HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Parazitii Sunt Misogini?, UN SONDAJ DESPRE HIP HOP
(freaka)
mesaj 29 Jul 2003, 08:02 PM
Mesaj #1





Guests






AS DORI PRIN INTERMEDIUL ACESTUI MSJ SA FAC UN SONDAJ DE OPINIE IN RANDUL CELOR CE NU-I AGREEAZA PE ACESTIA DAR SI ACEST STIL DE MUZICA.SI DE ASEMENEA SA-SI EXPRIME PAREREA DESPRE SINGURELE MELODII ASCULTATE ALE ACESTORA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 31 Jul 2003, 10:01 PM
Mesaj #2


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Freaka... din cate am vazut eu pe forum, si crede-ma ca am vazut... smile.gif nu o sa se prea inghesuie lumea sa dea raspunsuri. Zic asta ca sa nu te simti dezamagit smile.gif Oricum, parerea mea, pe care mi-am mai exprimat-o, este ca Parazitii nu sunt misogini. Ei sunt cu siguranta anti-feministi. Si aici este o diferenta.

S-a spus de multe ori ca fetele nu asculta parazitii, sau daca asculta, asculta doar piesele pe care ei le promoveaza. Acest lucru nu se datoreaza faptului ca ar fi ei misogini, ci pentru ca pur si simplu nu fac muzica pe gustul masei larg consumatoare, adica nu o dau in comercial.

...cate fete asculta west-coast?... si sa fie fane? Ma refer aici la Raku, Methadon, Getto Dacii, K-gula, Racla sau Da-Hood? Iar acestia cu siguranta nu sunt misogini...

Edit: Imi cer scuze, am facut o greseala - stilul la care faceam eu referire este EAST-coast, nu west-coast. Imi cer scuzele de rigoare si sper sa ma credeti ca de fapt am vrut sa zic "est"... smile.gif Multam pentru atentionare!

Acest topic a fost editat de genicon: 1 Aug 2003, 12:33 PM


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rbdhack
mesaj 12 Nov 2003, 01:50 PM
Mesaj #3


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 6
Inscris: 12 November 03
Forumist Nr.: 1.182



hm.. parazitii nu sunt misogini... exact cum a spus colegul de subiect: sunt doar antifeministi. si asta cred ca e o calitate u un defect. Si nun stiu de ce nu va plac parazitii... daca va place sa ganditi, va plac parazitii, daca nu.. aveti doar 2 variante:1 nun aveti rabdare sa-i ascultati, 2 nu aveti abilitatea de a-i intzelege. Multumesc.

Pentru promovarea siteurilor, exista forumul de reclama. Adresa continuta in mesaj a fost stersa, neavand nici o legatura cu subiectul. Multumesc.

Acest topic a fost editat de genicon: 13 Nov 2003, 12:46 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 12 Nov 2003, 01:50 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Carmi
mesaj 12 Nov 2003, 02:10 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



QUOTE (genicon @ Jul 31 2003, 09:11 PM)
Zic asta ca sa nu te simti dezamagit smile.gif

Eu cred totusi ca Freaka este o fata..... tongue.gif


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 12 Nov 2003, 02:30 PM
Mesaj #5





Guests






Mai, eu una nu vad de unde atata misoginism la dragii de Parazitii.Si da, sunt fata si da, ii ascult cu mare placere si da, Genicoane, ascult si east-coast de care ai zis tu tongue.gif numa' ca nu asa de mult. Ah si am luat si ultimul album, ala de care ziceai tu a lu' Cheloo tongue.gif intr-adevar e misto-hehehe
Apropos de Parazitii: mie mi se par cel mult mistocari .Oricum , ii iubesc biggrin.gif
P.S. Geni poate te faci cu un autograf si pt mine, mama biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 13 Nov 2003, 12:47 PM
Mesaj #6


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Nu stiu... poate fac pentru tine o exceptie.... smile.gif Insa, unul dintre principiile mele este ca NICIODATA sa nu cer autograf, oricat de fan as fi. Poate ca era mai bine zis... "boala" sau "nebunie" Deh... o luati cum vreti biggrin.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 13 Nov 2003, 01:19 PM
Mesaj #7





Guests






Heh, faceam si eu baza de situatie tongue.gif Las' ca nici io nu-s din aia de fug cu hartia si pixu' la mine dupa starurile apreciate...Daca vreau autograf o sa i-l cer eu curand biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 01:05 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman