HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Radu Mazare, Un visator la malul marii.
Marduk
mesaj 27 Mar 2013, 03:06 PM
Mesaj #71


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Carele respective urmand sa stea in fata cluburilor. Eu n-am facut decat sa extind discutia, asa cum sper ca si-ar dori Mazare sa faca pentru fetele astea.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 27 Mar 2013, 07:11 PM
Mesaj #72


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



N-ar fi mai romanesc neaos un "car cu boi" desprins din picturile lui Grigorescu? unsure.gif Fiecare club sa aiba unul si in cazul in care ai baut prea mult, te sui in car si "la bulivar birjar"!


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 Jan 2014, 08:47 AM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"dar să-i ferească sfântul să ajung eu la putere pe toţi ăştia din servicii. Eu nu sunt USL, eu sunt Mazăre

Supa de mazare
Este ideala pentru un somn linistit, fara vise, induce o stare de multumire sufleteasca, o apatie oftalimca si multa euforie.

Ingrediente:

muschi de mazare 500 gr
doua cepe degerate
un morcov tinut intre fesele lui Nicusor Constantinescu
fructe de Mamaia 4 buc
sare de Madagascar 10 gr
paine uscata de Dobrogea 3 feli
ulei de peste de la cherhana
praf de extazi 2 gr
coniac 500 gr
vodca 500 gr

Mod de preparare

Se pune muschiul in apa de Techirghiol cu putina sare de Madagascar si se lasa sa fiarba la foc mediu 2 ore. Se toaca morcovul si cepele, se curata fructele de Mamaia, toate se calesc in ulei de peste cateva minute si se sting cu coniacul si vodca. Se presara praful de extazi si se lasa deoparte. Se toaca muschiul de mazare, se amesteca painea uscata de Dobrogea cu apa in care a fiert muschiul, sosul obtinut impreuna cu muschiul tocat se amesteca cu morcovul, cepele si fructele de Mamaia. Pentru ai da un gust deosebit se pot adauga cateva fire vechi de kite. Pofta buna dragi constanteni, somn usor, vise placute Mazare sa va sarute.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 17 Jan 2014, 08:47 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 10 Apr 2014, 05:09 PM
Mesaj #74


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



rofl.gif rofl.gif Nu ma pot opri din ras dupa declaratiile lui Radu Mazare: „Elan este prietenul meu şi este de notorietate lucrul acesta. Eu am împrumutat un cetăţean grec acum 10-12 ani de zile şi creanţa pe care o avea grecul către mine a fost preluată de către Elan. El mi-a returnat o parte din ei, chiar fără să mă anunţe
Ce-si inchipuie Radu Mazare, ca cei care ii asculta declaratiile sunt doar romii din cartierul Henri Coanda?



In opinia mea ce-a mai nociva asociere, d.p.d.v fiscal, este intre un grec, un roman si un evreu. Este un triunghi mortal, delta, cum le place grecilor sa-l numeasca, in fapt o suveica prin care se ascund banii din fraude, evaziuni etc.

Acest topic a fost editat de Marduk: 10 Apr 2014, 05:15 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Sep 2014, 04:03 PM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Emirul Dobrogei simte ca i se apropie mazilirea, este disperat si face orice ca domn sa fie uns, slugerul V. V. Ponta caci doar asa mai poate spera si domnia sa sa scape de mazilire. Mesajele pe care Radu Mazare le trimite celorlalti boieri si boiernasi este unul cat se paote de clar, ori iese Ponta, ori fugimi cu totii pe unde ne-am pus la pastrare agoniseala. Curioasa alegerea marelui emir, isi pune toata speranta intr-un sluger, uitand de fapt ca puterea este la Bruxelles, iar intr-o zi, dupa ce toti grefierii, procurorii, judecatorii basisti vor fi schimbati si toata justitia va face slugi in fata celui mai mare sluger, "poarta" o sa-i cheme pe toti sa marturiseasca cum de-a fost posibil o asa schimbarea in vilayet-ul valah.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Sep 2014, 04:54 PM
Mesaj #76


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Radu Mazare, mesaj catre elevi la deschiderea noului an scolar:"Dar ca să fii băiat deştept trebuie să înveţi, dacă nu înveţi nu eşti băiat deştept sau fată deşteaptă, nu mai eşti cel mai tare, eşti cel mai fraier. Voi cum vreţi să fiţi? Tari, nu? Atunci trebuie să învăţaţi”

Mazare le spune elevilor sa "invete"! nu le zice unde sa invete, la scoala, pe strada, pentru ca atat elevul, studentul cat si hotul "invata". Elevii, liceenii, studentii invata pentru o diploma, o licenta, o meserie etc. hotul poate spune si el ca e licentiat, dar fara diploma. Pentru ca tot a venit vorba de diplome, exista fraieri cu diploma si baieti destepti fara diploma, nu am inteles exact la care dintre acestia s-a referit Radu Mazare.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Nov 2014, 10:13 AM
Mesaj #77


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Radu Mazare:" Aromanii sunt structural de dreapta, 90% dintre ei au fost legionari. Am sa le explic ca, daca iese presedinte Iohannis, n-or sa le mearga afacerile in Constanta"

Dupa aceasta declaratie Radu Mazare ar trebui sa se aleaga cu un nou dosar penal, discriminare, amenintare etc. In plina campanie electorala Radu Mazare, disperat si speriat ca s-ar putea sa piarda tot ce are pe mana lui V.V. Ponta ii ameninta direct pe aromani, sa vedem reactia acestora.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 April 2024 - 10:02 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman