HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Rugaminte

Toate cāte vă vor zice vouă, faceţi-le şi păziţi-le; dar după faptele lor nu faceţi, că ei zic, dar nu fac. [Matei 23:3]

Forumul Ecclesia este dedicat exclusiv crestinilor de diferite confesiuni. Ateii si personanele care critica aceasta religie sunt rugate sa foloseasca forumul de Religie si pe cel de Filosofie.
Va multumesc pentru intelegere. (Figaro)

 
Reply to this topicStart new topic
> Нужна такая
nikamura
mesaj 19 Aug 2010, 08:57 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 10
Inscris: 8 June 10
Din: Šīńńč’
Forumist Nr.: 17.062



Приветствую, уважаемые форумчане. Обращаюсь к вам с одной ситуацией, которую, увы, не в силах решить, т.к. в компах мягко говоря не сильно понимаю =). Мне требуется переустановить свой windows, я в принципе знаю что и как, но есть нюансы. Комп этот мой домашний, но я на нем также выполняю работу, поэтому там установлено множество программ и приложений, которые мне нужны чисто для работы. Вот именно эти программы нужно как то сохранить (не все а только часть из них, но достаточно многие), чтобы на новой моей windows xp они остались в прежнем виде. насколько я знаю, если просто переустанавливать систему, то вся информация пропадет (был печальный опыт)...Можно ли их как то сохранить? Просто переустанавливать потом эти программы очень долго, да и не смогу я этого сделать. А наш системный админ просто псих. Мало того его не допросишься помочь, ну а если придет ставить мне программы, будет ругаться что я блондинка и еще всю комнату прокурит =). Поэтому прошу у вас помощи и еще желательно чтоб программка эта была на русском языке и еще желательнее чтоб бесплатная и попроще)) чтобы я разобралась. Или может есть другой какой способ сделать так как мне надо, ну чтобы не переустанавливать еще раз все програмы. Кому не сложно скиньте название приложения на email и Как у вас говорится сильно не пинайте)). Всем откликнувшимся людям заранее спасибо)).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 20 Aug 2010, 01:36 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Pashol na turbinka vitma ibiomateri ! devil.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nely
mesaj 20 Aug 2010, 07:26 PM
Mesaj #3


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 64
Inscris: 21 July 10
Forumist Nr.: 17.499



alutări, dragi forum utilizatori. I-am scris la tine cu o situaţie care, din păcate, īn imposibilitatea de a rezolva, deoarece īn cadrul companiei de a spune nu cel mai puţin īnţeles de mult =). Eu am nevoie la spre reinstall meu ferestre, ştiu ce şi cum, practic, dar există şi nuanţe. Comp aceasta casa mea, dar eu sunt pe ea şi să facem un loc de muncă, astfel īncāt au găsit o mulţime de programe şi aplicaţii care am nevoie doar de muncă. Asta-i drept, aceste programe ar trebui să fie astfel īncāt să păstreze (nu toate, dar numai unele dintre ele, ci mai degrabă multe), etc ferestre meu nou XP au rămas neschimbate. Īn ceea ce ştiu eu, dacă se reinstalează pur şi simplu sistemul, atunci toate informaţiile este pierdut (a fost o experienţă tristă) ... Pot să-l păstraţi place? Doar apoi reinstalaţi aceste programe sunt foarte lungi, şi nu am putut face. Şi admin sistemul nostru doar nebun. Īn plus, nu contribuie la īntrebare, dar dacă voi pune programul va jura că eu sunt blonda si o intreaga camera de avocat =). De aceea, cer asistenţă şi mai de dorit ca acest program a fost de exemplu īn limba rusă, şi chiar de dorit ca liber şi simplu)) pe care am dat seama. Sau există o altă cale de a face īn aşa fel īncāt am, ei bine nu, pentru a reinstala toate programului din nou. Cine nu este numele dificil skinte a cererii prin e-mail, şi aşa cum aţi spus, nu a lovi cu piciorul de mult)). Toate persoanele au răspuns Mulţumesc īn avans)).


blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 20 Aug 2010, 07:26 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
nely
mesaj 20 Aug 2010, 07:28 PM
Mesaj #4


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 64
Inscris: 21 July 10
Forumist Nr.: 17.499



DECI, DRAGA NIKAMURA ...CE ANUME TRE SA INTELEGEM DIN CE AI SCRIS?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 21 Aug 2010, 12:31 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



hmm.gif vrea ceva, insa nu intelegem noi ce!! wacko.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nely
mesaj 21 Aug 2010, 09:15 AM
Mesaj #6


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 64
Inscris: 21 July 10
Forumist Nr.: 17.499



te rog nu ezita sa ne impartasesti deslusirile celor scrise mai sus...mi-a starnit curiozitatea....



[b], что должно понять из слов nikamura? blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 April 2024 - 10:52 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman