa se intoarca la casele lor, la modul lor de viata. Trebuie sa le spunem acestor oameni ca INTEGRAREA, presupune renuntarea la traditii, la modul de viata pe care l-au mostenit, mod la care multi nu vor sa renunte, mai rau vor sa-l exporte intr-o zona in care acest mod de viata este perceput ca ceva necivilizat, dezgustator etc. Pentru mine in acest moment, cel mai important este ca in conflictul din OM sa invinga RATIUNEA si nu RADICALISMUL, iar toti acesti oameni sa se poata intoarce la caselel lor, la traditiile lor. Inca mai cred ca tot acest exod a fost o actiune controlata, sprijinita financiar, logistic de anumite entitati care au interese in Europa, cred asta pentru ca nu-mi explic niste variabile care au avut deja un impact in UE si probabil ca vor continua sa se manifeste in viitor.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 27 Mar 2016, 02:20 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Cla
mesaj 27 Mar 2016, 06:22 PM
Mesaj #564


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Serios, am înbartânit când i-am auzit. Nu mai am puterea sa fac ceva, doar ajutor.
E pentru generatia urmatoare, sau stra-copiii

Si pentru Marduk: NICIODATA nu o sa se Intoarca, doar idealistii, cândva, sa restaureze ceva, dimpotriva, îsi iau toata familia aici.
Oamenii de rând vor ramâne, vor forma ca în Franta cartiere arabe unde sunt între ei. Ghettos.
Nimic împotriva lor, numai sa nu se nasca niste Favelas ca în Rio sau Sao Paulo.

Daca avem nenoroc, mai învatam sa scriem de la dreapta la stânga.

Eu nu, ca oricum ma apuca slogul mai înainte, dar altii ??

Da-mi un AK 74, daca nu merge, 47
Cu munitie, te rog.

Acest topic a fost editat de Cla: 27 Mar 2016, 06:41 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 Apr 2016, 01:08 PM
Mesaj #565


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Contestatarii (liberalii si ultraliberalii) nu vor accepta pozitia ta, pe care eu o inteleg, desi tu crezi ca sunt idealist. Daca UE vrea sa evite decadenta, prabusirea civilizatiei europene, crestine asa cum o cunoastem, e nevoie de politicieni care sa fie dispusi sa sacrifice liberalismul, ultraliberalismul pe altarul supravietuirii civilizatiei europene. Doar astfel de oameni pot salva Europa de islamizare, de ghetoitzare, fara AKM sau alte arme, Europa trebuie sa explice clar oricarui eventual emigrant ca in Europa nu este loc pentru migrantii economici, sociali etc. ci doar pentru cei opresati politic, religios si care la un moment dat vor fi obligati sa se reantoarca in tarile lor de origine cu tot cu familie. EUROPA TREBUIE SA DEVINA UN SANCTUAR PROVIZORIU, PANA LA REZOLVAREA CONFLICTELOR DIN ZONELE DIN CARE VIN ACEST EMIGRANTI. Daca lasi o populatie sa profite de pe urma bunastarii altei populatii, vei avea aceiasi situatie care, din nefericire, este prezenta in istorie si anume, momentul in care populatia evoluata, civilizata (in conceptul european) va fi inlocuita cu civilizatia nou venita care lupta pentru supravietuire, fie din motive religioase sau economice.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 8 Apr 2016, 02:45 PM
Mesaj #566


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



QUOTE(Marduk @ 5 Apr 2016, 02:08 PM) *
[...] Doar astfel de oameni pot salva Europa de islamizare, de ghetoitzare, fara AKM sau alte arme, Europa trebuie sa explice clar oricarui eventual emigrant ca in Europa nu este loc pentru migrantii economici, sociali etc. [...]

Poate ca elitele europene chiar asta doresc: improspatarea economiei cu migranti economici (avand in vedere nivelul de imbatranire a populatiei UE aflat in crestere progresiva, consemnat in toate statisticile demografice). Nu mai este un secret faptul ca, in UE, migratia joaca un rol central in dinamica statelor membre ale Uniunii, migratia singura NU ESTE IN STARE SA INVERSEZE TENDINTA DE IMBTRANIRE A POPULATIEI DIN UNELE REGIUNIA ALE UE.

facand un efort minim sa risipim perdeaua de fum, este limpede ca atat UE, cat si Romania, daca doresc sa supravietuiasca pe termen mediu si lung, trebuie sa-si canalizeze atentia pe cateva coordonate de baza: promovarea innoirii demografice prin intermediul unor conditii superioare pentru familii si reconcilierea vietii familiale cu cea profesionala, promovarea ocuparii fortei de munca prin intermediul cresterii numarului de locuri de munca si al imbunatatirii mediului profesional, investintii masive si constante in educatie si in cercetare (nu cum s-a facut pana acum: - Coane, e criza, nu sunt bani!), asigurarea unei cresteri economice de durata si a sanatatii finantelor publice. Statistici privind declinul demografic dramatic al europei pe Eurostat.



--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Apr 2016, 09:58 AM
Mesaj #567


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(andra_v @ 8 Apr 2016, 03:45 PM) *
Poate ca elitele europene chiar asta doresc: improspatarea economiei cu migranti economici (avand in vedere nivelul de imbatranire a populatiei...

Dar este stiut deja ca majoritatea acestor refugiati abia daca stiu sa scrie, ca nu sunt pregatiti pentru job-rile din UE. Or daca este asa nu mai vorbim de economie ci de eugenie, careia mai nou i se zice genetica.
QUOTE
facand un efort minim sa risipim perdeaua de fum, este limpede ca atat UE, cat si Romania, daca doresc sa supravietuiasca pe termen mediu si lung, trebuie sa-si canalizeze atentia pe cateva coordonate de baza: promovarea innoirii demografice prin intermediul unor conditii superioare pentru familii si reconcilierea vietii familiale cu cea profesionala, promovarea ocuparii fortei de munca...

Pentru mine e un paradox chestia asta cu demografia, economia, nevoia de muncitori etc. care sunt temele preferate ale unor ultraliberali, umanisti si solidari cu refugiatii. Europa, USA, Japonia Koreea de Sud, toate statele dezvoltate se pregatesc sa treaca la folosirea robotilor pe scara larga din industrie pana in casele oamenilor, sfarsitul de secol XXI va aduce o schimbare in viata acestor societati, daca nu vom avea parte de un razboi mondial, cataclism etc. care sa duca la disparitia acestei lumi asa cum o cunoastem. Deci teza asta cu nevoia de muncitori in economie, pe termen lung nu e logica, cata vreme idustria mizeaza pe roboti. De ce muncitori este nevoie? de unii care sa curete haznalele europenilor, care sa culeaga fructe, legume etc. doar pentru asta sa riste elitele europene dezechilibrarea starii actuale a continentului? Poate ca este vorba de altceva, MOTIVAREA europenilor, opozitia si radicalizarea acestora fata de migrantii economici care vin in Europa impreuna cu traditiile si religia lor pentru a profita de un viitor prosper dominat de munca robotilor.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 15 Apr 2016, 02:21 PM
Mesaj #568


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Marduk @ 15 Apr 2016, 09:58 AM) *
Dar este stiut deja ca majoritatea acestor refugiati abia daca stiu sa scrie, ca nu sunt pregatiti pentru job-rile din UE. Or daca este asa nu mai vorbim de economie ci de eugenie, careia mai nou i se zice genetica.


Ce sa te miri, Marduk, scriu de unde ploua, de la dreapta la stânga.

Si asta chiar, ce job vrei sa ai daca nici nu stii sa scrii si stai la coada vacii... n-ar fi rau sa te duci în Spania la cules de capsuni, alea nu întreaba de litere.

Acest topic a fost editat de Cla: 15 Apr 2016, 02:29 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 24 May 2016, 03:33 PM
Mesaj #569


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



David Cameron:"Turcia nu va fi pregătită să intre în UE înaintea anului 3000"
Ce urmeaza? un nou val de refugiati lasati de Turcia sa invadeze Europa? Afirmatia lui David Cameron poate fi o capcana pentru Turcia, care a afirmat in repetate randuri ca nu a jucat nici un rol in "ajutorul" acordat refugiatilor de a invada Europa. Daca Turcia reia "ajutorul" oferit refugiatilor pentru a ajunge in Europa, in opinia mea asta ar fi ca o declaratie de razboi, cum altfel s-ar putea interpreta inlesnirea unui grup de indivizi de a invada teritoriul altui stat, uniuni de state? Turcia s-a folosit de situatia refugiatilor pentru a pune presiune pe UE in a-si promova interesele. Sa vedem cum va raspunde UE unui nou val de refugiati.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 May 2016, 07:56 AM
Mesaj #570


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Un sat din Elvetia, a decis prin referendum sa nu primeasca 10 (zece) refugiati, preferand sa plateasca o amenda de 200.000 de euro. E dreptul lor, ca cetateni europeni sa aleaga ce vor sa fac in cazurile in care intreaga comunitate este afectata. N-am sa comentez de ce UE a decis sa-i amendeze pe cei care nu vor sa primeasca refugiati, consider doar ca este un abuz al puterii de la Bruxelles impotriva propriilor cetateni, care printre alte drepturi au si dreptul de a refuza sa primeasca starini pe teritoriul satului lor. Ce mi-a placut a fost afirmatia facuta de primar:
"Nu ne-a spus nimeni daca cei 10 refugiati sunt din Siria sau sunt migranti din alte tari, atrasi de un venit mai bun. Cei din Siria trebuie ajutati, dar cel mai bine sunt ajutati in taberele de langa casele lor. Putem sa trimitem bani sa-i ajutam, insa daca ii gazduim aici, le trimitem un mesaj gresit. Vor veni si altii si isi vor risca vietile pe mare dand bani traficantilor de persoane."
Nu stiu ce pregatire are acest primar, dar pot sa spun ca afirmatia sa valoreaza mai mult decat orice cuvantare pe aceiasi tema, a politicienilor europeni.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 30 May 2016, 08:50 AM
Mesaj #571


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Asa-i Marduk. Multi besinitori de scaune în Bruxelles se cred atotstiutori si ca ar fi mâncat stiinta cu polonicul, dar de fapt habar n-au de realitate.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 25 Jul 2016, 08:15 PM
Mesaj #572


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Unde sunt musulmanii moderati? Aceasta demonstratie, provocatoare a unor tineri refugiati, transmite in opnia mea un singur mesaj: "suntem aici, iar daca nu tineti cont de noi, va vom teroriza zi de zi pana cand veti renunta la cultura si civilizatia voastra".




--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 Sep 2016, 11:19 AM
Mesaj #573


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pe vremuri cand ma contraziceam cu abis, pe tema refugiatilor, i-am zis ca la un moment dat alegatorii germani se vor radicaliza iar partidele de dreapta vor avea sansa sa ajunga la putere in Germania. Partidul cancelarului Angela Merkel pierde incet dar sigur.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 5 Sep 2016, 07:51 PM
Mesaj #574


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Merkel deja se duce... Partidul e la pamânt si ea cere pensie.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 7 Sep 2016, 12:36 PM
Mesaj #575


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Merkel deja se duce... Partidul e la pamânt si ea cere pensie de la Afghanistan.



--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Dec 2016, 12:57 PM
Mesaj #576


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pana unde poate merge exagerarea politicii corecte.
"Luptatorii Isis beneficiaza de asa-numitul model Aarhus de reintegrare si deradicalizare in loc de pedepse cu inchisoarea. Potrivit modelului Aarhus, luptatorilor care se intorc le sunt alocati mentori, consilieri psihologici si sunt ajutati sa-si gaseasca de munca sau sa continue studiile."


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 20 Dec 2016, 12:18 AM
Mesaj #577


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Luptatori ? Vrei sa zici teroristi, care taie capetele, astia nu-s luptatori.
De fapt, nu lupta pentru nimic. Doar sa distruga, la asta se pricep.

Si la Aleppo ?



Acest topic a fost editat de Cla: 20 Dec 2016, 12:30 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Dec 2016, 05:34 PM
Mesaj #578


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pana la urma teroristul de la Berlin ce este? crestin sau musulman!!?? Lucratura fina cu soferul polonez, care zic eu c-a fost omorat sa para ca el condus camionul. Adica cu alte cuvinte uite, aveti si voi nebunii vostri nu numai noi. E groasa rau moncherilor, coana Merkel si-a dat seama ca ospitalitatea si ultraliberalismul au pana la urma o limita.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 22 Dec 2016, 03:30 AM
Mesaj #579


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



"Coana" Merkel a importat mizeria asta, acum avem beleaua.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 22 Dec 2016, 05:30 AM
Mesaj #580


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



L-au gasit, Marduk !! era ascuns în masina laugh.gif



--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 22 Dec 2016, 05:40 PM
Mesaj #581


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



A fost un refugiat din Marocco, a zis în Germania ca cere azil, saracul, ca nu mai are chef sa culeaga rosiile.
Sa înteleg ca a fost persecutat de rosii? blink.gif Mai târziu o veni ca are o alergie de bondari rofl.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 22 Dec 2016, 05:46 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 Dec 2016, 07:00 PM
Mesaj #582


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ce n-am inteles inca, este daca l-au capturat sau nu??!! daca soferul polonez a fost ucis pentru a i se deturna camionul??!! daca politia germana este constienta cu ce se confrunta??!! cum poti sa alegi din multimea de refugiati musulmani un terorist, pe ce criterii??!! daca eu scriu la han, inseamna ca sunt "hanist"??!! lumea a luat-o razna, s-au schimbat valorile, perceptiile modul de definire si actiune asupra raului din oameni??!!


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 22 Dec 2016, 08:55 PM
Mesaj #583


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Nu l-au gasit, înca e cautat der Interpol. Se stie cine este, dar nu-i de gasit.
Nu m-as mira sa dispara pe undeva prin Africa.
Si pun pariu ca la anu' când se pune Merkel la alegeri, povestea va fi uitata...ca deobicei.
Dar asta-i întoarce grumazul.

Acest topic a fost editat de Cla: 22 Dec 2016, 09:05 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 24 Dec 2016, 04:06 PM
Mesaj #584


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



E clar ca l-au gasit si l-au si impuscat, ca sa nu spuna ceva de Fritzi care l-au scapat printre degete, sau sa divulge ca era cine stie ce agent dublu. Orice caz musulmanii radicali au transmis "urarile" de bine poporului german, care i-a primit cu bratele deschise si ochii inchisi.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 25 Dec 2016, 01:24 AM
Mesaj #585


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Stii cum e cu IS ? Oricine pe lume face un atentat, ei se falesc cu asta, de parca ar veni de la ei, ca sa recruteze niste idioti.
De ce nu mai auzim de Talibani? Nu mai intra în spectrul stirilor ?
Doar n-o sa crezi ca cu Osama s-a terminat cu ei... ei stau bine-mersi în Pakistan si Afghanistan si vând heroina la oricine, si la IS, care cu banii aia cumpara munitie de la Arabia Saudita, care o primeste de la CIA, Germania, Franta, etc.

Acest topic a fost editat de Cla: 25 Dec 2016, 01:46 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 25 Dec 2016, 12:27 PM
Mesaj #586


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Uite ce usor e sa intri în Danemarca, nimeni nu te controleaza, poti sa te deghizezi cum vrei si sa porti si steagul IS...

.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 26 Dec 2016, 10:22 AM
Mesaj #587


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cla @ 25 Dec 2016, 01:24 AM) *
..De ce nu mai auzim de Talibani?..s-a terminat cu ei... ei stau bine-mersi în Pakistan si Afghanistan...cumpara munitie de la Arabia Saudita...

Eu cred ca o sa mai auzim de talibani, de islamismul radical mai ales de Pakistan si Arabia Saudita. Pakistanul are o populatie care creste numeric si se radicalizeaza in aceiasi masura. Arabia Saudita este un stat radical, pe care occidentul, Rusia si China ar trebui sa renunte sa-l mai sprijine cu arme, dar cum exista o competitie in vanzarile de arme e greu de presupus ca se va intampla asta. Arabia Saudita si-a anuntat intentia de a avea armament nuclear iar Pakistanul are asa ceva, Iranul are si el un proiect in acest sens, asa ca nu e greu de vazut ce ne rezerva viitorul.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Pagini V  « < 15 16 17
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 02:11 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman