HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mircea Cartarescu, Cum va place Cartarescu?
(cib)
mesaj 13 Jun 2003, 03:36 PM
Mesaj #1





Guests






Cum va place Mircea Cartarescu? In special Nostalgia? Eu cred ca este cea mai surprinzatoare carte pe care am citit-o in ultima vreme. Nu o terminasem inca si ma gandeam ca abia astept momentul cand o voi citi a doua oara! Acum am cumparat de pe piata tot ce inseamna Cartarescu! Voi ce ati mai citit scris de el?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 13 Jun 2003, 03:39 PM
Mesaj #2


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



[Off-Topic] Bine ai venit la Han! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 13 Jun 2003, 06:10 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



eu am citit "levantul".
mi s-a parut plina de subintelesuri pentru perioada in care a fost scrisa.......si cu multe parodii
daca la un moment dat te plictisesti de ea n-o lasa...e foarte bine scrisa.
ar mai trebui sa citesc cate ceva de Cartarescu insa nu prea am timp(a se citi sunt lenesa)
voi mai reveni....
si bine ai venit la han Cib-ule!! wink.gif


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 13 Jun 2003, 06:10 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
genicon
mesaj 14 Jun 2003, 11:27 AM
Mesaj #4


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Am citit niste poezii de-ale lui, care nu mi-au placut... Oricum, am mai zis... poezia nu este pentru mine smile.gif

Insa am citit REM... parca asa se numea, nu mai stiu sigur, ceva ce se termina cu "nu nu nu nu nu nu nu ..." scris pe nu-stiu-cate pagini. Chestia aia chiar mi-a placut. Foarte mult. Recomand! smile.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 15 Jun 2003, 09:37 PM
Mesaj #5


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



REM e de pe "compilatia" Nostalgia sau in editia mai nou Visul. Sunt cateva nuvele printre care: Ruletistul, REM, Arhitectul si in una sau doua la care nu-mi mai aduc aminte titlul (Nebunul, cumva?). Toate sunt geniale, m-au lasat cu gura cascata dupa ce le-am terminat. Ultima carte citita, scrisa de Cartarescu, a fost Travesti. E ciudata, dar la fel de interesanta ca si celelalte.
Cartarescu a lansat 3 sau 4 albume de poezii, cateva nuvele, un roman (Orbitor: Aripa Stanga - e o trilogie, acum parca scrie la ultima parte) si o...epopee (!?) Levantul. Eu am citit doar cateva poezii, care mi-au placut foarte mult, am rasfoit o parte din Levantul (pt. ca nu'l am intreg), m-am uitat peste Orbitor: Aripa Stanga (pe acesta n-am apucat nici macar sa'l rasfoiesc) si, iarasi, am rasfoit pret de vreo 2 ore Enciclopedia Zmeilor (ultima "carte" lansata de Cartarescu). Am ras cu lacrimi la aceasta ultima carte. E o satira excelenta. Va recomand sa o rasfoiti si voi la o biblioteca, nu de alta insa pretzul nu e foarte accesibil (600,000). E totusi o enciclopedie in adevaratul sens al cuvantului.


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(cretze)
mesaj 16 Jun 2003, 08:47 AM
Mesaj #6





Guests






... pe mine m-au incantat foarte mult articolele sale din Dilema cool.gif


Cretze ph34r.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 16 Jun 2003, 09:08 PM
Mesaj #7


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Intrucat mesajele nu se mai pot edita revin cu un post in care sa-mi corectez prostiile:
QUOTE
REM e de pe "compilatia" Nostalgia sau in editia mai nou Visul. Sunt cateva nuvele printre care: Ruletistul, REM, Arhitectul si in una sau doua la care nu-mi mai aduc aminte titlul (Nebunul, cumva?)

De fapt e invers. Visul este editia veche iar Nostalgia editia noua. Celelalte doua nuvele se numesc Mendebilul (nu Nebunul) si Gemenii.


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oana_pepe
mesaj 4 Dec 2003, 11:49 AM
Mesaj #8


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 28
Inscris: 3 December 03
Forumist Nr.: 1.357



Eu de cand am descoperit "Nostalgia", intamplator, recunosc, m-am indragostit definitiv si irevocabil de opera lui cartarescu. Am incercat sa imi cumpar si celelate volume, dar deocamdata mai am cam o luuna de asteptat pana fac rost de ele. As citi toata ziua cartarescu, scrie exact cum ii place sufletelului meu !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 4 Dec 2003, 02:36 PM
Mesaj #9


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



De curand am citit si Ruletistul - doar Nostalgia o am aici, la Bucuresti... si, dupa ce am terminat-o, am ramas profund impresionat, desi la un moment dat incepuse sa mi se para plicticoasa... (si nu cred sa aibai mai mult de 30 de pag laugh.gif )

Oricum - ma pot numi fan Cartarescu? blink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flu
mesaj 11 Dec 2003, 10:37 AM
Mesaj #10


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 537
Inscris: 5 October 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 914



La inceput (Nostalgia, Orbitor I) eram plin de entuziasm, il propovaduiam in stanga si-n dreapta. Apoi m-am mai calmat (obsesiile se repeta - Evident!, nici nu e chiar ATAT de original biggrin.gif...) si acum cred ca e mai bun poet decat prozator... asta dupa ce-am citit Levantul (mega-epopee plina de trimiteri literare, istorice, sociale...)

Daca vreti sa cititi cateva poezii de-ale lui: romanianvoice


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brutus
mesaj 12 Dec 2003, 09:43 AM
Mesaj #11


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 46
Inscris: 11 December 03
Forumist Nr.: 1.446



din "Orbitor - Aripa Stinga" cel mai mult mi-a placut povestea cu Anca si Hermann. nu stiu cine a reusit sa inteleaga cartea in totalitate. e ca atunci cind simti ca stii despre ce-i vorba, dar nu gasesti cuvintele potrivite. si mai e asa, un fel de bucurie ca nu esti singurul...

"Pururi tinar, infasurat in pixeli"...n-am ajuns s-o citesc, poate ma lamureste cineva de pe-aici...

in schimb, Enciclopedia Zmeilor e o alegorie foarte reusita. si pentru toate virstele. pozele sint delicioase (la figurat, zic).

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fericita
mesaj 15 Dec 2003, 12:07 AM
Mesaj #12


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 114
Inscris: 3 December 03
Forumist Nr.: 1.360



Mi-a citit prietena mea cateva pagini... si m-am oripilat (din Nostalgia). ohmy.gif
Dar am citit ce s-a discutat mai sus si e clar ca nu-s suficiente cateva pagini.
Dar totusi cred ca este o provocare Cartarescu... smile.gif


--------------------
"Zambeste mereu...caci nu stii niciodata cine se va indragosti de zambetul tau." Garcia Marquez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
naicul
mesaj 23 Apr 2004, 08:58 PM
Mesaj #13


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 4
Inscris: 23 April 04
Din: Iasi/Vaslui - Romania
Forumist Nr.: 3.233



QUOTE (brutus @ 12 Dec 2003, 10:45 AM)
din "Orbitor - Aripa Stinga" cel mai mult mi-a placut povestea cu Anca si Hermann. nu stiu cine a reusit sa inteleaga cartea in totalitate. e ca atunci cind simti ca stii despre ce-i vorba, dar nu gasesti cuvintele potrivite. si mai e asa, un fel de bucurie ca nu esti singurul...

"Pururi tinar, infasurat in pixeli"...n-am ajuns s-o citesc, poate ma lamureste cineva de pe-aici...

in schimb, Enciclopedia Zmeilor e o alegorie foarte reusita. si pentru toate virstele. pozele sint delicioase (la figurat, zic).

am citit Pururi tanar infasurat in pixeli. cand am rasfoit-o in librarie mi-am zis: trebuie sa citesc cartea asta! am citit-o si nu am regretat. dunt o serie de nuvele... idei interesante, v-o recomand tuturor.

acum citesc Nostalgia. Am ajuns la Germenii si pana acum nu sunt dezamagit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
valkyrie
mesaj 28 Apr 2004, 10:49 PM
Mesaj #14


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 20
Inscris: 18 April 04
Forumist Nr.: 3.137



dar travesti nu va place? imi place acea combinatzie de suprarealism, freud, anii “hippie“, alter ego, intoarcerea la forma initiala de androgin, trairile specifice adolescentei, you know... ehm, acum cateva zile am fost in carturesti si am rasfoit prin enciclopedia cu zmei, mi se pare simpatica, haioasa chestia asta, nu-i numai de copii, si de-abia astept sa-mi scot alocatia sa mi-o cumpar wink.gif pana si desenele sunt frumos facute


--------------------
sing this corrosion to me
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flu
mesaj 29 Apr 2004, 10:27 AM
Mesaj #15


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 537
Inscris: 5 October 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 914



eu astept sa apara in anticariate smile.gif ca parca e vreo 650.000...

si ne place travesti...care l-am citit intre timp smile.gif, de la ultimul post aici


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
valkyrie
mesaj 29 Apr 2004, 11:08 AM
Mesaj #16


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 20
Inscris: 18 April 04
Forumist Nr.: 3.137



smile.gif da se citeste repede. ehm, nu ma-m uitat pe spate cat e...credeam ca e mai putin, of, pana cand ajunge la anticariat sigur o sa apuc sa citesc din ea ceva mai mult, de prin librarii, colegi boieri, s.a

Acest topic a fost editat de valkyrie: 29 Apr 2004, 11:16 AM


--------------------
sing this corrosion to me
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 1 May 2004, 10:57 PM
Mesaj #17


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Dar ati citit cumva un interviu al lui Cartarescu? Eu asa l-am descoperit si m-a impresionat. Un om atat de modest si sensibil, fiind mai mult tentat de magia singuratatii si a intimitatii familiei sale decat de compania celorlalti, cautand mai mult aprecierea cititorilor sai decat premiile criticii literare. Am ramas fascinata de cateva intamplari neobisnuite pe care le-a trait (in timp ce scria, pe ferestra deschisa a camerei, a intrat un fluture identic in cele mai mici detalii cu cel descris in cartea la care tocmai lucra) precum si de experientele lui din Olanda sau din perioada copilariei si adolescentei, pe care si le aminteste cu atata nostalgie. Dar ce m-a impresionat in mod special este perceptia lui asupra cititorului: acesta este "egalul" scriitorului pentru ca intre cei doi exista o legatura spirituala.
Cu siguranta ca am sa-l citesc cu multa placere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
naicul
mesaj 5 May 2004, 05:02 PM
Mesaj #18


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 4
Inscris: 23 April 04
Din: Iasi/Vaslui - Romania
Forumist Nr.: 3.233



am terminat "nostalgia". am in plan sa citesc in continuare "travesti", apoi, daca o sa imi permit, o sa-mi iau trilogia "orbitor" (aripa stanga si corpul, apoi aripa dreapta, cand o sa apara).

pe cartarescu l-am descoperit intr-o librarie, rasfoindu-i o carte.
daca vreti interviuri cu el, gasiti pe www.jurnalul.ro ... pe la "Opinii", pe undeva... va descurcati voi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
little1
mesaj 5 May 2004, 05:11 PM
Mesaj #19


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 471
Inscris: 19 February 04
Forumist Nr.: 2.280



"Nostalgia", "Orbitor - aripa stanga", "Levantul"

focuri organice, care nu risipesc vlaga cugetului, ci o povaţuiesc intr-o albie de mirare imaculata

wub.gif

scurt pe doi: e bun dom"le, mi piace thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jasmine
mesaj 16 Dec 2005, 01:02 PM
Mesaj #20


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 17
Inscris: 23 September 05
Din: Brasov
Forumist Nr.: 6.987



Am inceput "De ce iubim femeile" de Cartarescu si imi place mult. Limbaj simplu, povesti din viata, usor de digerat....
Cred ca am sa mai citesc si alte carti scrise el. Am citit recomandarile voastre si o sa trec la fapte. sorry.gif


--------------------
"Voi merge oriunde, dar numai inainte."
J. Walker
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 16 Dec 2005, 01:26 PM
Mesaj #21


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Jasmine, si eu am citit "De ce iubim femeile" si mi-a placut foarte mult, mai ales doua capitole (nu voi spune care) m-au impresionat smile.gif
Zilele astea, daca reusesc sa fur cateva minute, cred ca ma voi apuca de Orbitor.


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dojo
mesaj 17 Dec 2005, 12:26 AM
Mesaj #22


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 197
Inscris: 27 May 04
Din: Romania, Timisoara
Forumist Nr.: 3.658



Si eu am citit Nostalgia .. am avut de facut un eseu la faculta din ea .. chiar m-a surprins placut. Vorba seminaristei noastre (o dulce): "e halucinanta", chiar asa am simtit-o. Vara asta am fost la mare si mi-am cumparat-o (inainte o imprumutasem). Am citit-o inca o data .. well, imi place wink.gif


--------------------
Wherever you go, go with all your heart.
Medical SEO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
necko
mesaj 17 Dec 2005, 12:53 AM
Mesaj #23


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 53
Inscris: 14 February 05
Forumist Nr.: 5.707



QUOTE (Aramis @ 16 Dec 2005, 01:26 PM)
Zilele astea, daca reusesc sa fur cateva minute, cred ca ma voi apuca de Orbitor.

bafta si lectura placuta! e exceptional!

doar ca nu-ti vor fi suficiente citeva minute ci timp la dispozitie zi si noapte daca s-ar putea.


--------------------
"pentru ca existam, trebuie sa stim totul... " - Herman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 17 Dec 2005, 08:00 PM
Mesaj #24


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



necko, nu te-am mai vazut prin Han, asa ca welcome.gif
Am spus minute, pentru ca pana pe 22 dupa-amiaza nu voi avea decat minute libere... de ore nici nu se pune problema (sunt destul de prinsa cu facultatea si serviciul), dar noaptea de 22 spre 23 poate ca o voi dedica exclusiv lui Mircea Cartarescu smile.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tzadde
mesaj 18 Dec 2005, 02:48 AM
Mesaj #25


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 103
Inscris: 16 December 05
Din: Peste tot si nicaieri
Forumist Nr.: 7.485



Eu am citit tot ce ati scris despre Cartarescu si nu stiu unde sa gasesc o carte mai ieftina (60-65 RON nu sunt de colo)... Plus ca nu locuiesc in Bucuresti, ci ... undeva in provincie, dar o sa ma mut si nu o sa mai conteze unde stau.
Stiti un site cu e-carti gratuite? Eu am gasit unul, dar... unele link-uri nu prea merg...

Carti electronice gratuite


--------------------
QUOTE (Paul Verlaine - poetul - nu vreun musteriu sau membru)
Cele mai frumoase preziceri sunt cele care nu se implinesc niciodata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 18 Dec 2005, 05:00 PM
Mesaj #26


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



welcome.gif Tzadde smile.gif
Uite aici un topic in care vei gasi link-uri catre site-uri cu carti in format .doc sau .pdf. Unele link-uri nu merg, dar cred ca pe ultima pagina a topicului s-ar putea sa gasesti ceva interesant wink.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tzadde
mesaj 18 Dec 2005, 06:17 PM
Mesaj #27


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 103
Inscris: 16 December 05
Din: Peste tot si nicaieri
Forumist Nr.: 7.485



Multumesc pentru primire, Aramis. Sper sa ne putem "auzi" cat mai des...
Si pentru topic... e cam mult de vazut pe-acolo. biggrin.gif Bine si-asa!

Numai bine la toti! spoton.gif


--------------------
QUOTE (Paul Verlaine - poetul - nu vreun musteriu sau membru)
Cele mai frumoase preziceri sunt cele care nu se implinesc niciodata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 27 Dec 2005, 04:33 PM
Mesaj #28


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Primele "scrieri" de Cartarescu le-am citit in revista Elle (ca sa vezi incultura! laugh.gif), povestiare care urmau mai tarziu sa alcatuiasca "De ce iubim femeile", carte pe care colega mea de camera a tinut mortis sa si-o cumpere si pe care am citit-o si eu imediat ce ea a lasat-o din mana. Mi-a placut, nu stiu cat de mult, dar m-a determinat sa citesc si alte carti semnate de el. "Nostalgia" a fost un cadou din partea noastra unei prietene bune pe care, normal, cum a lasat-o din mana am luat-o eu la citit. Cred ca e si-acum la mine.. Mi-a placut mult de tot, mai ales stilul in care sunt scrise nuvelele. De stilul lui Cartarescu pot spune ca m-am indragostit.. Acum ceva vreme am cumparat si "Pururi tanar, infasurat in pixeli", dar nu am apucat sa o citesc inca. Astept un moment in care sa nu mai fiu deloc stresata si sa ma dedic total lecturii lui...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 16 Jan 2006, 08:57 PM
Mesaj #29


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



QUOTE (Serenity @ 27 Dec 2005, 04:33 PM)
Primele "scrieri" de Cartarescu le-am citit in revista Elle (ca sa vezi incultura! laugh.gif)

biggrin.gif Exact acelasi lucru l-am facut si eu, l-am descoperit din revista. Cred ca era singurul 'articol' interesant. De atunci am inceput sa citesc si sa cumpar tot ce gasesc scris de el.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arlequine
mesaj 16 Jan 2006, 09:09 PM
Mesaj #30


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 515
Inscris: 7 April 04
Din: Cluj Napoca
Forumist Nr.: 2.968



cartarescu avea ceva de spus pe vremea levantului, nostalgiei, etc. de cand cu "de ce iubim femeile cosmo" s-a dus de rapa... blink.gif


--------------------
Mi alma es una caverna colmada por la marea alta,
y mi idea de sońarte una caravana de histriones...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 16 Jan 2006, 10:02 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Dar a vandut bine wink.gif
Auzeam ca drepturile care i-au revenit din vanzarea cartii "de ce iubim femeile" au fost ~ 1 miliard lei vechi.


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arlequine
mesaj 16 Jan 2006, 11:04 PM
Mesaj #32


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 515
Inscris: 7 April 04
Din: Cluj Napoca
Forumist Nr.: 2.968



pai lojique, pa vremea levantului era interesat de definirea postmodernismului, acuma tre s`o tie pe fii`sa la facultate... rolleyes.gif


--------------------
Mi alma es una caverna colmada por la marea alta,
y mi idea de sońarte una caravana de histriones...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tolstoievski
mesaj 9 Feb 2006, 11:34 PM
Mesaj #33


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 250
Inscris: 27 April 04
Forumist Nr.: 3.268



domne, una peste alta, extrem de slab ...
le tot amesteca, doar-doar nu s-o prinde lumea ca de fapt e un melanj de necitit ...

iar "de ce iubim femeile" e o compunere de clasa a shasea ... si aia nereusita

Acest topic a fost editat de tolstoievski: 9 Feb 2006, 11:35 PM


--------------------
" A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului" Emil Cioran
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ioa_3000
mesaj 16 Feb 2006, 04:33 PM
Mesaj #34


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 36
Inscris: 15 February 06
Forumist Nr.: 7.873



QUOTE (Arlequine @ 16 Jan 2006, 11:04 PM)
pai lojique, pa vremea levantului era interesat de definirea postmodernismului, acuma tre s`o tie pe fii`sa la facultate... rolleyes.gif

De fapt nu, nu este asa. "Fii'sa" este de-abia a 12-a. Si nu, nu trebuie s-o "tina-n facultate". "Fii'sa" are locul asigurat la facultate (fiind olimpica pe tara) si e convinsa ca la facultate va lua bursa ca sa aiba bani de buzunar. In plus, "fii'sa" locuieste cu mama ei, nu cu tatal ei. Asa ca verificati din nou informatia inainte de a face afirmatii malitioase! hh.gif
PS: Stiu toate astea pt. ca se intampla ca eu sa fiu "fii'sa" rolleyes.gif . Aveti grija cu comentariile rautacioase ca oamenii le mai citesc... ohyeah.gif


--------------------
Behind every great man there is a woman rolling her eyes :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dark Angel
mesaj 16 Feb 2006, 05:02 PM
Mesaj #35


Debates Partner
*****

Grup: Membri
Mesaje: 835
Inscris: 14 May 04
Forumist Nr.: 3.492



Mai Ioa_3000...cum e mai sa fii barbat si sa fii FEMINIST??? Ia intreba tu pe tati si spune-ne si noua, ca mie tot nu-mi vine a crede.

Pupici si sa-ti traiasca familia de intelecti( intelectuali vreau sa spun, ca o student ala Litere ce ma aflu sorry.gif )


--------------------
Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 12:32 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman