HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

 
Reply to this topicStart new topic
> Mercenarii Pdl - Pe Baricade, O sa aveti un mic soc... unii!
Cucu Mucu
mesaj 28 Jan 2012, 09:44 AM
Mesaj #1


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Citind niste comentarii pe siteurile ziarelor, am gasit ca unele chiar nu isi aveau rostul, asa ca am inceput o mica investigatie. Ia priviti ce am gasit:

Pentru :
Crin Antonescu dovedeste ca nu a citit Constitutia Romaniei , fapt observat si de colegul sau Adrian Nastase care i-a explicat ca demisia parlamentarilor nu ar declansa alegeri anticipate, ci doar alegeri partiale in toate colegiile.
avem
Cotidianul
Jurnalul
Gandul
RTV

Sunt mai multe, dati si voi un sarci pi gugal sa vedeti.

Apoi pentru
Victor Ponta gafeaza iar. Nici sustinatorii lui Ion Iliescu nu mai voteaza cu Ponta de cand s-a opus dialogului cu revolutionarii

avem acest sarci pi gugal.

Pentru
Romania nu merita o imagine negativa pe plan extern asa cum incearca USL-ul sa o zugraveasca. USL arata inca o data ca intersul de partid este mai mare si decat imaginea Romaniei pe plan extern.

avem alt sarci pi gugal.

Cautati si voi si vedeti manipularea de doi lei care se face in media. Vox populi... caca maca.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Jan 2012, 11:07 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



De ce crezi tu ca sunt mercenari PDL? doar pentru ca transmit o stire corecta? pentru ca isi exprima un punct de vedere care pe unii ii deranjaza. Eu nu vad unde ar fi mercenariat si care ar fi scopul? salvarea PDL? mai degraba mi-ar placea sa cred ca chiar au inteles ca in aceste momente Romaniei nu-i mai trebuie alte tinichele legate de coada sau politicieni care sa fac gafe dupa care sa se scuze. Daca sunt mercenari pentru cauza Romaniei, cum ar fi normal, toata stima, pentru ca PDL-ul nu vad ce ar mai avea de castigat.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Jan 2012, 11:36 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 28 Jan 2012, 01:07 PM) *
De ce crezi tu ca sunt mercenari PDL? doar pentru ca transmit o stire corecta?


Minciuni ordinare. Nici macar mercenari nu sunt. Ci slugoi basisti ! devil.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 28 Jan 2012, 11:36 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 28 Jan 2012, 12:14 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"Slugoi Basisti" la ziarele alea? Exagerezi.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 28 Jan 2012, 05:21 PM
Mesaj #5


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



sunt (ro)boţi. E destul un tip deştept să-l conceapă şi oricine-l foloseşte poate posta milioane de comentarii la n ziare online.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Jan 2012, 08:54 PM
Mesaj #6


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Cucu Mucu, toate partidele au "postaci" care nu fac altceva decat sa inunde site-urile cu comentarii. Si PSD, si PNL, nu doar PDL.

Doar sunt toate o apa si un pamant.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 29 Jan 2012, 02:19 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



PDL angajează postaci cretini. Dovada

Probabil că aţi tot auzit īn ultima vreme despre postaci. Dacă nu, vă spun, pe scurt, aşa: postacul este cineva plătit de o anume organizaţie (de obicei, un partid politic) să scrie cīt mai multe comentarii īn favoarea "angajatorului" său pe cīt mai multe site-uri de ştiri sau bloguri.


Fiindcă le e foarte greu să gīndească pe cont propriu, postacii primesc o listă cu mesaje gata fabricate, singura lor menire fiind să inventeze nişte nume şi nişte adrese de email.

Cum īi descoperi pe postaci? Nimic mai simplu. Copiezi un mesaj despre care tu bănuieşti că e scris de un postac şi dai un o căutare pe google. Vei avea adesea supriza de a da peste exact acelaşi mesaj pe foarte multe site-uri. Ba chiar acelaşi mesaj scris de mai multe ori īn comentariile unui singur articol.

Să luăm, spre exemplu, mesajul "Domnul Emil Boc s-a implicat foarte mult in problemele pe care le au oamenii inzapaziti", scris de o o anume gina, dar şi de o anume deea (deci două comentarii identice) la un articol semnat de colega mea Mioara Costin, de la ziarul Puterea. Exact acelaşi mesaj apare şi pe gāndul.info (comentariul 14, semnat deea), tot pe gāndul.info, dar la un alt articol (comentariile 47 , 86, şi 97, semnate deea şi corina), pe evz.ro (semnate de gina la 15:32, de corina la 14:36, de ady la 13:47 şi de deea la 13:02), pe jurnalul.ro ……… uf, am obosit să merg pe urmele postacilor…

Dacă vreţi şi alte exemple, nu trebuie decīt să daţi click pe mesajele de mai jos.

  1. USL prin vocea celor doi papagali face rau tarii.
  2. Ce dracu' bre'? Astea sunt proteste. Asta e opinia majoritatii? 400 de oi ce practica protestul ca hobby pe banii USL-ului??
  3. Decat sa scandati in piata universitatii, mai bine puneti mana pe lopeti si ajutati la deszapezire. La munca, nu la intins mana!!!
  4. Mai bine sa nu mai existe USL-ul asta in parlament ca oricum nu stiu decat sa fie impotriva tarii.
  5. Nea' Ponta, ia zi care mai e treaba? Ti-a stricat iarna planurile?
  6. USL- adunatura de nenorociti, gata pregatiti sa vanda tara asta in orice moment doar pt inca o vila ceva in pus la portofoliul lor. Nu lasati tara asta sa ajunga pe mana lor va rog frumos
Mesajele spun ceva destul de clar despre gīndurile ascunse ale celor din PDL, nu?



( comentariu de pe blogul : palatulsutu.ro )



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 29 Jan 2012, 03:26 PM
Mesaj #8


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Un articol mai vechi pe tema asta


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 12:56 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman