HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

 
Reply to this topicStart new topic
> Partidul Miscarea Populara, Un nou partid pe scena politica romaneasca, mai era nevoie?
Marduk
mesaj 25 Jul 2013, 06:09 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



A aparut un nou partid, Miscarea Populara, nu stiu cat de necesar mai era acest partid in Romania, dar daca a aparut probabil ca era necesar. Cine sunt cei care au pus bazele acestui partid si de ce? Este Traian Basescu un promotor al acestui partid? Poate fi Traian Basescu o locomotiva pentru acest partid sau un franar de la coada trenului? Ce mai poate oferi acest partid romanilor? Cateva intrebari la care va invit sa raspundeti si pe care va rog sa le comentam.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 26 Jul 2013, 09:50 AM
Mesaj #2


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Chiar nu stii raspunsul la primele intrebari? smile.gif

Cine l-a infiintat si cine sunt promotorii se stie; sa vedem ce oferta va avea pentru romani.

Eu sunt printre cei care va vota acest partid daca va arata ca stie si ca poate sa se bata cu USL


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 26 Jul 2013, 10:00 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Eu sunt sceptic in ceea ce priveste reusita acestui partid. Il consider un partid "sita" care strange ce poate din partea dreapta a electoratului. Ideologia!? pare a fi de centru dreapta, din zona popularilor europeni. Spargerea dreptei in 4-5 partide e o strategie electorala, dupa cum spuneam, partidele "sita" aduna prin "oferta" electorala pe cei care nu sunt multumiti de un curent sau altul, de un politician sau altul, de un lider etc.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 10:22 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman