HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

30 Pagini V  « < 28 29 30  
Reply to this topicStart new topic
> Basescu, Suspendat Din Nou...
Marduk
mesaj 13 Nov 2012, 08:07 PM
Mesaj #1016


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



yeahrite.gif hmm.gif Moncher ma asteptam ca Basescu poate sa fie asemuit cu orice si oricine, dar dozator chinezesc de adrenalina, nu ma gandeam ca poate fi, e ceva original. Tu chiar simti adrenalina furnizata de Basescu?

Acest topic a fost editat de Marduk: 13 Nov 2012, 08:14 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 13 Nov 2012, 08:11 PM
Mesaj #1017


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



smile.gif hai sa te pup!


--------------------
"Când crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate întrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
decan
mesaj 13 Nov 2012, 10:06 PM
Mesaj #1018


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 82
Inscris: 25 April 07
Din: Carpati
Forumist Nr.: 9.756



QUOTE(Marduk @ 13 Nov 2012, 11:45 AM) *
Ce-a facut Basescu in ultimi ani? Am inceput sa vorbim despre acest Basescu ca si cum ar fi Diavolul pe pamant, ca si cum Romania ar fi o tara ca Belarus, Cecenia, Turkmenistan sau Koreea de Nord. Stimabililor Basescu nu putea sa faca nimic daca parlamentul, parlamentarii, politicienii si toata clica de nemernici, care s-a infruptat din banii nostrii, nu se complaceau in situatia respectiva. Nici un dictator nu poate sa faca nimic singur, trebuie sa existe in jurul sau un intreg sistem de corupti si coruptibili care sa-l sustina. Basescu a facut criza, el a lasat-o sa ajunga pe meleagurile mioritice? Basescu a luat spagile din privatizari? Basescu a distrus agricultura? Basescu a inchis fabricile si le-a dat la fier vechi? Ale lui Basescu sunt viloaiele, avioanele, elicopterele, masinile scumpe, iahturile de care beneficiaza toti cei care s-au lacomit peste masura? Io cand aud pe cineva ca il invinovateste doar pe Basescu de toate chestiile astea m-apuca damblaua, mi s-a dus vestea ca sunt basist, ca-i iau apararea, dar stimabililor va spun sincer, sunt doar un om logic.

Exact ce-a facut si Iliescu cel cinstit.
A patronat toate fraudele si jaful cu borduri, asfaltari, sali de sport facute de clientela PDL, la fel cum Iliescu a patronat jaful PSD.
A preluat "sistemul ticalosit" pe care a promis sa-l destructureze si l-a pus sa lucreze la dispozitia lui.

21,5 ani din cei 24 de ani a fost in sfera puterii -> http://ro.wikipedia.org/wiki/Traian_B%C4%83sescu
- 5 ani min. transporturilor in cabinetele Roman, Stolojan, V Ciorbea, R Vasile, M Isarescu
- 4 ani parlamentar deputat de Vaslui (1992 – 1996)
- 4,5 ani PGMB - Iunie 2000 – Decembrie 2004 (Primarul General al Mun. Bucuresti gestioneaza fonduri mai mari ca un ministru)
- 8 ani Presedintele Romaniei 20 decembrie 2004 - iunie 2012

Nu stiu de ce va ceertati cand politicienii se inteleg.
Basescu putea si poate fi pus sub acuzare pentru ca nu are imunitate pentru Flota si Mihaileanu.
El a fost acceptat ca "sef" de toata clasa politica penru ca este vulnerabil, si o sa fie schimbat cand nu mai performeaza.
Nu-i Basescu probalema numarul unu. Asa ta ne-o servesc televiziunile.
Problema Romaniei este clasa politica in totalitate.


Acest topic a fost editat de decan: 13 Nov 2012, 10:13 PM


--------------------
Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, mintile reduse discuta persoane! (Eleanor Roosevelt)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 13 Nov 2012, 10:06 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Erwin
mesaj 14 Nov 2012, 12:16 AM
Mesaj #1019


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



QUOTE
Problema Romaniei este clasa politica in totalitate.

păi nu numai clasa politică ci și alegătorii și sistemul și copiatorii la bac/master/doctorat, șanțuriștii, Elodia, oile lui Becali ($$$) și multe altele.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 14 Nov 2012, 09:28 AM
Mesaj #1020


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(decan @ 13 Nov 2012, 10:06 PM) *
QUOTE
Exact ce-a facut si Iliescu cel cinstit....A patronat toate fraudele si jaful cu borduri, asfaltari, sali de sport facute de clientela PDL, la fel cum Iliescu a patronat jaful PSD. A preluat "sistemul ticalosit" pe care a promis sa-l destructureze si l-a pus sa lucreze la dispozitia lui.

Si ce-a patit tovarasul Iliescu? care a patronat in afara jafului si crime impotriva poporului, mortii de dupa 22 si mineriadele. N-a patit nimic din contra continua sa imprastie in jurul sau ideologia pe care si-a insusit-o la Moscova. Cu cine sa restructureze Basescu sistemul ticalosit? cu cei ticalositi, lacomi de bani si de putere?
QUOTE
Basescu putea si poate fi pus sub acuzare pentru ca nu are imunitate pentru Flota si Mihaileanu.

Basescu este unul din putinii politicieni care s-au pus la dispozitia justitiei, sa fie judecat. N-a fost nevoie de decizia parlamentului, de luari de pozitie ale colegilor de partid etc.
QUOTE
El a fost acceptat ca "sef" de toata clasa politica penru ca este vulnerabil, si o sa fie schimbat cand nu mai performeaza.

Toti sunt vulnerabili intr-un fel sau altul, am putea chiar sa credem ca Basescu a defectat intre timp, daca ne gandim c-au vrut sa-l debarce de 2 ori.
QUOTE
Problema Romaniei este clasa politica in totalitate.

TOTI SUNTEM DE VINA, EU MA SIMT VINOVAT CA NU AM RIPOSTAT, ORI DE CATE ORI AM FOST MARTOR LA O FAPTA ILEGALA, MI-A FOST FRICA DE FAMILIA MEA, DE CE PUTEA SA MI SE INTAMPLE. AM GRESIT, ASA CUM AU GRESIT TOTI CEI CARE AU ASISTAT DIN POZITII DIFERITE, POLITICIENI, FUNCTIONARI, INTELECTUALI, MUNCITORI, TARANI, LA JAFUL COMIS ASUPRA TARII, AL ROMANILOR, NE-AM MULTUMIT CU PUTINUL PE CARE NI-L ARUNCAU SMECHERII, CREZAND CA L-AM PRINS PE DUMNEZEU DE PICIOARE. CREDULUI RAI SI PROSTI AM CREZUT CA TOT CE S-A CONSTRUIT IN COMUNISM, ERA CONSTRUIT DE CEAUSESCU NU DE NOI, ASA CA IN PROSTIA NOASTRA AM ACCEPTAT SA DISTRUGEM TOTUL, SA FURAM DE LA CARAMIZILE DIN C.A.P-URI PANA LA OTELUL DIN FABRICI, CA SI CUM NU ERA TARA NOASTRA CI UNA COTROPITA, OCUPATA, DE NOI ROMANII VENITI SA NE IMBOGATIM. AZI CONTINUAM SA FACEM LUCRUILE DE MANTUIALA, PE BANII NOSTRII, CA SI CUM AM MUNCII PENTRU ALTII, DUPA CARE URMEAZA SA PLECAM CU TOTII DIN TARA ASTA SI NU NE MAI PESE DE NIMENI SI DE NIMIC. NE FACEM RAU SINGURI UNII ALTORA, NE FURAM UNII PE ALTII, NE URAM UNII PE ALTII, ASTA ESTE MAREA PROBLEMA A ROMANIEI.


Acest topic a fost editat de Marduk: 14 Nov 2012, 09:31 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 14 Nov 2012, 10:37 AM
Mesaj #1021


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 13 Nov 2012, 09:07 PM) *
Tu chiar simti adrenalina furnizata de Basescu?

Mai curand ginseng-ul.

Poporul roman e moftangiu prin definitie se plictiseste repede de orice lider. Si apoi crinulet e mult mai bine targetat in segmentul tinere doamne +50 de ani cu frustrari acumulate de a lungul vietii si bugetari masculi cu dorinta de munca intre ora 12- 13 in fiecare zi lucratoare cu exceptia vinerii ( zi sfanta de munca putina).

Va fi un oftat colectiv de placere cand segmentul asta va baga votul in urna sa il aleaga.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 14 Nov 2012, 10:39 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 14 Nov 2012, 11:02 AM
Mesaj #1022


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



azi esti p-alaturi,turbo ! asta cu plictisitu' de-un lider e cea mai tare; 'l mai vrei odata pe ..dozator!si la preferansuri stai prost,ii taman invers -pe basescu il ..adora femeile 51-65 haha 5.gif

http://www.rtv.net/profilul-alegatorului-b...ppdd_52213.html


--------------------
"Când crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate întrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 14 Nov 2012, 02:41 PM
Mesaj #1023


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(fiatlux @ 14 Nov 2012, 12:02 PM) *
asta cu plictisitu' de-un lider e cea mai tare

incepand de la decebal trecand prin carol 1/2 si ferdinand, mihai, romanu' fire balcano-latina s-a plictisit la 5 minute dupa de liderul lui.

mai aduna procentele de la sondajul ala ca o sa iti dea cu peste 100% fix ca la referendum rofl.gif

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 14 Nov 2012, 02:42 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 14 Nov 2012, 05:54 PM
Mesaj #1024


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



pfui! nu stii sa citesti un tabel ce sa-ti fac! da'..schimbi subectu' ! spoton.gif


--------------------
"Când crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate întrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 18 Nov 2012, 04:39 PM
Mesaj #1025


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='fiatlux' date='14 Nov 2012, 05:54 PM' post='743250']
Dupa cum arata sondajele,la alegerile parlamentare din 09 decembrie,USL-ul va obtine un scor de 50-60%! Cum la scrutin se vor prezenta peste jumatate plus unul din numarul total al alegatorilor inscrisi in liste,prin votul lor,romanii,isi vor reconfirma decizia luata de catre ei la referendum,aceia de demitere a lui Traian Basescu.Asta pentru ca ,profitand de complicitatea celor sase slugi ale sale din CCR,Basescu a urinat pe vointa celor peste 88% dintre votantii cu DA,la referendum!

Cei sase judecatori ai CCR au anulat votul covarsitor al romanilor pentru demiterea lui din trei motive:incompetenta,rea vointa ori slugarnicie fata de stapanul lor,Traian Basescu.Noi,cei peste 7,4 milioane de romani care am decis demiterea lui,credem ca toate cele 3 variante sunt aplicabile in cazul lor,deoarece:

1-daca au instituit un prag de 50% plus unul dintre votantii trecuti in liste trebuia sa nu admita boicotarea referendumului de catre Basescu si sustinatorii lui! Boicotarea unui referendum popular este clar un motiv de anulare a lui si de organizarea unuia nou!

2-intrucat boicotarea referendumului a fost o manevra dolosiva,frauduloasa,de deturnare a votului,Traian Basescu trebuia decazut din dreptul constituit abuziv in favoarea sa,acela de a fi demis cu jumatate plus unul din total votanti!Curtea trebuia sa constate ca Traian Basescu,prin inselaciune,a eludat cerinta impusa de catre CCR romanilor de a se prezenta MASIV(asa a hotarat curtea!) la vot si ,prin manevre dolosive,a anulat vointa evidenta a romanilor!

Cele peste 50% de voturi date USL-ului,formatiune ce are ca principala revendicare politica si populara,demiterea lui Traian Basescu,vor reconfirma,odata in pus,decizia romanilor de demitere a lui Traian Basescu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 15 Aug 2013, 06:41 PM
Mesaj #1026


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



asaa ! pin' la 6 din zori sa recapitulam simularea! cam mult ! rofl.gif

http://www.b1.ro/stiri/politica/pre-edinte...atie-63337.html


--------------------
"Când crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate întrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 9 Oct 2013, 10:35 AM
Mesaj #1027


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Din rechizitoriul lui Dragnea, doar o mostra:

"În concluzie, în cazul secţiei de votare nr. 287 comuna Suraia, judeţul Vrancea, au fost falsificate listele electorale ale secţiei, după cum urmează:
- lista electorală suplimentară – secţie – falsificate numele, datele de identitate şi semnăturile a 163 de alegători;
- lista electorală permanentă a secţiei – falsificate semnăturile a 43 de alegători;
- lista electorală suplimentară – urnă mobilă a secţiei – falsificate semnăturile a 39 de alegători. "


Deci 245 de voturi falsificate pe care le-au putut proba ca atare procurorii. In total în secția respectivă votaseră - în scripte - 984 de oameni. Cam asta a fost dimensiunea fraudei.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 9 Oct 2013, 01:09 PM
Mesaj #1028


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Numarul voturilor este nesemnificativ, actiunea in sine este mai mult decat condamnabila. Un om, un politician, a avut curajul, tupeul, sa manipuleze o institutie democratica, asta mi se pare cel mai grav, la fel de grava este incercarea unor politicieni actuali de ai lua apararea lui Dragnea. Urmaresc pe la tembeliziuni indivizi care incearca, poate ca si reusesc, sa induca ideea ca activitatea lui Dragnea este scuzabila, ca a fost o activitate politica normala, a unui partid oarecare. Este inadmisibil ca intr-o tara care vrea sa intre in Schengen sa existe astfel de activitati, cu siguranta occidentalii urmaresc aceasta mascarada politica, specifica Romaniei, democratiei originale dambovitene, teleormanene.

Acest topic a fost editat de Marduk: 9 Oct 2013, 01:10 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Sep 2014, 04:37 PM
Mesaj #1029


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pana la urma il suspenda sau nu-l suspenda? juggle.gif hmm.gif harhar.gif rofl.gif woot_jump.gif hh.gif clapping.gif yay.gif drunk.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 19 Sep 2014, 03:25 PM
Mesaj #1030


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Marduk, daca Basescu spune ca Ponta este/a fost ofiter sub acoperire, uite un motiv numai bun pentru suspendare.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

30 Pagini V  « < 28 29 30
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 03:05 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman