HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Să înfiinţăm O Societate Ocultă şi Secret
Ovidiu Bufnila
mesaj 29 Mar 2009, 09:41 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Să înfiinţăm o Societate Ocultă şi Secretă cu numele de România! Putem pune la cale filiale în toate judeţele, în toate ministerele, în toate comunele, în toate instituţiile, în toate şcoalele, stabilimentele şi terasamentele. Am putea avea cam 23 de milioane de membri secreţi şi oculţi. Să înfiinţăm o Societate Ocultă şi Secretă cu numele de România! Sigur, pare de necrezut dar nu e imposibil. Putem să ne organizăm foarte bine. Îi vom convinge să adere la această Mare şi Teribilă Societate Ocultă şi Secretă cu numele de România pe toţi rătăciţii care semnează ştate de plată la alte forţe, imperii, servicii secrete, orientări, înţelegeri. Îi vom convinge să adere la această Mare şi Teribilă Societate Ocultă şi Secretă cu numele de România pe toţi aceia pe care i-a părăsit dorul de ţară, patriotismul sănătos, rânduiala şi datina.

Sigur, dacă nu vă este frică, va trebui să convingem să adere şi pe profesioniştii din Serviciile Secrete, pe oamenii politici, pe oamenii de afaceri, pe ceferişti, pe aurolaci, pe actori, pe gospodine şi bambine. Culmea e că vorbesc extrem de serios. Ce ar face o Societate Ocultă şi Secretă cu numele de România? Oooo, o mulţime de lucruri măiastre. În primul rând ar uni într-o singură inimă, tricoloră dacă vreţi, întreaga suflare a neamului românesc eliberând pe aceia care s-au înrolat din varii pricini în alte grupări străine de neam. Această Societate Ocultă şi Secretă cu numele de România ar putea fi chiar ROMÂNIA!

Cum am putea să organizăm organizaţiile şi grupurile unei asemenea Societăţi Secrete şi Oculte cu numele de ROMÂNIA? Cum ar trebui să lucrăm? Ce însemne ar trebui să adoptăm? Înclin să cred că ar trebui să adoptăm tricolorul şi stema, ambele oficiale, prevăzute în Constituţie. Şi, mai mult, ce ar trebui să facă această Societate secretă şi Ocultă cu numele de ROMÂNIA? Să formăm noi Guvernul şi nu alţii, agăţaţi unor forţe străine de România? Cum am putea face asta? Prin influenţă? Direct? Prin maşinaţiuni şi intrigi? Ce fel de filtre de calitate umană ar trebui să adoptăm? Şi cum ar trebui să primim noi membri? Am avea nevoie de ritualuri ridicole sau nu? Ar trebui să fie o Societate Secretă şi Ocultă solidă, verticală, numită ROMÂNIA?! Cum vezi lucrurile astea?

rofl.gif thumb_yello.gif ohyeah.gif unsure.gif mwah1.gif blink.gif

Acest topic a fost editat de Ovidiu Bufnila: 29 Mar 2009, 09:42 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 April 2024 - 01:15 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman