HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info

Subiectele de discutie dedicate cartilor vor fi mutate in cadrul subforumului Universul Cartilor

 
Reply to this topicStart new topic
> Casete Video Cu Piese De Teatru
Aschiutza
mesaj 6 Dec 2003, 01:40 AM
Mesaj #1


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 61
Inscris: 30 September 03
Forumist Nr.: 881



Imi doresc de mult sa gasesc asa ceva. Aveti idee sa fi aparut asa ceva? Mi-e tare dor de vremurile in care mergeam si de trei ori pe saptamana la teatru...macar cu inregistrari sa-l mai alin (dorul smile.gif ).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 6 Dec 2003, 01:50 AM
Mesaj #2


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



Nu-i acelasi lucru...una e ecranul amarat al televizorului, alta e sa vezi praful ridicandu-se de pe podelele scenei si sa te uiti in jurul tau in sala la cucoanele cu blanuri de viezure cum isi dau aere si zambesc educat de sub stratul gros de fard... rolleyes.gif Teatru e teatru in sala de teatru: actorii si spectatorii...toti fac teatru.
Pentru TV, mai bine filme...ca de-aia-s facute...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aschiutza
mesaj 6 Dec 2003, 11:58 AM
Mesaj #3


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 61
Inscris: 30 September 03
Forumist Nr.: 881



Si mie imi place mai mult atmosfera din teatru. Cel putin in Sala Atelier de la National, unde veneau mai putine cuconeturi si mai multi cei interesati de teatru...sau in balcon la teatru mic unde se stringeau studentii sau pe trepte la Bulandra... Numai ca acuma sunt departe de tara si in lipsa de altceva mi-ar placea sa am macar casete video sau DVD cu piese de teatru romanesti, ca sa imi mai alin dorul.
Dupa cum am scris si in primul mesaj sunt o impatimita a teatrului. Mergeam de trei ori pe saptamina in studentie, citeam cartile lui Stanislavski si ale lui Brook...

Acest topic a fost editat de Aschiutza: 6 Dec 2003, 11:59 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 01:59 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman