HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

 
Reply to this topicStart new topic
> Votul Selectiv
turbo trabant
mesaj 23 Jan 2012, 03:14 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Votul in romania presupune ca o masa majoritara de "fomisti" fac guvernele. Vorbesc de cei care pot munci dar nu vor si se plang ca au numai 1000 lei pe luna.

In conditiile in care statul le-ar "da" mancare gratis ( pe tichete de masa), 3 litri de tuica si 20 de bere pe luna si le-ar plati intretinerea credeti ca acestia ar dori sa renunte la dreptul de vot?



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 23 Jan 2012, 03:17 PM
Mesaj #2


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(turbo trabant @ 23 Jan 2012, 03:14 PM) *
In conditiile in care statul le-ar "da" mancare gratis ( pe tichete de masa), 3 litri de tuica si 20 de bere pe luna si le-ar plati intretinerea credeti ca acestia ar dori sa renunte la dreptul de vot?


DA!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 23 Jan 2012, 04:58 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Votul cenzitar are ceva istorie in tara asta, nu mai este la moda dar ar fi fost o solutie, asa cum ar fi o solutie obligativitatea participarii la vot cu conditia ca sa existe posibilitatea sa dai un vot de blam politicienilor, adica sa nu alegi pe nimeni, dar votul sa intre la numaratoare, sa reprezinte ceva. Am avea un tablou mai clar al starii de spirit a alegatorilor. Propunerea ta poate fi folosita si in ziua de azi, la uninominale, sa luam de exemplu o comuna in care majoritatea sunt vai mama lor si nu stiu pe ce pamant traiesc darmite sa mai si voteze, decat sa-i trimiti la vot sa nu ai control asupra traznailor pe care le-ar face in cabina cu stampila, mai bine le dai tuica si mancare sa stea acasa, ca strategie de partid pur si simplu stergi de pe lista comuna respectiva.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 23 Jan 2012, 04:58 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Felina
mesaj 23 Jan 2012, 05:04 PM
Mesaj #4


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE(turbo trabant @ 23 Jan 2012, 01:14 PM) *
Votul in romania presupune ca o masa majoritara de "fomisti" fac guvernele. Vorbesc de cei care pot munci dar nu vor si se plang ca au numai 1000 lei pe luna.

In conditiile in care statul le-ar "da" mancare gratis ( pe tichete de masa), 3 litri de tuica si 20 de bere pe luna si le-ar plati intretinerea credeti ca acestia ar dori sa renunte la dreptul de vot?



cred ca o mare parte din romani ar renunta smile.gif
probabil majoritatea aia care conteaza


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 23 Jan 2012, 05:11 PM
Mesaj #5


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Marduk @ 23 Jan 2012, 04:58 PM) *
asa cum ar fi o solutie obligativitatea participarii la vot cu conditia ca sa existe posibilitatea sa dai un vot de blam politicienilor


Sa-mi fie cu iertare, dar e o prostie. E dreptul de vot, nu obligatia de vot. Daca vreau sa imi exercit acel drept, ok, statul e obligat sa imi asigure exercitarea lui conform legii. Daca nu vreau sa imi exercit dreptul de vot, asta este, nu e treaba nimanui!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 23 Jan 2012, 05:16 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Felina @ 23 Jan 2012, 06:04 PM) *
probabil majoritatea aia care conteaza

In acest caz partidele s-ar orienta spre ceilalti care poate ar vota mai putin cu stomacul ci mai mult cu piramida lui maslow.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 23 Jan 2012, 05:16 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 23 Jan 2012, 05:18 PM
Mesaj #7


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(turbo trabant @ 23 Jan 2012, 05:16 PM) *
In acest caz partidele s-ar orienta spre ceilalti care poate ar vota mai putin cu stomacul ci mai mult cu piramida lui maslow.


Pai si aia cu stomacul tot da pa piramida voteste, mancatias, numai ca a avut chirpici sa ii faca doar un nivel la piramida, praleo! rofl.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 23 Jan 2012, 05:21 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cucu Mucu @ 23 Jan 2012, 05:11 PM) *
Sa-mi fie cu iertare, dar e o prostie.....Daca vreau sa imi exercit acel drept, ok, statul e obligat sa imi asigure exercitarea lui conform legii....

Nu, nu este o prostie, este doar o parere tinand cont de neparticiparea romanilor la vot. Mai exista tari in care votul este obligatoriu.

Acest topic a fost editat de Marduk: 23 Jan 2012, 05:22 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 23 Jan 2012, 05:21 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cucu Mucu @ 23 Jan 2012, 06:18 PM) *
Pai si aia cu stomacul tot da pa piranda voteste



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 23 Jan 2012, 05:21 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Cucu Mucu @ 23 Jan 2012, 05:11 PM) *
Sa-mi fie cu iertare, dar e o prostie. E dreptul de vot, nu obligatia de vot. Daca vreau sa imi exercit acel drept, ok, statul e obligat sa imi asigure exercitarea lui conform legii. Daca nu vreau sa imi exercit dreptul de vot, asta este, nu e treaba nimanui!

In acest caz totusi actiunea ta inclusiv lipsa de actiune afecteaza soarta concetatenilor tai, deci e un pic ca la codul rutier, nu prea e doar treaba ta, trebuie tratata mai cu responsabilitate problema. Ai drepturi dar si obligatii.
Optiunea votului de blam mi s-ar parea mai potrivita decat absenteismul la vot, ar arata o minima implicare din partea celui care se bucura de dreptul de vot.
Ramane insa marea problema cu lipsa crunta de educatie la multi dintre votanti.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 23 Jan 2012, 05:24 PM
Mesaj #11


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(goguta @ 23 Jan 2012, 05:21 PM) *
In acest caz totusi actiunea ta inclusiv lipsa de actiune afecteaza soarta concetatenilor tai, deci e un pic ca la codul rutier, nu prea e doar treaba ta, trebuie tratata mai cu responsabilitate problema. Ai drepturi dar si obligatii.
Optiunea votului de blam mi s-ar parea mai potrivita decat absenteismul la vot, ar arata o minima implicare din partea celui care se bucura de dreptul de vot.
Ramane insa marea problema cu lipsa crunta de educatie la multi dintre votanti.


Voi intelegeti notiunea de "drept"? rolleyes.gif Dreptul de a vota naste obligatii doar in cazul in care alegi sa ti-l exerciti. Daca nu alegi, nu ai obligatii. jamie.gif



--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 23 Jan 2012, 05:31 PM
Mesaj #12


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 23 Jan 2012, 05:21 PM) *
Mai exista tari in care votul este obligatoriu.

Si daca nu vrei sa votezi, mergi la sectie si iti anulezi votul. Nu ai cum sa obligi pe cineva sa voteze daca nu are chef - cel mult il enervezi. Si eu sunt de acord ca e o tampenie sa introduci votul obligatoriu. Fiecare este liber sa aleaga daca vrea, daca insa considera ca nu se poate hotari ori ca toti sunt la fel si ca nu are ce alege, il obligi sa faca ce?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 23 Jan 2012, 07:20 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 23 Jan 2012, 05:31 PM) *
Si daca nu vrei sa votezi, mergi la sectie si iti anulezi votul. Nu ai cum sa obligi pe cineva sa voteze daca nu are chef - cel mult il enervezi. Si eu sunt de acord ca e o tampenie sa introduci votul obligatoriu. Fiecare este liber sa aleaga daca vrea, daca insa considera ca nu se poate hotari ori ca toti sunt la fel si ca nu are ce alege, il obligi sa faca ce?

Rezonez cu postarea ta! Avem insa,in exercitarea voluntara a dreptului de vot,un mare avantaj! Am invatat ceva,am capatat experienta! Cei care mai au macar un neuron(si acela valid!) vor trage invataminte din istoria alegerilor! S-au fript cu Ion Iliescu(unii,putini la numar!),s-au inselat cu Emil Constantinescu(poporul taranist!) si ,mai ales,au luat teapa cu Basescu(foarte multi,in primul mandat,mai ales liberalii) si destui,in al doilea mandat! Daca se pacalesc si cu Dan Diaconescu,ne meritam soarta! Eu cred ca nu vor mai fi pacaliti,parerea mea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 23 Jan 2012, 07:41 PM
Mesaj #14


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



QUOTE
Daca se pacalesc si cu Dan Diaconescu,ne meritam soarta!


dacă cei citaţi īn primul post se duc la vot şi-l aleg pe DD e totuna cu a-şi da foc la valiză. DD n-are ce căuta nici la tv, darămite īn politică. Şi nu pot fi de acord cu sintagma: "ne merităm soarta"! De ce să merit eu să fiu reprezentat de emanaţia unei turme de imbecili?! Eu vreau să fie preşedinte un om integru, inteligent, diplomat, de valoare, care să reprezinte interesul Romāniei īn lume şi nu să conducă autarhic printr-un guvern marionetă. DD nu are nicio calitate pentru a merita să reprezinte Romānia nici la privată, darămite īn Europa şi īn lume. Demagogia a atins cote mult prea īnalte. Lucrul ăsta s-a īntāmplat şi īnainte de al doilea război mondial. Din păcate, democraţia duce la demagogie şi apoi īn deringoladă apar premisele unei dictaturi. NU trebuie să lăsăm să se īntāmple asta.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 23 Jan 2012, 07:54 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Erwin' date='23 Jan 2012, 07:41 PM' post='724361']
Perfect de acord! Lucrul e valabil si pentru alte caricaturi:Gigi Becali,Vadim etc! Dar daca(prin absurd)romanii ii voteaza majoritar,nu avem ce face,ii suportam pana cand,tot romanii,vor vedea ca s-au pacalit din nou si il vor da jos!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 24 Jan 2012, 12:05 AM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 23 Jan 2012, 05:31 PM) *
Si daca nu vrei sa votezi, mergi la sectie si iti anulezi votul. Nu ai cum sa obligi pe cineva sa voteze daca nu are chef....

Da, poti sa mergi sa dai un vot de blam, ca tot am discutat despre asta. Nu este vorba daca are chef sau nu, votul este, cel putin pentru mine, o obligatie cetateneasca, trebuie sa alegi altfel te poti trezi ca esti condus de o minoritate din cauza celor care nu participa la vot. Or daca suntem condusi de o minoritate care este aleasain urma participarii slabe la vot e tot un fel de dictatura, a minoritatii.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 24 Jan 2012, 11:11 AM
Mesaj #17


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 24 Jan 2012, 12:05 AM) *
votul este, cel putin pentru mine, o obligatie cetateneasca, trebuie sa alegi altfel te poti trezi ca esti condus de o minoritate din cauza celor care nu participa la vot

1. Daca este o obligatie pentru tine, atunci du-te la vot. Dar nu face din asta o obligatie pentru altii

2. Daca guvernul da o lege prin care ma obliga sa merg la vot, am doua optiuni: fie de-al dracu' si ca sa-l pedepsesc votez cu opozitia ori cu aia care promit ca vor anula legea asta tampita, ori imi anulez votul punand stampila pe toti candidatii.

3. Daca cineva alege sa nu isi exprime optiunea politica inseamna ca lui ii este indiferent daca va castiga X sau Y. Il obligi sa mearga la vot? Va alege in cel mai bun caz aleator intre X si Y...

4. Una este dreptul, alta este obligatia. Avem dreptul sa votam sau nu, asa cum avem dreptul sa alegem daca fumam, daca purtam palarie, daca facem sex cu nevasta samd. Cum ar fi sa ne oblige guvernul sa fumam, sa purtam palarie, sa facem sex...? Este optiunea fiecaruia daca isi exercita ori nu dreptul de a vota, de a fuma, de a purta palarie samd.

5. Indiferent care ar fi situatia tot ajungi sa fii condus de cei alesi de o minoritate - fie si din faptul ca nu toti cetatenii au drept de vot. Insa mi se pare preferabil sa aleaga cei care vor sa o faca decat sa ii aduci la sectia de vot cu arcanul pe aia care nu vor si sa risti ca, din razbunare, sa puna stampila pe partidele anti-sistem doar asa ca sa te invete minte sa-i mai obligi si alta data... Nu ti se pare la fel?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 24 Jan 2012, 04:36 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Daca tie ti se pare corect sa fie un drept si nu o obligatie, ok. Eu nu sunt de acord cu acest "drept" as vrea sa ca romanii sa obligati sa-si exprime votul, chiar si asa cum spui tu "de-al dracu' si ca sa-l pedepsesc votez cu opozitia ori cu aia care promit ca vor anula legea asta tampita, ori imi anulez votul punand stampila pe toti candidatii", vom sti din procentul voturilor anulate cati romani nu sunt de acord cu ceea ce se intampla in tara, dar ar trebui sa vina cat mai multi la vot. Trebuie sa recunosti ca avem o problema cu participarea la vot, exista sanse ca in continuare sa fim condusi de minoritate cata vreme majoritatea nu-si exprima optiunea.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 24 Jan 2012, 04:45 PM
Mesaj #19


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 24 Jan 2012, 04:36 PM) *
Trebuie sa recunosti ca avem o problema cu participarea la vot, exista sanse ca in continuare sa fim condusi de minoritate cata vreme majoritatea nu-si exprima optiunea.

Nu mi se pare o problema care sa ma ingrijoreze.

Cine doreste sa voteze o poate face. Cine nu voteaza este in situatia de a-i fi indiferent cine castiga, ii considera pe toti la fel. Iar indiferenta asta nu se vindeca cu o amenda.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 24 Jan 2012, 04:54 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu se vindeca, dar se poate corecta. Putem invata pe viitor cat de important este sa participi la viata politica din tara ta, sa nu-ti fie indiferent cine te conduce, cine face legile, cum le face etc. Situatia care exista azi in Romania este exprimata cel mai bine in asociatiile de bloc unde la sedinte nu vine nimeni, dar toti vorbesc pe la colturi ce-a facut sau ce n-a facut administratorul si presedintele, pana in ziua cand este prea tarziu.

Acest topic a fost editat de Marduk: 24 Jan 2012, 06:45 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 24 Jan 2012, 05:18 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 24 Jan 2012, 05:54 PM) *
Situatia care exista azi in Romania este exprimata cel mai bine in asociatiile de bloc unde la sedinte nu vine nimeni, dar toti vorbesc pe la colturi cea facut sau ce n-a facut administratorul si presedintele, pana in ziua cand este prea tarziu.

De fapt romania este o scara de bloc cu maidanezi, babe nebune, scandaluri fara rost etc etc.



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 24 Jan 2012, 06:51 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Am putea spune ca este ca un bloc cu mai multe scari, fiecare scara cu administratorul si presedintele ei si bine inteles, maidanezii, babele nebune, scandalurile intre conducatorii scarilor pe teme una mai absurda decat cealalta etc etc etc Cand si cand prin toata nebunia asta trec si locatarii care se intorc istoviti si tacuti de la munca, ca niste zombie, muti, goliti de orice satisfactie sau bucurie, gandindu-se cu groaza ca nu vor avea apa calda sau rece pentru un dus sau ca vor trebui sa-si infunde din nou doapele in urechi pentru a dormii fara sunetul manelelor.

Acest topic a fost editat de Marduk: 25 Jan 2012, 12:09 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 25 Jan 2012, 10:42 AM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Frumos zis Marduk o tara/unbloc in care toti urla si nimic nu se face.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 25 Jan 2012, 10:49 AM
Mesaj #24


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Marduk @ 24 Jan 2012, 06:51 PM) *
Am putea spune ca este ca un bloc cu mai multe scari, fiecare scara cu administratoru si presedintele ei si bine inteles, maidanezii, babele nebune, scandalurile intre conducatorii scarilor pe teme una mai absurda decat cealalta etc etc etc Cand si cand prin toata nebunia asta trec si locatarii care se intorc istoviti si tacuti de la munca, ca niste zombie, muti, goliti de orice satisfactie sau bucurie, gandindu-se cu groaza ca nu vor avea apa calda sau rece pentru un dus sau ca vor trebui sa-si indoape din nou coapele in urechi pentru a dormi fara sunetul manelelor.


Proprietarii. jamie.gif

In rest, tablou perfect! thumb_yello.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 25 Jan 2012, 01:33 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Alegeri comasate: Neconstitutional !
Curtea constitutionala se delimiteaza de dictator.

Acest topic a fost editat de The Dude: 25 Jan 2012, 01:33 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 25 Jan 2012, 02:33 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Neconstitutionale in aceiasi zi, dar logic se poate si la o zi diferenta, e si practic, am inteles ca prin comasare economisim in jur de 20 de milioane de euroi, pe care am putea sa-i folosim in alt scop.

Acest topic a fost editat de Marduk: 25 Jan 2012, 02:34 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 25 Jan 2012, 02:50 PM
Mesaj #27


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Marduk @ 25 Jan 2012, 02:33 PM) *
Neconstitutionale in aceiasi zi, dar logic se poate si la o zi diferenta, e si practic, am inteles ca prin comasare economisim in jur de 20 de milioane de euroi, pe care am putea sa-i folosim in alt scop.



La niste sali de sport, eventual! rolleyes.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 25 Jan 2012, 02:54 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Moncher, poate nu sti dar proiectul asta cu salile de sport e conceput si inceput de Nastase & Co. Ce nu le-a iesit, a fost faptul ca au pierdut alegerile si n-au mai putut sa traga foloasele la care se asteptau.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 25 Jan 2012, 03:02 PM
Mesaj #29


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Marduk @ 25 Jan 2012, 02:54 PM) *
Moncher, poate nu sti dar proiectul asta cu salile de sport e conceput si inceput de Nastase & Co. Ce nu le-a iesit, a fost faptul ca au pierdut alegerile si n-au mai putut sa traga foloasele la care se asteptau.


Putin ma intereseaza cine l-a conceput - daca citesti mai atent o sa observi ca pt mine PSD=PDL.Ce ma deranjeaza este ca se cheltuie bani platiti de mine pe prostii fara nici un folos practic.

Si o fi inceput de Nastase, dar Udrea l-a dus la nivel de arta! ohyeah.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 02:21 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman