HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Femeile Si Barbatii, mic eseu de relationship scris de un barbat ce NU era misogin. Acum e
Adonis
mesaj 3 Nov 2009, 07:22 PM
Mesaj #1





Grup: Musterii
Mesaje: 0
Inscris: 29 March 07
Forumist Nr.: 9.642



Iubeam femeia. Pt mine era tot ce e mai frumos sub soare. Insusi dumnezeu ar fi fost gelos pe mine stiind ce sotie am. Era deosebita, cum niciun barbat nu poate avea. Si o iubeam... vai frate.. o iubeam ca pe ochii din cap (sa folosesc cliseul pana la capat). Ba mai mult, faceam ORICE pt ea. Da absolut orice. Sa nu-i lipseasca nimic...

Si viata noastra mergea excelent, pana cand, intr-o buna zi, i-am cerut eu ceva sa faca pentru mine. "Mois? (zise), dar eu nu am timp/nu stiu sa fac/am alta treaba/ fa tu ca iti iese mai bine.. etc" , zic: nah ok, fac eu. Stii cum e: cine facea treaba mai buna decat mine? Ok, azi asa, maine asa, vine iar randul sa-i cer un favor. Aceleas raspuns primesc.. Incep sa ma enervez, zic, stai nene ca numai eu centrez? tu nici macar nu dai cu capul?

Incep certurile, eu ofticat ca numai eu centram, ea ofticata ca ...(nu stia de ce era ofticata) a, intr-un final a zis... ca o bat la cap prea mult... Zic: SHIT, imi stresez nevasta. hai s-o las mai moale. Dar nu puteam. Fierbea sangele in mine ca am picat de prost. Da, frate am picat de prost. eu i-am pus lumea mea la picioare si ea P*** , isi sterge condurii de eforturile mele... mai da ce prost am putut fi (zic) cum dracu am ajuns in situatia asta...

Nici la pat treaba nu mai mergea... era mereu stresata (zice). mai nene, zic: am imbulinat-o, hai sa repar greseala, si ma duc ca boul tot eu sa imi cer iertare ca am suparata-o. Ea in loc sa zica: da iubitule, nu-i nimic, ne mai certam ne mai impacam, asa e viata, important e ca ne iubim... zice: acum vreau sa imi zici pt ce-ti ceri scuze... sa-mi f... una. POFTIM??? (zic).


Dragi doamne si domnisoare, atunci cand va doriti un sot care sa fie: tandru, iubitor, cald, sa aduca bani, sa fie devreme acasa, sa nu dea bani la curve, sa nu ii cumpere lu ma-sa excursie la albena fara sa stiti voi (eu sunt de-ala care face tot ce scrie mai sus), ganditi-va bine ce vreti. Chiar vreti un bou de-asta? Sunteti 100% sigure?. De ce sunteti asa sigure ca asta vreti? Ca mai apoi sa-i f... viata ? Eu am crezut ca prostu ca daca fac de-astea... chiar voi avea un mariaj 100% OK, dar nu e deloc asa. Si nu sunt singurul. Am cel putin 6 prieteni care se afla in aceeasi situatie... dar mai am si un alt prieten care isi mai calca din cand in cand nevasta in picioare si nu are absolut nicio problema, din contra, sotia lui face sex oricand (total... - norocosul... eu din an in paste prin un sex oral, daramite sex anal... niciodata....), nu are migrene, nu e obosita, face mancare buna, duce copii la scoala, e tandra, e iubitoare, e draguta cu soacra-sa...s.a.m.d > Eu nu vreau sa fac ca el. Nu, eu vreau ce ii da nevasta-sa dar fara sa-i dau omor twice in a week, doar asa de control...

Acu' ca v-am povestit buba, vreau sa cititi si elucrubratiile urmatoare (ale unui sot frustrat, NF - si nu oricum H H - adica nef... de ha haaaaaaaaaaaaaaa)

Sunt de parere ca femeile nu stiu ce vor. Sau daca stiu si se mai caca o cioara in capul lor si au norocul sa si obtina ceeea ce vor, nu stiu ce sa faca cu acel ceva, si in cel mai bun caz isi bat p... de prostu care le pune lumea lui la picioare...

Sunt de parere ca femeile nu gandesc. De ce spuna asta? Pt ca atunci cand se cearta nu stiu sa aduca macar 3 argumente coerente in sprijinul unei afirmatii de-a lor: "esti un nesuferit!" de ce? (zic) " asa...."

Sunt de parere ca femeile nu vad barbatii decat (asa cum zice un amic de-al meu scotian): a walking wallet, buni numai sa aduca bani si ele sa-i f.. aiurea si cand le intrebi pe ce au cheltuit 1000 de lei ele sa inceapa sa pise ochii ca ai ceva cu ele si ca esti un nemernici care le controleaza viata...

Sunt de parere ca femeile nu sunt capabile sa aiba o relatie. Ele isi doresc un fat frumos calare pe un cont mare si un marcedes ultimul racnet, si cu p.... mare, dar cand le au pe astea, se uita tot in ograda vecinului care are 3 lei in cont, un junghi de dacie si 10 cm in erectie...

Sunt de parere ca femeile sunt grozav de ipocrite. Daca ii zici nevestii ca vrei sa-ti schimbi masina, ti se urca in cap, dar daca prietena ei cea mai buna si-a luat opel corsa C, nu mai ai pace pana nu ii iei si ei un Golf 5 (da ce, ea e mai prejos...?)

Sunt de parere ca daca te casatoresti (tu ca barbat ce citesti) esti cel mai mare fraier. Nu faci decat sa le intaresti lor convingerea ca tu ca entitate masculina, ti-ai lasat de buna voie: prieteni, multiple iubite, etc... ca sa stai toata viata dupa un singur vagin (care are migrene la 2 din 3 incercari de copulatie), o singura pereche de sani (care cu timpul se lasa.. si daca vrei sa-i ridici, tot tu scoti banul, in loc sa-i gasesti pe noi2.ro gata ridicati).... si daca mai esti si prost ca mine si accepti toate fazele proaste care ti se fac (sex cand vor ele, ajutor din partea lor - doar cand li se scoala, adica niciodata, tandrete, dragoste si alte chestii maritale (doar cand au ele chef, adica la fel ca si elefantilor, o data la 36 de luni...), atunci cred ca singura solutie este sa DIVORTEZI. Punct!

Femeile vor barbati amuzanti, dar daca faci misto de ma-sa sau de ele, te-au transformat in cel mai mare animal de pe planeta si nu mai pupi p.... macar 3 saptamani, "sa te inveti minte sa nu mai faci misto de mama" si uite asa din barbat insurat cu p... la orice ora, te transformi in wanker cu bataturi in palma... Nu conteaza ca a fost o mica gluma, nici macar rautacioasa.. pur si simplu te-ai luat de mama... Esti cu capul? cum poti face asta?!?!?!? Nu se face. Ele sunt TABU !

Femeile ne controleaza viata, dragi barbati si colegi de suferinta. Noi suntem sclavii lor. Poza aia de pe net cu baietelui de 4 ani ce se uita in chiloteii unei fetite de aceeasi varsta si ea zice "cu asta am sa-ti controlez viata" e ADEVARATA!!! Si ce-i mai nasol e ca tot noi ca prostii acceptam. E ca-n chestiile alea conspirationiste, iti implantezi cipul ferm convins ca-ti face bine, te apara de teroristi...

Acum ca m-am refulat pe net, dragi doamne si domnisoare, puteti trage foc de voie. Astept cele mai inteligente argumente ca de fapt voi sunteti cele mai frumoase/tandre/credincioase/ne-materialiste si dezinteresate creaturi ale domnului, si ca eu ca prostu m-am trezit fluierand in biserica...

Semneaza:

Un prost care i-a facut toate mofturile nevestei.

Acest topic a fost editat de Adonis: 3 Nov 2009, 07:29 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 3 Nov 2009, 07:28 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Adonis @ 3 Nov 2009, 07:22 PM) *
Semneaza:

Un prost care i-a facut toate mofturile nevestei.


Adonis, n-ai asteptat cam mult pana sa postezi chestia asta? din martie 2007 pana in noiembrie 2009 au trecut 2 ani, pana azi cum ai dus-o cu femeia ta?

Acest topic a fost editat de marduk: 3 Nov 2009, 07:30 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adonis
mesaj 3 Nov 2009, 07:30 PM
Mesaj #3





Grup: Musterii
Mesaje: 0
Inscris: 29 March 07
Forumist Nr.: 9.642



QUOTE(marduk @ 3 Nov 2009, 07:28 PM) *
Adonis, n-ai asteptat cam mult pana sa postezi chestia asta? din martie 2007 pana in noiembrie 2009 au trecut 2 ani, pana azi cum ai dus-o cu femeia ta?



Sa-mi fie iertata ignoranta.. dar ce legatura e ca nu m-am prins.. unele sunt merele, altele sunt perele.. hai sa nu le combinam ca ies mutatii genetice...

si se zice sotie. cel putin asa e a mea. sotie, chiar daca mi-o pus nervii in batista.

Acest topic a fost editat de Adonis: 3 Nov 2009, 07:34 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 3 Nov 2009, 07:30 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 3 Nov 2009, 07:44 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Adonis @ 3 Nov 2009, 07:22 PM) *

QUOTE
Acum ca m-am refulat pe net, dragi doamne si domnisoare, puteti trage foc de voie. Astept cele mai inteligente argumente ca de fapt voi sunteti cele mai frumoase/tandre/credincioase/ne-materialiste si dezinteresate creaturi ale domnului, si ca eu ca prostu m-am trezit fluierand in biserica...

Dar de ce crezi ca doar doamnele si domnisoarele pot "trage foc de voie" te deranjaza daca noi domnii ne exprimam parerea?
QUOTE
hai sa nu le combinam ca ies mutatii genetice...

buna-i mutatia asta genetica, mai ales de-i fiertura de cazan drunk.gif
QUOTE
si se zice sotie. cel putin asa e a mea. sotie, chiar daca mi-o pus nervii in batista.

pai daca ti-o pus nervii in batista, mai e sotie? poa sa fie doar o femeie ca oricare alta, nu?




--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 4 Nov 2009, 12:00 AM
Mesaj #5


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Incisiv articolul, de înţeles de la un om revoltat, dar cred că a trece dintr-o extremă în alta e o greşeală. Femeile şi bărbaţii nu sunt la fel, dar greşesc deopotrivă, tocmai din cauza diferenţelor naturale, genetice, hormonale, de structură şi comportament în general. Totul pleacă de la nişte standarde sociale eronate la care, vrând-nevrând suntem învăţaţi de mici să ne raportăm. Ar trebui ca societatea şi şcoala să îndrepte percepţiile greşite pe care ni le formăm încă din copilărie asupra rolului şi a funcţionării bărbatului şi femeii în cuplu. Relaţiile ar trebui să se bazeze pe egalitate şi echilibru, nu pe modelul stăpân-sclav, o concepţie învechită, de care încă se mai folosesc mulţi oameni pentru a se ridica deasupra, dintr-un orgoliu personal nejustificat. Diferenţele trebuiesc înţelese şi acceptate, mai ales. Este greu atât pentru bărbaţi să înţeleagă femeile cât şi invers, pentru că nu suntem pregătiţi pentru ce ne aşteaptă. Ele se aşteaptă să ne schimbăm, noi ne aşteptăm să nu se schimbe şi de fapt, e pe dos...

Celor cu "nervii în batistă", bărbaţi şi femei, le recomand călduros o carte: "Creierul femeii" de Dr. Louann Brizendine, Editura: Meteor Press 2008.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LINICA
mesaj 4 Nov 2009, 11:34 AM
Mesaj #6


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 640
Inscris: 6 August 04
Forumist Nr.: 4.202



Adonis, citind mesajul tau, nu am putut sa nu zambesc.

O data... dragalas, sa ii spun asa, pentru ca de ceva vreme incerc sa vad problemele adultilor ca si cum acestia ar fi copii, eu privindu-i cu ochi de parinte pentru a-i iubi neconditionat (da, recunosc, am exersat cu parintii mei, pe care am inceput de ceva vreme sa ii privesc astfel, pentru a putea sa fiu tandra cu ambii si nepartinitoare in ceea ce ii priveste).
Da, stiu, este un pic deplasat ce scriu aici, dar tonul mesajului tau imi pare doar de suprafata. Percep faptele enumerate de tine ca fiind mai importante decat cuvintele alese sa prezinte intreaga situatie.
Poate e bine incerci sa fii tu cel multumit de cine esti si de ce vrei sa devii, fara a regreta(si apoi renega) roadele iubirii care te-au adus alaturi de sotia ta.
Personal, vad mariajul ca un alt cadru care ne provoaca sa crestem. Sa ne autoeducam, astfel incat sa fim in stare de a fi cu noi insine, mai ales in momentele cele mai delicate. Altfel, sunt explicatii psihologice ca putem acumula frustrari, compleze chiar, care sa ne faca sa vedem lucrurile exagerat si radical.

Dar am avut si un zambet ...melancolico-ironia sortii,
pentru ca ma intreb cum se impaca dorintele tale, explicate in limbajul care le exprima, cu toate gesturile si faptele tale in plinatatea iubirii ce i-o porti/i-ai purtat-o in momentul acelor renuntari/acceptari sotiei tale.

In concluzie: poate ca majoritatea, femei sau barbati, suntem partial constienti de noi insine si partial constienti de nevoile celui de langa noi. E posibil ca acesta sa fie motivul pentru care incetam sa ne mai ajutam/ascultam reciproc. La pol opus, sta obligatia si greutatea fiecarui gest, cat de mic, pe care il facem unul pentru celalalt, in mod gratuit, cu gandul ca viata lui nu ne apartine, dar poate sa fie importanta pentru noi, asa cum viata noastra, cu tot ce este ea, poate fi importanta pentru celalalt.

Probabil deja iti spui ca s-a bagat aici o femeie care sa iti confirme ca Ele nu stiu ce vor si nu stiu sa se explice logic. Cu putina rabdare, daca lasi sa se aseze ceea ce ti-am spus , probabil vei intelege ce am vrut sa spun. Vei intelege cum ma raportez la viata de casatorie - pe care nu m-ai speriat ca nu o pot avea linistita si cu "haz de necaz" cand va fi cazul.

Tarie si iubire iti si va doresc!

Sa inchei ca tine: Semneaza, o tanara care doreste sa se lase iubita si sa iubeasca, fara influente externe(comparatii).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 4 Nov 2009, 11:55 AM
Mesaj #7





Guests






Frumos spus Erwin si-am sa caut si cartea aia, pare interesanta smile.gif

Adonis, nu stiu cum ai fost tu in relatie si cum a fost ea, nu stiu parerea ei despre relatia voastra, insa stiu un lucru sigur: daca nevasta-ta si inca alte 6 femei (parca) au fost nesimtite, asta nu inseamna ca restul de cel putin 5 milioane din Romania sunt la fel. (5 milioane minim, numai bune de relatii, nu minore sau batrane rau, peste 65 ani tongue.gif )

Hai sa-ti spun o chestie pe care am observat-o eu in indelungata mea experienta ce-o am in relatiile cu barbatii, fie ei iubiti, prieteni, amici, colegi de scoala/munca etc: felul in care iubesc si-si demonstreaza dragostea pentru celalalt al barbatilor e diferit de cel al femeilor. De asemenea, ce spui tu acolo cum ca atunci cand va doriti un sot care sa fie: tandru, iubitor, cald, sa aduca bani, sa fie devreme acasa, sa nu dea bani la curve, sa nu ii cumpere lu ma-sa excursie la albena fara sa stiti voi (eu sunt de-ala care face tot ce scrie mai sus), ganditi-va bine ce vreti. una la mana se subintelege ca barbatul intrat intr-o relatie monogama nu se duce sa dea bani la curve (deci asta nu e vazuta ca o calitate ci ca o chestie by default), implicit e "devreme acasa", "aduce bani" (banii) in casa si nu-i cheltuie aiurea indiferent cu cine sau pe ce, pentru ca se presupune ca omul o data intrat intr-o relatie monogama vrea sa fie numai cu femeia respectiva, o pune pe primul loc si asta se vede din ce-ai spus mai sus. Inutil sa spun ca se presupune ca si femeia face la fel deoarece astea toate sunt unele din multele chestii ce definesc o relatie monogama, dar nu neaparat un caracter minunat al celor implicati. De aceea e si normal ca atunci cand unul din ei doi se "abate" de la aceste "norme de baza" totul sa ia foc, pentru ca insasi temelia relatiei monogame e in pericol daca "baza" e afectata.

Cat despre tandru, iubitor si cald - asta deja e cu un strat mai sus de baza. Stii de ce spun asta? Pentru ca am cunoscut destule femei care nu-s pisicoase, nu-s ceea ce romanii numesc "iubarete" iar englejii numesc "touchy-feely", drept urmare nu asteapta asta de la barbatul lor. Acelor femei li se pare mai atragator un barbat mai rece, tandru doar din an in pasti si cald doar la craciun si paste. In rest vor sa-l vada pe barbat ca e un luptator, nu se smiorcaie la greu, e in stare sa le ridice lor moralul mereu si tot asa. Eu una fac parte din prima categorie si mi-ar placea ca al meu sa fie mai pisicit, din pacate el face parte din a doua categorie - dar asta nu inseamna ca nu ma iubeste din tot sufletul si ca nu se vede asta.

Ma gandesc ca in relatia ta e o situatie deja clasica: tu o iubesti in felul tau, cum ti-ar place tie sa fii iubit de ea - iar ea te iubeste in felul ei, cum i-ar place ei sa fie iubita de tine. Oamenii au tendinta negandita de-a proiecta asupra celuilalt/celorlalti un anumit tip de comportament, acela pe care si-ar dori sa-l primeasca de la celalalt/ceilalti. Si facem asta in relatiile de iubire, prietenie, munca, viata de zi cu zi pe strada.

Cand ea nu ti-a spus clar ce are cu tine - nu inseamna ca n-a fost in stare sa spuna, ci ca gandeste anumite chestii despre tine care te vor durea groaznic si-a preferat sa-si tina gura s-o crezi proasta decat sa te raneasca. Ori poate ii e teama sa-ti spuna ca dovezile tale de dragostea nu inseamna nimic pentru ea, ca nu le simte asa cum ar simti alte dovezi, ce nu vin de la tine. Eu-s cu gura mare, mereu am fost asa (deh, originea laugh.gif ), deci i-am spus logodnicului: "Mah, io te iubesc mult, da' de la tine nu vad si nu simt ca ma iubesti. Daca m-ai iubi ai face asta si aia si ailalta, ca eu pe astea le consider dovezi de dragoste." Iti dai seama ca l-a durut enorm ce i-am spus, dar tocmai pentru ca ma iubeste mi-a raspuns la fel de taios: "Bine, bine, da' nici eu nu simt dragostea ta ca daca m-ai iubi asa de mult te-ai purta asa si pe dincolo". Hopaaaaaa.... Si eu greseam! Nici eu nu-l iubeam cum ii placea lui! Si nici macar nu eram constienta de asta! De asta spun: oamenii iubesc in diverse si felurite feluri, care nu se pupa mereu cu ce ne-am dori noi, da' daca noi nu le spunem, ei n-au de unde stii, pentru ca din pacate nimeni nu citeste ganduri.

Ti-am spus toate de mai sus - si sper c-ai citit pana aici - pentru ca am vazut cazuri de genu mii si mii in jurul meu: cand oamenii se iubesc ca nebunii, da' nu-s in stare sa si-o arate, ajung la despartire, fara sa discute, repet sa discute - nu sa se certe si sa-si arunce reprosuri si invective in fata, ci sa spuna exact ce simt si ce-au pe suflet! Si dupa despartire sufera amandoi mai rau ca niste caini si-si distrug viata cu neincredere in altii si amaraciune. Si chiar nu e cazul!

Ma gandesc ca daca s-a ajuns la casatorie se presupune ca sunteti de cel putin 3 ani impreuna, 3 ani in care v-ati iubit si v-ati inteles. Mai incercati, discutati ce va nemultumeste unul la celalalt, ce v-a atras unul de celalalt la inceput, ce v-a facut sa va iubiti ca nebunii. Aflati daca se mai poate face ceva pentru relatia voastra. A distruge o relatie e la fel de usor ca a o incepe. A o intretine de-a lungul anilor e cel mai greu lucru din lume. Si-asta-ti spune una care a fost intr-o relatie de iubire nebuna, in care nici unul din noi n-a stiut sa se poarte cu celalalt si care ne-a distrus sufleteste pe-a amandoi. Noroc ca am invatat ceva din durerile imense ce le-am avut si acum nu mai fac aceleasi greseli, desi mi-a luat vreo 3 ani sa pricep ce n-a mers si de ce s-a intamplat totul asa cum s-a-ntamplat.

Si inca o chestie: sexul anal nu defineste o relatie. Sunt femei carora le place sexul anal si sunt multe altele care-l detesta si se simt injosite cand incearca sa il faca doar ca sa-si multumeasca barbatul - chestie care duce la ruperea relatiei. De asemenea unele femei nu suporta gustul "madularului" si-al spermei de aceea fac sex oral foarte rar sau deloc, pentru ca atunci cand il fac li se face greata fizic si li se face rau. Asta nu inseamna ca nu-si iubesc barbatul, doar ca nu pot sa-i ofere chestiile astea "extra". Dar aceste lucruri se afla clar dinaintea casatoriei, iar daca ai cerut-o de nevasta si-ai luat-o stiind ca nu ti-a oferit asa ceva dinainte de nunta, e o prostie sa crezi ca-ti va oferi dupa si aici e greseala ta.

Am spus toate cele de mai sus in ideea ca femeia te-a iubit si de aia s-a maritat cu tine, dar oamenii se schimba in timp - insa asta nu inseamna ca relatia nu poate rezista schimbarilor si probei timpului. Trebuie doar sa vreti sa reziste....

*Editat ca sa coresctez unele greseli de tastare biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Afrodita: 4 Nov 2009, 12:03 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 4 Nov 2009, 02:01 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Afro draga ai devenit matura! mwah1.gif cel ami bun post al tau de cand te citesc!! ohyeah.gif


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 4 Nov 2009, 02:05 PM
Mesaj #9





Guests






Era si cazul sa devin matura, am trecut de mult pragul de 25 ohyeah.gif

Dar multumesc, chiar aveam nevoie de un ego boost mwah1.gif hug.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 4 Nov 2009, 02:29 PM
Mesaj #10


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE(Carmi @ 4 Nov 2009, 12:01 PM) *
Afro draga ai devenit matura! mwah1.gif cel ami bun post al tau de cand te citesc!! ohyeah.gif


agree smile.gif


Afro, m-ai dat pe spate!! nu's ce-am azi ca mi-e o lene fantastica sa scriu


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 4 Nov 2009, 02:32 PM
Mesaj #11


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Eram sigura ca daca vede Afro topicul asta o sa scrie un post lung cat o zi de post (wordplay, eh? laugh.gif )... Nici nu l-am citit inca, ma duc sa aduc pop-cornu' daca e chiar asa bun cum zic fetili astea laugh.gif

Da bai fata. Mi-o placut si mie de tine. Si de cat calm ati dat toate dovada... Felicitari! Sincer! Eu n-am nervi sa raspund la asa post...

Acest topic a fost editat de Serenity: 4 Nov 2009, 02:39 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 4 Nov 2009, 02:34 PM
Mesaj #12





Guests






Mai sunt si zile din astea hug.gif

Mey, am avut profesori buni, abia recent am inteles ce-mi tot repeta saraca Misti acu 4-5 ani, dar la vremea aia isi batea gura de pomana, ca n-avea cine sa priceapa... Si tu m-ai ajutat mult in a intelege multe. Autoanaliza ta din jurnalul tau ma ajuta enorm, chiar daca eu n-am chef si ma ascund sub masca lipsei de timp sa-mi fac mie o analiza asa de amanuntita biggrin.gif Dar a ta tot ajuta mwah1.gif

La fel cum m-a ajutat si relatia cu Cristi-al meu sa inteleg multe lucruri - slava domnului ca-i cu 4 ani mai mare ca mine si cu capul pe umeri, ca altfel sfarsea relatia asta ca si precedenta importanta.... Sper doar sa ajute ce-am scris aici, daca nu pe Adonis, macar pe altii care au probleme in relatii. (Cred ca trebuia sa ma indrept catre psihologie nu avocaturo-contabilitate hmm.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 4 Nov 2009, 02:40 PM
Mesaj #13


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE(Afrodita @ 4 Nov 2009, 12:34 PM) *
(Cred ca trebuia sa ma indrept catre psihologie nu avocaturo-contabilitate hmm.gif )



bai, te laudaram umpic si gata, ti se sui la cap! harhar.gif
maine poimaine oi vrea sa-i furi paine lu' Serenisima noastra draga tongue.gif


p.s. nu ma bagati in seama azi, sunt ca Bonsai, dusa cu pluta, da rau... promit c-o sa-mi revin dupa vizita la spital tongue.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 4 Nov 2009, 02:48 PM
Mesaj #14


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



rofl.gif

Lasa ca rupem painea in doua si ne umplem burtile... (sa mai zica Adonis ca femeile-s materialiste! nonono.gif laugh.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 4 Nov 2009, 02:53 PM
Mesaj #15





Guests






Logic ca mi se urca la cap, ca aveam nevoie sa mi se urce ceva la cap, asa ca nu ma plezni sa se duca jos de-acolo, ca nu face bine la moral tongue.gif Si vezi, Sere e darnica, nu se supara, desi ne-am fi castigat painea in doo tari diferite la marginile opuse ale continentului biggrin.gif

Va tzuc mey, ma'c la scoala mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adonis
mesaj 6 Nov 2009, 02:36 PM
Mesaj #16





Grup: Musterii
Mesaje: 0
Inscris: 29 March 07
Forumist Nr.: 9.642



Salutare

Multumesc Afrodita. Interesanta expunere. Inteleg latura cu dragostea pe diferite tonuri, dar ceea ce vreau sa spun eu e ca sotia mea, nu e cum spui tu. Probabil ca ma iubeste, dar eu nu simt defel, si aici nu ma refer la faptul ca imi face mancare, imi spala bulendrele, face curat in casa (desi si eu fac de-astea la greu), dar cand vine vorba de mine, uita complet. Eu daca o rog ceva, face pe dracu in patru sa nu faca acel ceva. Mereu aa uita sa faca acel ceva. Sa nu mai vorbesc de faptul ca daca ea are o problema si eu vin la ea si sa o consolez, ma respinge. Este clar ca nu ma mai iubeste. recent a avut o problema la serviciu si i-am zis ca nu conteaza ce se va intampla eu voi fi alaturi de ea si sa conteze pe mine, ca o iubesc mult si in momentul ala am vrut s ao iau in brate. Nici macar nu mi-a zis ca si eu te iubesc sau ca imi multumeste pt sprijin, ba mai mult m-a respins pe motiv ca se dezechilibreaza cand o strang in brate si cade de pe tocuri...Ca s avezi cam ce cucuri are. Evident ca ma simt groaznic de jignit dupa faze de-astea.

In pat e un sloi de gheata, nu zici NIMIC. Daca inchid ochii e ca si cum m-as masturba cu coada de la aspirator....tot una...

In schimb imi turuie despre un coleg de-al ei la greu. Intr-o zi o asteptam de la serviciu cu masina si un coleg de-al ei a pus mana pe spatele ei, efectiv a mangaiat-o pe spate. Eu nu am zis nimic pe moment, desi i-as fi bagat bolanul in gat lui ala, dar dupa ce am ajuns acasa i-am zis ca nu mi-a placut faza si ca data aviitoare daca ala mai face asa il iau la pumni. A inceput sa faca un circ ca sunt nebun si ca ar trebui sa ma duc la medic. Desi eu am precizat ca ei nu-i reprosez nimic, doar nu era ea vinovata ca a pus ala mana pe spatele ei si a mangaiat-o, dar a preferat sa faca circ.

Eu am fost mereu alaturi de ea, in 10 ani de cand ne stim, dar nu a zis o data multumesc pt ce am facut pt ea sa ca apreciza. Din contra, mi-a zis ca in 10 ani, numai cand a nascut am fost alaturi de ea... ceea ce e total neadevarat.

Deja ma gandesc la divort, nu-mi mai trebuie sa vad femeie, ever... daca divortez am sa-mi bat joc de toate muierile proaste ce-mi ies in cale, daca o-i gasi una desteapta am sa-mi scot palaria in fata ei. Deocamdata, nici macar nu bugetez bani d epalarie, daramite sa ma astept sa intalnesc acea femeie desteapta. NU EXISTA! Cazurile de fata se excepteaza, pt ca in loc sa fiu improscat cu noroi ati preferat sa imi dati sfaturi si argumente coerente.

Multumesc inca o data pt sfaturi.

Acest topic a fost editat de Adonis: 6 Nov 2009, 02:37 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 6 Nov 2009, 02:57 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



Atata timp cat nu se cunoaste si varianta cealalta , adica a sotiei tale , toata discutia asta de aici nu are sens .
Deja pozezi prea mult in rol de victima pentru gustul meu .
Orice moneda are doua fete .


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 6 Nov 2009, 03:00 PM
Mesaj #18


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE(Adonis @ 6 Nov 2009, 12:36 PM) *
Eu am fost mereu alaturi de ea, in 10 ani de cand ne stim, dar nu a zis o data multumesc pt ce am facut pt ea sa ca apreciza.



Adonis, ceva nu se leaga. Daca de 10 ani e asa, cum de doar acum ti s-a umplut paharul?
Nu cumva tu te-ai schimbat de fapt?
Se intampla, in 10 ani ni se intampla multe si 'crestem' mult.
Problema cuplurilor e ca nu fac eforturi sa creasca impreuna. Eu tin cu dintii de relatia mea si cand ceva nu-mi convine, nu astept nici 10 zile, daramite 10 ani! Imi spun oful si functioneaza.


In definitiv nu trebuie sa stati impreuna daca nu va mai placeti.
Dar sa strici o casnicie e un lucru usor, pe care majoritatea o poate face. Pe cand sa repari una, hmmm... mai rar!
Poate vrei sa fi unul dintre cei rari si sa nu arunci la gunoi 10 ani.


Asa cum ai cucerit-o odata, acum ani de zile, o poti cuceri din nou, oricand vrei tu.


Si da, poate esti prea dulceag si ei ii plac mai mult durii. Daca iti respinge un act de afectiune, renunta la acel act pe viitor si nu-l mai repeta decat daca te implora. smile.gif

Apoi cand ajungeti acasa arunc-o in pat si nu o ierta. S-ar putea sa-i placa asa gest de masculinitate. Am mai spus eu undeva pe aici ca o femeie satisfacuta sexual nu viseaza dupa altii si e blanda ca o mielusea. Orice barbat poate satisface orice femeie, trebuie doar sa vrea. Unora le place preludiul, asteptarea, altora le plac durii hmm, iar altele sunt la mijloc, cand asa, cand invers. Daca zici ca o cunosti, stii exact ce-i place. Nu astepta, fa in asa fel incat sa se vaite la servici printre colegi ca nu mai poate sta pe scaun wink.gif . Hai bafta!


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 6 Nov 2009, 03:51 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



well well daca e postul pe bune , avem inca un incornorat pe raboj.

no acu e cam clar unde ai gresit : tu ai ascultat ce zice nevasta si ai vrut sa o faci fericita. ca urmare, ti-ai depus viata la picioarele ei si printesa barbi s-a plictisit de pufulet si famelie intr-o zi ( vorba aia, in rai mor ingerii de plictiseala). cea mai mare greseala.

in dragostea ta pt ea, ai uitat sa te uiti in ochisorii ei de caprioara lovita de masina si sa o intrebi " auzi dar tu madam cand ai de gand sa nu faci ceva pentru mine?". ca dragostea o fi oarba dar casatoria e un contract cu drepturi si obligatii de ambele parti. tu le-ai cam confundat pe amandoua.

si comiti in continuare greseli. cum ar fi ca o mai vrei.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 6 Nov 2009, 06:05 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Adonis, imi amintesc de poeziile pe care le scriai cindva ... si nu-mi vine sa cred ca tu esti omul care a scris acest mini-pseudo-eseu ...

Lucrurile negative nu se intimpla intr-o zi ... depinde de cita vreme ti-ai dat seama wub.gif

Acest topic a fost editat de exergy33: 6 Nov 2009, 06:07 PM


--------------------
*_*_*

Pierdut în Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 6 Nov 2009, 07:27 PM
Mesaj #21





Guests






QUOTE
Probabil ca ma iubeste, dar eu nu simt defel
- asta se cunostea si din prima ta postare, de aceea am pus atata accent pe diferenta in dovezi de iubire si de aceea am spus ca trebuie sa discuti cu ea sa aflii ce considera ea ca sunt dovezi de dragoste - sunt convinsa ca vei afla lucruri noi si interesante.

QUOTE
Este clar ca nu ma mai iubeste. recent a avut o problema la serviciu si i-am zis ca nu conteaza ce se va intampla eu voi fi alaturi de ea si sa conteze pe mine, ca o iubesc mult si in momentul ala am vrut s ao iau in brate. Nici macar nu mi-a zis ca si eu te iubesc sau ca imi multumeste pt sprijin, ba mai mult m-a respins pe motiv ca se dezechilibreaza cand o strang in brate si cade de pe tocuri...


Ei bine, aici eu vad o problema imensa. Nu vad lipsa dragostei din partea ei neaparat, dar ce vad e ca femeia ta nu te mai suporta. Nu stiu din ce motiv nu te suporta, dar poate fi de la unul fizic (exemplu: probleme cu dantura -> gura urat mirositoare si neplacuta in apropiere, alte boli sau neajunsuri ce ea nu le mai poate tolera cum ar fi mirosul pielii, etc) sau de la unul comportamental (ex: poate ca facandu-i toate dorintele oricand a incantat-o la inceput dar apoi te-ai transformat intr-un catelus ascultator pe langa ea si nu-i place sau poate ai nemultumit-o cu niste lucruri de care nu esti constient, etc. ). Ideea e ca nevasta nu-ti mai suporta atingerea si este un lucru grav care a pornit de la o chestie ce i-a provocat repulsie si pentru ca nu ai facut nimic in privinta asta ea nu te mai suporta.

QUOTE
In schimb imi turuie despre un coleg de-al ei la greu. Intr-o zi o asteptam de la serviciu cu masina si un coleg de-al ei a pus mana pe spatele ei, efectiv a mangaiat-o pe spate. Eu nu am zis nimic pe moment, desi i-as fi bagat bolanul in gat lui ala, dar dupa ce am ajuns acasa i-am zis ca nu mi-a placut faza si ca data aviitoare daca ala mai face asa il iau la pumni.


Turuitul despre un coleg care e "minunat, atent, ajutator, se poarta frumos cu femeile" etc ce naiba turuie despre el - este modul multor femei de-a te atentiona ce nu faci bine. Se numeste "discutie subtila" - adica iti spune ce minunat e unu ca sa pricepi unde gresesti tu, cu alte cuvinte: bate shaua sa priceapa iapa. Este o chestie atat de larg raspandita printre femei incat sunt convinsa ca asta face si ea. De asemenea sunt convinsa ca nu te inseala cu el pentru simplul motiv ca femeile sunt foarte atente atunci cand inseala si au grija sa nu atraga atentia sotului asupra barbatului cu care ii inseala. Simplu. Am vazut ca turbo trabant crede altceva - dar asta e pentru ca e barbat si vede lucrurile din punctul de vedere al barbatilor - pewntru ei orice gest de atingere al femeii lor din partea altui barbat e perceput ca fiind posesiv si cum femeia lor trebuie sa fie doar in posesia lor e logic ca vor vedea gestul respectiv ca pe-o amenintare sau un semn clar ca ea ii inseala, lucru ce nu e adevarat in majoritatea cazurilor.

Mangaierile pe spate pot fi cat se poate de colegiale si prietenesti, mai ales daca persoana ce le face - fie ea barbat sau femeie - este o persoana iubareata, "touchy-feely". Eu una iau pe toata lumea in brate, ii strang cat pot de tare, ii pup zgomotos pe obraji, ating oamenii mereu pe mana sau pe picior, pe spate - pe unde-apuc laugh.gif Si la genul asta de comportament imi sunt martori vreo 25 de forumisti mai vechi cu care m-am intalnit in nenumarate ocazii si m-am purtat de fiecare data la fel. La fel ca mine poate fi si colegul ei de a mangaiat-o pe spate. Sau poate omul are o slabiciune pentru ea intr-adevar si ea-i accepta micile atingeri pentru ca in felul asta pastreaza prietenia dintre ei care ei ii aduce avantaje la servici. Sunt multe femei care apeleaza la mici flirturi ca sa capete ce au nevoie (eu una fac asta de cate ori am ocazia biggrin.gif ) dar asta nu inseamna ca-si inseala perechea.

O fi posibil sa te insele - nu stiu daca face asta sau nu - ceea ce spun aici e ca ceea ce-ai surprins tu nu e motiv de gelozie deloc. Cel putin pana cand nu stii nimic sigur, nu ai motive sa fii gelos.

QUOTE
dupa ce am ajuns acasa i-am zis ca nu mi-a placut faza si ca data aviitoare daca ala mai face asa il iau la pumni.


Orice barbat mi-ar spune asta ar iesi pe usa afara instant, aruncat c-un sut in cur de la mine. Simplu. Asa ceva nu se spune si clar nu se face!

1).Daca ar fi adevarat ca te inseala cu el - nu e vina lui in primul rand, ci a ei ca a acceptat => nu ai motive sa-l bati pe el.
2).Daca ai fost intotdeauna asa de gelos inseamna ca ea a avut de indurat foarte multe pana acum si ma mir c-a rezistat atata cu tine.
3).Daca s-a intamplat sa fii nervos doar acum, de cand ti s-a pus tie pata ca ea are ceva cu cineva - tot nu este o reactie normala, frumoasa si matura. Orice femeie va reactiona ca un vulcan la acuzatii si afirmatii de genul. La faza asta tu ai gressit reactionand asa.

QUOTE
Deja ma gandesc la divort, nu-mi mai trebuie sa vad femeie, ever


Cu mentalitatea asta nu vei mai reusi sa-ti salvezi casnicia ever. Daca deja gandesti asa e clar ca nu vrei s-o mai salvezi si eu si altii ne-am batut "gura" (degetele) de pomana si-am pierdut si timp pretios in a iti scrie tie aici, chestie care nu e frumoasa cand se intampla si ai fi putut-o spune de la inceput, ca sa stim sa trecem mai departe.

QUOTE
daca divortez am sa-mi bat joc de toate muierile proaste ce-mi ies in cale


Aceasta mentalitate deja e a unui pusti de 18 ani si avand in vedere ca esti insurat de 10 ani imi permit sa presupun ca nu mai ai varsta respectiva asa ca - indiferent de motivele pentru care casnicia nu a mers, presupunand ca se va termina - chiar ar fi cazul sa-ti tragi singur o palma si sa te trezesti la realitate.

AM cateva intrebari: de cand simti ca nu te mai iubeste? De cand o banuiesti ca te inseala si ce motive ai sa crezi asta? Cand va certati, ce-ti reproseaza exact? Ai incercat vreodata sa ii spui cum te face ea sa te simti? Daca da, cum ti-a raspuns?

Acest topic a fost editat de Afrodita: 6 Nov 2009, 07:29 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 6 Nov 2009, 07:57 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



ceea ce doamnele in dialog cu adonis "uita" este prezenta unui copil de 3 ani in povestea asta ca altfel altfel scria madam adonis de pe strasse unde fusese proaspat catapultata.

nu e asa , adonis?




--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 6 Nov 2009, 07:59 PM
Mesaj #23





Guests






Nu avem cum uita ceva ce nu stiam... Mai ales faza cu catapultarea pe strasse...

Astept lamuriri...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 6 Nov 2009, 08:02 PM
Mesaj #24


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Eu zic ca face misto de voi...
In caz contrar, ar trebui sa folosesc un anume cuvant ca sa il cataloghez si nu pot, ca iau ban. laugh.gif


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 6 Nov 2009, 08:06 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



sunteti niste insensibile si adonis are dreptate sad.gif.

adonis, cum se comporta printesa barbi cu ala micu? asa de absent ca si cu tine ?

LE: adonis, de ce nu raspunzi bre? iar ai fugit in mall cu lista de cumparaturi.....

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 6 Nov 2009, 08:10 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 6 Nov 2009, 09:02 PM
Mesaj #26





Guests






QUOTE
turbo trabant ???, 52 minutes ago


voi nu v-ati prins ca e la misto topicul?


Primit pe PM.(edit ca sa specific : primit de la turbo trabant si pus aici ca sa nu-si mai bata lumea creierii cu niste cretini ce-ar trebui dusi la spitalul de nebuni nu lasati liberi pe strada)

Raspunsul meu:

Daca e la misto atunci inseamna ca sunteti niste nesimtiti si-ati merita sa vi se intample ceva de genul.

Sa va ia dracu si sa va fie rusine!

Si pentru orice moderator: fac ce vreti voi pe orice ban, daca s-a ajuns ca niste nenorociti sa-si bata joc de oamenii cu suflet de la Han si nimeni nu face nimic, atunci ma pish pe el de Han - e clar ca nu mai e ce era o data si sunt convinsa ca toti cei ce-au raspuns aici crezand ca e pe bune au parte de destule rahaturi in viata lor, n-au nevoie de altele de la Han!

Cat de josnic trebuie sa fii ca sa-ti bati joc in halul asta de niste oameni cu suflet? Ce cacat v-am facut noi toti voua, porcii dracului care sunteti?? Sper din tot sufletul ca ceva de mare cacat sa vi se intample curand, iar daca vi se intampla, sa stiti ca e ca v-am dorit-o eu din tot sufletul!

Am zis!!

Acest topic a fost editat de Afrodita: 6 Nov 2009, 09:18 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 6 Nov 2009, 09:06 PM
Mesaj #27


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Da, adevarul e ca e o gluma atat de buna ca te prinzi din prima ca e la misto mellow.gif Cine posteaza "la misto" asa ceva are grave probleme la mansarda...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 7 Nov 2009, 09:41 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Măi fetele, oricum ceva era putred de la început: în sensul că prea era el bun şi victimă, şi prea era ea rea şi a dracu' (da' numai bursc şi dintr-o dată că înainte şi Cel de sus ar fi fost gelos pe femeia lui). Şi apoi, nici la nivel de scop nu e prea clar ce se urmăreşte: să ne convingă că e misogin? Felicitări, aşa, şi? Sau să ne ceară să-i demonstrăm că femeia e cea mai cea? Ei bine, nu e... nimeni nu poate fi totul la superlativ.

În rest, nu mai zic decât că eu vin cu un sfat omenos, decât pentru mândre mai bine să mori sănătos!


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 8 Nov 2009, 05:20 PM
Mesaj #29


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Hihi. Mai, putreda era mintea lui, si - slava domnului! - mare parte din barbati au gandirea asta putreda. Iar ca scop.. vroia omu' sa balacareasca femeia si atat. Deci eu nu vad unde era gluma in chestia asta... mi se pare imbecil si atat. De la inceput mi s-a parut, de-aia am zis ca n-am nervi sa raspund la asa ceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 9 Nov 2009, 10:31 AM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Serenity @ 8 Nov 2009, 05:20 PM) *
Mai, putreda era mintea lui, si - slava domnului! - mare parte din barbati au gandirea asta putreda

in numele asociatiei misoginilor care nu a facut nimica rau si i-a lasat nevasta cea rea, cer sa prezentati dovada ca era un EL si nu o EA. tongue.gif



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Data'q
mesaj 9 Nov 2009, 02:40 PM
Mesaj #31


Clopotar
******

Grup: Admin
Mesaje: 4.348
Inscris: 17 September 04
Din: Capitala
Forumist Nr.: 4.495



Eu tot nu văd dovada clară că topicul e la mişto...
Doar fiindcă spune un forumist? Să scrie Adonis acelaşi lucru şi atunci da, parcă aş mai crede.

Oricum ar fi, chiar şi imaginară fiind povestea, tot cred ca s-a deschis o discuţie asupra unui fapt prin care trec destui. Merită continuată pe un ton serios, ca până acum. Mă acum adresez persoanelor care chiar s-au implicat cu nişte răspunsuri utile, scrise cu gândul de a-l ajuta pe Adonis şi oricine pus în situaţia acestuia...

Ce se poate face să recâştigi inima celuilalt, atunci când împărţiţi o casă, o căsnicie, vă leagă un copil şi vă roade gelozia, furia, iar gândul că sunteţi singurul/singura căruia îi pasă e cel mai terifiant?
Îi suflăm şi mai mult în iaurt? Mai înghiţim nişte mofturi, încercăm să ne amintim la ce visa ea odată ca să îi facem diferite surprize? Sau ne închuiem într-o cameră şi vorbim, spunem tot-tot-tot până viitorul (pozitiv sau negativ) e bine definit pentru amândoi?


--------------------
Clopot
Lauda tie, Doamne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 9 Nov 2009, 03:23 PM
Mesaj #32


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Eu am spus ca mie imi pare la misto. Am zis si in poiana, ca sa deschizi un astfel de topic pe un forum, fie esti prost, fie faci misto. E doar parerea mea.

Cat despre ce zici tu, Data'q, nu exista retete universal valabile. Pentru ca fiecare relatie e unica.


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 10 Nov 2009, 02:06 AM
Mesaj #33





Guests






Data'q - eu una nu ma mai bag decat cand mi se cere sfatul expre' , gen: "Afrodito, ce ma fac, fai, fata??"

De asemenea, nu ma mai bag in vazul lumii. Cine are nevoie de sfaturile mele si le considera utile, mi le poate cere pe PM. Nu sunt eu inteleapta lumii, da' poate ca si observator dinafara si impartial pot nimeri unde-i buba. Si poate daca am calcat in ceva mirositor in ziua aia am si bafta sa dau un sfat ce chiar ajuta daca e ascultat.

Si inca un lucru de retinut: nu mai dau sfaturi in veci necunoscutilor, ci doar persoanelor ce le stiu de foarte mult timp si despre care stiu sigur ca nu m-or lua la misto. Cu alte cuvinte daca tu Data'q ai o problema - nu m-as da in laturi sa te-ajut. La fel si cu Erwin, Sere, Felina, etc si etc toti cei vechi ce ne stim de foarte mult timp si stiu ca sunt oameni cu bun simt si obraz.

Si cele de mai sus sunt valabile pentru orice fel de ajutor as putea eu da vreodata. Pentru cei noi care-s intr-adevar oameni cu bun simt da' n-au apucat sa se dovedeasca asa: imi pare rau oameni buni, da' mi-am furat-o prea mult ca sa mai am bunavointa si nervii necesari s-o iau de la zero. Si ca mine-s multi altii. Dar o citire mai amanuntita a hanului descopera multe sfaturi utile de la unii/altii/altele, asa ca... spor la citit!

Acest topic a fost editat de Afrodita: 10 Nov 2009, 02:07 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 04:12 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman