HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

16 Pagini V  « < 14 15 16  
Reply to this topicStart new topic
> Sepia, [Jurnalul lui Cameron]
cameron
mesaj 14 Aug 2008, 08:59 PM
Mesaj #526


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Cata vreme a trecut ... de cand nu am mai scris aici..
Imi pare rau ca nu am facut-o,..sunt pe pagina asta de 2 ani,...absolut incredibil..!
Asta nu pentru ca nu as fi avut nimic de spus.. dar unul din motive este ca nu mai stiu cum ar fi un minut de relaxare in care sa iti permiti sa deschizi jurnalul..
Deja ar intra la capitolul "rasfaturi maxime"..
In ultimii ani m-am tot plans ca sunt ocupata, ca nu am timp ..dar daca stau sa imi amintesc..aveam timp doar pentru mine, sa mai deschid o carte sau o revista ieftina doar..de limpezit mintea si clatit creierii,...dar in ultimii doi ani totul a luat-o razna..
Stres cat cuprinde, munca, munca, munca...
In vara anului ce a trecut imi paraseam un job care imi placea foarte mult, un colectiv excelent, un sef absolut unic,..pentru a deveni asistent executiv la unul din membrii boardului (in cadrul aceleiasi companii..),..ceea ce intr-un fel a fost o promovare spectaculoasa... adica de la a lucra direct cu un sef de nivel 2 ajunsesem la nivel 0.
Toate bune,..dar m-au enervat de la faza cu salariul cand mi s-a spus o cifra, am semnat o oferta,..si dupa ce incepusem de doua luni lucrul acolo,...au spus ca a fost o greseala,..si m-am ales cu munca si stres de 5 ori mai mult,..atmosfera de-a dreptul cretina, 2 colege una mai imbecila si periculoasa decat alta...si un plus de 80 ron la salariu ( adica de 10 ori mai putin decat semnasem).
Am rabdat,..am rabdat,..iar am rabdat,..am muncit ca o nebuna, in fiecare dimineata imi spuneam : "trebuie! de azi o sa fac eforturi si in final va trebui sa imi placa! trebuie sa rezist.." si enumeram in gand avantajele postului,..dar venea cate un minut fatidic in care sangele mi se urca la cap fulgerator...si vedeam negru inaintea ochilor..
Si tot asa..pana cand am fost sunata de la HQ de HQ sa lucrez la ei..mi-au dublat oferta..dar inima nu-mi dadea ghes sa fac naveta zilnic,..sa plec la 8 seara din birou ca sa ajung in miez de noapte acasa...drept pentru care,..ca o veritabila persoana care pana acum inca nu a invatat sa spuna un NU ferm decat cand este stransa cu usa,.. iar m-am facut de bafta refuzandu-le oferta..
Asa ca am incheiat si acest capitol ( cam furtunos..dupa ce imi anuntasem indirect marele sef ca vreau sa fac altceva, ca profesional acest post nu-mi ofera provocari, bla bla bla.. dupa ce o mare sefa m-a sunat personal sa imi dea ultimatum,..)...si am mai rezistat vreo 3 luni ..in maxima sila..
In aprilie..am postat la un anunt intern,..in mai am dat interviul,..in iunie am fost acceptata..iar de la 1 iulie sunt la un alt job,..care culmea..imi place.
Deocamdata sunt intr-o nebunie,..incerc sa fur cat mai multe informatii (colegii nu-s prea darnici in a-si dezvalui secretele meseriei..deci trebuie sa ma descurc pe cont propriu).
Nu imi este clar de ce anume o sa ma ocup..oricum am un munte de sarcini..unele le-am terminat partial, altele sunt ongoing,..de altele ma doare capul doar cand ma gandesc la ele..dar e ok si imi place..chiar daca suntem 20 pers intr-un birou unde e o galagie si un zumzet groaznic, unde unul vrea frig , altul cald, toti sunt pe putin cei care au inventat infumureala si notiunea de manageri de fitze,..dar lasa ca invat eu.. si o sa fie ok..

Nu mai scriu .. ca este prea cald,..de-abia mi-a trecut durerea de cap idioata care m-a chinuit doua zile,..ma duc sa il iau pe bebe in brate si sa ne uitam la tv..sau poate sa iesim un pic la aer..e 10 seara si parcul din fata blocului e full de copii.. la cat de cald e ..e normal sa nu stea nimeni in casa..
Maine vine acasa Eric cel mai nou fresh membru al familiei..care s-a nascut marti,..si care este primul meu nepot (baiatul fratelui meu mic).. asa ca avem multa treaba..smile.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 17 Aug 2008, 01:07 PM
Mesaj #527


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



Buna Cameronule. Ma bucur sa vad ca ti-e bine ( eu cand ti-am spus ca esti stresata te-ai suparat pe mine ...nu ma pot abtine sa nu-ti amintesc ) si sa zic...vezi ca am avut dreptate, sper ca ti-a trecut supararea si poate mai vorbim. Sa-ti traiasca nepotzelul.Chiar imi era dor de tine....si de vremurile alea.......


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 17 Aug 2008, 04:08 PM
Mesaj #528





Guests






Nu-mi vine sa cred ca vad mesajul tau dupa 3 zile de la postare!

hug.gif Nici nu stii cat ma bucur sa te mai vad p-aici, sa stiu ca ti-e bine, sa stiu ca inca esti ok!! Ce face minunea mica? Off, c-a crescut de-atunci si pan-acu! Va tzuc dulce pe amandoi si mai da un semn, ca lumea moare de dorul tau mwah1.gif hug.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 17 Aug 2008, 04:08 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
cameron
mesaj 18 Aug 2008, 06:01 AM
Mesaj #529


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Buna dimineata!!!
DQ..nu m-am suparat pe tine...smile.gif)) cum as putea????
Doar ca nu am mai reusit sa vorbesc cu tine... cad ai timp trimite-mi pe mesaj nr tau de tel, te rog..
Afrodita.. eu te-am mai citit uneori .. dar am fost atat de presata in ultima vreme..ca nu am avut timp ..
Sper ca esti ok...si la fel de frumoasa..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 18 Aug 2008, 10:27 AM
Mesaj #530





Guests






rofl.gif Ok sunt, da' frumoasa nu prea, ca m-am ingrasat, mi-a crescut burta, eheeeei, poveste lunga laugh.gif

Ma bucur ca esti bine si as vrea - cand ai timp - sa mai stam la povesti smile.gif Mi-e dor de tine hug.gif Poate reusim sa ne vedem cand vin prin Ro - am planuit februarie urmator. Mi-ar placea sa ne vedem la o cafea hug.gif

Multa bafta, sanatate si numai bine! mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 21 Aug 2008, 07:42 PM
Mesaj #531


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



Manu draga, trimis mesaj cu numarul. Si nu mai fii asa zgarcita si vino mai des pe aici ca zau, nu stiam ce e cu tine.


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 4 Jan 2009, 12:31 PM
Mesaj #532


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542




Si din nou este un alt an..
Cel ce a trecut a fost destul de bun... plin, furtunos, un an in care am muncit pe rupte... si se pare ca tot de munca asidua voi avea parte si de acum incolo..
Dupa vacanta care a fost mai mult decat o minivacanta,..a fost mai mult decat imi pot permite sa am concediu intr-un an..astept ziua de maine cand voi ajunge in .. haita de la birou,..unde fiecare se lupta si se faulteaza.. dar ma rog.. am inceput sa ma obisnuiesc..
Bezmetica de sefa.. a dat deadline 05.01.09 (a stabilit asta pe 23.12..) pentru introducerea in sistem a datelor pe 3 ani in urma..
si ea s-a urcat in avion si a plecat sa se relaxeze..
Si eu... am stat azi noapte pana la 3.. ca macar sa am jumatate si date introduse..cu ce mai reusesc sa fac astazi..poate-poate..iese ceva..dupa ce pe 01.01 am constatat ca accesul la server este anulat..ufff
Dar.. o sa imi adun bruma de optimism.. si poate reusesc sa rezist cumva..Pana la urma viata e frumoasa, nu?
Si pana la urma.. afara e soare (chiar daca e frig),... familia e minunata,...criza isi ascute coltii...
So what!
Happy New Year for me !
And for all!!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 24 Jan 2009, 12:21 AM
Mesaj #533


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Vineri seara..adica..cam miezul noptii..

Mai fumez o tigara inainte de a adormi.. si nu stiu... dar uneori mi-e dor sa deschid pagina aceasta..
Am vazut K-pax, un film pe care imi doream de mult timp sa il vad..
Mi-a placut,..si ma bucur ca l-am vazut..
Facea parte din capitolul..lucruri de vazut,..de auzit,..de bifat..cu "done"
Un film care se termina cu ceea ce ma deruteaza..si imi place.. amar si contradictoriu,..cu a fi sau a nu fi (nu conteaza ce..)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 24 Jan 2009, 12:32 AM
Mesaj #534


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Ceva mai devreme, in timp ce scriam, mi-a dat o eroare..si credeam ca mesajul s-a pierdut..
E posibil ca sa fie filtrat ce scriu, chiar daca nu sunt prin VPN?, Cine stie?..probabil..
Astazi , este prima zi in acest an cand reusesc sa ajung la ora 15 acasa (vineri fiind), cand plec din birou mai devreme , nu la 7, 8 sau 10 seara..
Nu stiu ce este mai rau la job... Criza? dezorganizarea? Sefa? Cei care o copiaza la gesturi , atitudine? Dar nici asta nu conteaza.., nu?
Faptul ca stim de proiectul pe care il avem de implementat de mai bine de 6 luni,..si noi facem un hei-rup in ultima clipa,..faptul ca ne impiedicam de niste aberatii ca abrevierile si le dam la validat la 1000 de manageri,...daca sunt cu / sau cu -,..si le mai si votam,..cand de fapt...sunt j de mii de amanunte de pus la punct si corectat,..asta ca sa nu ne dea trilioane de erori la incarcat in sistem...???!!
Dar e vineri,..maine e sambata,..o sa vina primavara...pe care probabil nu voi avea timp si ochi sa o vad....
Mi-e somn,..mi-e chiar foarte foarte somn......


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 8 Jun 2009, 10:19 AM
Mesaj #535


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



E vara,..
E cald,..
Primavara a trecut,..si asa cum scriam la ultimul post,..nu am avut vreme si ochi sa o vad..
Job-ul a devenit mizerabil,..sub pretextul crizei isi fac toate meandrele,.. si sa protestezi nu poti nicicum..
S-au gasit mijloacele si motivele sa te plateasca cu 50% mai putin si tu sa continui sa le ramai recunoscator ca ai job..
Se vor rezolva si astea intr-o zi.. in mod cert..
Pietrele raman,..asa trebuie, nu?
Si afara ploua.. ploua nebun.. si incerca sa spele mizeria..mizeria continua si infinita..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 8 Jun 2009, 06:51 PM
Mesaj #536


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Sa fii tu sanatoasa, pana la urma trece si criza asta!
O vara super, sa ai timp si pentru tine si sefi care sa te merite!


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 11 Oct 2009, 02:58 PM
Mesaj #537


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Si iar a venit toamna,..
Stau in casa.. ca in majoritatea we in care nu cobor nici macar pana in fata blocului, we de zacere,..ca pentru relaxare ti-ar trebui un pic mai mult ragaz..
Ca veni vorba de ragaz,..anul acesta am reusit sa am 7 zile de concediu... la marea noastra,..si chiar daca acolo am carcotit de chelneri, de curatenie, de tot,..acum ma gandesc cu nostalgie la mare,..la vara
Data viitoare o sa-mi fac un semn sa nu mai fiu carcotasa..
Vad ca prin jurnal,..nu am mai intrat de foarte multa vreme,..vazand cat de mult scriam inainte..nu-mi pot explica cum de era posibil sa o fac,.. cum de imi gaseam timp ..??
Viata de acum e un iures nebun, munca asidua de 12 ore la casa de nebuni,..si acasa activitatile administrative, educative,....
Nu stiu,..e greu sa anticipez ce va fi maine,..sunt vremuri tulburi, agitate,..nimeni nu mai e sigur de nimic,..
Presiunea si tensiunea pune stapanire pe tine, atacuri de panica te sufoca fix la fiecare ora...
In toata idiotenia in care traiesc in departamentul in care m-am transferat acum un an, dupa zile in care am muncit pe rupte, in care am muncit infernal din cauza bataii de joc a multor colegi ..
Nici acum nu vreau sa aflu raspunsul daca a fost intentionate sau nu unele faze de genul - aaa!..pe fisierul asta ai lucrat?..nu mai e de actualitate,..e schimbat...(asta dupa ce eu prelucrasem zile in sir fisiere cu mii de persoane,..cu mii de date),..asa ca injuram in gand,..si o luam de la capat.
Stergeam tot ce facusem,..si o luam de la cap,..
Dupa ce implementarea proiectului a fost un mare brio,..in loc de noiembrie anul asta,..s-a finalizat in martie..adica 7 luni mai devreme,..asta insemnand sute de mii E economie.. nu s-a zis nici un macar un afurisit de thank you... ca nu ma asteptam sa invete romana sa zica multumesc..
Dar.. faza buna e.. ca intr-un final m-a promovat,..ceea ce e ok...intr-un fel..
Faza nashpa este ca aduce supervisor la supervisor la supervisor,..dupa ce iti explica ..ca si tu esti un supervisor,..si plasa neincrederii se tese de la toti catre toti,...si doar instinctul de conservare si teama fata de ziua de maine si painea pe care trebuie sa o pui pe masa nu te face sa..ii saluti din mers si sa le multumesti pentru colaborare
Si totusi e toamna,..viata ar trebui sa fie frumoasa,...dar unde sa gasesc puterea de a gandi pozitiv? Unde?
Doar acasa,..ca puiu' mic zice ca vrea el computeru..sa se joace,..asa ca o sa il dau..
Unii chiar trebuie sa fie fericiti!:)))


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 12 Oct 2009, 07:36 AM
Mesaj #538


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



mwah1.gif



--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 17 Mar 2011, 01:47 PM
Mesaj #539


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Un coltisor drag mie,..pe care ..recunosc ca l-am uitat pentru o perioada.
Viata te pocneste, te ameteste, te extenueaza.. si luptand sa supravietuiesti ..uiti de multe ori lucrurile marunte ce iti pot colora..macar visele.
Adevarul..ca m-am schimbat uluitor in ultimii ani,..nu ma mai recunosc nici macar in oglinda.
Alte prioritati, alte lupte, cariera, avansari, dezamagiri, impliniri.
Trebuie sa imi setez sa intru in acest colt de liniste. Mereu mi-am propus asta,..dar niciodata nu am reusit. Este ca si cu lasatul de fumat..niciodata nu ma mobilizez suficient,..
Acum ceva vreme..aveam impresia ca sunt ocupata,..ca nu am timp,..dar recitind o parte din ceea ce simtea, traiam acum 5-6 ani cand locuiam cand si cand in camaruta mea din han..descopar ca momentele de respiro si liniste au devenit din ce in ce mai rare.
Fraza cu " o sa vin asoarele si pe strada mea"..s-a implinit,..dar ca durata..(:
Din ce in ce mai rar,..iar linistea la fel. Acum ma multumesc daca am 10 minute de liniste cand si cand,..sau daca sunt senina si fara griji macar o juma; de zi..
O sa mi vin pe-aici..
E de facut curat,..de sters panzele de paianjeni,..de povestit...sunt multe multe de facut..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 17 Mar 2011, 04:22 PM
Mesaj #540


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



Asta da surpriza. Cameon, bine ai revenit, imi era dor de tine si tine-te de cuvant si hai pe aici.



--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bunicu'Gilbert
mesaj 26 Apr 2011, 11:59 AM
Mesaj #541


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 187
Inscris: 8 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 733



Si eu am ramas uimit de revenirea ta Cameron! Astept sa faci curat si sa iti reiei povestirile. Iti citesc jurnalul in umbra, fara multe comentarii smile.gif


--------------------
Doar un las are curajul sa spuna ca nu a cunoscut niciodata frica.
F. Foch
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 2 Dec 2011, 08:53 AM
Mesaj #542


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Revenirea mea a fost doar o promisiune nerespectata ... din varii cauze.
Dar acum chair am nevoie de locul acesta..
Am incercat sa imi gasesc diverse variante de a-mi ordona gandurile... word-uri blank.. scris cu furie tot ce imi trece prin cap...si inchise fara sa fie salvate..construirea unei camarute in minte...si retras 5 minute in care dau cu pumnii si vorbele de toti peretii inexistenti..
dar acum revin
serios
chiar am nevoie de asta... unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 2 Dec 2011, 08:54 AM
Mesaj #543


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



am uitat ideea care e cea mai importanta in acest moment:
MI-E DOR DE MINE!!!!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 26 Feb 2013, 02:13 AM
Mesaj #544


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Si mie mi-i dor de tine s habar nu am pe unde mai esti...


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pagini V  « < 14 15 16
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 03:11 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman