HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Despre Eroi Si Proteste
Marduk
mesaj 6 Jan 2014, 05:22 PM
Mesaj #106


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(dandanescu @ 6 Jan 2014, 02:10 AM) *
conflictul e inchis, discutia e incheiata in ce ma priveste....

Eu n-am terminat, doar discutam despre eroi, iar azi un erou al "democratiei originale" a cazut rapus de regimul draconic al unui dictator, marinar de meserie, care i-a facut dosare in fals. Acest fel de eroi merita protestul "pulimii" sa iasa in strada pentru a apara casele si averea lui Nastase, starnse cu sudoare fruntii sale depuse la propasirea si primenirea tarisoarei asteia. Propun ca Adrian Nastase sa fie condus la inchisoare de un sobor de preoti, cu lacrimi si flori, cu care alegorice cum ii sade bine unui erou.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 6 Jan 2014, 05:32 PM
Mesaj #107


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



La multi ani ,Abis !
Nu te-am banuit niciodata bantuit de simtul umorului si iata, confirmi ! Sa stii ca un blug nu asigura si ..barbatia! O atitudine transanta, da! N-am inteles nimic ! Poate ne lamuresti! spoton.gif


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 6 Jan 2014, 05:41 PM
Mesaj #108


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



Marduk, Dan traieste altundeva,unde democratia functioneaza ! Si Dude mi se pare ca are dreptate in unele privinte ! Din pacate orgoliul a castigat ! Si eu am primit bobarnace si am inceput sa cred ca judec prost si as vrea sa ma lamuresc,sa vad unde gresesc ,ceva-i in neregula (desi ce-i legat de politica imi face o maaare lehamite ). Vedem !


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 6 Jan 2014, 05:41 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
The Dude
mesaj 6 Jan 2014, 05:50 PM
Mesaj #109


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



mad.gif

adica de ce ??


pai nu s-a facut voia ta ????


sa mor daca mai pricep ceva nonono.gif


la multi ani abis....daca vrei ne putem incaiera noi...daca nu, vezi ca e un sac de box aruncat pe aici pe udeva... rofl.gif

Acest topic a fost editat de The Dude: 6 Jan 2014, 05:50 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 6 Jan 2014, 05:52 PM
Mesaj #110


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



mad.gif ..si cine te-o bobarnacit ?...ca ti-am ridicat numai osanale... blink.gif


bai ce sensibili e uni (cu un sigur i) hmm.gif


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 6 Jan 2014, 06:00 PM
Mesaj #111


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



hai lasa! ma bucur ca esti vesel ! smile.gif


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Jan 2014, 07:02 PM
Mesaj #112


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(fiatlux @ 6 Jan 2014, 05:41 PM) *
....Dude mi se pare ca are dreptate in unele privinte ! ... eu am primit bobarnace si am inceput sa cred ca judec prost si as vrea sa ma lamuresc,sa vad unde gresesc ,ceva-i in neregula...

Are dreptate in unele privinte, dar nu in toate, din pacate cele mai importante, in opinia mea. Nu cred ca este bine ca atunci cand primesti bobarnace sa crezi ca judeci prost, poate ca cei care-ti dau bobarnace vor sa te faca sa crezi ca gandesti prost, formatori din astia, de opinie, sunt peste tot in lume. Eu cred ca este bine sa judeci cu mintea ta, sa-i urmaresti pe toti, buni sau rai, destepti sau prosti, bogati sau saraci etc. si apoi sa-ti formezi o opinie. Aici este un forum, n-ar trebui daca-ti spui o parere sa-ti sara 100 de filozofi in cap, sa incerce cineva sa te convinga ca alba-i neagra si neagra-i alba. Spui ce crezi, vezi ce spun altii, argumentezi, discuti, susti sau esti sustinut etc. Eu sunt doar indignat, nu urasc pe nimeni, consider ca ura este o boala, n-am nimic personal cu cetatenii Basescu, Nastase, Iliescu, Mitrea, Hrebenciuc, Boc, Videanu etc. dar am ceva cu toti acesti politicieni, aflati in slujba mea, platiti din banii mei, sa administreze partea mea de tara, care au facut ce-au vrut ei, au furat, au adus prejudicii bucatii mele de tara. Tu cum te descurci cu bucata ta de tara, esti multumit ce fac politicienii tai?

Acest topic a fost editat de Marduk: 6 Jan 2014, 07:02 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 6 Jan 2014, 09:43 PM
Mesaj #113


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



..

Acest topic a fost editat de fiatlux: 6 Jan 2014, 09:46 PM


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 6 Jan 2014, 09:43 PM
Mesaj #114


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



...

Acest topic a fost editat de fiatlux: 6 Jan 2014, 09:45 PM


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 6 Jan 2014, 09:43 PM
Mesaj #115


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



Marduk, stii cum se zice-cand mai multi iti spun ca nu esti treaz, trebuie sa te cauti! biggrin.gif Nu e doar din zona Hanului. Oricum evit ..politica si o voi face in continuare, pt ca iese cu scandal. Tu rezisti eroic ! smile.gif


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 6 Jan 2014, 09:43 PM
Mesaj #116


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



...

Acest topic a fost editat de fiatlux: 6 Jan 2014, 09:45 PM


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Jan 2014, 10:14 AM
Mesaj #117


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(The Dude @ 6 Jan 2014, 05:50 PM) *
la multi ani abis....

La multi ani, prietene... spoton.gif
QUOTE
daca vrei ne putem incaiera noi...

Sigur, sunt gata, hop si eu cand e cu bataie...
23.gif
Desi fiatlux ma acuza ca nu as avea simtul umorului, recunosc sincer ca nu mi-am propus niciodata sa o amuz... Hai sa ne batem serios!




--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Jan 2014, 01:08 PM
Mesaj #118


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(fiatlux @ 6 Jan 2014, 09:43 PM) *
... stii cum se zice-cand mai multi iti spun ca nu esti treaz, trebuie sa te cauti!...

Se zice ca trebuie sa te duci sa te culci, tragi un somn dupa care te trezesti, problema este ca sunt indivizi beti se trezesc dar si indivizi prosti sau prostiti, care nu se trezesc niciodata. Eu incerc sa rezist pentru ca n-am alternativa, nu mai sunt la varsta in care sa pot sa-mi iau cateva toale, niste carti si s-o zbughesc in lumea larga, aici e lumea mea, am gasit-o din intamplare si-mi place, chiar daca altora le face rau. Eu scriu doar de pentru conversatiei, fara pica, fara ranchiuna, fara orgolii, de dragul opiniei personale al logicii, istoriei si adevarului.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 7 Jan 2014, 03:38 PM
Mesaj #119


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



pina se-ntrerupe legatura ...nu despre betie era vorba ci de ..nestiintza,ignorantza,nepasare, dezinteres,iresponsabilitate etc ; culcatul cred ca-i tocmai defectul care ne-a adus aici !eroii n-au somn ! asta era in capul meu ! take care ! smile.gif

Acest topic a fost editat de fiatlux: 7 Jan 2014, 03:40 PM


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Jan 2014, 05:08 PM
Mesaj #120


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(fiatlux @ 7 Jan 2014, 03:38 PM) *
pina se-ntrerupe legatura ...culcatul cred ca-i tocmai defectul care ne-a adus aici !eroii n-au somn ! asta era in capul meu ! take care..

Corect, somnul "natiunii" naste monstri. Pe de alta parte cata vreme natiunea doarme profund, ce sa faca eroii? or sunt singuri si se supun dictonului, "c-o floare nu se face primavara" ori apar eroi dintr-o alta natie, conlocuitoare, cum am mai avut prin istorie.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 7 Jan 2014, 07:08 PM
Mesaj #121


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE(fiatlux @ 7 Jan 2014, 04:38 PM) *
...nu despre betie era vorba ci de ..nestiintza,ignorantza,nepasare, dezinteres,iresponsabilitate etc ;



.... mellow.gif ...deci despre ele....al treilea imi pare periculos, ultimul chiar dramatic cry.gif


poate mai putem repara ceva.... unsure.gif


roflmao.gif ...get out of here yeah.gif ..... rofl.gif rofl.gif ...you almost got me...roflmao.gif

ce mai glume faci si Fiat....zau.... nonono.gifyay.gif



ca e o gluma nu-i asa ? cry.gif




nici nu ne-am luat la revdere....


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 7 Jan 2014, 07:17 PM
Mesaj #122


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Mi se pare mie sau de pe aici au disparut niscaiva postari ? unsure.gif


Acest topic a fost editat de exergy33: 7 Jan 2014, 07:21 PM


--------------------
*_*_*

Pierdut Ʈn Geometria Uitării
CăutĆ¢nd Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lefty
mesaj 7 Jan 2014, 10:41 PM
Mesaj #123


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 41
Inscris: 13 August 08
Forumist Nr.: 11.884



It's just an illusion smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 10 Jan 2014, 09:18 PM
Mesaj #124


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Va rog sa acceptati propunerea mea de a o declara "erou" pe mama elevului de la scoala gimnaziala "Maria Roseti" din Bucuresti. Care a avut curajul sa o inregistreze pe invatatoarea, obraznica, dominata de propria LACOMIE in timp ce solicita atentii pentru munca remunerata de statul roman. Aceasta femeie a avut curajul sa denunte un educator care cerea bani parintilor ca si cum acestia ar fi fost obligati prin lege sa contribuie la cadourile de multumire a personalului din scoala respectiva, de la portar la director, toti bugetari, trebuiau sa primeasca atentii din partea parintilor daca doreau ca progeniturile lor sa primeasca atentia cuvenita din partea educatorilor. Gestul acestor parinti merita sa fie mentionat ca eroic, deoarece demasca o situatie, pe care M.E.C se fereste s-o recunoasca ca fiind generalizata la nivel national. Lupta impotriva spagii a spagarilor trebuie sa fie declarata o fapta eroica, in aceasta tara, nu turnatorie, nu sifonare ci pur si simplu datorie cetateneasca, curatare a constiintei de pacatele PCR. Va rog sa luati act de aceasta declaratie ca fiind un protest impotriva spagi, a slugarniciei, a umilintei romanilor suportate din partea tuturor functionarilor acestei tari, de la educator la parlamentar.

Acest topic a fost editat de Marduk: 10 Jan 2014, 09:23 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 Jan 2014, 09:48 AM
Mesaj #125


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Propun spre atentia voastra un alt EROU POTESTATAR, satul de aranjamentele si intruziunile politicului in viata culturala a Romaniei.

"ministerul ăsta al culturii, ține de un guvern prea scārbos, care nu respectă contractele cu noi, e compus din mincinoși patologici, a īncălcat (le-a rasturnat) toate promisiunile (și doctrina social-democrată), a bătut și a hărțuit țărani și protestatari, disprețuiește săracii, e arogant și unsuros, crede ca poate face ce vrea din legi si altele, dupa cum le stim"

Ma astept ca proctologii acestui forum sa-l defineasca rapid ca fiind basist, idoctrinat, dar sper ca alti forumisti sa inteleaga apelul acestui scriitor tanar, scarbit de minciuna institutionalizata, condusa de un plagiator si acolitii sai.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 12 Jan 2014, 03:51 PM
Mesaj #126


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Sunt prostolog, adica īl fut īn cur.
Oi fi si proctolog, na.
Si care-i treaba cu mincinosii patologici, de parca n-ar fi toti aceeasi ?


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Jan 2014, 12:32 PM
Mesaj #127


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cla @ 12 Jan 2014, 03:51 PM) *
Sunt prostolog, adica īl fut īn cur....

O fi o stare de eroism sau de protest, nu-mi dau seama in ce situatie te afli, dar sigur ai ceva tendinte homosexuale. Din am observat, intiatorul acestui topic, ar fi vrut sa discutam despre eroi si proteste, nu despre sex.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Jan 2014, 04:18 PM
Mesaj #128


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Un alt scriitor, Andrei Dosa a refuzat premiul acordat de ICR revoltat fiind de situatia din cadrul ICR si din Romania. Marita sa fie pomenit pe acest topic, sper sa fie din ce in ce mai multi cei care se altura acestor proteste, pentru mine toti vor fi eroi. Lupta impotriva normalitatii anormale, instalata in Romania de o mana de politicieni nemernici, reprezinta un efort colectiv necesar pentru viitorul acestei tari, a tinerilor care au tot dreptul sa protesteze pentru acest viitor, deoarece viitorul le apartine si trebuie sa-l modeleze asa cum cred de cuvinta, nu cum vor dinozaurii PCR-isti si urmasii acestora.

Acest topic a fost editat de Marduk: 15 Jan 2014, 04:20 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Jan 2014, 07:17 PM
Mesaj #129


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Un roman despre care am crezut ca nu poate fi erou, ca este doar un "lefegiu" aflat in slujba propriilor interese, m-a uimit prin protestul sau. Trebuie sa-i multumesc lui The Dude, care mi-a dat ocazia, deschizand acest topic, sa descopar ca Romania are eroi, care protesteaza impotriva normalitatii anormale. Chiar merita sa sti ceva despre acest erou, despre evolutia sa, de la inceputurile cariere pana in prezent.

Acest topic a fost editat de Marduk: 19 Jan 2014, 07:21 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 11:58 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman