HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info

Subiectele de discutie dedicate cartilor vor fi mutate in cadrul subforumului Universul Cartilor

 
Reply to this topicStart new topic
> Florin Piersic Jr. Inapoi La Tnb
andreea159
mesaj 26 Mar 2004, 10:16 PM
Mesaj #1


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 54
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 837



Felix Alexa Pune in scena "Hamlet" cu Florin Piersic jr. in rolul principal. Adica se duce si el inapoi in teatrul institutionalizat de unde a plecat cu surle si trambite. Dar proiectul pare interesant... Din distributie mai fac parte Marius Bodochi (Claudius), Diana Dumbrava (Gertrude), Toni Zaharia (Ofelia), Serban Ionescu (Polonius), s.a...
Interesant?


--------------------
Andreea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
clarisse00xx
mesaj 4 Apr 2004, 10:29 AM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 4 April 04
Forumist Nr.: 2.899



personal, sunt curioasa sa vad piesa asta. In general, recunosc ca nu ma numar printre admiratoarele lui Felix Alexa dar chiar sunt curioasa cum va iesi o piesa precum Hamlet in regia lui. Vom vedea; banuiesc ca a trecut din stadiul de proiect si ca este sigur ca va fi montata, asa ca se pare ca vom afla, in viitorul indepartat banuiesc.. smile.gif
Despre distributie, stiu ca si eu cand am vazut-o prima data am fost incantata..ma bucur foarte mult si cred ca este o alegere foarte buna Toni Zaharia in rolul Ofeliei. Si la cat talent are fata asta, merita sa joace cat mai mult!Dc n-ai vazut-o pana acum, sa te duci la Odeon, mi se pare ca joaca in Chip de foc si De ce fierbe copilul., piesa cu care a fost nominalizata la uniter. Chiar sunt curioasa dc va castiga.
Cat despre Piersic junior, recunosc cu rusine ca eu nu l-am vazut pana acum jucand, desi mi-am spus de zeci de ori sa ma duc la sex, drog & rock'n'roll...Dar ca persoana, pot sa spun ca mi se pare un tip interesant, cu o sensibilitate deosebita si care are ceva de spus..nu-l cunosc personal dar mi-am format parerea asta atat cat l-am vazut pe la televizor.
Bodochi.., din pacate ma indoiesc ca il vom vedea in tatal lui Hamlet...initial, intr-adevar trebuia sa joace, la National apare trecut in distributie dar pana la urma nu cred ca va accepta rolul. Cred ca va refuza din cauza oboselii si lipsei de timp, joaca in foarte multe piese acum. Dar acum nu stiu, poate s-o razgandi pana la urma.
Eu acum astept cu nerabdare Apus de Soare. Sunt foarte curioasa sa vad mana lui Dan Pita pe teatru. Este unul dintre actorii mei preferati in domeniul cinematografiei si sunt convinsa ca va fi o montare de exceptie. Din cate stiu eu, premiera va fi cam pe 7 mai.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 4 Apr 2004, 12:14 PM
Mesaj #3


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Bine ai poposit la Han, clarisse! han.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 4 Apr 2004, 12:14 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
andreea159
mesaj 4 Apr 2004, 10:01 PM
Mesaj #4


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 54
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 837



Ultimul zvon este ca premiera la "Apus de soare" este pe 9 mai.
Cat despre Bodochi, el sustine ca va juca rolul lui Claudius... Probabil ca l-au pus astia la exterminat. Spectacolul este inca in faza de proiect, pentru ca nu se poate repeta atata vreme cat o parte din cei distribuiti sunt si in "Apus de soare", iar prioritatea nr. 1 a TNB este aceasta piesa.

Acest topic a fost editat de andreea159: 4 Apr 2004, 10:03 PM


--------------------
Andreea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 08:37 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman