HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Dan Diaconescu, Un politician abil, un actor perfect sau un escroc ?
turbo trabant
mesaj 11 Oct 2012, 12:04 PM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 11 Oct 2012, 11:49 AM) *
Intreaga tara s-a "tiganizat"

iecsact thumb_yello.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Oct 2012, 02:20 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Domnul Dan , acest oltChimist in cautarea elodiei filozofale, va forma guvernul Poporului! biggrin.gif

http://www.realitatea.net/sondaj-csop-usl-...rc_1028054.html

Asa tzara, asa domnu' dan.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Oct 2012, 03:32 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Moncher, asa arata DEMOCRATIA, ca in Romania este una "originala", asta este, asta ne-a dat tovarasul Ion Iliescu dupa mareata "revolutie" din Decembrie 1989. Avem: revolutionari, securisti, secretari ai PCR, ofiteri cantareti, bucatari, ospatari, politruci etc. o intreaga pleiada de profitori care continua sa primeasca beneficii de la poporul roman ca si cum banii si beneficiile ar veni de la rusi, chinezi, americani etc.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 11 Oct 2012, 03:32 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 11 Dec 2012, 06:13 PM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Domnu Dan Diaconescu si-a dus partidul in parlament si nu cu 5% ci cu 14,65%, adica 47 de mandate în Camera Deputaţilor si 21 de mandate la Senat. Domnu Dan Diaconescu n-a castigat, nici nu putea sa castige impotriva li Victor Viorel Ponta, dar mi-a placut ca are curaj, ca sa nu zic tupeu, nu s-a dat la fund ca multi altii care au fugit cine stie pe unde pentru un mandat, a zis ca vrea sa candideze in colegiul in care candideaza Ponta si a facut-o, pentru asta eu il felicit. Omul asta a plecat dintr-o garsoniera, s-a zbatut, a facut cate si mai cate, legale, nelegale a fost acuzat, prelucrat, lucrat, i-a facut si el pe altii asa cum si altii l-au facut pe el, ce mai incoace si incolo un politician, un investitor autentic, 100% produs romanesc, desi gurile rele spun ca ar fi de-al altora, eu zic ca se incadreaza in tipicul acestei natii, mai ales in stilului postdecembrist. Domnu Dan Diaconescu are un partid care intra in parlament fara conducator, nu-mi aduc aminte sa mai fi existat o astfel de situatie in istoria noastra! Sa vedem ce proiecte de lege va aduce in parlament PP-DD.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 11 Dec 2012, 06:51 PM
Mesaj #40


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Fiti seriosi, oameni buni, nu exista nici un partid al lui Dan Diaconescu. rofl.gif Jumatate dintre parlamentarii PPDD apartin PDL-ului, iar cealalta USL-ului.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Dec 2012, 07:36 PM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Interesant. Deci mai adaugam dreptei romanesti 34 de parlamentari!? Ar insemna ca dreapta are in parlament pana in prezent:
PNL :258
PP : 34 (daca asa cum zice andra_v 1/2 din PP-DD sunt ai PDL)
Total: 292
Inca nu stiu cati parlamentari are ARD si PSD ca sa pot trage o concluzie.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 24 Jul 2013, 11:34 AM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 11 Oct 2012, 12:57 PM) *
Subiectul povestii Privatizarea ratata a Oltchim....

Subiectul povestii Privatizarea ratata a CFR Marfa.....
Nu pare ciudata interventia presedintelui in privatizarea CFR Marfa, mai ales afirmatia ca investitorul nu are bani!!?? Prea seamana cu ce a facut V.V. Ponta in privatizarea Oltchim. Posibil sa asistam la un alt esec in aceste privatizari cu cantec, in care sunt implicati politicienii si investitorii "strategigi" romani.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 24 Jul 2013, 01:49 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Poporul romulan infrange intotdeauna pe klingonieni, serpilieni, ponteni si crineni.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/otv-isi-va...na-1049089.html


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 24 Oct 2013, 05:05 PM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Aseara m-am lasat tembelizat, de B1TV. L-am urmarit pe DD in direct la Turcescu show, unde cativa ziaristi cu experienta, l-au luat la "tranta" pe DD. Nu-l admir pe Dan Diaconescu, dar ieri din postura pe care si-a construit-o cu ajutorul institutiilor statului roman, mi-a parut un individ ce lupta cu sistemul, cu birocratia. Poate ca nu am inteles bine, sau nu stapanesc notiunile transmiterii si retransmiterii unor emisiuni televizate, dar DD a demonstrat, cel putin pentru mine, ca cineva sau ceva din aceasta tara nu vrea ca romanii sa-l mai vaza pe sticla. N-am fost un fan al OTV, nu mi-au placut nici personajele nici stilul acestui post tv, dar DD are niste drepturi, ca roman, investitor, capitalist etc. Nu comentez aici cum si-a cladit averea, dar parca nu l-as include in clica celor care si-au construit averile prin fel de fel de actiuni ilicite, tunuri etc. Poate ca DD este exponentul unei categorii, etnii, grup de interese etc. dar nu asta conteaza, ceea ce conteaza este ca un om, un roman, vrea sa spuna ceva, iar SISTEMUL gaseste de cuvinta ca e bine ca romanii sa se uite la asa ceva. Cine sunt acesti functionari de la CNA, ANC..... care au dreptul de a decide ce sa vizioneze romanii spre a nu deveni zombi.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 18 Dec 2013, 03:41 PM
Mesaj #45


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Domnudan trei ani. Cu executare!

Asteptam recursul. Poate ia mai mult, cine stie...
devil.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 18 Dec 2013, 06:56 PM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Poate nu ia, cine stie ... si-l vedem candidat la presidentiale alaturi de ceilalti "politicieni". Chestia asta cu condamnarea prea vine atunci cand este necesara, aidca altora care au facut aceleasi lucruri, poate si mai grave li se da cu suspendare iar lui "Domnudan" i se da cu executare pentru al inlatura de pe scena politica. Nu-i tin partea lui DD dar pare ca cineva se teme de alegatorii acestui "politician" de sansa, cel putin teoretica, ca el sa ajunga presedinte. Curat democratie originala.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 19 Dec 2013, 04:32 PM
Mesaj #47


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Fara suparare, dar habar nu ai despre justitie. Nu ai niciun motiv sa arunci cu noroi in munca acelor judecatori care au judecat dosarul.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Dec 2013, 07:45 PM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 19 Dec 2013, 04:32 PM) *
....Nu ai niciun motiv sa arunci cu noroi in munca acelor judecatori care au judecat dosarul.

Moncher exista judecatori si judecatori, nu-i cunosc pe judecatorii care au judecat cazul respectiv, dar avand in vedere unele hotararari judecatoresti din unele dosare in care au fost condamnati niste oameni nevinovati iar unii infractori au scapat de inchisoare, am voie sa ma indoiesc de judecata respectiva, fie si cu titlu de "carcoteala".


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Dec 2013, 02:21 PM
Mesaj #49


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Bineinteles ca te poti indoi - dar asta o faci atunci cand ai habar de dosar, care sunt probele, care sunt motivatiile care stau la baza unei hotarari, cand cunosti procedurile judiciare ca sa poti spune daca anumite termene au fost respectate ori nu - dar sa arunci cu noroi in conditiile in care nu stii nimic, asta nu mi se pare normal. Poti spune, daca te-ai documentat, ca avand in vedere probele X, Y, Z tu crezi ca judecatorul a apreciat gresit. Dar ce faci tu este o mizerie nejustificata la adresa judecatorului, nimic mai mult.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Dec 2013, 05:08 PM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 20 Dec 2013, 02:21 PM) *
Bineinteles ca te poti indoi - dar sa arunci cu noroi in conditiile in care nu stii nimic, asta nu mi se pare normal....ca judecatorul a apreciat gresit. Dar ce faci tu este o mizerie nejustificata la adresa judecatorului.....

Moncher multumesc ca cel putin mi-ai recunoscut dreptul de a ma putea "indoii". Dar nu vad noroiul de care vorbesti, eu am discutat la modul general, si-am facut aluzie la "unele hotararari judecatoresti din unele dosare", cu alte cuvinte, nu la toti judecatorii si la toate dosarele sau deciziile, cum bine m-a invatat un clasic in viata de pe forum. N-am facut nicio mizerie, n-am dat nume, nr. de dosar, am vorbit de carcoteala ...... asa ca odata ce mi-ai recunoscut dreptul meu, de cetatean, de a ma "indoii" asupra justitiei romanesti, nu vad unde este problema. blink.gif

Acest topic a fost editat de Marduk: 20 Dec 2013, 05:09 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 5 Mar 2015, 11:52 AM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Domnu' danutz va transmite timp de 5 ani jumate dintr-o garsonerie mai speciala laugh.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 Mar 2015, 01:54 PM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Daca justitia l-a gasit vinovat sa-si ispaseasca sentinta, s-a dovedit c-a fost doar un alt excorc. Dar eu tot n-am inteles de ce atatia ani CNA-ul l-a lasat pe DD sa transmita la OTV prostiile alea? De ce atunci cand ai instrumente legale, institutii construite sa reactioneze si protejeze, telespectatorii n-au luat masurile la timp, imediat fara drept de apel. Atentie! in aceasta situatie nu este numai DD, toti marii corupti ce se gasesc azi in inchisori sau sunt anchetati si-au desfasurat activitatea sub nasul "copoilor" institutionali, care trebuiau sa-i descopere, ancheteze si condamna inainte de a strange averile respective de care beneficiaza acum expertii avocatii, o subclasa a "dascalimii". Mie mi se pare o schimbare de bani din buzunarle coruptilor in cele ale avocatilor, toti acesti bani ococlind bugetul Romaniei, acolo unde trebuiau sa ajunga de fapt si de drept.

Acest topic a fost editat de Marduk: 5 Mar 2015, 01:55 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 5 Mar 2015, 08:54 PM
Mesaj #53


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 5 Mar 2015, 01:54 PM) *
Daca justitia l-a gasit vinovat sa-si ispaseasca sentinta, s-a dovedit c-a fost doar un alt excorc.

Ce anume a fost? rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Mar 2015, 11:49 AM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



excorc=escroc adica un excrocodil care escroca oamenii folosindu-se de lacrimile si banii altor oameni. tongue.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 06:13 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman