HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info

Subiectele de discutie dedicate cartilor vor fi mutate in cadrul subforumului Universul Cartilor

 
Reply to this topicStart new topic
> Anim'est, desenati ,desenati si iar vizionati...
factura
mesaj 21 Sep 2006, 08:45 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Se pare ca in Bucuresti a venit toamna.Si nu pentru c-ar ploua mocaneste sau pentru ca mercurul ar fugi pe undeva prin underground ...ci,nici mai mult nici mai putin(mai putin?) ,pentru ca ...au inceput festivalurile...
Prima editie a festivalului international al filmului de animatie/ se desfasoara in Bucuresti in perioda 22septembrie-
1 octombrie.Participa ohyeah.gif : cinema europa,cinema corso,cinema union si cinema elvira popescu .
Cam atat stiu si eu .Daca aveti informatii legate de pretul biletelor...nu de alta dar se petrece in Romania si de obicei cand tocmai cade cate un festival atunci se ridica si pretul ....ceea ce mie mi se pare ilogic,dar ma rog...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 26 Sep 2006, 10:44 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Sa poti inchega o lume in doar cateva minute,cu doar cateva imagini mi se pare ingrozitor ...de frumos.Poate nu este cea mai complexa lume ,dar este o lume intreaga.

Une histoire vertebrale -10 min.fara dialog -Datorita comformatiei un om traieste cu capul in jos.O femeie priveste vesnic in sus.In plan metaforic se intampla cam acelasi lucru.El e trist,ea zambeste.Se potrivesc?Prea bine...se poate.Nu prea se pot vedea,nu prea se pot intalni...

Father and Daughter -9min.fara dialog -Soare care prea putin stramb cade.Umbre luminoase.Si vant si biciclete si frunze.Roti care-si arata devenirea-cercuirea mergand.Putin spus de mine,mult spus de creator(Michael Dudok de Wit).
M-am trezit cu multe intrebari,dar una dintre ele era cam asa: Oare nu in melancolie sta tot misterul intrebarii?...Mirarea nu este o melancolie mai mare?

Imi cer scuze daca v-am enervat cu micile mele liniute sorry.gif ,mi-as dori mult sa puteti vedea scurtimile astea de metru animate...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 28 Sep 2006, 03:19 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Am fost la Wood&Stock. Desen animat (de lung metraj... aproximativ) despre doi hipioti batrani care incearca sa-si refaca trupa de muzica din tinerete. Amintirile si problemele lor de adaptare la societatea moderna sunt evocate cu mult umor...

Wood&Stock: Sex, Oregano & Rock'n'Roll


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 28 Sep 2006, 03:19 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
factura
mesaj 28 Sep 2006, 09:12 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Mie mi se par geniale scurt-metrajele.Am pierdut cateva mozaic-uri...si-mi pare tare rau pentru ca cele la care am reusit sa ajung au fost senzationale.Trebuie sa vezi(daca nu deja s-a intamplat) filmuletele lui John Dilworth.Se mai difuzeaza in week-end la Union.
N-am vazut inca wood&stock ,sper sa reusesc sa-mi fac timp duminica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 29 Sep 2006, 10:19 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



IN weekend? hm... inseamna ca trebuie sa fac rost de bani...

As vrea sa vad si scurt metrajele, poate mai mult decat lung-metrajele.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 29 Sep 2006, 07:10 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Imprumuta-te!!!!!!Sunt convinsa ca merita...(sa te umilesti sorry.gif ).La fel de sigura cum sunt ca nu o sa-ti para rau daca ajungi duminica 16:00 -cinema union -mozaic 10 ....+ 20:00 -program scurt-metraje John Dilworth .
Am vazut Nyocker!(Districtul!).Nu m-a dat insa pe spate(ma rog,nu mai mult decat eram deja).Ei,sunt rea.A fost dragut,dar fara subtilitati...ca toate lucrurile dragute,nu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 4 Oct 2007, 06:35 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Anim'est a doua editie .Intre 5-16 octombrie. www.animest.ro/ si-o sa va convingeti ca merita cel putin un drum pe acolo.

Acest topic a fost editat de factura: 4 Oct 2007, 06:39 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 12:41 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman