HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> O Problemuta Cu Tigarile
ela n
mesaj 13 Jul 2010, 12:50 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 23
Inscris: 20 June 10
Forumist Nr.: 17.185



Odata cu cresterea preturilor, am zis ca e e normal sa fac economii in ceea ce priveste fumatul caci pachetul meu a ajuns 10,5lei.In concluzie ,in contul banilor de tigari am luat fructe de sezon, apoi altele de extrasezon, am mai luat napolitane si ciocolata si seminte care merg grozav cu un suc asa ca am cheltuit mai mult decat daca as fi dat 40 si ceva de lei cat ar fi fost tigarile pe o luna, basca faptul ca am luat si vreo 2 kg dupa atata "efort" culinar.
La servici da bine, oarecum,ca am investit in sanatate nu in tigari dar dupa cat sunt de mocaita, am ajuns la regrete.
Nu am o concluzie dar ma enerveaza sa nu mai merg cu rolele la fel de usor ca inainte, mai ales ca am doar o saptamana fara tigari .
Adica am o concluzie, sa nu mai creasca preturile.
Voi ati incercat sa va va lasati de fumat cu asemenea urmari?
Scuze daca am postat aiurea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 14 Jul 2010, 08:05 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Mie imi vine sa rofl.gif de fiecare data cand lansezi tu un topic. Nu stiu cum reusesti sa ai mai multe problemute in acelasi timp. Nu iti e rusine sa mergi cu rolele la varsta ta? Sunt uimita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ela n
mesaj 14 Jul 2010, 08:47 AM
Mesaj #3


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 23
Inscris: 20 June 10
Forumist Nr.: 17.185



S au cam adunat multe problemute pe capu' meu in ultima vreme, asa i factura. Cat despre rusine ,cred ca faci trimitere la ce am zis despre facultate la 100ani jamie.gif ,ei ,mi e cam rusine dar merg seara cand ma intalnesc cu gardienii publici si ei s au cam obisnuit cu noi.
Cat despre topicuri, se termina concediul si atunci epuizez postarile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 14 Jul 2010, 08:47 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
factura
mesaj 14 Jul 2010, 09:26 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Cam greu sa epuizezi postarile. Doar daca nu le ai cumva numarate, ai o limita… sau pierzi timpul. Adica nu-l mai gasesti.
E un topic( nu mai stiu pe unde) despre sinucidere. Seamana izbitor stilul tau cu al persoanei care postase acolo. Acelasi tip de discurs, aceleasi ‘’probleme’’ spuse intr-un mod foarte convingator. Este amuzant, nu zic nu. Mai aiurea mi se pare ca gasesti si persoane mai altruiste ca mine care te iau in serios. Si nici macar nu apreciezi efortul. Adica ai putea sa improvizezi mai mult aici.

In rest,
suntem in Poiana, mai radem si noi din cand in cand. Pe mine ma faci sa rad. Oricum, eram prea tristi. Macar ca traim intr-o tara asa vesela.

O zi fara problemute sa ai!
p.s. ce tigari fumai?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ela n
mesaj 14 Jul 2010, 01:34 PM
Mesaj #5


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 23
Inscris: 20 June 10
Forumist Nr.: 17.185



Am citit topicul despre sinucidere .Daca fata aia avea probleme sau doar se facea ca are probleme, nu stiu ce sa zic de asemanare dar tu stii mai bine,am vazut in dreptul tau o suma de mesaje.
Si tie o zi fara problemute thumb_yello.gif
Ontopic: am revenit la tigari (pallmall) dar cu o strategie noua adica fumez o tigara pe jumate apoi o las in scrumiera apoi revin cu amanunte si vad ca mi e mai bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 14 Jul 2010, 01:52 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Ei, ce sa zic acum cu asemanarea...Poate nu am eu vizibilitatea atat de buna. Nu prea obisnuiesc sa port ochelari de soare. Imi intrase in ochi. O suma de ...nu aduce automat un plus.De valoare, sa zicem.

Revenind cu amanunte, pachetul ala costa 10.3 ron. Si eu tot.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ela n
mesaj 14 Jul 2010, 02:04 PM
Mesaj #7


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 23
Inscris: 20 June 10
Forumist Nr.: 17.185



E un compliment la adresa celor care, cum bine ai zis, sunt altruisti si isi spun parerea. rolleyes.gif si apreciez mai ales ca is multi ca mine care isi bat capu' cu te miri ce. Am citit mult de pe forum inainte de a posta 1. pentru ca mai degraba imi place sa citesc decat sa postez si 2. cred ca sunt multe persoane aici extrem de istete cu replici pe masura, caz concret, primul respondent care la topicul meu despre facultate a scris doar "da". Desi era vorba de mine, am ras pe seama mea de atata esenta . ohyeah.gif


Ontopic :pachetul albastru costa 10,5lei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 14 Jul 2010, 02:18 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Mie imi fac reducere vanzatorii astia altruisti de la magazin si reusesc sa-l obtin la un pret de 10.3 ron. Pall Mall (lights). Probabil de aici confuzia. smile.gif Abia acum mi-am dat seama. Ar trebui sa le cumpar niste flori din cand in cand.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 14 Jul 2010, 03:17 PM
Mesaj #9


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



ela, fumatul dăunează grav sănătăţii, fertilităţii, poţi face copii bâlbâiţi etc, etc. Nu banii trebuie să te preocupe, ci sănătatea, eu zic că ai premise greşite de a te lăsa de fumat. Când vei avea premise bune, va dura mai mult de o săptămână. Avantajele nu se vor vedea prea curând, pentru că nicotina modifică funcţionarea neuronilor şi te face să fii mai alertă, dar e numai un drog. Nu poţi înlocui ţigara cu nimic altceva şi să simţi acelaşi efect. Vorbesc din perspectiva cuiva care n-a reuşit să devină dependent, deşi am fumat, am tras şi în piept de la prima, dar n-am simţit nicio plăcere în acest act şi îl consider inutil şi dăunător. Totuşi, stau în prezenţa fumătorilor şi nu mă deranjează ce-şi bagă în propriul corp, chiar dacă vrând-nevrând mai inhalez şi eu, e opţiunea fiecăruia. smile.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 04:03 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman