HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

31 Pagini V  « < 29 30 31  
Reply to this topicStart new topic
> In My Secret Life, Jurnalul lui The Dude
The Dude
mesaj 4 Jan 2015, 08:46 PM
Mesaj #1051


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Yeeeeeeees....Amsterdam after all....!!!


Rugamintile mele chiar au fost ascultate.....


Ahhhhhh...a joint ...together with the band...





Acest topic a fost editat de The Dude: 4 Jan 2015, 09:34 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 4 Jan 2015, 09:31 PM
Mesaj #1052


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Venim de departe si mergem departe
Tocmai in zare sus la castel
Ne-am oprit aici, pe drum ne-a prins noaptea,
Da adapost unor bieti menestreli.

La castel, maine va fi sarbatoare,
Printesa-mplineste ani douazeci.
Vom bea mult vin, vom goli tavi cu mancare
Ce va fi acolo, sa tot petreci!

Noi vom canta noaptea intreaga
Oaspetii veseli vor dantui
Si-n toiul petrecerii, pret de o clipa
Om bun si la tine ne vom gandi.






--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 4 Jan 2015, 09:33 PM
Mesaj #1053


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595








...amsterdam here i come


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 4 Jan 2015, 09:33 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
leirn
mesaj 11 Jan 2015, 10:21 AM
Mesaj #1054


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.928
Inscris: 4 December 06
Forumist Nr.: 9.039



Un an foarte bun sa ai! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 27 Jan 2015, 08:17 PM
Mesaj #1055


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Sper ca tu esti bine si ai doar o problema de...conexiune la internet!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 15 Apr 2015, 04:02 PM
Mesaj #1056


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



The Dude a inviat !!!

The Dude a inviat !!!

The Dude a inviat !!!


...cu moartea prin bezna trecand, iar celor samavolnici lumina refuzandu-le-o..


...Dar nici Isus nu a inviat pentru a se intoarce printre oameni, ci pentru a se putea aseza in dreapta tatalui sau...iar eu mi-am gasit locul in republica...in dreapta Sfatuitorului meu.

Multumesc tuturor celor care mi-au stat alaturi in aceasta perioada


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 21 Apr 2015, 10:46 AM
Mesaj #1057


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



cateva explicatii de adio:

Un jurnal este prin definitie un spatiu intim, privat, restrictionat. Un loc in care autorul sta de vorba cu sine insusi, in grad ridicat de sinceritate, ori intr-o voita, adanca si istovitoare, inselatorie (vezi Adevarul Minciunilor - Mario Vargas Llosa)..

Un jurnal este punctul de unde fiecare isi incepe realitatea fictiva proprie; locul din care eul isi conjuga intamplarile zilei prin sistemul unic de evaluare, reformuland actele ratate de peste zi, in infinite variante corective ale greselilor asumate, ori laudative la adresa succeselor certificate.

Niciun gand, nicio alocatiune, niciun repros, imputare, bravada, declaratie, comentariu injositor, elogiu, proclamatie...

Nimic din continutul unui jurnal nu poate fi cantarit, invocat, judecat, condamnat, sau achitat, de altcineva. E o regula esentiala asta; o piatra de hotar si o conditie sine qua non a marturiei si a marturisirii....

In spiritul a tot ce am scris, si in deplin acord cu adevarul, aici pe acest domeniu (pe care il credeam inatingibil) n-am zarit niciodata chipul altui interlocutor in afara celui pe care reflexia oglinzii mi-l propunea.. Si este spre binele meu sa reafirm (cu rusine si teama in glas, ca..): The Dude a dezvaluit in felul asta un mecanism delicat..sensibil si vulnerabil, angajat intr-o singura lupta, purtata cu un singur inamic redutabil: el insusi !

Casa mea a fost profanata....intimitatea mea violata...spatiul meu nesocotit....



--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 21 Apr 2015, 10:51 AM
Mesaj #1058


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Amaraciunea alungarii dintrun loc pe care il socoteam acasa mea, a devenit o bagatela neinsemnata fata de reactia celor care au inteles greutatea momentului si au sarit te miri de-unde , care cu vorba buna, care cu incurajarea, care cu suportul...Cata nevoie era de ele si ce bine au prins.... Multzam tuturor...
Inegalabila frumusete („La Grande Bellezza”) ???

...Cei mai multi dintre cei citati, au viziuni diametral opuse, alte sisteme de valori, domenii de interes diferite, abordari esenial contrare...insa au meritul de a fii sesizat si identificat numitorul comun in chestiune: decenta (mai exact lipsa ei).

40 de ex-hangii, cititori de Dilema, si avand printre ei proprietarul fizic de aici, inseamna 0.0035% dintre cei care, cu mic cu mare au pus umarul la edificarea site-ul asta si carora el le apartine de drept. Daca ar fi fost lasat pe mana lor, si aici este incalcat grav un drept fundamental al fiintei, nu s-ar fi ajuns niciodata la falimentul de azi...

40 de ex-hangii revoltati nu insemna nici jumatate dintre cei care mi-au adresat aprecieri pe PM, blocandu-mi casuta (ii rog pe admini sa intre acolo, ca si in alte dati – acum cu acordul necesar, si sa verifice informatia).

In Hoc Signo Vinces ....Din acest divort, eu n-am decat de castigat...si ma grabesc sa fac asta, caci ocaziile norocoase sunt rar repetabile.
10 000 de posturi....150 000 de minute din viata mea...pe cinstea mea ca nu-mi pare rau de niciunul....

....Beneficiari au fost doar aceia care le-au inteles....pe fiecare in parte dintre toate cele 10 000...

Ma chinuie doar marea tristete a lucrurilor care raman nespuse.... A celor ce raman de tacut...caci a venit vremea acum sa ma ocup de ele...
Jurnalul meu intim, profanat de maini criminale, sectante, needucate si iresponsabile, se termina pangarit iremediabil aici.

Drag jurnal, lasaaaa....uita....Viata-i si asa prea scurta..Vom fii curand din nou impreuna, la adapost de idioti si de samavolnicii.. iar nesabuinta mea de a te expune aici si in felul asta, se va rascumpara...

Faci bine’atunci cand nu faci rau... Gresealele-mi trecute, zau, vor fi uitate...Eu putand mai bine decat multi, oricand, cu fapta buna sa lovesc pacatele ce savarsesc..Arta’ndraznelii, dupa mine, e sa ravnesti la fapte mari/ Lunad insa seama foarte bine, sa’nfrangi capcanele pe care le’ntinde viata orisiunde...Cand stii ca lupta’i nentrerupta: sa te retragi la timp din lupta; sa poti sa iti pastrezi o punte spre a-da’napoi cand ai gresit..Un crez, ce mi-a ingaduit sa’naintez, chiar si atunci cand mi-a fost greu. Principiu iminent ce-l mostenesc din tata’n fiu.

Dumnezeu e deasupra...eu nu ii aduc nicio lauda, pentru ca stiu ca EL nu are nevoie de vreuna.
Punct.

PS. Chiar, ce se alege pana la urma cu toate cate raman nespuse ??
Cei care isi doresc sa urmareasca mai departe intamplari, consideratii si confesiuni marca The Dude, sunt incurajati sa foloseasca adresa de mail din semnatura, pentru a primi coordonatele necesare repozitionarii.

Traiasca Republica

Acest topic a fost editat de The Dude: 21 Apr 2015, 12:15 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 5 Nov 2016, 06:37 AM
Mesaj #1059


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Dude... esti iar aici ? Care gagica ti-a dat un permis ? smile.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elena Z
mesaj 2 Feb 2017, 02:57 PM
Mesaj #1060


[Ileana]
*****

Grup: Membri
Mesaje: 963
Inscris: 19 November 03
Din: Cuba
Forumist Nr.: 1.242



EU smile.gif wink.gif


--------------------
Power is the ultimate aphrodisiac ! - Henry Kissinger
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 17 Feb 2023, 03:21 PM
Mesaj #1061


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



MaFriend, cat timp a trecut si oare ce s-a mai intamplat in viata ta?


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

31 Pagini V  « < 29 30 31
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 09:23 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman