HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Externa. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Cazul Dominique Strauss-kahn, si justitia americana-vinovat sau victima?
Marduk
mesaj 2 Jul 2011, 09:51 AM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Cu bani sau pentru bani? Eu cred ca DSK daca este gasit nevinovat are sanse sa castige alegerile din Franta, unde aventurile de acest gen sunt privite cu ingaduinta.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 Jul 2011, 03:35 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"Nu-ti fa griji, stai linistit, tipul asta are o multime de bani. Stiu ce fac". Asa isi linistea partenerul aflat in inchisoare, madama care s-a dat agresata, violata. Eu cred ca DSK a cazut intr-o capcana pregatita de mult timp de menajera, el se caza la acelasi hotel, Sofitel, probabil ca in lumea interlopa se stia ca DSK are obiceiul de a plati pentru sex, poate ca in timpul in care a fost cazat la acel hotel DSK a incercat sa faca pe seducatorul cu menajera, aceasta a simtit ca e rost de ceva bani si poate ca a acceptat sa ofere sex contra bani iar de aici pana la santaj..... Daca nu va fi acuzat DSK, staful sau, poate intoarce in favoarea sa aceasta "aventura".

Acest topic a fost editat de Marduk: 2 Jul 2011, 03:45 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 4 Jul 2011, 04:38 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Eliberat în SUA, Strauss-Kahn se pregateste de o arestare în Franţa


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 4 Jul 2011, 04:38 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 18 Jul 2011, 04:26 PM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Pentru ca se pare ca i s-a inchis poarta spre candidatura prezidentiala, DSK ar trebui acum sa se orienteze spre concursul de cel mai mare cordac francez laugh.gif

DSK a întreţinut relatii sexuale cu trei femei în weekendul arestării la New York


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 18 Jul 2011, 08:35 PM
Mesaj #40


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Nici vorba sa i se termine cariera politica lui Strauss Kahn aici (de la citeva fufe care s-au trezit sa reclame violul/hartuirea ulterior faptei)

FMI este recunoscut drept o banca in care relatiile sexuale intre subordonati si superiori se desfasoara fara complexe.
Societatea franceza de asemenea, nu are complexe in ceea ce priveste moralitatea politicienilor.Pe americani ii incomoda prezenta lui la sefia FMI ,nu cariera lui de politician in Franta si cu asta s-a incheiat misiunea lor.


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 Aug 2011, 02:18 PM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



O poveste demna de tabloide ce seamana cumva cu cazul DSK pare sa-l loveasca pe Soros, sa fie o lovitura de care miliardarul aflase, avand in vedere declaratia sa cu privire la retragerea din afaceri si transformarea activelor sale in cash? Poate ca zvonurile ce au plutit in jurul afacerii DSK nu mai sunt atat de neverosimile, ma gandesc doar la zvonul referitor la revenirea la etalonul aur si la datoria in aur USA fata de FMI. Sa fie aceste actiuni un atac asupra celor care detin efectiv puterea economica a lumii, un fel de proces al Templierilor?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Sep 2011, 04:00 PM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



O declaratie a lui DSK : "datoria Greciei trebuie stearsa". Nu stiu ce valoare mai are aceasta declaratie avand in vedere ce i s-a intamplat acestui om. Mie mi se pare logica, e ca o avertizare a politicienilor, bancherilor, speculatorilor etc. care nu vor sa-si asume riscuri, vor doar sa castige fara sa piarda nimic. Cu o asemenea gandire nu ma mira ca DSK a cazut in cursa sexuala intinsa de catre cei care cunosteau probabil modul sau de gandire.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 19 Sep 2011, 05:02 PM
Mesaj #43


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Bineînteles ca a fost un complot...


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Sep 2011, 06:22 PM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Complotul cui? al americanilor? al francezilor? parca in conspiratia asta as crede putin, al rusilor? al englezilor? al finantei mondiale? si aici as avea ceva de zis, DSK era de origine evreiasca, sau poate au fost masonii? Sa speram ca vom afla candva ce s-a intamplat de fapt. Ok omul a recunoscut ca a avut o relatie nepotrivita, dar cum poti definii o relatie nepotrivita? a platit? ceea ce la banii lui mi se parea firsc si normal, n-a vrut sa plateasca? nu pot sa cred in varianta asta, mai degraba cred ca a fost o confuzie. DSK a platit pentru o relatie sexuala si a crezut ca tipa era ceea ce a platit deci putea sa profite de plata facuta, doar ca tipa avea altceva in cap.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 19 Sep 2011, 06:43 PM
Mesaj #45


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Marduk @ 19 Sep 2011, 06:22 PM) *
Complotul cui? al americanilor? al francezilor? parca in conspiratia asta as crede putin, al rusilor? al englezilor? al finantei mondiale?

Al Bilderberger, ceea ce e sinonim cu finanta mondiala.

E usor sa discreditezi un om, poti sa-l distrugi politic ca si financiar.
Se va gasi o c.urva care pentru câtiva dolari o sa zica ca a fost aproape violata de omul cutare.
Si daca nu tine chestia, se va gasi o fetita sau un baietel ca sa-l facem pe om pedofil.

Nimic mai simplu decât asta sa înlaturezi pe cineva care-ti sta în cale.

Sa nu uitam de Watergate. Murdarii nonplusultra.

Acest topic a fost editat de Cla: 19 Sep 2011, 06:49 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tikky
mesaj 19 Sep 2011, 10:45 PM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



QUOTE(Cla @ 19 Sep 2011, 08:02 PM) *
Bineînteles ca a fost un complot...

Eu cred ca mai degraba fiecare pasare pe limba ei piere. Omul asta a agresat atatea femei incat nu-i mai era frica de nimic. Cel putin, procesul de la New York l-a mai calmat si sa speram ca nu va mai face rau altor femei. Din pacate, sunt multi ca el pe lumea asta. Iar cu privire la teoria complotului, mie mi se pare ca este cea mai buna arma de aparare pe care o putea folosi in situatia data. Daca ar fi spus ca-i nevinovat, nu l-ar fi ascultat nici naiba.


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Sep 2011, 08:39 AM
Mesaj #47


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(tikky @ 19 Sep 2011, 11:45 PM) *
.... Omul asta a agresat atatea femei ......

Trebuia sa aiba tot atatea procese pe rol cate femei a agresat. Eu cred ca agresiunile astea sunt aducatoare de profit, pentru unele dintre cele agresate, asa ca nu-si mai bat capul cu agresiunea si profita de avantajele primite.

Acest topic a fost editat de Marduk: 20 Sep 2011, 08:55 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 20 Sep 2011, 08:54 AM
Mesaj #48


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



QUOTE(tikky @ 19 Sep 2011, 11:45 PM) *
Eu cred ca mai degraba fiecare pasare pe limba ei piere. Omul asta a agresat atatea femei incat nu-i mai era frica de nimic. Cel putin, procesul de la New York l-a mai calmat si sa speram ca nu va mai face rau altor femei. Din pacate, sunt multi ca el pe lumea asta. Iar cu privire la teoria complotului, mie mi se pare ca este cea mai buna arma de aparare pe care o putea folosi in situatia data. Daca ar fi spus ca-i nevinovat, nu l-ar fi ascultat nici naiba.


Daca e asa ,de ce nu sarea la gatul altor femei dragute care i se aflau prin preajma; de ce ar fi avut fantezii sexuale cu Nafissatou ,care prin fizicul ei nici pe departe nu-ti starnea asemenea stari?
Eu cred ca nu iese fum fara foc, daca tot e sa vorbim in zicale. Adica si un opsedat "patologic" ca Strauss Kahn mirosea potentialele victime si raspundea atunci cind era provocat sau i se ofereau din priviri/gesturi anumite confirmari.


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tikky
mesaj 20 Sep 2011, 12:39 PM
Mesaj #49


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



QUOTE(Marduk @ 20 Sep 2011, 11:39 AM) *
Trebuia sa aiba tot atatea procese pe rol cate femei a agresat. Eu cred ca agresiunile astea sunt aducatoare de profit, pentru unele dintre cele agresate, asa ca nu-si mai bat capul cu agresiunea si profita de avantajele primite.



de-ar fi atat de simplu precum spui, s-ar rezolva toate pe lume asta. Facem procesul si gata smile.gif


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tikky
mesaj 20 Sep 2011, 12:40 PM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



QUOTE(Michelle @ 20 Sep 2011, 11:54 AM) *
Daca e asa ,de ce nu sarea la gatul altor femei dragute care i se aflau prin preajma; de ce ar fi avut fantezii sexuale cu Nafissatou ,care prin fizicul ei nici pe departe nu-ti starnea asemenea stari?



omul potrivit la locul potrivit


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tikky
mesaj 20 Sep 2011, 01:38 PM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



Reactia lui Kenneth Thompson la interviul lui DSK de duminica seara.


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Sep 2011, 02:28 PM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(tikky @ 20 Sep 2011, 01:39 PM) *
de-ar fi atat de simplu precum spui, s-ar rezolva toate pe lume asta. Facem procesul si gata

Este mai simplu decat crezi. Toate problemele noastre s-ar rezolva daca aceasta specie nu ar fi atat de oportunista. Fiecare individ spera ca intr-o zi "norocul" ii va surade, or cei care ne conduc pe asta se bazeaza, pe lacomia umanilor. Daca un smecher cu BMW-ul, calca un om, de ce nu ajunge in puscarie? sau este "condamnat" la 2-3 ani cu suspendare? ca este el smecher? ca are puteri nebanuite? nu, foarte multi isi retrag acuzatiile sau renunta la condamnari dupa ce ajung la "intelegeri" cu cel in cauza. Asta este realitatea, LACOMIA STRICA OMENIA, si nu numai aici, peste tot in lume este la fel, de ce avem criza? nu se munceste? se consuma prea mult? nu, exista niste umani pe care nici macar LACOMIA NU-I MAI SATISFACE, vor totul sau nimic, atat de obsedati au ajuns.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 20 Sep 2011, 06:22 PM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Sunt sigur ca dupa potolirea furtunii asteia, cordacu asta va incerca iar sa se catare pe un munte al lui Venus !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Sep 2011, 06:40 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 20 Sep 2011, 07:22 PM) *
.... va incerca iar sa se catare ....

Ca mascul e de datoria lui sa incerce sa se catere, e chestie de hormoni, dar mai trebuie sa vrea si muntele. ohyeah.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tikky
mesaj 20 Sep 2011, 07:12 PM
Mesaj #55


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



QUOTE(Marduk @ 20 Sep 2011, 05:28 PM) *
Este mai simplu decat crezi. Toate problemele noastre s-ar rezolva daca aceasta specie nu ar fi atat de oportunista.


imi pare rau ca tu crezi ca intreaga "specie" este "atat de oportunista"


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tikky
mesaj 20 Sep 2011, 07:14 PM
Mesaj #56


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



QUOTE(Marduk @ 20 Sep 2011, 09:40 PM) *
Ca mascul e de datoria lui sa incerce sa se catere, e chestie de hormoni, dar mai trebuie sa vrea si muntele. ohyeah.gif


cateodata muntele nu vrea. SI asta se cheama viol


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Oct 2011, 04:16 PM
Mesaj #57


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cand sa respire ca a scapat, hop...apar si minorele ! hh.gif

Strauss-Kahn, într-un nou scandal sexual. De data aceasta cu prostituate minore


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 1 May 2012, 02:26 PM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cordacul marturiseste :

"Este normal să fac sex cu şase femei diferite, la orgii". DSK recunoaşte că este swinger, dar neagă că s-a culcat cu prostituate


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 01:58 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman