HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Teoria Universului Electric
jet li
mesaj 16 Mar 2012, 09:40 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.196
Inscris: 31 January 04
Din: ae
Forumist Nr.: 2.045



Universul - Aventura cosmologica_1 on Vimeo

The Electric Universe Pt1 of 4 - YouTube

Deoarece gravitatia nu poate tine universul la un loc, s-a inventat materia intunecata.
QUOTE
In astronomy and cosmology, dark matter is a currently unknown type of matter hypothesized to account for a large part of the total mass in the universe. Dark matter neither emits nor absorbs light or other electromagnetic radiation, and so cannot be directly seen with telescopes.[1] Dark matter is estimated to constitute 83% of the matter in the universe and 23% of the mass-energy


De ce raman electronii in jurul nucleelor? Gravitatia e prea slaba, raman acolo din cauza altor forte, nimeni nu inventeaza materie magica la nivelul ala pentru a creste gravitatia. Unde e materia asta magica? Trebuie sa fie undeva intre noi si Soare, altfel am zbura in spatiu... E insa foarte magica si invizibila. Exista niste observatii indirecte - dupa mine nu sunt decat incercari de a fixa o teorie, iei doar ce se potriveste, si daca nu se potriveste - faci sa se potriveasca. Vedeti documentarele de mai sus.

O alta teorie, are o alta explicatie pentru univers. Io sunt de acord cu ea, totul e mai simplu si mai "elegant", sunt o gramada de lucruri care nu pot fi explicate daca se ignora electricitatea.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 16 Mar 2012, 10:51 AM
Mesaj #2


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



S-a mai discutat aici.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 23 April 2024 - 02:48 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman