HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Pericolul De Langa Noi!, Pe topic vor fi postate avertizari privind pericolele care ne pasc!
gigip
mesaj 3 Jun 2014, 10:15 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402




MAGNEŢII DECORATIVI DE PE FRIGIDER
UN MARE, FOARTE MARE PERICOL !!!
http://www.scientia.ro/qa/10367/sunt-magne...pentru-alimente

Distribuiţi URGENT
Este foarte, foarte important pentru sănătatea noastră...

Profesor PEREZ VICENTE de la Universitatea Tortosa din Almeria / Spania. VICEPREŞEDINTE GENERAL AL UNIVERSITĂŢII.
Cale del Pozuelo s / n, 16071 - Cuenca Spania.

Facem aceste precizări pentru a vă avertiza, de toată gravitatea cazului.
După ce citiţi conţinutul, puteţi acţiona după cum consideraţi.
Important este ca noi să vă avertizăm de gravitatea situaţiei.
Cercetătorii de la Universitatea Princeton au descoperit ceva surprinzător. Pentru mai multe luni au hrănit două grupuri de şoareci: cu alimente depozitate într-un frigider, iar celălalt cu alimente depozitate într-un frigider, dar cu mai mulţi magneţi decorativi lipiţi pe uşafrigiderului.
Scopul studiului a fost de a vedea cât de mult radiaţiile electromagnetice emise de magneţi afectează alimentele.
Surprinzător, după terminarea studiilor clinice riguroase, au remarcat faptul că 87% din grupul de şoareci care au consumat alimente iradiate de magneţi
au avut un risc crescut de a dezvolta cancer faţă de grupul pentru care s-au folosit alimente din frigiderul fără magneţi lipiţi pe uşă.
Magneţii ataşaţi la orice dispozitiv (aparat), conectat la curent electric
creşte consumul de energie al dispozitivului pentru a spori forţa
electromagnetică a câmpului electric al dispozitivului.
Avem fiecare dintre noi unul sau mai mulţi magneţi pe frigider, ca elemente decorative, fără sa le putem suspecta că sunt periculoase.
Dar ele sunt mortale !!!.
Este periculos să ne jucăm cu forţele naturii şi cu energia.
Dacă aveţi un magnet, scoateţi-l şi puneti-l departe de toate alimentele.
În mod inexplicabil, guvernul spaniol şi din alte ţări nu au dat nici un avertisment, dar datorită internetului şi bunăvoinţei tuturor, ne putem ajuta reciproc.



Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 3 Jun 2014, 10:16 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



ATENTIE !

Pe langa vestita inselatorie cu apelul < accidentul > in care un “membru” al familiei cerea urgent ajutor financiar ca urmare a unui accident, acum a aparut si
aceasta noua forma de inselatorie . Personal am primit zilele trecute un SMS pe telefon cu mentiunea < Am ceva important sa-ti spun , suna-ma ! > la nr.00375294730016 ! ,
fara alte date . In primul caz am cerut < Daca mai continui , anunt politia > , iar in al doilea caz am sters imediat SMS din telefon .

ATENTIE , comunicati tuturor celor apropiati !



Daţi-mi voie să vă atrag atenţia asupra unei noi forme de inselătorie, apărută de curând, şi care, din păcate ne-a atins şi pe noi în Europa.
Mecanismul înşelătoriei este următorul: pe telefonul mobil apare o înştiinţare privind necesitatea apelarii de urgenta la numarul de la care ai fost sunat si care ti-a ramas pe ecran "apel nepreluat", pentru primirea unor informatii foarte importante. Înştiinţarea poate apărea chiar fără ca telefonul să fi sunat vreodată. Dacă e vorba de un număr care incepe cu +39..., 390..., +391...., +392..., +393..., +394... (în cazul depistat de noi era numărul
+393193260045), îl stergeti imediat si nu se va întâmpla nimic. Dar dacă sunati la acel număr veti deveni victima infractorilor. În cazul concret, titularul telefonului a sunat la numărul respectiv, nu a mai avut posibilitatea să întrerupă convorbirea, costurile înregistrate pe factură depăşind 2000 de euro.
Din informatiile primite de la Ministerul de Interne e vorba de mai multe astfel de cazuri.
De aceea vă rog, în ideea prevenirii altor cazuri, transmiteţi această informaţie cât mai multor oameni" +39 are Italia, or fi tot romanasii "in action" ?









Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 28 Jun 2014, 09:40 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



ATENTIE !!!

e imposibil sa ajung o asemenea victima...cunostintele mele intr-ale tipografiei si imprimarii de valori (timbre, bilete de spectacol, banknote, etc) nu imi permit astfel de greseli, insa pentru toti ceilalti:

anul asta am avut prilejul de a participa la cateva concerte importante, sustinute de vedete consacrate ale muzicii rock...valoarea biletelor a fost cuprinsa intre 100 de lei si 1000 de lei...Tot vara asta au fost si vor mai fii inca multe altele cu preturi la fel de piperate..


in fata salilor de spectacol, o fauna tot mai numeroasa, vindea bilete "in plus" sau invitatii pe care nu le puteau onora..Oferta era intotdeauna sub pretul oficial, iar biletele se epuizau relativ repede...La intrarea in incinta insa cateva s-au dovedit falsuri, iar posesorilor li s-a refuzat accesul...inca si mai grav, dincolo de punctul de control, in sala au aparut discutii aprige intre spectatori care aveau acelasi bilet, unul dintre posesori facand achizitia de la ocazie...

pentru amatori un hint...biletul care este original, e de cele mai multe ori "placat" ca un sandwich, avand alb pe fete si o folie subtire rosie la mijloc. ideea e ca cel care "rupe biletul" la intrare, sa poata rapid identifica culoarea rosie in structura (procesul alcatuirii hartiei asteia e unul industrial si nu poate fi repetat artizanal).

verificati intr-un colt al biletului pe care doriti sa il cumparati de la altcineva decat de la casa, daca el contine culoarea rosie in mijloc...cu mentiunea ca recomandarea mea e doar orientativa


un sfat serios este sa nu cumparati nimic de la "binevoitori" (mai bine ii strecurati controlorului o banknota pe sest)

Acest topic a fost editat de The Dude: 28 Jun 2014, 09:43 AM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 12 Jul 2014, 03:34 PM
Mesaj #4


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Nu stiu daca e raspândita prin România, dar poate o sa mai vina cu autostrazile:
Faza e veche precum videorecordelere.
La un loc de sedere te întemeneaza niste indivizi sa cumperi o marfa care cica a picat de pe un camion, ieftin.
Atentie, e marfa furata pe care o cumperi.
Azi nu sunt videorecordere, ci smartphones, DVD-Player etc. Ai grija !! nu cumpara nimic, ai de-o a face cu Politia si cred ca n-ai chef.

Victim of changes


Acest topic a fost editat de Cla: 12 Jul 2014, 03:41 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 Jul 2014, 04:18 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



An de an trec in drum spre casa pe langa vanzatorii de miere de pe DN1. Mierea este expusa pe niste stative la soare, cand afara sunt 30-35 grade celsius, deci efectiv in borcan se poate atinge si 50 de grade celsius. M-am oprit de cateva ori si i-am intrebat daca asa se depoziteaza mierea? Unii m-au privit siderati, altii mi-au zis ca asa se matureaza etc. Aveti grija ce miere cumparati, la fel ca si vinul, care se mai face si din struguri, mierea se mai face si din nectarul strans de albine.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 12 Jul 2014, 04:30 PM
Mesaj #6


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE
name='Marduk' post='758225' date='12 Jul 2014, 04:18 PM'

vinul, care se mai face si din struguri, rofl.gif
Da, stin si vinuri de mere, adica Cidre, Äppelwoi...

Acest topic a fost editat de Cla: 12 Jul 2014, 04:39 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 21 Jul 2014, 08:14 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



...pe la malul cu flori.... rolleyes.gif ...sau poate poiana merilor... rolleyes.gif


chiar ca nu mai stiu, insa in zona aia Voinesti, Gemenea...cand se culeg merii, toate paradelile se baga intr-un mare butoi, cu apa...si ei stiu cu mai ce...probabil drojde...si iese un fel de must....unii il numesc cidru...cand asta e gata, se aduna tot satul (cu mic cu mare, dar fiecare cu cate o cana rofl.gif )...apoi se fac muci....moca...

dar nu asta am vrut sa zic, ci doar ca vinul din mere e foarte, foarte bun.... thumb_yello.gif


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 23 Jul 2014, 05:08 AM
Mesaj #8


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Acum vreo 20 de ani, tantile de serviciu s-au plâns ca la aeroportul din Amsterdam, la buda, toti musterii masculini se pisa pe lânga.
Cuiva i-a venit ideea geniala: a pus pe lânga fundul pissoirului un abtzibild cu o musca.
De-atunci, toti barbatii se pisa pe musca si nu pe dinafara spoton.gif
Pun pariu ca un pissoir d'asta gasesti si pe ebay, daca nu chiar la Sotheby's rofl.gif

Apropos si sa ramân la topic: Un prieten de-al meu zicea când era lefter:
"Ba, n-am bani nici sa ma pis în centru" spoton.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 23 Jul 2014, 05:19 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 31 Jul 2014, 09:24 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



acu' vreo zece ani in aeroportul de la Munchen...la toaleta...o sala uriasa proaspat renovata, ultramoderna,...o armata de calatori in sala lavoarelor...niciunul nu stiam cum sa umblam cu ele...si nu eram bananieri.. unsure.gif

nu era niciun robinet...tot treceam mainile pe acolo ca sa actionam senzorii a caror existenta o presupuneam...nimic..

fiecare se facea preocupat, se pieptana, se cerceta in oglinda si tragea cu ochiul la ceilalti sa nu pice de fraier si de rudimentar..

cred ca eram vreo zece fraieri in sala aia.....si iaca ca apare un instalator...ca era apa oprita... rofl.gif rofl.gif


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 31 Jul 2014, 10:45 AM
Mesaj #10


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Lasa ca am facut si eu pe fraierul... Am fost la AJOFM rofl.gif
La buda ...era un coleg lânga mine.
Am lasat un pârtz si am zis: asta nu ma mai chinuie.
El, lânga mine: hahahhaaa rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 31 Jul 2014, 01:27 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



....vorba lui Fiona (Shreck) cand a scapat una pe langa barbacsu:
Better out than in, I always say !!



Acest topic a fost editat de The Dude: 31 Jul 2014, 01:27 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 11:54 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman