HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info

Subiectele de discutie dedicate cartilor vor fi mutate in cadrul subforumului Universul Cartilor

 
Reply to this topicStart new topic
> I Really Hate My Job
Veritas
mesaj 1 Oct 2007, 08:00 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 423
Inscris: 8 July 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.056



...sau, in traducere romaneasca, " Am o slujba naspa rau".Care traducere mi se pare extrem de neinspirata...ma rog.Deci, am fost la film.Si am luat-o si pe mama cu mine, s-o inveselesc si sa-i fac o surpriza ( ii place mult Oana Pellea).Concluzia? Mai bine o lasam acasa...
In primul rand, sa-mi explice si mie cineva de ce se numeste comedie( asta m-a intrebat si pe mine maica-mea, si nu am stiut sa-i raspund...btw, e fosta profa de lb. romana, adica a mai citit si ea cate ceva:))) ...mie mi s-a parut o drama cu accente grotesti ( mai ales scenele "blurate" alb/negru vazute, - chipurile- prin ochii sobolanului care bantuia bucataria sordida a carciumii in care are loc exclusiv actiunea filmului).Sobolan care va fi ucis si "manipulat" grotesc pana la urma...(poate asta li s-a parut comic...).Cert e ca dupa scenele alea voi ezita sa mai intru intr-un restaurant prea curand.
Asa.Oana Pellea joaca super, scoate maximum posibil din ce i-a oferit rolul, dar cum si alelalte mai au cate ceva de zis( patetic, plangaret, lacrimos, smiorcait si disperat, dupe caz...), tot nu poate "ridica" filmul.
Pana la urma, m-am plictisit copios( era clar ce si cum, dupa primul sfert de ora in care fiecare si-a spus pasul, nu a mai aparut nimik nou) am asteptat sa se termine, tot sperand ca...Am sperat degeaba.

Ma rog, asta e viziunea mea asupra filmului. Cine l-a mai vazut si a "simtit" altfel, sa ma lumineze si pe mine, please...


V


--------------------
Dubito, ergo sum....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 09:40 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman