HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Mircea Dogaru, Un colonel care vrea sa salveze Romania
Marduk
mesaj 15 Nov 2012, 03:20 PM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 14 Nov 2012, 08:27 PM) *
... Statul roman,de la Alexandru Ioan Cuza,a stabilit,prin lege,cum si cat le plateste militarilor sai! Militarii,activi ori in rezerva,si-au respectat contractul cu statul!...

Mon general sper ca sti ca militarii nu contribuie la fondul de pensii al civililor? iar daca sti cred ca esti de acord ca pe tema asta se poate discuta foarte mult. Cat despre respectarea contractului daca imi dai voie am sa-ti zic ca eu nu sunt multumit de cum au respectat militarii acest contract. Am sa fac apel doar la un exemplu, alegerea tovarasului Nicolae Ceausescu ca secretar general al PCR si viitor presedinte al Romaniei, Ceausescu se stie a fost general al armatei romane, ca si Bodnaras, Maurer si multi altii. Sprijinul pe care Ceausescu l-a primit de la militari l-a ajutat sa ajunga unde a ajuns si pe noi toti odata cu el. Eu consider ca militarii, armata, biserica, oamenii de cultutra, elitele nu si-au facut datoria fata de popor, l-au tradat pentru interesele individuale sau in cel mai bun caz interesele de grup.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 15 Nov 2012, 03:44 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 15 Nov 2012, 03:20 PM) *
Mon general sper ca sti ca militarii nu contribuie la fondul de pensii al civililor? iar daca sti cred ca esti de acord ca pe tema asta se poate discuta foarte mult. Cat despre respectarea contractului daca imi dai voie am sa-ti zic ca eu nu sunt multumit de cum au respectat militarii acest contract. Am sa fac apel doar la un exemplu, alegerea tovarasului Nicolae Ceausescu ca secretar general al PCR si viitor presedinte al Romaniei, Ceausescu se stie a fost general al armatei romane, ca si Bodnaras, Maurer si multi altii. Sprijinul pe care Ceausescu l-a primit de la militari l-a ajutat sa ajunga unde a ajuns si pe noi toti odata cu el. Eu consider ca militarii, armata, biserica, oamenii de cultutra, elitele nu si-au facut datoria fata de popor, l-au tradat pentru interesele individuale sau in cel mai bun caz interesele de grup.


Marduk,iar ai devenit ridicol! Nu militarii l-au ales pe Ceausescu presedintele Romaniei si nici nu l-au facut general! In unanimitate,gloriosii nostrii inaintasi(si chiar unii dintre noi,nascuti mai devreme,printre care Iliescu,Basescu,Stolojan si eu!),l-am votat,in unanimitate pe tov.Niculae Ceausescu! Apoi,cu sprijinul politrucilor si activistilor de partid,tovarasul comandant suprem al armatei (precum Basescu ,azi!) si-a dat SINGUR gradul de general!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Nov 2012, 04:07 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 15 Nov 2012, 03:44 PM) *
...iar ai devenit ridicol! Nu militarii l-au ales pe Ceausescu presedintele Romaniei si nici nu l-au facut general!...

Da cine? extraterestii? Mon general nu incerca sa vinzi castraveti la gradinar ca nu tine, am un hobby care imi place, istoria.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 15 Nov 2012, 04:07 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
gigip
mesaj 15 Nov 2012, 04:45 PM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 15 Nov 2012, 04:07 PM) *
Da cine? extraterestii? Mon general nu incerca sa vinzi castraveti la gradinar ca nu tine, am un hobby care imi place, istoria.


Degeaba citesti istoria(un lucru laudabil!)daca nu intelegi nimic! NUMAI SEFUL STATULUI(fie el Ceausescu,Iliescu,Constantinescu ,Basescu,Antonescu ori alt ESCU(parca am fi blestemati!),prin decret,acorda gradul general! Generalii,cat de destepti ori frumosi,nu au dreptul sa emita DECRETE(cele emise de seful statului se numesc prezidentiale!),numite,dupa gandirea ta,decrete de generali,hi,hi! Nici premierul,nici parlamentul,nimeni altcineva nu are acest drept!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 15 Nov 2012, 05:01 PM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(turbo trabant @ 15 Nov 2012, 11:08 AM) *
Pai atunci Alexandru Ioan Cuza sa iti dea inapoi banii.

Daca nu intelegi, sa iti explic: dupa alegeri, banii vor face la loc comanda si veti ramane din nou cu buza umflata. De ce? Ingerasii tai de pesedisti au facut bujetul luand in calcul o crestere iconomica care s-a transformat ca la radio erevan in recesiune.


Spre informarea ta,nu numai ca guvernantii de dupa alegerile din decembrie nu vor fura (precum banda de infractori basista!) vreun leu din pensiile LEGALE SI CORECTE ale rezervistilor,dar,tuturor celor 30.000 de pensionari militari carora le-au fost taiate sume mari din pensii,li se va asigura revenirea la pensiile avute in 2010,inainte de taierea lor de catre hotii pedelisti! S-a convenit cu FMI ca,pe masura ce vor fi asigurate fondurile necesare,SA FIE REPARATE GRAVELE PREJUDICII ADUSE MILITARILOR CARE SI-AU RESPECTAT JURAMANTUL MILITAR! Eu,asa cum am mai spus,m-am retras din politica! Un lucru stiu,de cand exista FSN(cu Iliescu,Basescu,Nastase,Blaga) ,apoi PDSR ori PSD,NICIODATA,ei nu au taiat veniturile legale ale romanilor,cu atat mai putin ale pensionarilor! Solutia e simpla(o aveau si basistii,dar nu au vrut sa o foloseasca!) sa fure cu 1% mai putin si se asigurau fondurile necesare! Vom trai si vei vedea(daca ai citi cu atentie postarile mele,ai fi vazut ca nu gresesc in previziunile mele!) ca nu numai ca nu se vor atinge de pensiile romanilor,militari ori civili,dar,chiar le vor mari! Solutia este super usoara,rotirea robinetului de la spaga,cu 1-3%,fata de 100-150% pe timpul guvernarilor basiste!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Nov 2012, 05:08 PM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 15 Nov 2012, 04:45 PM) *
... NUMAI SEFUL STATULUI....prin decret,acorda gradul general!...Nici premierul,nici parlamentul,nimeni altcineva nu are acest drept!

Ramane cum am stabilit, seful statului acorda prin decret gradul de general, la propunerea ..............................


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 16 Nov 2012, 10:50 AM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(gigip @ 15 Nov 2012, 06:01 PM) *
Spre informarea ta,nu numai ca guvernantii de dupa alegerile din decembrie nu vor fura (precum banda de infractori basista!) vreun leu din pensiile LEGALE SI CORECTE ale rezervistilor,dar,tuturor celor 30.000 de pensionari militari carora le-au fost taiate sume mari din pensii,li se va asigura revenirea la pensiile avute in 2010,inainte de taierea lor de catre hotii pedelisti! S-a convenit cu FMI ca,pe masura ce vor fi asigurate fondurile necesare,SA FIE REPARATE GRAVELE PREJUDICII ADUSE MILITARILOR CARE SI-AU RESPECTAT JURAMANTUL MILITAR! Eu,asa cum am mai spus,m-am retras din politica! Un lucru stiu,de cand exista FSN(cu Iliescu,Basescu,Nastase,Blaga) ,apoi PDSR ori PSD,NICIODATA,ei nu au taiat veniturile legale ale romanilor,cu atat mai putin ale pensionarilor! Solutia e simpla(o aveau si basistii,dar nu au vrut sa o foloseasca!) sa fure cu 1% mai putin si se asigurau fondurile necesare! Vom trai si vei vedea(daca ai citi cu atentie postarile mele,ai fi vazut ca nu gresesc in previziunile mele!) ca nu numai ca nu se vor atinge de pensiile romanilor,militari ori civili,dar,chiar le vor mari! Solutia este super usoara,rotirea robinetului de la spaga,cu 1-3%,fata de 100-150% pe timpul guvernarilor basiste!

Pai nu sunt fonduri necesare nici nu vor fi vreodata iar naivitatea ta persistenta in a crede ca ai tai fura mai putin sau nu fura ca sunt patrioti este super comica ohyeah.gif



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 16 Nov 2012, 03:07 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(turbo trabant @ 16 Nov 2012, 10:50 AM) *
Pai nu sunt fonduri necesare nici nu vor fi vreodata iar naivitatea ta persistenta in a crede ca ai tai fura mai putin sau nu fura ca sunt patrioti este super comica ohyeah.gif


Ca deobicei,persisti in eroare! "Ai mei"nu exista! Sunt un om liber,cum am fost si inainte de '89,si pe vremea lui Iliescu,Constantinescu ori Basescu! La fel voi fi pe vremea lui Antonescu ori,doamne fereste,a lui DDD-alias Basescu2! Timp de cateva luni,inainte de a se face USL-ul,m-am inscris in PSD,cu un singur scop,sa ajut cat pot, LA RAZBOIUL DE ELIBERARE NATIONALA DE SUB JUGUL BASIST! Pe 29 iulie,impreuna cu milioane de romani, l -am DEMIS pe Basescu. Cele 6 slugi ale lui din CCR,l-au adus inapoi,fapt ce m-a determinat sa ma retrag din PSD,din politica ! Unii singuri nu pot fi "ai mei"coruptii,mincinosii si incompetentii basisti,cei care mi-au amarat zilele pe care le mai am de trait prin jefuirea mea,precum talharii ori sutii din buzunare!
Nu am fost si nu voi fi vreodata vreun naiv(nu as fi ajuns la implinirile evidente in plan social,material ori financiar,pe care le-am realizat! Am spus eu ca noii guvernanti nu fura,i-am laudat eu ori le-am adresat ode si imnuri cum fac putinii basisti care mai posteaza pe forum? Mai citeste ce am postat eu despre FSN,PDSR ori PSD! Spre deosebire de reptilele basiste care au ridicat procentul spagii la 100-150%,ei vor reduce furaciunile cu 20-50% pentru a indeplini promisiunile facute! Daca hulpavii basisti,reduceau furaciunile cu 1-3%,nu mai taiau ,ilegal,pensiile si salariile si ar fi guvernat in continuare!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 16 Nov 2012, 03:55 PM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



QUOTE(turbo trabant @ 16 Nov 2012, 12:50 PM) *
Pai nu sunt fonduri necesare nici nu vor fi vreodata iar naivitatea ta persistenta in a crede ca ai tai fura mai putin sau nu fura ca sunt patrioti este super comica ohyeah.gif


stii ce mi-e teama mie ,ca fonduri au fost(numai 25%din salarii,reprezenta o suma frumusica) si ca pe langa furt au fost si prost gestionate si nu cred ca e o naivitate sa-ti doresti ca cei care au facut parjolul care au adus sanatatea,invatamantul la nivelul actual , etc, sa iasa din circulatie si cum alta solutie decat inlocuirea lor cu altii ..care este, nu avem...sau avem?



--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 16 Nov 2012, 04:16 PM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 16 Nov 2012, 03:07 PM) *
QUOTE
....Sunt un om liber,cum am fost si inainte de '89,si pe vremea lui Iliescu,Constantinescu ori Basescu!

Pe vremea lui Ceausescu ai fost un om liber? Inseamna ca n-ai trait in Romania, n-ai mancat salam cu soia, or la popota unde-ti luai masa se manca foarte bine, sau poate doar te faceai ca esti, ca te simti un om liber, ignorandu-i pe ceilalti romani si situatia lor. Cu alte cuvinte cred ca te complaceai ca multi altii in postura in care te gaseai, acea de membru al clasei conducatoare si nu un om de rand, care trebuia sa stea la coada pentru un pachet de unt, faina, ciocolata, zahar, carne sau oua.
QUOTE
... Mai citeste ce am postat eu despre FSN,PDSR ori PSD! Spre deosebire de reptilele basiste care au ridicat procentul spagii la 100-150%

Deci era mai bine pe vremea PSD-ului cand spaga era de 10-30% decat azi cand asa cum zici se plateste 100-150%, cu alte cuvinte esti de acord cu spaga, sa fie domnule dar sa fie mai mica, ca n-are romanul de unde plati.



QUOTE(fiatlux @ 16 Nov 2012, 03:55 PM) *
....nu cred ca e o naivitate sa-ti doresti ca cei care au facut parjolul care au adus sanatatea,invatamantul la nivelul actual , etc, sa iasa din circulatie si cum alta solutie decat inlocuirea lor cu altii ..care este, nu avem...sau avem?

N-ar trebui sa fie o naivitate, cei care au furat si sunt dovediti indiferent din ce partid fac parte sau ce functie detin sau au detinut, sa fie judecati si condamnati. Apropo de invatamant, ti se pare corect acest bacalaureat tehnic? sau eliminarea camerelor de supraveghere de la examene? or poate esti unul care considera ca plagiatul sau copierea nu sunt furturi ci niste banalitati care n-ar trebui bagate in seama? Despre sanatate ce sa-ti zic, ma gandesc doar la averea lui Beuran si al altor smecheri, profesori doctori, care in lacomia lor n-au tinut cont de statutul dobandit si-au jafuit sistemului de sanatate ca niste talhari ordinari, o clica de nemernici crescuti si educati pentru a apara sanatatea romanilor.

Acest topic a fost editat de Marduk: 16 Nov 2012, 04:18 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 16 Nov 2012, 05:33 PM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='16 Nov 2012, 04:16 PM' post='743300']
Pe vremea lui Ceausescu ai fost un om liber? Inseamna ca n-ai trait in Romania, n-ai mancat salam cu soia, or la popota unde-ti luai masa se manca foarte bine, sau poate doar te faceai ca esti, ca te simti un om liber, ignorandu-i pe ceilalti romani si situatia lor. Cu alte cuvinte cred ca te complaceai ca multi altii in postura in care te gaseai, acea de membru al clasei conducatoare si nu un om de rand, care trebuia sa stea la coada pentru un pachet de unt, faina, ciocolata, zahar, carne sau oua.

Marduk,urat si nesimtit obicei ai.acela de a comenta,ce crezi ca am vrut sa zic eu! Chiar esti greu de cap? Am spus ca ,tot timpul am fost un om liber,in sensul ca nu am fost manipulat politic,nu am fost favorizat in vreun fel de guvernantii vremii,am trait pe propriile picioare,.mi-am facut o cariera ca un om liber! Nu sunt,ca tine,un propagandist basist,de joasa speta,unul care ii ataca pe toti cei care il contesta pe Intaiul Carmaci caruia el ii inchina ode si osanale! Nu am vreo datorie morala,politica ori financiara fata de nimeni,nu ii proslavesc pe Basescu,Ponta,Antonescu ori alt Escu! Am fost si raman un independent,politic,financiar ,traiesc pe propriile merite! Sunt de vreo 3 ani la Han si constat,cu regret,ca ai ramas ultimul care nu poate ori nu vrea sa priceapa ca SUNT UN ROMAN LIBER,INDEPENDENT! Te-am mai rugat sa incetezi,cum mai faceau vreo 2-3 de pe forum,sa interpretezi ,dupa putina ta minte,tot ce postez eu! Pentru numele lui dumnezeu,exprimati-va gandurile ,sentimentele ,trairile proprii,nu mai macelariti postarile celorlalti! Sunteti cativa care sunteti "analistii",deontologii",cenzorii postarilor celor care nu il pupa in bas pe demisul de la Cotroceni!
Am mai spus,eu nu postez ce a zis Basescu,Ponta,Udrea ori altcineva,scriu ,EXCLUSIV,ce stiu prin informare proprie,numai in domeniile la care ma pricep! Numai Ceausescu si Basescu sunt ,ori au fost,in inchipuirea lor,a toate stiutori,detinatorii adevarului absolut!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 16 Nov 2012, 06:20 PM
Mesaj #47


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 16 Nov 2012, 05:33 PM) *
.... urat si nesimtit obicei ai.acela de a comenta,ce crezi ca am vrut sa zic eu! ...

Da mon general am un obicei urat, comentez cand si cand ce zic unii despre regimul comunist, mai ales atunci cand afirma ca au fost liberi, au avut ce manca etc. Eu nu cred c-ai fost un om liber, ca n-ai fost manipulat sau nu ai manipulat, c-ai trait pe propriile picioare si n-ai beneficiat de pe urma functiilor pe care le-ai avut, daca le-ai avut asa cum ai afirmat pe forum. Dar chiar daca-ai fi facut astfel de lucruri in vremea comunismului eu sunt resemnat n-am nimic cu nici unul din cei care au profitat de noi in regimul Ceausescu, mi-a trecut, cei care au profitat atunci au incercat si ei sa supravietuiasca cei drept mai bine ca ceilalti. Cat priveste oportunistii care si-au facut sau inmultit averile dupa "revolutie" prin coruptie, contracte oneroase etc. cu astia am o problema si voi avea pana mor. Ma gandesc ca Romania ar fi aratat altfel daca am fi avut niste conducatori mai modesti, care sa nu fie dominati de lacomie, sa se gandeasca in primul rand la tara, la popor si pe urma la propria avere.

Acest topic a fost editat de Marduk: 16 Nov 2012, 06:23 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 16 Nov 2012, 06:35 PM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



QUOTE(Marduk @ 16 Nov 2012, 06:16 PM) *
N-ar trebui sa fie o naivitate, cei care au furat si sunt dovediti indiferent din ce partid fac parte sau ce functie detin sau au detinut, sa fie judecati si condamnati. Apropo de invatamant, ti se pare corect acest bacalaureat tehnic? sau eliminarea camerelor de supraveghere de la examene? or poate esti unul care considera ca plagiatul sau copierea nu sunt furturi ci niste banalitati care n-ar trebui bagate in seama? Despre sanatate ce sa-ti zic, ma gandesc doar la averea lui Beuran si al altor smecheri, profesori doctori, care in lacomia lor n-au tinut cont de statutul dobandit si-au jafuit sistemului de sanatate ca niste talhari ordinari, o clica de nemernici crescuti si educati pentru a apara sanatatea romanilor.


-nu este o naivitate din moment ce marii hoti isi freaca mainile in vederea realegerii in parlament; ce spui tu de judecata si condamnare?!
-daca camerele de supraveghere le-ar baga si cartea-n cap copiilor ar fi una;asta e marea revolutie ?problema este pana la camere,lipsa de pregatire ,dezinteresul familiei si-al profesorilor(nemotivati sa-si mai bata capul cu o generatie greu controlabila) si-al elevilor bineinteles, modelele care li se ofera incepind,oricit te-ai supara, cu presedintele care nu a dat doi bani pe scoala (cum singur a recunoscut chiar la o deschidere de an scolar ) pt ca fctia de presedinte nu necesita muulta scoala; etc
-plagiatul trebuie trecut intr-o lege -"nu ai voie sa detii fctie publica daca ai plagiat" valabila pt toti cei care aspira ; ca altfel, moralitatea e cenusareasa politicii;
-in sanatate ,guvernul nu are nici o vina ,bietul; in afara faptului ca a multiplicat birocratia si-a intretinut pilosii in fctii ,altceva ce a mai facut? am incredere insa in Raed Arafat

te enervezi prea tare pt niste cauze pierdute pt totdeauna !



--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 16 Nov 2012, 08:13 PM
Mesaj #49


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='16 Nov 2012, 06:20 PM' post='743305']
Da mon general am un obicei urat, comentez cand si cand ce zic unii despre regimul comunist, mai ales atunci cand afirma ca au fost liberi, au avut ce manca etc. Eu nu cred c-ai fost un om liber, ca n-ai fost manipulat sau nu ai manipulat, c-ai trait pe propriile picioare si n-ai beneficiat de pe urma functiilor pe care le-ai avut, daca le-ai avut asa cum ai afirmat pe forum.

Esti incorigibil,irecuperabil! Am postat de nespe ori,in 1989,eu eram un simplu ofiter ,fara vreo functie DE SEF! Eram specialist principal ,o functie individuala,fara subalterni,nici macar sef de birou. Asa cum un inginer era inginer,un profesor,profesor,un doctor,doctor! Dupa 1996 am devenit sef de serviciu,loctiitor sef de directie ,sef de directie etc.Chiar esti batut in cap daca mai spui ca am beneficiat de vreo functie,am profitat de ceva pe vremea comunismului! Daca era asa,asi fi tacut din gura,nu comentam un lucru care ma dezavantaja! Functia mea era ca si a unui muncitor,vanzator,sofer,adica individuala,fara subalterni,fara indemnizatie de conducere,fara alte avantaje! Ca sa intelegi(desi am mari indoieli in acest caz!) si subofiterii sunt incadrati pe functii,de subofiteri operativi! In armata exista doua elemente distincte care ii individualizeaza pe militari:functia si gradul,inclusiv astazi.Ca sa-i i se dea salariu unui militar,sergent,subofiter,ofiter,general,el este incadrat ,obligatoriu pe o functie ,dupa vechime,studii,pregatire! Din cauza ca te bagi ca musca in dosul calului,faci o mare confuzie intre functia de incadrare,de salarizare(general obligatorie pentru toti angajatii unitatii,inclusiv civilii,-dactilografe,secretare,ingrijitoare-toti fiind incadrati intr-o functie-de ingrijitoare,de subofiter,de ofiter,de general-si FUNCTIA DE CONDUCERE! Numai pentru cei care ocupa functii de conducere,in niciun caz de executie,cum eram eu,se poate vorbi de avantaje,de sprijin,de profit,inclusiv financiar! Pentru ca esti dincolo de orice limita a penibilului,pentru ca te bagi unde habar nu ai despre ce vorbesti,nu te mai bag in seama!
PS:In plus,cand spun ca am fost pe vremea lui impuscatu si acum un om liber,la asta m-am referit,nu la libertatea ca notiune abstracta ci ,ca nu am fost NUMIT IN O FUNCTIE DE CONDUCERE,nu am avut avantaje si nu am profitat,absolut cu nimic,fiind un simplu ofiter,precum un muncitor,un inginer,un profesor ,un sofer ori o dactilografa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 16 Nov 2012, 09:24 PM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(fiatlux @ 16 Nov 2012, 06:35 PM) *
..... ce spui tu de judecata si condamnare?!
"sa iasa din circulatie si cum alta solutie decat inlocuirea lor cu altii ..care este, nu avem...sau avem?" sa iasa din circulatie iar cei vinovati sa fie condamnati, asta ar fi alta solutie.
QUOTE
te enervezi prea tare pt niste cauze pierdute pt totdeauna !

Cand ma enervez scriu cu majuscule. Nu cred ca sunt cauze pierdute, cineva, candva, va scoate din legile romanesti toate aberatiile.



QUOTE(gigip @ 16 Nov 2012, 08:13 PM) *
... nu am avut avantaje si nu am profitat,absolut cu nimic,fiind un simplu ofiter...

Nici eu nu am avut avantaje si nu am profitat absolut cu nimic, fiind un simplu cetatean


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 26 Nov 2012, 08:43 AM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Cineva de pe forum incerca sa ne "adoarma" cum ca acest Dogaru n-ar fi cine stie ce personalitate, desi o parte a presei era de alta parere incercand sa prezinte dovezi. Azi am vazut dovada ca importanti oameni politici ai Romaniei in acest moment au semnat alaturi de Mircea Dogaru o hartie prin care se cere desfiintarea statului de drept. De fapt colonelul Mircea Dogaru nu doreste desfiintarea statului de drept ci restaurarea democratiei. Cum vrea domnia sa sa procedeze? desfiintand ceea ce chiar tovarasul Ion Iliescu si onorabilul Antonie Iorgovan, au creat, statul de drept si unele institutii importante. De ce vrea colonelul Mircea Dogaru sa desfiinteze CCR, ANI, DNA si CNSAS? Pana aici am inteles, documentul spune ca vrea sa le desfiinteze, Victor Viorel Ponta semneaza, adica este de acord, dar nimeni nu ne spune ce-or sa puna in locul acestor institutii! Sa-i fi fost frica premierului, la vremea respectiva, de colonelul Dogaru? sau chiar are de gand sa faca, ca un om de onoare ce-l cunostem, ceea ce s-a semnat si stabilit prin documentul respectiv?





Acest topic a fost editat de Marduk: 26 Nov 2012, 09:07 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 26 Nov 2012, 09:57 AM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='26 Nov 2012, 08:43 AM' post='743483']
Inca o minciuna basista,fabricata in laboratoarele securiste de la Cotroceni! Elucubratiile trecute in protocolul de colaborare intre SCMD,societatea civila si PSD,sunt doar PROPUNERI facute de catre INDIVIDUL tarat psihic,numit Mircea Dogaru! Fiind doar niste PROPUNERI,facute catre PSD,ele au fost primite DOAR in vederea analizei pertinentei lor,deoarece,in afara devierilor de natura psihiatrica a lui Dogaru,contineau si propuneri corecte,cum ar fi sprijinirea candidatilor USL in alegerile locale,refacearea pensiilor taiate de clanul mafiot basist si altele! Pentru ca PSD-ul nu a agreat elucubratiile lui Dogaru,nu a semnat niciun protocol de colaborare cu SCMD si societatea civila! Fiind membru SCMD la data respectiva,pot sa confirm ca proiectul de protocol cu propunerile tembele,nu a fost nici macar discutat in Adunarea Generala a sindicatului si nu a fost aprobat! Este'creatia"exclusiva a mintii bolnave a lui Dogaru! Din cei peste 20.000 de membri cati avea sindicatul,in prezent,doar cateva zeci au mai ramas! Dogaru,prin tampeniile facute,nu a mai reusit sa adune la manifestarile contra lui Basescu si PDL(la Cotroceni ori in Aleea Modrogan-sediul PDL,decat 8-10 protestatari! SCMD-ul mai exista doar pe hartie! Dogaru a amenintat ,de 3-4 ori ca SCMD-ul va organiza un protest amplu in Piata Victoriei,contra guvernului USL dar,din lipsa de participanti,nu a avut cu cine sa protesteze! Telefonul meu contine cel putin zece mesaje pentru a merge la sedintele ori protestele propuse de catre Dogaru,inclusiv impotriva lui Basescu,mesaje la care nu-i mai raspunde nimeni!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 26 Nov 2012, 11:58 AM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(gigip @ 26 Nov 2012, 10:57 AM) *
Inca o minciuna basista,fabricata in laboratoarele securiste de la Cotroceni! Elucubratiile trecute in protocolul de colaborare intre SCMD,societatea civila si PSD,sunt doar PROPUNERI facute de catre INDIVIDUL tarat psihic,numit Mircea Dogaru! Fiind doar niste PROPUNERI,facute catre PSD,ele au fost primite DOAR in vederea analizei pertinentei lor,deoarece,in afara devierilor de natura psihiatrica a lui Dogaru,contineau si propuneri corecte,cum ar fi sprijinirea candidatilor USL in alegerile locale,refacearea pensiilor taiate de clanul mafiot basist si altele! Pentru ca PSD-ul nu a agreat elucubratiile lui Dogaru,nu a semnat niciun protocol de colaborare cu SCMD si societatea civila! Fiind membru SCMD la data respectiva,pot sa confirm ca proiectul de protocol cu propunerile tembele,nu a fost nici macar discutat in Adunarea Generala a sindicatului si nu a fost aprobat! Este'creatia"exclusiva a mintii bolnave a lui Dogaru! Din cei peste 20.000 de membri cati avea sindicatul,in prezent,doar cateva zeci au mai ramas! Dogaru,prin tampeniile facute,nu a mai reusit sa adune la manifestarile contra lui Basescu si PDL(la Cotroceni ori in Aleea Modrogan-sediul PDL,decat 8-10 protestatari! SCMD-ul mai exista doar pe hartie! Dogaru a amenintat ,de 3-4 ori ca SCMD-ul va organiza un protest amplu in Piata Victoriei,contra guvernului USL dar,din lipsa de participanti,nu a avut cu cine sa protesteze! Telefonul meu contine cel putin zece mesaje pentru a merge la sedintele ori protestele propuse de catre Dogaru,inclusiv impotriva lui Basescu,mesaje la care nu-i mai raspunde nimeni!

gigip ia-i numarul de inmatriculare IP (nu de la inspectia periodica, atentie mare!) al lui marduk si trece-l pe lista de dupa 9 decembrie. Nu are bun simt deloc.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 26 Nov 2012, 12:22 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(turbo trabant @ 26 Nov 2012, 11:58 AM) *
gigip ia-i numarul de inmatriculare IP (nu de la inspectia periodica, atentie mare!) al lui marduk si trece-l pe lista de dupa 9 decembrie. Nu are bun simt deloc.

Nu am nimic cu marduk ori alt forumist bolnav de basism! E problema lor daca,nici in ceasul al 12-lea nu au inteles cat de mult rau a facut Basescu si banda lui romanilor si Romaniei! De unde nu-i,nici dumnezeu nu cere! Cand se vor trezi,peste multi ani,vor trece de partea lui Dan Diaconescu,ii vor inalta osanale si ii vor ataca,cu manie,pe cei care il vor glorifica pe Basescu ori slugile lui din PDL(naparlite in ARD)! Cei care au ramas ,in ciuda nenorocirilor si furaciunilor comise de catre basisti, in corul de cantareti ai acestuia,traiesc in alta lume si sunt irecuperabili! Dumnezeu sa-i ocroteasca,e nevoie sa fie ajutati sa-si revina din idolatria asta bolnavicioasa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 26 Nov 2012, 01:15 PM
Mesaj #55


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 26 Nov 2012, 09:57 AM) *
Inca o minciuna basista,fabricata in laboratoarele securiste de la Cotroceni!....

Nu stiu de ce cred ca minciunile astea sunt venite din alte laboratoare de intoxicare, de genul celui condus chiar de catre colonelul Mircea Dogaru.

QUOTE(turbo trabant @ 26 Nov 2012, 11:58 AM) *
... Nu are bun simt deloc.

N-am si nici nu fac parte din grupul "oamenilor de bine" sunt fanul lui Nae Catavencu

QUOTE(gigip @ 26 Nov 2012, 12:22 PM) *
Nu am nimic cu marduk ori alt forumist bolnav de basism! ... nu au inteles cat de mult rau a facut Basescu si banda lui romanilor si Romaniei!...

Mai rau decat banda tovarasului Ion Iliescu & Co? Daca-i cunosti atat de bine poate pui o vorba si pentru mine, fac si eu niste bani si-o avere ca Adrian Nastase. Promit ca stau 2 ani in puscarie nu 8 luni, nu cer eliberare inainte de termen, nu-mi trag un glont in gusa si facem banii pe din doua, poti?

Acest topic a fost editat de Marduk: 27 Nov 2012, 12:10 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 26 Nov 2012, 01:19 PM
Mesaj #56


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 26 Nov 2012, 02:15 PM) *
N-am si nici nu fac parte din grupul "oamenilor de bine"

Pfoai nu se poate asa ceva, in romania bunului simt!

Gigipe, ia salta-l pe basistul asta, curat constitutional insa! thumb_yello.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Dec 2012, 09:46 AM
Mesaj #57


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



La loc comanda, domnule colonel. Astept cu nerabdare ziua in care dvs. si sustinatorii dvs. o sa manifestati in fata guvernului strigand din rasputeri "iesi afara javra ordinara". Ma gandesc ca de aceasta data tinta dvs. va fi una corecta, pentru ca guvernu lui Victor Viorel Ponta nu mai este condus de Basescu ci de cineva de pe bulevardul Kiseleff.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 13 Dec 2012, 11:03 AM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 13 Dec 2012, 09:46 AM) *
La loc comanda, domnule colonel. Astept cu nerabdare ziua in care dvs. si sustinatorii dvs. o sa manifestati in fata guvernului strigand din rasputeri "iesi afara javra ordinara". Ma gandesc ca de aceasta data tinta dvs. va fi una corecta, pentru ca guvernu lui Victor Viorel Ponta nu mai este condus de Basescu ci de cineva de pe bulevardul Kiseleff.


Marduk,prietene,nu mai bate ,cu seninatate ,campiile inzapezite ale patriei! Am maio postat dar,nu vrei sa intelegi! Acum 5 minute,am primit al 50-lea mesaj pe mobil,sa ma prezint la adunarea generala a SCMD,semnat de catre Dogaru! De doua luni de zile ,Dogaru nu reuse4ste sa tina adunarea generala pentru ca nimeni nu mai are incredere in el! Nu reuseste sa adune mai mult de 8-10 sindicalisti,din cei cateva zeci(ori peste 100!) cati e prevazut in statut! A ajuns pana acolo incat in ultimele mesaje a anuntat(ca la asociatiile de locatari!) ca va tine adunarea generala cu cei 5-9 sindicalisati care vin la sedinta! A anuntat,prin SMS si la TV ca va declansa manifestari de amploare contra lui Ponta,a USL-ului caruia i-a dat al zecilea "ultimatum",precum marele si eroicul popor chinez! Trebuie sa-ti scoti din minte ca sindicalistii din SCMD vor iesi in strada deoarece,Dogaru nu mai este ascultat ,nu mai este urmat de catre nimeni! Dogaru a ramas o figura jalnica,un exaltat ratat inainte de a se lansa!
PS:Ultima tentativa de tinere a adunarii generale este anuntata pentru astazi la orele 16! Garantez ca se va tine doar cu 3-8 sindicalisti,nestatutar!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Dec 2012, 11:30 AM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Bla, bla, bla, propaganda. tongue.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 13 Dec 2012, 03:18 PM
Mesaj #60


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 13 Dec 2012, 12:30 PM) *
Bla, bla, bla, propaganda. tongue.gif

Filosofia colonelului este in tot si in toate. Traieste inclusiv aici pe han.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 24 Sep 2014, 12:26 PM
Mesaj #61


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Se pare ca pana la urma domnul colonel Mireca Dogaru chiar inceraca sa salveze Romania. Munca depusa de domnia sa in sprijinul domnului Teodor Melescanu nu-i va aduce acestuia aura necesara castigarii palatului Cotroceni. Doar daca ne gandim la propunerile colonelului referitoare la ANI, CC etc. putem sa intrezarim ca munca sa nu va fi apreciata, altfel Teodor Melescanu chiar se va "acoperii" de rusinea colaborarii cu acest colonel care vrea sa ne salveze.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 09:05 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman