HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum, Unde, Cat Cititi?
flu
mesaj 14 Nov 2003, 09:48 AM
Mesaj #1


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 537
Inscris: 5 October 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 914



Fiecare are micile lui obiceiuri, sa nu le spun manii smile.gif.
Care sunt ale voastre legate de citit?
Aveti o anumita pozitie in care cititi, preferati un loc anume, puteti citi oriunde, aveti un moment al zilei preferat, aprindeti o tigara inainte, stati tolaniti in fotoliu, lungiti in pat, pe jos, intelegeti voi, despre ce e vorba...tabieturile legate de citit

Si cealalta intrebare e daca v-ati facut un fel de statistica, cate carti ati citit intr-un interval de timp, cate pagini, cititi prea mult (inca n-am auzit asta, dar poate e vreunul dintre voi smile.gif, prea putin...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 14 Nov 2003, 09:52 AM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Citesc pe oriunde pot... Mai nou am ajuns sa merg cu metroul ca sa citesc in drum spre scoala... (desi nu sufar metroul).
Deobicei citesc 2-3 carti in acelasi timp... Cat despre viteza, sunt mare rontzaitor de carti smile.gif
In functie de limba in care sun scrise - am doua viteze... repede si foarte repede smile.gif
Si cred ca pot spune ca citesc prea mult tongue.gif
Deja nu mai am pe unde sa pun cartile si sunt innebunit sa-mi iau altele biggrin.gif


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreea159
mesaj 14 Nov 2003, 10:21 AM
Mesaj #3


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 54
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 837



Nu cred ca pot spune ca citesc prea mult... Mai degraba, ca nu citesc atat cat mi-as dori. Mai nou, umblu cu o carte in geanta in orice situatie.
Ca tabieturi, cred ca-ti imaginezi ca nu pot sa zic: ador sa citesc in RATB! Imi place sa citesc la mine in camera, cu tigarile si scrumiera langa mine... Daca ma fascineaza cartea, fumez de sting! Daca nu, nici de tigari nu mai am chef.
Acum, singura mea problema e ca nu mai am timp sa citesc asa, si ajung la faze gen metrou, RATB, s.a.
Cat despre statistica aceea, nu stiu cat am citi cel mai mult, dar imi aduc aminte ca am citit " A la recherche du temps perdu" in vreo 10 zile... Nu e cine stie ce, dar eu prefer sa citesc incet si sa rumeg ceea ce intra in creierasul meu!

Acest topic a fost editat de andreea159: 14 Nov 2003, 10:22 AM


--------------------
Andreea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 14 Nov 2003, 10:21 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Zed
mesaj 14 Nov 2003, 10:38 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



Am avut tot timpul discutii cu parintii mei asupra faptului ca nu puteam citi o carte ca un om normal . Acest lucru insemna la ei cu cartea pe birou , scaunul tras frumos in fata , si mainile pe birou aproape pana la cot , paralele carti .
Era un calvar mad.gif
Imi place sa stau intr-un fotoliu , bineinteles nu asa cum sta un om normal laugh.gif , langa un geam , e pozitia mea ideala de citit si mai imi trebuie si o perinita mica hh.gif va rog sa nu rideti.
In rest , citesc repede cartile obisnuite , uneori prea repede .
Abstractie fac de la cartile de specialitate , pe acelea le citesc mai incet , deoarece imi fac insemnari intr-un caiet.


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Soarele
mesaj 14 Nov 2003, 09:09 PM
Mesaj #5


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 49
Inscris: 30 September 03
Forumist Nr.: 879



Ares, cred ca suntem frati! Si eu am aceleasi obiceiuri si sunt innebunita ca nu am unde sa pun noile carti si inca vreau sa mai imi iau. Din nefericire luna asta a fost plina de testari la scoala si nu am putut mai deloc sa deschid o carte.
A propos, tu in ce limba mai citesti?
Eu le am cu franceza si engleza. biggrin.gif


--------------------
Veni Vidi Vici!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 15 Nov 2003, 08:59 AM
Mesaj #6


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



He he he, ma bucur ca mai sunt maniaci dupa carti biggrin.gif ... desi cred ca suntem o specie pe cale de disparitie in tara asta... sad.gif
Din nefericire nu am fost cu-minte cand eram mic si stapanesc doar engleza... Iar uneori mi-as dori sa invat o gramada de limbi si sa citesc fiecare carte in limba in care a fost scrisa. Sunt de parere ca originalul nu are comparatie iar o traducere, oricat de buna ar fi, nu este decat un fel de copie palida...
Cat despre spatiu pentru carti, am ajuns pana la urma sa ma duc direct la BricoStore, sa iau o gramada de lemn si acum au inceput sa apara tot felul de rafturi si raftulete prin camera mea biggrin.gif
Si din (ne)fericire, la mine bola asta a ajuns in forma finala... ca m-am pus si pe scris la un moment dat laugh.gif


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose
mesaj 15 Nov 2003, 05:59 PM
Mesaj #7


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



Chiar nu pot spune ca citesc prea mult, din contra, mult prea putin in ultima vreme sad.gif Locul preferat de citit e in pat, cand sunt singura acasa sau sunt lasata in pace...dar daca ma captiveaza cartea, pot sa citesc in aproape orice conditii. In ultima vreme, mai mult pe la scoala si prin autobuze am stat cu cartea in mana... sa zicem ca mi-e din ce in ce mai greu sa fac abstractie de cei din jur mad.gif


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 15 Nov 2003, 07:11 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Din pacate in ultima perioada nu mai am timp de lecturi,..fascinatia cartilor am inlocuit-o fortat..cu descalcirea cursurilor..si tensiunea examenelor..
Dar cand citesc..citesc in pat,..citesc in calatorii lungi,.citesc pe balcon,..citesc in bucatarie,..citesc pe covor,..citesc pe plaja in sorele puternic...si ma rup cu totul de ce ma inconjoara..
Acum mi s-a facut foarte dor sa citesc..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 15 Nov 2003, 07:25 PM
Mesaj #9


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



Multi ani am citit ca turbatul. Dar mi-a trecut. Intr-o vreme am ajuns obsedat de ideea ca, citind, las viata reala sa treaca pe langa mine. Ma imaginam la 80 ani, socat de realizarea ca in loc sa traiesc cei 80 de ani, am pierdut 40 citind...si mi-am facut cruce. De atunci, petrec mai mult timp alegand cartile pe care sa le citesc, decat citind. Si pentru ca niciuna din cele selectate nu ma lasa deloc rece, citesc foarte incet. Simt nevoia sa scriu ideile ce imi vin...mai citesc o pagina, iarasi uit de carte si imi dau drumul si scriu. Si ma ridic de pe scaun si ma plimb prin camera, si ma uit pe pereti, si ma uit la luminile orasului si incep sa gandesc si gandurile se tot departeaza de carte si intr-un final constat ca a trecut timpul alocat pentru citit si ca nu am citit decat o pagina...
De cateva saptamani citesc numai cu muzica relaxanta in surdina...sa acopar vocea toapelor in calduri de la mine de pe palier. Am t-spe Cd-uri cu sunete gen picaturi de ploaie, traznete, bataia vantului, valurile marii - si pe ele sa tot citesti. Mi-ar place sa am timp sa citesc si in afara profesiei, sa ma duc din nou sa citesc un roman de dragoste, etc. Pe de alta parte, asta mi-ar reaminti de bolovanul pe care ma chinui sa-l car...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 15 Nov 2003, 10:40 PM
Mesaj #10


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Cel mai adesea citesc in metrou, "in goana calului" cum s-ar spune. Varinata a doua este cititul in pat, inainte de culcare. Dar nici asa nu e bine, ca ma ia un somn ...


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Black_lady
mesaj 19 Nov 2003, 10:59 AM
Mesaj #11


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 125
Inscris: 5 October 03
Forumist Nr.: 912



Cand eram mica, citeam numai stand sub masa... laugh.gif Acum nu mai am loc sorry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 19 Nov 2003, 11:18 AM
Mesaj #12





Guests






Uhh...De citit citesc putin acum, inainte insa eram o devoratoare de carti..Acum nu mai am starea necesara , nu ma mai pot concentra la ce citesc...
Dar cand prind o carte in mana o pot citi oricum,oriunde...Cel mai mult imi place sa stau ori pe jos, ori pe pat sau fotoliu, in pozitii cat mai "contorsionate" si cu tigarile langa mine...Si prefer sa citesc seara...Nu stiu de ce dar atunci am mintea libera si disponibila doar pt lectura! biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 19 Nov 2003, 12:49 PM
Mesaj #13


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Spre deosebire de afro, eu inainte nu citeam mai deloc insa in ultimul timp,datorita vietii fara televizor, calculator si alte alea biggrin.gif am inceput sa citesc din ce in ce mai mult (cat) De obicei seara, pana adorm, in pat (unde) intins pe spate si cu o tigare intr-o mana (cum)

La mai mare! wink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RamonaV
mesaj 27 Nov 2003, 03:41 AM
Mesaj #14


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 186
Inscris: 15 May 03
Forumist Nr.: 307



1. La masa, in timp ce mananc, daca mananc singura (de obicei carte de teatru, istorie)
2. La baie (da, dimineata trebuie sa curga apa cam 5-10 minute pana e buna de dus; stau in zona de pensionari si astia fac baie numai duminica); carti usurele, cele pe care cumpara maica-mea (de ex. R Ojog-Brasoveanu)
3. in mijloacele de transport, la medic, la rand la platit curentul etc - reviste (Geo, Historia, Discover, ... alea de care nu intreaba femeile la tarabe)
4. in pat, inainte de culcare (vreau eu dar nu apuc) - celelalte, dragi inimii mele (le descopar la 1,2,3 de mai sus); in perioada asta "Primejdia marturisirii".


Go to the top of the page
 
+Quote Post
miha
mesaj 22 Dec 2003, 10:20 AM
Mesaj #15


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 33
Inscris: 22 December 03
Forumist Nr.: 1.586



Citesc mult mai putin decit as vrea.
Inainte citeam din 2-3-4 carti intins in pat sau pe o parte. Mai nou citesc cite o carte in fotoliu, cu capul pe un brat si cu picioarele aruncate peste celalalt. Trebuie sa fie liniste sau muzica in surdina. Sunt fumator, dar cind citesc nu fumez. Cind citesc mai mult, fac pauza du pa 1-1,5 ore fumez o tigara cu nesat si ma intorc la carte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 22 Dec 2003, 11:25 AM
Mesaj #16





Guests






Mai nou citesc o carte , Chris Simion "Infiecare zi Dumnezeu se roaga la Mine"..E superba si o citesc in bucatarie, cu jurnalul meu in fata si-mi notez tot ce-mi place din ea...Am scrumiera si tigarile in fata si cand simt nevoia mai fumez cate-o tigare cu nesat caci merge la asa lectura un pic cam filozofica.... biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 22 Dec 2003, 01:15 PM
Mesaj #17


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



@Miha:

QUOTE
Mai nou citesc cite o carte in fotoliu, cu capul pe un brat si cu picioarele aruncate peste celalalt.


...la inceput am crezut ca te referi la bratele tale... hh.gif spoton.gif ...si ma gandeam sa-ncerc si eu pozitia... biggrin.gif
...dup'aia...la recitirea mesajului, m-am gandit ca poate e vorba de bratele fotoliului...pare mai plauzibil... xmas.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miha
mesaj 22 Dec 2003, 01:29 PM
Mesaj #18


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 33
Inscris: 22 December 03
Forumist Nr.: 1.586



OK. Citeodata pe 3 brate - 2 de la fotoliu si 1 al meu.

Si in metrou citesc "Dilema". A ajuns singura publicatie pe care o citesc. Au avut niste numere minunate (vezi despre lasitate, joc...)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 22 Dec 2003, 01:35 PM
Mesaj #19


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Bun cititul in metrou, mai ales la ore la care nu sunt pasageri interesanti ...

Si de la mine, bun venit la Han, miha ! welcome.gif

(cand am vazut nickul prima oara pe Han, am crezut ca nu am deschis fereastra browserului destul catre dreapta, apoi am observat ca e miha cu m mic ... biggrin.gif)


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 22 Dec 2003, 01:36 PM
Mesaj #20


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



...in metrou e bine cu Dilema...te iau la ochi fetele faine (problema e sa ai tu ochi pentru ele). Dar ar trebui sa citesti si numerele vechi...colectia anilor 1990...si vremurile cand aparea cu suplimentul Vineri...

PS: o sa te bata Peter Pan ca i-ai furat avatarul... devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 22 Dec 2003, 01:38 PM
Mesaj #21


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



QUOTE
Bun cititul in metrou, mai ales la ore la care nu sunt pasageri interesanti ...

...sunt in dezacord cu a doua parte a afirmatiei (vezi mai sus) biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miha
mesaj 22 Dec 2003, 01:54 PM
Mesaj #22


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 33
Inscris: 22 December 03
Forumist Nr.: 1.586



Multumesc pt urarile de bun venit!

Fetele faine sa ma vada ... mda! Dar daca coboara ochii mai jos de ziar o sa vada si "foartegheata" de pe deget...

Prin '90 citeam "Catavencu" ... ehehei ce vremuri ...

Scuze lui Peter Pan pt avatar. Daca este vreo problema mi-l schimb.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 22 Dec 2003, 01:59 PM
Mesaj #23


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



QUOTE
o sa vada si "foartegheata" de pe deget...

...m-ai bagat in ceatza blink.gif ...adica zici ca-i frig in metrou?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 22 Dec 2003, 05:25 PM
Mesaj #24





Guests






Nu mey, zice ca are verigheta hh.gif rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 22 Dec 2003, 07:07 PM
Mesaj #25


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



...sa mor io de n-am crezut ca e frig in metrou...
Deci foartegheata e sinonim pentru ghiul. La mai mare... spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miha
mesaj 23 Dec 2003, 09:05 AM
Mesaj #26


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 33
Inscris: 22 December 03
Forumist Nr.: 1.586



Bravo Afrodita!

Uite cineva care este in aceeasi situatiune.

... nu ghiul ... ghiul au papitoii ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 23 Dec 2003, 07:56 PM
Mesaj #27


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



...de-al dracului am pus ghiul si nu verigheta ca sa te verific daca reactionezi...Si ai reactionat thumb_yello.gif mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miha
mesaj 24 Dec 2003, 10:17 AM
Mesaj #28


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 33
Inscris: 22 December 03
Forumist Nr.: 1.586



Cine nu reactioneaza?

Cine-i mort.

... sau o sa ma iei cu "neti, neti tat tvam asi" sau "phala trsna vairagya" unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 24 Dec 2003, 04:45 PM
Mesaj #29





Guests






blink.gif Acuma nush ce limba e aia in care ai scris, da' nu-s in aceeasi situatie..Era cat pe ce sa am cercu' la desht'...Bine ca m-am trezit la timp biggrin.gif Si apropos de cei care citesc prin metrouri: bre, nu vi-i greu sa cititi cand vin aia cu "steaua sus rasaaree, uhhm, ca o thaihna mahre.." (nu radeti, chiar asa canta unii rofl.gif ) si in toata galagia aia?? Ca io una nu pot sa ma concentrez nici la gandurile din cap, darmite la citit!! blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 5 Mar 2004, 07:43 PM
Mesaj #30


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Citesc unde pot,cand apuc si ce-mi place.In general citesc ca sa ma informez,citesc ca sa evadez,citesc ca sa nu-mi moara sufletul.Citesc la scoala,citesc acasa,citesc in ore,citesc cand sunt treaz,citesc cand dorm...
Citesc cat de mult pot;cand nu am bani sa-mi cumpar o carte noua,recitesc una care mi-a placut sau una care nu mi-a placut pentru ca n-am inteles-o si vreau sa vad de ce.
Citesc pentru ca-mi place! spoton.gif


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 6 Mar 2004, 01:18 AM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



De preferinta lectura se face in conditii de perfecta liniste, dar sunt capabila sa citesc oriunde, chiar si intr-o cafenea. De obicei port tot timpul o carte de citit la mine , si pe malul unei ape, pe o banca in parcul central sau intr-o cafenea reiau pasionata lectura, dar de fiecare data la aceeasi cotitura a raului, pe aceeasi banca sau in aceeasi cafenea. Zilele dupa care tanjesc sunt zilele de vacanta, in care ma trezesc dimineata, mananc si dupa aceea urmeaza o zi de lectura intensa, intrerupta doar de pauzele de tigara si de cafea smoke.gif. Asta mai ales ca acum chiar nu mai imi permit sa citesc, pentru ca se apropie bacul cu pasi grabiti.
Pozitia in care citesc difera de la un anotimp la altul. Bineinteles ca este pozitia universala aplicabila oriunde gasesc un pat liber: tolanita pe partea dreapta, cu picioarele incolacite unul de altul. Iarna tot timpul sunt fie in pat fie in fotoliu infofolita in sacul de dormit. Daca sunt la bunica(unde inca mai exista sobe de teracota) stau intinsa pe spate cu picioarele sprijinite de soba. Primavara imi place la nebunie sa citesc asezata pe podea si sprijinita cu spatele de fotoliu sau de pat. De cand e suficient de cald afara incat sa pot suporta geamul deschis, imi pun un scaunin fata geamului, imi proptesc picioarele de pervaz, si in pozitia in care stau nu vad decat continutul cartii sau dealul cu cimitirul, intregul "paradis muncitoresc" constituit din blocurile din jur fiind "taiat din cadru". De multe ori ajunge la mine miros de tei proaspeti infloriti sau miros de iasomie de la copacii de-afara. Vara prefer sa fiu izolata de caldura si ma vad nevoita sa ma retrag din fata geamului si sa trag storurile , sa-mi reiau locul pe podea. Din nou imi apare imaginea promitatoare a curtii bunicii mele cu un nuc stufos, sub umbra caruia ma ascund intr-un hamac. In momentul in care vine toamna ma apuca nostalgia si imi plac plimbarile, asa ca de cele mai multe ori ma opresc intr-un loc izolat din parc si astept iarna.
Pana la bac traiesc doar cu ideea "desfraului" livresc de care voi avea parte si de la inceputul anului mi-am facut o lista de carti pe care le voi citi.Dar pana atunci... frusty.gif


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 6 Mar 2004, 01:40 AM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



welcome.gif
Bine ai venit, N.V.


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 8 Mar 2004, 06:36 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Multumesc Maria Ta, Axel! Matale ce spui, cum se face lectura pe la Han?


P.S. De ce s-a ales numele de "Hanu' Ancutei"?. Nu de alta dar mie personal mi se pare insipid Sadoveanu si am o adevarata aversiune pentru "operele" sale (sa-mi fie scuzata aceasta remarca; nu a vrut sa jigneasca pe mine) innocent.gif


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Unu
mesaj 8 Mar 2004, 07:15 PM
Mesaj #34


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 74
Inscris: 7 March 04
Forumist Nr.: 2.503



Citesc īn cele mai variate locuri şi poziţii, dar parcă niciunde nu se citeşte mai bine decāt pe budă yikes.gif


--------------------
"You should never underestimate the predictability of stupidity!" (Bullet-tooth Tony - Snatch)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 8 Mar 2004, 10:29 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



QUOTE
dar parcă niciunde nu se citeşte mai bine decāt pe budă

Da frate, da' de hemoroizi cine te vindeca?? cry.gif


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 11:21 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman