HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Hanu' Ancutei, si cum arata el de fapt
mamour
mesaj 9 Aug 2004, 10:21 AM
Mesaj #36


Haiduc
**

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 84
Inscris: 24 July 04
Forumist Nr.: 4.134



nici o frica!
stiu un erou curajos, care baga spaima si in zmei, si in capcauni, si in tilhari! mare maestru al lui Onimusha, veteran de Wolfenstein, spaima operatiunii Rainbow, eminenta cenusie din MOH,
PUSS IN BOOTS!! ask for mercy now!
cu el nu ne mai temem de nimic! toti vrajmasii si-au luat picioarele la spinare!
si are asa niste ochi frumosi si mari, ca Ancuta l-a si luat in brate, uite cum toarce de bine si se alinta.
i-a pus o strachinuta de lapte cald linga focul din sala cea mare. si-a sters miinile de sort si, multumita ca eroul zilei e ospatat cum se cuvine, da un vin din partea casei la toti musterii.
afara, linga carutele drumetilor, ard focuri si se incalzesc mosnegi cu cite-o pipa de ciocalau. se uita la cei tineri cum isi incep viata si ofteaza. Noaptea nu e rece, dar povestim amintiri, care mai vesele care mai triste, si ne iau fiorii citeodata de la frigul din oasele batrine. pe linga ei, un voinic invelit in mantie sta si trage cu urechea si tot scrie ceva. e Mihai al lui Sadoveanu. vrea sa fie scriitor cind va fi mare. pina atunci tot trece de la un foc la altul si asculta si scrie ce ii place mai mult.
foarte bien, sa scrie, ca sa ne hranim si noi astialalti, care nu auzim tot ce se intimpla afara, cu experienta trecatorilor, cu caldura clientilor fideli.
si zi sa mai aduca si-o lampa
si cere si o cana cu vin
si sa asteptam zorii fumurii impreuna, cum fac oamenii de veacuri.


--------------------
no man is an island
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Puss In Boots
mesaj 12 Aug 2004, 10:16 AM
Mesaj #37


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 293
Inscris: 1 July 04
Forumist Nr.: 3.977



Ca o adiere numele meu soptit īmi ajunge la ureche mai ales ca este vorba de salvat domnite neānfricate si cavaleri singuri ... hmm.gif am totusi īmpresia ca era invers laugh.gif
So, Je suis lą! Prźt ą faire face au danger, prźt ą mettre en fuite tous ceux qui veulent du mal ą notre auberge (han biggrin.gif )!

EN GARDE !!!

user posted image

... bun lapticu' dupa o asemenea batalie laugh.gif
hmmm ... rolleyes.gif sa-l fi vazut pe ghost cu kawa si pe sorin cu 4x4 ce prapad faceau ... si toti ceilalati care cu o cratitza care cu sucitoru' (majoritatea erau neveste deprinse cu mānuirea armelor casnice rofl.gif )... si vestitul ypsilonalpha cu vitejii lui din corpul de garda ... wow!
Dar acum e pace ... si berea curge din butoaie si mesele se rup din cauza abundentei bucatelor alese ...

Astazi am īnvins ... dar māine ?! unsure.gif


(ps. super ideea !!!! clapping.gif clapping.gif clapping.gif )

Acest topic a fost editat de Puss In Boots: 12 Aug 2004, 10:20 AM


--------------------
Total respect ! Zero limite !
user posted image
Cānd omul va fi taiat ultimul copac, dupa ce va fi poluat si ultima picatura de apa, cānd va fi ucis ultimul animal si va fi pescuit ultimul peste, atunci, īsi va da seama ca banii nu-s buni de māncat. Un proverb indian mohawk
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 12 Aug 2004, 09:12 PM
Mesaj #38


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Da' sa stii ca n-ai voie cu laptic, nici inainte nici dupa batalie, te prind astia urgent la controlul antidoping de dupa lupta. rofl.gif

Berea, da smile.gif dar nu prea multa, ca se siue la cap si se supara gardienii publici (adica vitejii mei rolleyes.gif in frunte cu mine, normal).

Cred totusi ca o sa-mi dau demisia si o sa las locul altora mai vestiti. "Finala" eu o vad ca fiind intre dead-cat si P.I.B.

P.S. Damn! a catfight here (no offense pls. sorry.gif ) ... can't believe my very eyes ... j'peux pas croire mes yeux, cum se zice pre limba lu' Banderas. rofl.gif

Deci, domnii candidati, ce parere aveti?


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 12 Aug 2004, 09:12 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Puss In Boots
mesaj 13 Aug 2004, 12:35 PM
Mesaj #39


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 293
Inscris: 1 July 04
Forumist Nr.: 3.977



biggrin.gif

Nu stii ca baut de la sursa lapticul devine indetectabil ?! laugh.gif ... trebuie doar avut grija la accidente rofl.gif
Este alegerea ta si o respect draga Ypsilonalpha dar personal nu sunt de acord cu "demisia" ta tongue.gif , iar īn ceea ce priveste locul vacant pe care-l propui ... fara rezerve, īl cedez lui dead-cat pentru ca eu sunt un luptator singuratic laugh.gif


--------------------
Total respect ! Zero limite !
user posted image
Cānd omul va fi taiat ultimul copac, dupa ce va fi poluat si ultima picatura de apa, cānd va fi ucis ultimul animal si va fi pescuit ultimul peste, atunci, īsi va da seama ca banii nu-s buni de māncat. Un proverb indian mohawk
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 14 Aug 2004, 12:43 AM
Mesaj #40


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



He he eu ma retrag pe postul de "eminenta cenusie", responsabil cu organizarea, logistica si alte cele smile.gif

Desi, la o adica, daca doi musterii mai artagosi se iau la harta, oi fi si e uin stare sa-i despart ... Voi cum ati proceda in cazul asta? hh.gif sa nu uitam insa ca vrem pe cit posibil ca acei oaspeti sa ne mai calce pragul si alte data, puncgile lor parind a fi dolofane din cale afara.

Sau daca vedeti vreun alt musteriu care sta asucns intr-un colt, cu pelerina acoperindu-l de tot ... oare e vreo iscoada care ne vrea raul sau doar un timid incurabil? smile.gif

Sau daca intr-una din camarutele de la etaj se aud oarece strigate ... dar nu de durere wink.gif ...

Dar cea mai tare chestie a fost cind unul din oapseti a venit si mi-a spus ca exista si alte Hanuri pe pamintul asta, si ca in unele din ele a aparut viata si a ajuns chiar la inteligentza smile.gif Si eu care credeam ca numai la noi este "viatza" (mai ales simbatra seara rofl.gif )

E limpede ca acestea se cer toate a fi cercetate ...


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 14 Aug 2004, 02:14 PM
Mesaj #41


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Pregatiti-va pentru maine,eminenta !
Ca la orice sarbatoare, vor fi si glume si petrecere, dar si... diversiuni !
In nici un caz sa nu luati in seama inscrisurile parafate cu vreo pecete care sa semene cu a mea !
Semnul distinctiv sunt amprentele lasate pe ea : modelata manum proprium, in contrASTE SEMNATURA.

Acest topic a fost editat de contraste: 14 Aug 2004, 02:16 PM


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 15 Aug 2004, 01:00 PM
Mesaj #42


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



smile.gif Deja mi-e frica sa ma si gindesc la ce se poate intimpla ... rolleyes.gif

Sintem cu totii pregatiti, asteptam desfasurarea evenimentelor ... wink.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 19 Aug 2004, 08:42 PM
Mesaj #43





Guests






Uff...Plictisita , sictirita, obosita, suparata, deprimata si altele asemenea am poposit si eu prima data la Han...De curiozitate...
Cladirea stil vechi, iedera ce-o acoperea, senzatia de "acasa" si "cald si bine" m-au facut sa-mi bag nasu' prin toate incaperile biggrin.gif Si ce-am descoperit? Multa voie buna, multa veselie, chipuri dragi, suflete mari, prieteni buni smile.gif
Ma rog, mai sunt si batausi si certareti ce cauta nod in papura, da' le trece repede, mai ales daca hangitele le zambesc frumos si-i imbie la ccate-o stacana de vin biggrin.gif
Una peste alta, v-am gasit din intamplare, v-am incercat din curiozitate si am ramas din drag de voi smile.gif mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 20 Aug 2004, 09:53 PM
Mesaj #44


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Ia un loc, fa-te comoda, trage linga tine o ulcica de vin (sau bere, sau apa de izvor, dupa cum po0ftesti), aici nimeni nu ne grabeste.

Daca ai de spus vreo poveste cu tilc, spune-o, smile.gif daca nu, doar stai si asculta ce istorisesc ceilalti. Important e sa te simti bine ... smile.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(yronick)
mesaj 9 Sep 2004, 12:49 AM
Mesaj #45





Guests






Pai, hanul in viziunea mea, arata ca o cladire gigantica (la proppriu), mai mare decat Pentagonul unde nu cunostem decat cateva camarutze. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 12 Sep 2004, 11:13 AM
Mesaj #46


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Pentru mine Hanul inseamna oamenii de aici.


--------------------
* * * Nu lćsa visele sć piarć, pentru cć dacć visele mor, viaža nu este decāt o pasćre cu aripi rupte care nu mai poate sć zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 14 Sep 2004, 12:28 PM
Mesaj #47


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Hanul inseamna pentru mine vorbarie multa si alternativa stressului astuia nenorocit care omoara incet.
Si sa nu uit, distractie. tongue.gif
de multe ori rad singur ca si nebunul regelui. ma intinereste biggrin.gif biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Vornicum: 14 Sep 2004, 12:30 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 16 Oct 2004, 03:05 PM
Mesaj #48


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Tin mult la Hanul Ancutei, dar uneori arata cam asa, ghiciti voi cine sunt personajele rofl.gif

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 16 Oct 2004, 05:05 PM
Mesaj #49


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Si, in poza aia, io sint ala negru de respira greu .. il stii, nu?!?

spoton.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 1 Nov 2004, 02:17 PM
Mesaj #50


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Eu sunt ala verde?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 1 Nov 2004, 04:29 PM
Mesaj #51


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



eu nu cred ca apar in poza biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariana21
mesaj 3 Nov 2004, 04:19 PM
Mesaj #52


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 19
Inscris: 3 November 04
Forumist Nr.: 4.820



biggrin.gif eu nici atat, sunt noua pe forum, asa ca... bine v-am gasit! mwah1.gif

Acest topic a fost editat de mariana21: 3 Nov 2004, 04:25 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 3 Nov 2004, 04:23 PM
Mesaj #53


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Bine ai venit! smile.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vexx
mesaj 18 Nov 2004, 02:52 AM
Mesaj #54


Paharnic oPsedat
****

Grup: Membri
Mesaje: 353
Inscris: 15 March 03
Din: In the mist of ignorance...
Forumist Nr.: 87



Bine ai venit, Mariana welcome.gif

Eu sunt ala alb cu nasul rosu...de la Jack. tongue.gif rofl.gif


--------------------
I drink to drown my sorrows, but the damned things have learned to swim.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Georgia
mesaj 24 Nov 2004, 05:14 PM
Mesaj #55


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 312
Inscris: 9 July 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.040



han.gif Mariana


--------------------
Traieste clipa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 19 Feb 2005, 07:57 AM
Mesaj #56


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Eu cam asa vad Hanu'. Si Ghostu si-a lasat calu' afara si da-i la pileala... drunk.gif biggrin.gif

user posted image

Hai, Han!! thumb_yello.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 19 Feb 2005, 10:23 PM
Mesaj #57


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



rolleyes.gif clapping.gif Foarte frumos.
Multumesc, Cla. Am la ce ma gandi... si visa... unde mai pui ca-i si printre munti... si zapada... woot_jump.gif

E super. wub.gif hug.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 19 Feb 2005, 10:37 PM
Mesaj #58


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Cea mai mare placere a mea, mami... a ferici pe cineva... hug.gif Multumesc flowers.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 04:40 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman