HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info

Subiectele de discutie dedicate cartilor vor fi mutate in cadrul subforumului Universul Cartilor

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Star Wars Episode Iii, il vazurat?
dead-cat
mesaj 20 May 2005, 09:31 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



Am vazut aseara Star Wars Episode III.

Mai bun decit Episode II (ar fi fost si culmea) dar nu m-am hotarit inca daca mi-a placut mai mult sau mai putin decit Episode I.
Este cam supraincarcat cu efecte speciale si storyline-ul incepe cam idiot, pentru a se imbunatati simtitor mai tirziu.
Punct forte: Jar Jar Binks apare o singura data si nu vorbeste nici un cuvint. biggrin.gif

Unul din filmele "mai bune" vazute de mine in ultimii 3 ani, iar in seria Star Wars, l-as plasa undeva pe locul 3.

Opinii?


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 20 May 2005, 09:36 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



Din partea mea ... doar simbata seara ( tirziu ) sau duminica . smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 20 May 2005, 09:43 AM
Mesaj #3


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Eu cred ca reusesc sa-l vad numai saptamina viitoare (deh, asa e cind stai in provincie sad.gif ) si abia astept spoton.gif . Totusi, imi pare rau ca se termina aici....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 20 May 2005, 09:43 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Aramis
mesaj 20 May 2005, 09:45 AM
Mesaj #4


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Si eu tot saptamana viitoare o sa-l vad (asta daca o sa am timp...). Oricum, pana sa-l vad trebuie sa ma uit la ultima ora din Episode II (am adormit in timpul ei tongue.gif ).
Imi pare bine ca au pastrat distributia din Episode II smile.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 20 May 2005, 09:47 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



QUOTE (Ghost @ 20 May 2005, 09:43 AM)
Eu cred ca reusesc sa-l vad numai saptamina viitoare (deh, asa e cind stai in provincie sad.gif ) si abia astept spoton.gif . Totusi, imi pare rau ca se termina aici....

n-o sa se termine aici, ca aduce prea multi bani chestia biggrin.gif

or sa-si gaseasca alt subiect pe care sa-l dezvolte, poate ca si in jocul Knights of the Old Republic, care cica se petrece cu 4000 de ani inainte.
asa ca, stay tuned smile.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 20 May 2005, 01:38 PM
Mesaj #6


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Eu cred ca o sa'l vad duminica asta.

Evenimentele din Kotor sigur au avut loc inainte de cele din film?


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 20 May 2005, 02:02 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



daca-mi amintesc bine da.
n-am jucat KOTOR inca.
mi-am comandat KOTOR2 de la amazon si tre sa ajunga zilele astea biggrin.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 20 May 2005, 02:16 PM
Mesaj #8


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Eu cred totusi ca evenimentele din Kotor au loc dupa cele din film. Nu stiu sigur nici eu; probabil Kotor 3 va lamuri mai multe biggrin.gif

PS: Dupa ce il primesti sa-ti pui si ultimele patch-uri aparute caci are niste buguri chiar urate.

Acest topic a fost editat de black ice: 20 May 2005, 02:17 PM


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 23 May 2005, 10:20 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



iote ce zice amazon:

QUOTE

Manufacturer's Description
Five years after the events from the award winning Knights of the Old Republic, the Sith Lords have hunted the Jedi to the edge of extinction and are on the verge of crushing the Old Republic. With the Jedi Order in ruin, the Republic's only hope is a Jedi Knight struggling to reconnect with the Force and faced with the galaxy's most dire decision: To follow the light or succumb to the dark side...

The Sith Lords is the next chapter to Knights of the Old Republic; winner of more than 35 "Game of The Year Awards" featuring an all-new and perilous storyline set approximately 4,000 years before Star Wars Episode I.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 23 May 2005, 10:42 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



Mmmm - am vazut si eu filmuletul ... si nu ma pot hotari daca a meritat sau nu ... rolleyes.gif

Cit s-a cheltuit pentru el, apropo ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 23 May 2005, 10:55 AM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



cam 120 millioane $ se pare unsure.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 23 May 2005, 11:01 AM
Mesaj #12


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Si s-au incasat 50 de milioane numai in prima zi de rulare.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 23 May 2005, 11:14 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



stai sa vezi cind iese six-pack-ul DVD "Star Wars Complete Collectors Edition", probabil la 149.99€ hh.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nightwind
mesaj 23 May 2005, 11:22 AM
Mesaj #14


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 301
Inscris: 8 July 04
Din: Above and Beyond the Stars
Forumist Nr.: 4.031



Nu vad de ce povestea din III ar fi nepotrivita (nu spun ca e extraodinara, dar nu e rea). De fapt spune exact ce se asteapta lumea, umpland intr-un mod ultrasimplist golul, bazandu-se pe fragmentele presarate prin filmele initiale, dand o conotatie interesanta caderii lui Anakin.

Mi-a placut: evolutia lui Anakin pe parcursul acestui film nu mai pare asa fortata ca in celelalte, desi momentul caderii lui are doar o justificare partiala. In scenele de lupta dintre Jedi sunt folosite 'forte' care au absentat din celelalte noi episoade. Momentul in care Vader respira pentru prima oara prin masca.

Nu mi-a placut: s-a insistat prea mult asupra efectelor speciale, care au iesit chiar bine, dar luptele dintre Jedi putea beneficia de ceva efecte vizuale (si de camera/miscare) mai interesante. S-a insistat prea putin pe poveste, care avand in vedere completarile, trebuia sa primeasca mai multa atentie. Momentul in care Vader striga 'nuuuuuuuuuuuu!'


--------------------
***********************************************
Embrace death as a lover for she alone shall be your eternal bride
***
Transcript from 'Nightwind's Younger Days'
***********************************************
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 23 May 2005, 11:31 AM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



pina acum cel mai bun duel a fost Obi Wan/Qui Gon vs. Darth Maul


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nightwind
mesaj 23 May 2005, 02:53 PM
Mesaj #16


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 301
Inscris: 8 July 04
Din: Above and Beyond the Stars
Forumist Nr.: 4.031



Asa cred si eu, modul in care Darth Maul isi folosea dualul a fost superb regizat si coregrafiat.

Mi-au mai placut si duelurile sustinute de Yoda, a fost chiar interesant sa-l vad pe Yoda luptand. Cred ca inainte de Clone Wars, imaginile astea au incitat imaginatia fanilor.

O discutie interesanta (nu mai tin minte unde am vazut-o) a fost: care e top ten-ul celor mai tari Jedi/Sith (+ motivatii, asa cum reies ele din cele 6 filme).
Personal eu fac diferenta intre Anakin/Vader din ep I-III si cel din IV-VI, caci am impresia ca cel din IV-VI s-a cam 'inmuiat' dupa ce a ramas fara adversari sa-l provoace (mai ales ca Qui-Gon declarase ca acele 'midicloriane' responsabile pentru sensibilitatea la Forta erau mai multe in Anakin decat in Yoda).
Asa ca top 10 la mine:

1. Anakin SW
2. Yoda
3. Palpatine/Darth Sidious
4. Mace Windu
5. Luke SW
6. Darth Vader
7. Darth Maul
8. Obi-Wan Kenobi
9. Qui-Gon Jinn
10. Dooku


--------------------
***********************************************
Embrace death as a lover for she alone shall be your eternal bride
***
Transcript from 'Nightwind's Younger Days'
***********************************************
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 23 May 2005, 03:06 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



hai ca asta-i ca Superman vs. Batman rofl.gif
buni la ce?

ca as face un split: force mastering si light saber skill

dupa parerea mea Anakin sucks. a luat-o in freza si de la Dooku si de la Obi Wan devil.gif

Sith spit! jedi master my ... devil.gif rofl.gif


iar Luke macar a aruncat in aer Death Star-ul la Yavin.
cine a jucat XWing pina la capat si stie ce naspa poate sa fie Death Star Trench Run altfel apreciaza treaba rofl.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 23 May 2005, 03:09 PM
Mesaj #18


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Si eu ma numar printre cei care stau cu sufletul la gura sa vada episodul III. smile.gif Bineinteles ca la noi, in provincie, inca nu a aparut in cinematografe. mad.gif
Sper sa nu-mi insele asteptarile. smile.gif

Forta fie cu voi! laugh.gif

P.S. In topul meu este Lord Vader. Imi place enorm sa-l vad luptand.

QUOTE
8. Obi-Wan Kenobi
..................
10. Dooku


Nu am vazut "Razbunarea Sith-ului", dar in "Atacul clonelor" Dooku l-a invins in duel direct pe Obi-Wan Kenobi. wink.gif Clasamentul nu e obiectiv. unsure.gif



Acest topic a fost editat de Marcus: 23 May 2005, 03:13 PM


--------------------
* * * Nu lćsa visele sć piarć, pentru cć dacć visele mor, viaža nu este decāt o pasćre cu aripi rupte care nu mai poate sć zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 23 May 2005, 03:16 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



QUOTE

Nu am vazut "Razbunarea Sith-ului", dar in "Atacul clonelor" Dooku l-a invins in duel direct pe Obi-Wan Kenobi.  Clasamentul nu e obiectiv.

si la impresie artistica oricum bate Darth Maul laugh.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 24 May 2005, 08:47 AM
Mesaj #20


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (dead-cat @ 23 May 2005, 11:55 AM)
cam 120 millioane $ se pare

Filmul are pina acum incasari de aproape 160 milioane de dolari in SUA si peste 300 milioane in intreaga lume. Probabil ca va deveni cel mai rentabil film din istoria cinematografiei americane.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 24 May 2005, 12:42 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



Ma - e ceva ce eu nu am priceput in episodul asta ... hmm.gif

La un moment dat - dupa ce contele Dokku e ucis si putica aia de general android reuseste sa fuga si mai apoi, ajuns in siguranta pe o planeta vorbeste cu o holograma alu' ala rau si urit. Holograma seamana leit cu imparatul viitor - numai ca totusi ... cancelarul Palpatine e desfigurat in lupta inergetica si ajunge sa semene asa abia binisor mai tirziu, dupa ce se bate cu aia 4 Jedi. blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 25 May 2005, 03:30 PM
Mesaj #22


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



ceva comic despre SW ohyeah.gif
QUOTE
Darth Vader (Anakin Skywalker): este omul care a reuşit să ilustreze celebrul dicton "trăieşte-ţi viaţa!". Este născut dintr-o fecioară, şi ajunge printr-un concurs de īmprejurări să fie antrenat ca Jedi. Īşi dă seama că celibatul jediilor e cam naşpa, şi se căsătăreşte cu Padme (Natalie Portman), cu care nu pierde timpul şi face şi nişte copii. Se plictiseşte de a fi bun, şi trece de partea răului, ucigānd cu ocazia asta pe toţi elevii şcolii Jedi, inaugurānd prima reformă a īnvăţămāntului din ultima mie de ani. Este confruntat de Obi Wan, care-i provoacă o Schimbare la Faţă, via lava fierbinte. Devine cunoscutul Lord Vader, sub chipul căruia mai distruge nişte planete, mai omoară nişte rebeli, şi īi taie o mānă propriului lui fiu (dovedind că nu-i pasă deloc de drepturile copilului), iar apoi se răzgāndeşte din nou şi īi elimină şi pe Palpatine, prilej cu care moare şi obţine şi el viaţa veşnică sub formă de fantomă, dovedind că nu e obligatoriu să fii bun ca să fii răsplătit după moarte. Vader rules!

continuarea:aici (click)

Acest topic a fost editat de cociuba: 25 May 2005, 03:30 PM


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dorin_ccdj
mesaj 25 May 2005, 10:50 PM
Mesaj #23


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 14 March 05
Din: Romania
Forumist Nr.: 5.929



Din nefericire nu am avut inca prilejul de a viziona 'Razbunarea Sith', apar tot felul de chestiuni neasteptate de birou si proiecte ori propuneri de colaborare incit uiti de unele lucruri care, in fapt, nu ar trebui uitate.
In ceea ce stiu am sa ma pronunt insa. De ce este personajul negativ, in genere, invidiat ori de ce emana o atare atractie? negativul nu inseamna neaparat raul ca rezultanta a maleficului, al vidului in absenta binelui. Binele si raul sunt notiuni relative. Negativul poate insemna, dintr-un punct de vedere, emularea calitatilor considerate de ceilalti ca fiind vicii sau poate insemna dezinvolt, capacitatea de a-ti crea propria imagine si drum in lipsa perceptiei unei realitati impuse. Practic conduce catre crearea propriei vieti, propriei realitati, propriului drum, unul oarecum independent, intr-o oarecare masura presarat de bune intentii si prietenii dedublate, insa din care se trage o singura concluzie, ca tu esti propriul tau prieten fidel ori veritabil, iar in absenta realizarii telului, ca individ ce-si analizeaza ego-ul, numai tu esti sanctionabil in constiinta ta. Tentatiile pot fi mari, depinde cum iti manifesti dorintele si de ce esti in stare sa faci pentru a ti le atinge. Sa iti imaginezi o viata prospera, sa te imaginezi drept lider, sa te infatisezi in centrul unui cerc privat select sunt chestiuni ce tin de propria vointa, de cit de mult vrei aceste dorinte sa se implineasca si de cum iti vizualizezi succesul.
In "SW 1 si SW2", Anakin pasise de la necunoscutul potential ori "force sensitive" catre a fi indrumat inspre instruirea in artele Jedi de catre un Maestru cunoscut pentru "liberalismul" ori nonconformismul actiunilor sale. Intr-un fel poate a fost vinovat de transformarea finala a lui Anakin si mentorul sau Qui Gon, firile acestea s-au ciocnit de multe ori iar rezultatele s-au materializat in imagini-idei si perceptie a unei realitati plamadite din frica fata de necunoscutul noii discipline Jedi invatate cumulata cu un temperament coleric, adeseori neasteptat nici din partea marilor maestri precum Yoda. O vorba celebra din Episodul 1 - "Amenintarea fantomei", afirma: <Incetosat este viitorul acestui baiat.>, practic se poate deduce faptul ca Anakin avea sa-si croiasca viitorul singur. Ce nu am inteles e de ce nu a fost indrumat mereu catre partea luminata a Fortei, ca daca este sa jduecam la rece un Cavaler jedi ori un Maestru Jedi Anakin consider ca ar fi adus echilibru in Forta mult mai repede decat prin transformarea in intunecatul Lord Vader. Asa vad eu lucrurile.
Apoi, de ce oamenii sunt atrasi si de cealalta parte a Fortei, de exponentii luminii, ai dreptatii, ai justitiei etc. Binele mereu suscita si incita, te face sa crezi ca daca il urmezi si te conduci dupa reguli sanatoase, dupa principii nobile iti poti croi drumul real catre atingerea perfectiunii spirituale. Chestiunea interesanta este ca desi e un drum fatidic, sinuos, intr-adevar prin bine se castiga o anume stare de spirit care in prezenta raului nu o intilnim. Simti ca poti misca muntii din loc, zambesti altfel, te misti diferit, poate mai sigur pe tine si fortele tale, si mereu indiferent de mentalitati absurde ori tipuri de persoane refractare din jurul tau, indiferent de anotimp ori moda, binele e precum o imbracaminte a sufletului care te racoreste cand te lasi purtat de val ori te incalzeste atunci cand imaginea ta a avut de suferit. De cele mai multe ori cavalerii luminii ori cavalerii binelui, se confrunta cu piedici, se arunca vina asupra lor de cele mai multe ori fara motiv clar, insa cea mai mare forta si putere de care se pot bucura exponentii binelui rezida in tocmai disponibilitatea lor pentru a-si ajuta semenii, pentru umanitate, fiind mereu un punct de sprijin, o punte de legatura, o mana de ajutor pentru cei in nevoie.
SW 3, din spusele unor amici, ar fi de neegalat, dar e logic ca doar din vizionarea lui voi putea trage sau nu concluzia asta.
Oricum, o seara buna tuturor, salutarile mele.

QUOTE
Caile binelui dedus din Forta universala de inteles sunt dificil. A pune viciul mai presus de izbanda sufletului si a nemuririi sale pact negru cu caile intunericului este. Dar daca cel din spatele viciului a-si domoli ambitia poate, atunci insemneaza ca si caile sale inalte spirituale deschise sunt inca.

Maestrul Dorin,
Inaltul Consiliu Jedi,
Cuadrantul Sud-Estic,
Coruscant


thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de Dorin_ccdj: 25 May 2005, 10:53 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 25 May 2005, 10:56 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



QUOTE

Negativul poate insemna, dintr-un punct de vedere, emularea calitatilor considerate de ceilalti ca fiind vicii sau poate insemna dezinvolt, capacitatea de a-ti crea propria imagine si drum in lipsa perceptiei unei realitati impuse. Practic conduce catre crearea propriei vieti, propriei realitati, propriului drum, unul oarecum independent, intr-o oarecare masura presarat de bune intentii si prietenii dedublate, insa din care se trage o singura concluzie, ca tu esti propriul tau prieten fidel ori veritabil, iar in absenta realizarii telului, ca individ ce-si analizeaza ego-ul, numai tu esti sanctionabil in constiinta ta.


hh.gif
mey, io am terminat TIE Fighter si Jedi Knights ca Dark Side. Inseamna ca io-s lipsit de perceptia unei realitati impuse si ca traiesc in realitatea mea presarata de prietenii dedublate. huh.gif

ma-ntreb unde-s femeile in pielea goala, daca tot e realitatea mea... unsure.gif
hh.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dorin_ccdj
mesaj 25 May 2005, 10:59 PM
Mesaj #25


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 14 March 05
Din: Romania
Forumist Nr.: 5.929



Ai inteles gresit, dar este si vina mea pentru ca nu am continuat. Vroiam sa descriu si alte scenarii ori posibilitati realizabile ori traductibile in si din scenariul lui G. Lucas. Si nu, nu inseamna ca daca ai fost pe partea intunecata automat esti un om condus de valul rece al raului. Dimpotriva, cum spuneam chestiunea e relativa. wink.gif Cafeaua insa mi-a cam dat in foc si o sa ma traga de perciuni doamna, problema mare domnule. smile.gif
Salutarile mele.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Natalie
mesaj 6 Jun 2005, 11:16 PM
Mesaj #26


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 6 June 05
Forumist Nr.: 6.406



bai da ce mi-a placut rezumatul vietii lui /anakin realizat de cociuba! thumb_yello.gif rofl.gif well said.
Acu sa recunoastem, Anakin e cel mai complex si conturat personaj posibil din tot Star Wars-u'.
Chiar dak Luke e mai frumusel si mai simpatic, Anakin e mult mai credibil, iar evolutia si profilul lui psihologic sunt de departe mai interesante decat a oricarui alt personaj. Unii sunt buni, altii rai de tot, macar Anakin e mai real realizat, nu e idealizat intr-un fel sau altul.
si Palpatine, Luke si Yoda sunt reprezentativi.
acu in legatura cu Obi-Wan.....personaj mai sters de atat nici nu cred ca putea realiza Lucas. Adik Ewan McGregor nu e deloc credibil, dar poate asta era si idee, un personaj plat, fara nici un fel de conflict interior, asta dand impresia de Jedi echilibrat. rofl.gif
mai dura faza ca in final il bate pe "Anakin cel Rau", dupa Dooku matura podeaua cu el. ohyeah.gif
in fine, trebea justificat cumva ca Anakin ajunge sa poarte costumu ala negru si urat....pacat ca nu e prea credibila faza ohyeah.gif
oricum, Anakin e cel de care depind evenimentele....jedi-i isi iau bataie in momentu in care el alege sa urmeze "the dark side", si Palpatine o pateste in momentu in care lu' Vader i se face mila de Luke si se razgandeste.
good job, Anakin! spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 7 Jun 2005, 07:33 AM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



bleah 6.gif
anakin e un spoiled brat, care la scoala de jedi probabil minca bataie din cauza numelui sau rofl.gif .

daca tot vrei un jedi ce-a s-a facut Sith, ia-l pe Freedon Nadd, la ala macar treaba a functionat. biggrin.gif

sau daca vrei un personaj "complex", mai repede ia-l pe Kyle Katarn.
ala macar l-a scos din rahat pe Crix Madine si l-a prins pe Moff Rebus in Anoat city.
si a distrus de unul singur fabrica de "dark trooperi" (Arc Hammer), l-a taiat pe Desann etc etc. devil.gif

Acest topic a fost editat de dead-cat: 7 Jun 2005, 07:39 AM


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dorin_ccdj
mesaj 8 Jun 2005, 09:08 PM
Mesaj #28


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 14 March 05
Din: Romania
Forumist Nr.: 5.929



O mica observatie, Dessan trecuse prin valea Cavalerilor Jedi si si-a capatat puterile de Jedi, intrand valuri de energie pura de Forta in el. El nu era "force sensitive" sau cu abilitati innascute de Jedi, ci a devenit Jedi dupa ce a suferit unele mutatii trecand prin valul fluxului energetic din Valea Jedi.
Seara.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 9 Jun 2005, 10:17 AM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



de aici:

QUOTE

Desann was a lizard-like humanoid of the Chistori species. He was once a Jedi apprentice of Luke Skywalker, but killed one of the Jedi teachers and turned to the dark side of the Force.

daca nu era force sensitive, cum pisici a ajuns elevul lu' Luke? unsure.gif
tre sa ai o concentratie de midiclorieni de minim 7000 ca sa te accepte ca elev.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 9 Jun 2005, 12:14 PM
Mesaj #30


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



QUOTE
tre sa ai o concentratie de midiclorieni de minim 7000 ca sa te accepte ca elev.

spoton.gif mi-a placut sentinta data de dead-cat... laugh.gif adevarul e ca pe multi dintre noi universul star wars ne cam pasioneaza rolleyes.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 9 Jun 2005, 01:27 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



nu io am inventat asta, ci George Lucas, de la care vine si rankingul:

Midichlorian Count List for the major Star Wars characters

Anakin Skywalker/Darth Vader = 27,700
Darth Sidious/Palpatine (with Kyber Crystal) = 20,500
Yoda = 17,700
Luke Skywalker = 14,500
Leia Organa Solo = 14,500
Aenon Jurtis (Most powerful Jedi Master prior to Yoda) = 14,200
Shintor Beerus (ancient Jedi Master) = 13,900
Ce Ce Denowai (the most powerful female Jedi) = 13,700
Ben (Jhon) Skywalker = 13,700
Anakin Solo (New Jedi Order novels) = 13,700
Darth Plagueis (Darth Sidious' master) = 13,600
Count Dooku/Tyranus = 13,500
Obi-Wan Kenobi = 13,400
Kaja Sinis (the first Jedi) = 13,250
Kyle Katarn = 12,200
Mace Windu = 12,000
Darth Maul = 12,000
General Grievous (New Episode 3 Villain) = 11,900
Kit Fisto = 11,800
Exar Kun (Dark Lord of the Sith during the Sith War) = 11,700
Shindor = 11,500 (Dark Jedi from Episode 7)
Yaddle = 11,300
Xanatos' (Qui-Gon Jinn's former apprentice) = 11,300
Darth Seer (Founder of the modern Sith Order) = 11,200
Plo Koon = 11,100
Mara Jade = 11,000
Darth Malak (Knights of the Old Republic video game) = 10,800
Jedi Master Corran Horn (from the New Jedi Order series of Star Wars novels) = 10,700
Ki Adi Mundu = 10,600
Darth Bane = 10,500
Nebar Foxis (Jedi Knight played by SuperShadow in Episode 3) = 10,400
Joruus C'baoth = 10,350
Darth Imperius = 10,300
Shaak Ti = 10,300
Tahari Vehlia (New Jedi Order novels) = 10,300
Echuu-Shen Jon = 10,200
Darth Revan = 10,200 (Knights of the Old Republic video game)
Jedi Master Kam Solusar (New Jedi Order novels) = 10,100
Aalya Secura = 10,000
Qui-Gon Jinn = 10,000
Average Jedi = 10,000
Assajj Ventress = 9,600
Naga Sadow (Dark Lord of the Sith that fled to Yavin 4)= 9,400
Jedi Master Adeus Hust = 9,300
Jacen Solo (New Jedi Order novels) = 9,000
Jaina Solo (New Jedi Order novels) = 9,000
Jedi Master Cihgal (New Jedi Order novels) = 9,000
Darth Rage (Sidious' apprentice after Darth Maul) = 9,000
Jedi Master Tionne Solusar (New Jedi Order novels) = 8,500
Dezar Looger (Dagobah Dark Jedi) = 8,400
Xio Jade = 7,400
Chewbacca = 7,200
Tylus Liv = 7,100
Aurra Sing = 7,000
Need To be Considered for Training as a Jedi = 7,000
Padme Amidala = 4,700
Danni Quee (New Jedi Order Jedi Scientist)= 4,500
Beru Lars = 3,700
Shmi = 3,300
Lando Calrissian = 3,300
Boba Fett= 1,500
Han Solo = 1,500
Jango Fett = 1,500
Owen Lars = 1,500



--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Natalie
mesaj 10 Jun 2005, 01:34 PM
Mesaj #32


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 6 June 05
Forumist Nr.: 6.406



am si eu o nelamurire:
totusi care-i ala Desann? adik unde a aparut, in carti de benzi desenate?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 10 Jun 2005, 02:38 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



Desann apare ca contrahentul lui Kyle Katarn in "Jedi Knight II - Jedi Outcast".
(computer game).
padawanul lui era o gagica numita "Tavion"


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 10 Jun 2005, 04:18 PM
Mesaj #34


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



Ia uite mai pana si Chewbacca putea sa se faca jedi! He missed his calling.

laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 10 Jun 2005, 04:56 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



un wookie se pare ca n-are voie sa fie jedi.
se spune ca obsidian a vrut sa-l faca pe wookie-ul Hanharr "jedi convertible" in jocul Knights of the Old Republic 2, dar se pare ca s-a opus George Lucas in persoana.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 18 April 2024 - 12:51 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman