HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info

Subiectele de discutie dedicate cartilor vor fi mutate in cadrul subforumului Universul Cartilor

 
Reply to this topicStart new topic
> Despre Filme In Alte Filme
Anthrax
mesaj 29 Nov 2013, 09:00 PM
Mesaj #1


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 219
Inscris: 7 February 04
Forumist Nr.: 2.131



Bun, deci gasim asa:

In Brazil despre Casablanca cand Sam Lowry lucrand la Departamentul "records" este chemad in birou de seful sau.
In "Pisica alba, pisica neagra" super-productia lui Kusturica, un tigan se uita pe patul de spital tot la "Casablanca", scena de la final cred ca asta e inceputul unei frumoase prietenii.
In Butterfly effect copiii protagonisti, la un moment dat sunt intr-un cinematograf si se uita la Se7en, scena despre lacomie, cu individul inecat cu propria mancare.
In Hitchcock filmul Psycho acapareaza tot subiectul.
In The dictator cand Sacha Baron Cohen descopera masturbarea, si sunt puse niste cadre in care ies doi delfini si pustiu Forest Gump cand alearga si-si rupe protezele.
In The new guy Gill harrison, protagonistul e asociat cu Brad Pitt din Fight club.

Nu stiu de ce am presimtirea ca subiectul asta nu o sa aiba niciun mesaj... unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anthrax
mesaj 1 Dec 2013, 11:07 PM
Mesaj #2


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 219
Inscris: 7 February 04
Forumist Nr.: 2.131



In "Armata celor 12 maimute" Bruce Willis si Madeleine Stowe sunt intr-un cinematograf in care ruleaza "Pasarile" lui Alfred Hitchcock fiind o gafa avand in vedere faptul ca The Birds e din 1963 si actiunea filmului se petrece in 1996 in momentul respectiv.
Adica ruleaza la cinema in 1996 un film din 1963? blink.gif
In The new guy, sunt aluzii la Breaveheart.
Printre altele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anthrax
mesaj 12 Dec 2013, 06:19 PM
Mesaj #3


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 219
Inscris: 7 February 04
Forumist Nr.: 2.131



In Zerkalo lui Andrei Tarkovski apare pe la inceput o icoana cu Sfanta Treime(initial am crezut ca e posterul filmului) si dedesubt scris:Andrej Roebljov - Le film de Tarkovski
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 03:03 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman