HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

9 Pagini V  « < 7 8 9  
Reply to this topicStart new topic
> Adrian Nastase, Dilema unui filozof contemporan
Marduk
mesaj 6 Jan 2014, 07:35 PM
Mesaj #281


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Adrian Nastase a fost condamna la 4 ani de inchisoare cu executare. O sentinta care mine ca cetatean ar trebui sa-mi dea o satisfactie, sa ma faca mai increzator in sistemul juridic, politic etc. Las la o parte faptul ca din cei 4 ani domnl Adrian Nastase va executa doar 8 luni, ca si-a scapat de confiscare mare parte din avere, asta-i legea si ar trebui sa ma multumeasca ca cetateanul Adrian Nastase, fost politician a fost condamnat pentru faptele sale. Dar nu sunt multumit, condamnarea asta nu mi-a mers la suflet, ma tot gandesc daca nu cumva bietul Adrian Nastase a fost condamnat politic, daca camarila lui Traian Basescu nu i-a inscenat totul acestui politician? Eu ca cetatean sunt dator sa am incredere in justitie, dar V.V. Ponta, conducera PSD, membri PSD considera ca justitia a gresit, ca manipulata de maleficul Basescu l-a condamnat pe Adrian Nastase devinovat, atunci stau si ma intreb, intr-un stat de drept, european cu o democratie originala, eu pe cine sa cred, pe cei de la PSD sau justitia? Mai am o intrebare care ma preocupa cum ramane cu averea acestui politician, pe care se presupune ca si-a agonisit-o in timpul cand a condus destinele acestei tari, din ce-a facut el averea care o are? din cartile tiparite? din orele de predare? din salariul de PM? din diurne, din mosteniri dubioase? Poate ca Adrian Nastase nu este atat de bogat, poate ca nu are atatea case despre care se vorbeste prin mahala, o fi sarac lipit si camarila lui Basescu i-a bagat pe gat caselela ale a ca sa-l compromita, sa-l condamne. Am numai dileme in ceea ce-l priveste pe acest om, cetatean, stau si ma gandesc daca nu era mai bine sa se faca erou, azi nimeni nu mai avea curajul sa puna la indoiala integritatea domniei sale, da n-a fost sa fie, uite cate are de indurat acum, 8 luni anul trecut, 8 luni anul asta, 16 luni de puscarie pentru o avere, zau ca merita, iar pe deasupra ma lasa si cu dilemele astea pe cap.

P.S.
Ma tot gandesc ce-o sa faca Traian Basescu cand l-or judeca astia din camarila lui Adrian Nastase? o sa-si lege o piatra de gat sa se arunce-n mare? o sa strige peste tot ca "pedeapsa este îngrozitoare şi injustă, o răzbunare murdară"!

Acest topic a fost editat de Marduk: 6 Jan 2014, 07:47 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 8 Jan 2014, 09:33 AM
Mesaj #282


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Adrian Nastase continua pe blogul sau sa "insamanteze" mintile oamenilor, are stil, cunoaste tehnica foarte bine, stie sa plaseze suspiciunea, aprinde faclia imaginatiei prin doua cuvinte. Nu se mai foloseste de mult uzitatul, perimatul "pe surse", ca un politician celebru ce este, domnul Nastase avea "informatii din zona Cotroceni". Trebuie ca bietul CVT sa se simta tare rau cand se vede depasit de discipolii sai, pentru ca el a dus pe cele mai inalte culmi manipularea, invartirea cuvintelor, ca intr-o poezie romantica sau politica, cuvinte fara fond menite sa trezasca imaginatia indivizilor. CVT a fost un bun profesor, dar eminentii sai elevi Adrian Nastase si Dan Voiculescu l-au intrecut. Dan Voiculescu a ridicat manipularea la nivelul de masa, aruncandu-si minciunile direct in fata romanilor prin tembelizor. Un intreg aparat propagandistic mesteca zi de zi in mintea romanilor, ca intr-un creuzet de vrajitoare, pentru a obtine incredere, compasiune, adorare, osanale etc. Multi romani au devenit dependenti de acest "drog" mediatic, platind efectiv pentru o "terapie" de ura, jigniri, minciuni etc. Nimeni nu-si mai pune problema probelor, cata vreme invectivele curg in voie prin venele si sufletul spectatorilor hranindu-i cu ura necesara, cu revelatia descoperirii "inamicului", a singurului vinovat de toate relele ce li se intampla in viata de zi cu zi, maleficul Traian Basescu.

"Aveam informații, din zona Cotroceni, cu câteva zile înaintea Anului Nou, că se luase “hotărârea” ca sentința în dosarul Zambaccian să fie de închisoare cu executare, atât pentru mine cât și pentru soția mea."


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 8 Jan 2014, 10:33 AM
Mesaj #283


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 8 Jan 2014, 09:33 AM) *
"Aveam informații, din zona Cotroceni, cu câteva zile înaintea Anului Nou, că se luase “hotărârea” ca sentința în dosarul Zambaccian să fie de închisoare cu executare, atât pentru mine cât și pentru soția mea."

Bullshit, avea informatii, ce sa spun....

Mai grav mi se pare faptul ca "da indicatii" puterii useliste ce sa faca in continuare.

În orice caz, de data asta nu voi mai putea spune că este exclusiv vina lui Băsescu (dar a mai cui? a puterii politice care nu a reusit inca sa puna frau justitiei). Răul poate fi făcut nu doar prin acțiune, ci și prin inacțiune (guvernul si parlamentul nu au facut nimic sa-l salveze). Faptul că actuala coaliție a consolidat mecanismele prin care Băsescu controlează sistemul judiciar la vârf, aplicând, în continuare, reguli aberante, este o mare neîmplinire (sa termine odata cu moftul asta cu justitia independenta).

În loc să se concentreze pe adoptarea unor legi moderne, echilibrate, pe efortul de revizuire a Constituției, actuala coaliție se ocupă, nejustificat de mult, în opinia mea, de conflictele locale din teritoriu (deci terminati cu alte preocupari, ingenuncherea justitiei trebuie sa fie prioritatea zero).


Acest topic a fost editat de abis: 8 Jan 2014, 10:34 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 8 Jan 2014, 10:33 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 21 Aug 2014, 04:50 PM
Mesaj #284


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



330 de zile de inchisoare i-au fost de ajuns domnului Adrian Nastase pentru a-si ispasi pedepasa data de judecatori. In acest timp a mai slabit, a scris 3 carti, a dat inapoi statului roman ceva din banii furati, una peste alta domnul Nastase Adrian a iesit binisor din aceasta "condamnare politica". Eu insa ca roman, ca cetatean platitor de taxe ma simt pacalit, mintit, batjocorit de acest dandy de Tartasesti, care a facut avere cultivad oua la Cornu. Nici macar azi in fata completului nu i-a lipsit aroganta, s-a jucat cu vocabularul stiind ca are dreptul legal, ce nu-i poate fi incalcat, de a fi eliberat conditionat. Parca-l vad diseara la o bauta cu familia, frecandu-si mainile de bucurie c-a scapat, ca ne-a prostit pe toti, fara sa se gandeasca la amarastenii care au ramas in parnaie in urma sa, pentru simplu motiv ca l-au ajutat in escrocheriile sale elevate. Cum am mai afirmat pe forum, asa pedeapsa, pentru o asa avere, vreau si eu, stau mai mult pentru mai putin, se poate? Nu inteleg de ce nu beneficiaza de astfel de clementa si alti mardeiasi, escroci, camatari etc. ei de ce nu ar avea acest drept pecum conu Nastase? Nu pot decat sa-i doresc domnului Adrian Nastase viata lunga, sanatate sa-si manance averea linistit, ai fost tare moncher, ne-ai prostit pe toti, meriti respectul meu si al prostimii din aceasta tara, eu unul mi-asum cu toata responsabilitatea statutul, intre toti prostii din aceasta tara. Sa traiti bine.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 21 Aug 2014, 04:53 PM
Mesaj #285


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



http://www.antena3.ro/romania/adrian-nasta...ile-264211.html

laugh.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Aug 2014, 07:37 PM
Mesaj #286


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"Adrian Nastase a fost ELIBERAT", nu si-a ispasit o pedeapsa, nu este un condamnat oarecare, un escroc ce-a scapat de inchisoare datorita legilor prea permisive cu cei care fura milioane. Adrian Nastase a fost ELIBERAT, sa ne bucuram? sa bem? sau sa ne plangem de mila, sa ne gandim cu groaza la viitorul nostru si al copiilor nostri. V.V. Ponta a primit un sprijin "divin" tocmai atunci cand avea nevoie, n-ar fi prima oara, sa vedem ce ajutor, ce sfaturi ii va da profesorul elevului sau.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 22 Aug 2014, 08:51 AM
Mesaj #287


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Cred ca Tribunalul a gresit acceptand eliberarea conditionata a unui infractor care nici macar nu a avut bunul simt sa isi recunoasca vinovatia si tot timpul a acuzat justitia de politizare. Cum poate, in aceste conditii, sa sustina cineva ca "s-a indreptat"?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 Aug 2014, 09:43 AM
Mesaj #288


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Conu Nastase nici n-a iesit bine din inchisoare si ne da lectii de democratie, propune legi noi, vrea schimbari majore, ce mai, e pe oua mari domnul profesor. Oare pentru cine solicita domnia sa o lege a amnistie? pentru borfasi si mardeiasi? fosti colegi in ale suferintei. Ramane cum am stabilit, odata ce pupilul sau, V.V. Ponta ajunge al mai mare in tara asta, ii va scoate pe toti "detinutii politici" ai dictaturii basiste.

Acest topic a fost editat de Marduk: 22 Aug 2014, 11:57 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 22 Aug 2014, 10:31 AM
Mesaj #289


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 22 Aug 2014, 09:51 AM) *
Cred ca Tribunalul a gresit acceptand eliberarea conditionata a unui infractor care nici macar nu a avut bunul simt sa isi recunoasca vinovatia si tot timpul a acuzat justitia de politizare. Cum poate, in aceste conditii, sa sustina cineva ca "s-a indreptat"?

Inainte de a posta,in domenii de care nu ai habar,intreab-o pe doamna judecator! Eliberarea conditionata este o institutie EXPRES PREVAZUTA IN LEGEA EXECFUTARII PEDEPSELOR,in Codul de procedura penala! Nu are ABSOLUT NICIO LEGATURA cu recunoasterea ori regretarea faptei! ORICE CONDAMNAT ,indiferent pentru ce fapta,poate beneficia de prevederile legii(inclusiv teroristii,pedofilii,criminalii in serie,violatoriii!). Conditiile EXPRES PREVAZUTE DE LEGE SUNT;condamnatul sa fi executat 1/3 din pedeapsa(Nastase a executat 1 an si 8 luni din pedeapsa de 4,6 ani!),sa fi avut comportare corecta in locul de detentie,sa fi prestat munca,sa aiba o varsta etc! Comisia de evaluare (compusa din 8udecator,procuror,medic si reprezentantul locului de detentie avizeaza ori nu cererea de eliberare conditionata(daca sunt intrunite prevederile legale!) iar instanta decide ori nu eliberarea! Am mai spus pentru habarnistii de pe forum,cei care fac mii de postari despre lucruri de care nu au habar! Renuntati la acest obicei descalificant! Legea nu face deosebiri intre condamnatii ministrii,premieri,presedinti,avocati,talhari,lcriminali! Ea este VALABILA (si cu bune si cu rele!) PENTRU 5TOTI,PENTRU FIECARE IN PARTE!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 22 Aug 2014, 10:51 AM
Mesaj #290


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 22 Aug 2014, 11:31 AM) *
Inainte de a posta,in domenii de care nu ai habar,intreab-o pe doamna judecator!

Nu mai am judecatori pe care sa ii intreb, doar avocati. smile.gif

Codul penal spune:

Capitolul III
PEDEPSELE PRINCIPALE APLICABILE PERSOANEI FIZICE

Secţiunea II
Închisoarea
Art. 59

Liberarea condiţionată

După ce a executat cel puţin două treimi din durata pedepsei în cazul închisorii care nu depăşeşte 10 ani sau cel puţin trei pătrimi în cazul închisorii mai mari de 10 ani, condamnatul care este stăruitor în muncă, disciplinat şi dă dovezi temeinice de îndreptare, ţinându-se seama şi de antecedentele sale penale, poate fi liberat condiţionat înainte de executarea în întregime a pedepsei.


Ce fel de "dovezi temeinice de indreptare" a dat cineva care nici macar nu recunoaste fapta si acuza o decizie politica a instantei? Despre ce indreptare vorbim, daca ala pretinde ca nu a gresit nimic si ca e victima unei conspiratii? Prima conditie ca sa te indrepti este sa stii ce ai gresit, ca sa nu mai faci altadata. Daca pretinzi ca nu ai gresit cu nimic, nimic nu te impiedica sa repeti fapta. Esti de acord?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 22 Aug 2014, 11:47 AM
Mesaj #291


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 22 Aug 2014, 11:51 AM) *
Nu mai am judecatori pe care sa ii intreb, doar avocati. smile.gif




Ce fel de "dovezi temeinice de indreptare" a dat cineva care nici macar nu recunoaste fapta si acuza o decizie politica a instantei? Despre ce indreptare vorbim, daca ala pretinde ca nu a gresit nimic si ca e victima unei conspiratii? Prima conditie ca sa te indrepti este sa stii ce ai gresit, ca sa nu mai faci altadata. Daca pretinzi ca nu ai gresit cu nimic, nimic nu te impiedica sa repeti fapta. Esti de acord?

Dovezile temeinice de indreptare inseamna;respectarea regullamentului inchisorii;comportare corecta fata de gardieni;participarea loa actiunile educative;prestarea unei munci ;sa nu incerce sa evadeze,sa primeasca alimente ori lucruri interzise ,etc!!!! A conditiona "temeinica indreptare" de recunoasterea faptelor ar fi o GRAVA INCALCARE a drepturilor omului,o revenire la perioada inchizitiei cand,daca "vrajitoarea' recunostea fapta,nu mai era arsa pe rug! Dobitocul de procuror care a scris in cererea de recurs ca Nastase,prin postarea pe blog,nu a dat dovada de indreptare ar trebui DAT AFARA din magistratura pentru abuz de putere si,sigur,pentru PROSTIE CONGENITALA! DOVEZILE DE INDREPTARE SUNT ADUSE,obligatoriu, DE COMIS9IA DE ELIBERARE CONDITIONATA iar judecatorul decide solutia!
rofl.gif rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 Aug 2014, 07:20 PM
Mesaj #292


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Zilele trecute m-am intalnit cu niste amici, cu care ma inteleg perfect, pana se deschide discutia despre politica. Oamenii sunt mari consumatori de Antene, asa ca nu m-a mirat cerbicia cu care-i apara pe "martirii" neamului Adrian Nastase si Dan Voiculescu si cat ura arunca din priviri si cuvinte cand vorbesc despre Basescu, Udrea, Boc & Co. Ca sa pun capat discutiei, ori de cate ori li se aprind taciuni in ochi si creier, ii intreb simplu: "voua v-a luat ceva Basescu? terenuri, averi, ati pierdut la bursa? v-a facut ceva Udrea, Boc? ati pierdut procese pentru uzine, fabrici, investitii, arendari etc.?" raspunsul invariabil este NU. Atunci le zic: "bine moncherilor, atunci pe ce ne certam aici? pe un scenariu, pe o regie? noi traim ca eroii unui film? sau suntem oameni cu capul pe umeri, cu care cap inca mai judecam. Mai bine sa mai bem ceva, sa dam drumul la joc, si sa ne gandim la viitor, cand V.V.Ponta va fi presedinte iar voi nu veti mai avea nici un subiect de discutie, pentru ca totul va fi bine, vom fi fericiti, dar poate atunci vom discuta lucruri mai serioase.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 12 Dec 2014, 12:08 PM
Mesaj #293


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(goguta @ 22 Jun 2012, 11:50 PM) *
Este, nu este, nu cred ca am acuzat asta neaparat. Mai mult ma oftic ca i-au servit suficiente abuzuri cat sa aiba caz beton la CEDO ...

In memoria lui goguta

http://www.gandul.info/stiri/decizia-cedo-...astase-13715185


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 25 Mar 2015, 07:50 PM
Mesaj #294


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Am aflat de la tembelizor ca domnul Adrian Nastase s-a operat pe cord, pentru montarea unui stent, in Franta. Nu inteleg de ce Adrian Nastase n-a avut incredere in prietenul sau, doctorul Serban Bradisteanu, care i-a salvat onorabil gusa impuscata in tentativa de suicid, dar cum orice om are dreptul sa aleaga pe mana cui sa-si lase sansa vietii sale n-am ce comenta. Totusi nu pot sa nu aduc in atentia onorabilei asistente a hanului, lipsa de patriotism a onorabilului politician, nu ca ar fi singurul care procedeaza in acest mod, ci doar pentru ca mesajul este cat se poate de clar, cel putin pentru mine. NU VA OPERATI IN ROMANIA, DACA VRETI SA TRAITI CA ADRIAN NASTASE, VRETI SA TARITI BINE, OPERATI-VA LA MUNCHEN, DACA VREI SA-TI SALVEZI INIMA OPEREAZ-O LA VIENA etc. Ce sa inteleg eu, un amarat de cetatean platitor de taxe? ca n-am nicio sansa daca ajung pe mana lui Serban Bradisteanu sau la mila sistemului medical romanesc? or ca amaratii, condamnati politic ca domnul Adrian Nastase au mai multe sanse in strainatate decat in Romania, unde oricare roman ca mine este condamnat la a dea spaga fara sansa, pentru orice interventie marunta.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 25 May 2015, 12:01 PM
Mesaj #295


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Conu Adrian Nastase este nemultumit ca USA i-a retras viza de intrare pe teritoriul acestei tari, avand in vedere pozitia USA fata de coruptie si corupti. Concluzia, Adrian Nastase inca se crede nevinovat, o victima a sistemului basist. Ma mir ca nu cere rejudecarea cauzei sale, dar cel mai mult ma uimeste de ce nu paraseste Romania, oricum a ratat sansa de a intra in istoria Romaniei ca cel mai de seama politician de dupa "revolutie". Trebuie sa fie extrem de plictisitor sa stai la Cornu sa numeri zilnic cate oua au facut gainile tale. L-as indemna sa-si aleaga o alta preocupare, sa schimbe gainile pe albine, mai ales ca zona este una buna d.p.d.v melifer, dar inainte de a face schimbarea respectiva ar trebui sa stie ca spre deoasebire de gaini, albinele nu accepta trantorii.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Jun 2015, 01:33 PM
Mesaj #296


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Coane Adriane, chiar nu-ti vine sa crezi ca ti-ai pierdut atat viza USA cat si credibilitatea? Ce-ar vrea domnia ta sa faca Romania? sa se declare neutra? sa refaca industria socialista pentru a produce ceea ce este necesar in tara? La banii care-i ai, ai putea sa cumperi ceva arme pentru tarisoara asta, care ti-a dat doar 8 luni de inchisoare pentru ca ai mintit-o si-ai furat-o cu nerusinare. Cred ca daca taceai filozof ramaneai.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pagini V  « < 7 8 9
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 11:35 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman