HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

23 Pagini V  « < 21 22 23  
Reply to this topicStart new topic
> Fostul premier, Mihai Răzvan Ungureanu, Ce jocuri face Băsescu
fiatlux
mesaj 18 Sep 2012, 05:35 PM
Mesaj #771


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



plasturi pt basici ! oi Doamne !


--------------------
"Când crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate întrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 18 Sep 2012, 06:13 PM
Mesaj #772


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"- Cu ocazia aledzerii, neicusorule, cu ocazia aledzerii; stii, m-a combătut opoziţia si colo, si dincolo, si dincolo... si rămăsesem eu... care familia mea de la patuzsopt în Cameră.,.. rămăsesem mă-nţeledzi fără coledzi... si asa am venit pentru aledzere....."

"- Cum îţi spui, să nu m-aleg, puicusorule, nu merdzea... Eu, familia mea, de la patuzsopt... luptă, luptă si dă-i, si dă-i si luptă... si eu mă-nţeledzi tocmai acuma să remâi pe dinafară... fără coledzi!... Şi cât p-aţi, neicusorule, să nu m-aleg..."

I.L. Caragiale "O scrisoare pierduta"



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 19 Sep 2012, 11:48 AM
Mesaj #773


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



replica ungureana
E foarte bine ca sunt expuse cheltuielile premierului. De altfel, principiul transparentei cheltuielilor a fost o prioritate a cabinetului meu. Toate ministerele au afisat pe site-urile proprii aceste cheltuieli. Trebuie sa se stie ca pe aceste liste pot intra cheltuielile facute pentru deplasari, pentru primiri etc. Aceste lucruri sunt normale si nu este nicio rusine. As fi insa curios sa vad cum arata acum lista cheltuielilor de protocol al actualului cabinet in comparatie cu cel condus de mine

nu inteleg-dl a plecat cu tot arsenalu' dupa el ? haoleo !cat de ..roman verde e !! ooh.gif


--------------------
"Când crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate întrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 19 Sep 2012, 11:48 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
fiatlux
mesaj 15 Nov 2012, 04:06 PM
Mesaj #774


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



domnu' mereu a facut-o din nou dupa modelu' ..."nu e bine domnu' antonescu,nu e bine !"
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-136139...-nu-politic.htm

l-am vazut ,cateva minute, intr-o emisiune cu ..mainoubasistul hurezeanu; e gol de continut, pare ca nu poate lua decizii singur si deci descoperit la multe intrebari;preocupat f tare de forma si imagine si prea putin de fondul problemelor;ma mir cum a putut fi in fctii atat de serioase , dar am o explicatie






--------------------
"Când crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate întrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 15 Jan 2013, 12:27 PM
Mesaj #775


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



MRU, din ce in ce mai neinspirat: i-a invitat in FC pe Chiliman si Tariceanu.

Daca in privinta lui Chiliman pot sa inteleg, in ceea ce il priveste pe Tariceanu nu pot si pace: el este artizanul colaborarii dintre PNL si PSD, el a dus la ingroparea Aliantei DA, el a guvernat spargand banii pe bugetari de-a dus deficitul in stratosfera


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Apr 2013, 12:29 PM
Mesaj #776


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



MRU a spus o fraza pe care eu nu o inteleg, nu-i inteleg logica. Fraza cu pricina a stat mult pe burtiera de la B1TV unde MRU a raspuns unor intrebari.
"Ponta e tot atat de prost pe cat sunt eu agent al serviciilor secrete straine" hmm.gif wacko.gif
Daca MRU nu este agent, inseamna ca Ponta nu e prost, daca MRU este agent inseamna ca Ponta este prost??!! N-am inteles aceasta fraza si mi s-a parut ca si cei prezenti, Cristoiu si Turcescu se tot gandeau la ea, in cele din urma fraza a disparut fiind inlocuita cu o alta.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 19 Apr 2013, 02:37 PM
Mesaj #777


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 19 Apr 2013, 01:29 PM) *
MRU a spus o fraza pe care eu nu o inteleg, nu-i inteleg logica.

MRU arata, din pacate, ca nici el nu este prea destept; si in plus are si niste hibe de caracter.

Nu dovedeste ca merita sperantele pe care multi si le pusesera in el.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Apr 2013, 04:38 PM
Mesaj #778


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Totusi omul asta a fost seful "spionilor" romani.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 22 Apr 2013, 10:53 AM
Mesaj #779


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Si?! Daca esti numit sef al unui serviciu secret, nu inseamna ca automat esti o capacitate ca om politic

Si Elvis Saftoiu a fost sef al aceluiasi serviciu secret, si a dovedit ca este un tantalau. MRU nu e chiar de acelasi calibru, ca premier s-a descurcat onorabil, insa prestatia ulterioara este dezamagitoare


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 Apr 2013, 12:31 PM
Mesaj #780


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Mai conteaza si cine te numeste, numirea presupune o "examinare" a persoanei, cel putin intr-o societate normala asa se procedeaza. Eu n-am gasit "onorabilitatea" cu care s-a descurcat ca prim ministru, a fost prea putin prim ministru ca eu, cetateanul, sa simt aceasta "onorabilitate" or fi simtit-o altii.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 22 Apr 2013, 02:27 PM
Mesaj #781


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 15 Jan 2013, 01:27 PM) *
MRU, din ce in ce mai neinspirat: i-a invitat in FC pe Chiliman si Tariceanu.

Daca in privinta lui Chiliman pot sa inteleg, in ceea ce il priveste pe Tariceanu nu pot si pace: el este artizanul colaborarii dintre PNL si PSD, el a dus la ingroparea Aliantei DA, el a guvernat spargand banii pe bugetari de-a dus deficitul in stratosfera

Mai mult,din cate am vazut azi,MRU s-a inscris in Romania Liberala! Cred ca ,fiind prea putini(in fi4ecare dintre cele doua forumuri!!!),pentru a parea mai multi,au apartenenta dubla! Chiar nu-i inteleg nici pe unii,nici pe altii!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Jun 2015, 08:42 PM
Mesaj #782


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



MRU revine la SIE, de data asta ca "omul lui Iohannis"


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Jul 2015, 12:15 PM
Mesaj #783


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Eu cred ca atat MRU cat si George Maior sunt pe placul partenerilor de azi ai Romaniei. Orice alta alegere ar fi fost respinsa de acesti parteneri, pe buna dreptate, care incearca sa combata raul cel mai rau care afecteaza Romania: CORUPTIA.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

23 Pagini V  « < 21 22 23
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 07:12 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman