HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info

Subiectele de discutie dedicate cartilor vor fi mutate in cadrul subforumului Universul Cartilor

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Filmele Romantice
cameron
mesaj 8 Oct 2003, 12:02 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Va plac filmele romantice?
Aveti vreun film preferat la aceasta categorie?
Un actor caruia i se potrivesc roluri de "romance"?
In cotidianul nostru amprentat de fenomenul Matrix mai rezista genul romance?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flu
mesaj 8 Oct 2003, 12:05 PM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 537
Inscris: 5 October 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 914



Dintre filmele mai recente, ca in cele vechi nu cred ca am competenta sa ma bag, as spune:
Legendele toamnei


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 8 Oct 2003, 12:12 PM
Mesaj #3





Guests






Da, imi plac filmele romantice...din pacate nu prea mai gasesc filme din astea...Cateva titluri?:"The Mists of Avalon" si "Tuck everlasting"...Astea sunt cele 2 care m-au impresionat in ultimul timp...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 8 Oct 2003, 12:12 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
cameron
mesaj 8 Oct 2003, 12:16 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Out of Africa ..mi-am amintit acum de el... smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 8 Oct 2003, 09:05 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



"City of angels" e preferatul meu


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gabriel
mesaj 8 Oct 2003, 09:30 PM
Mesaj #6


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 11 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 65



preferatul meu e You've got mail , cu Tom Hanks si Meg Ryan.




spoiler
mai ales la sfarsit cand se intalnesc ei doi in parc , cainele alerga in jurul lor....iar noi auzim "somewhere over the rainbow....."


--------------------
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>It's so easy to laugh. It's so easy to hate.</span>
It takes strength to be gentle and kind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose
mesaj 8 Oct 2003, 10:43 PM
Mesaj #7


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



In general, nu-mi prea plac filmele romantice...despre cele mai multe, pot sa zic ca sunt placute la o prima vizionare...de la doua deja ma enerveaza...totusi, au fost cateva care mi-au ramas in minte..."As good as it gets"(desi cam fortez nota incadrandu-l in categoria filmelor romantice), "Shakespeare in love", "A walk on the moon", in general agreez si comedioarele Marisei Tomei si ale lui John Cusack...a...si ceva gen "teen-movie" mai degraba, "10 things I hate about you"...si probabil ca au mai fost cateva, dar doar astea imi vin acum in minte smile.gif

Eh...si era sa uit de "When Harry met Sally"...unul din putinele filme Meg Ryan care mi-au placut smile.gif


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dificilaold
mesaj 9 Oct 2003, 08:59 AM
Mesaj #8


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 20 August 03
Forumist Nr.: 640



Legendele toamnei,Anna si regele.Si ar mai fi dar nu le stiu denumirea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valheru
mesaj 9 Oct 2003, 01:06 PM
Mesaj #9


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 554
Inscris: 7 September 03
Din: Bucharest
Forumist Nr.: 724



kate&leopold
a fost un film vechi ... cielito lindo
7 mirese pt 7 frati


--------------------
Adevarul manuit cu pricepere este cea mai buna minciuna...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 9 Oct 2003, 06:52 PM
Mesaj #10


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Chiar discutam intr-un timp cu prietenii mei care sunt cele mai bune filme "de dragoste" din toate timpurile. Raspunsul a fost "Nopti albe in Seattle"... mie nu prea mi-a placut filmul. Ghost probabil ca e preferatul meu (e romantic, nu? blink.gif )
QUOTE
Un actor caruia i se potrivesc roluri de "romance"?

In nici un caz Arnold, Van Damme sau Chuck Norris. Dupa parerea mea, actorul potrivit trebuie sa fie... putin fata smile.gif Nu ca infatisare, ci ca feelingul pe care il emana.
QUOTE
In cotidianul nostru amprentat de fenomenul Matrix mai rezista genul romance?

Rezista... pentru ca noi nu mai supravietuim decat din iluzii si vise - iar filmele sunt cele mai bune lumi in care ne putem gasi implinirea viselor....


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 10 Oct 2003, 01:00 PM
Mesaj #11





Guests






Geni, si in realitate iti poti gasi implinirea viselor...Trebuie doar sa ai rabdare wink.gif
Actor bun pt filme romantice? Tom Hanks si Keanu Revees biggrin.gif wub.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
colectionara
mesaj 10 Oct 2003, 02:05 PM
Mesaj #12


open minded
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 1.049
Inscris: 25 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 840



Cu toate ca eu ma uit la filme destul de mult, mi-am dat seama ca nu prea am ce spune in ceea ce priveste "sectiunea" romantica.. cu toate astea, nominalizarile mele (sper ca se incadreaza in topic smile.gif) ar fi:
Nuovo Cinema Paradiso, La Vita E Bella, Amelie, Love Story, Casablanca.
Si pesemne am nedreptatit cateva..

De exemplu, daca ma intrebati acum 5 ani sigur ziceam Dirty Dancing. Care imi place si acum. Imi plac mult cele care se desfasoara in jurul unor pasiuni artistice - mai ales daca este dans.

Acest topic a fost editat de colectionara: 10 Oct 2003, 02:08 PM


--------------------
Simplitatea se invata greu.
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 10 Oct 2003, 02:11 PM
Mesaj #13


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



cele cu meg ryan.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
unul
mesaj 10 Oct 2003, 03:16 PM
Mesaj #14


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 212
Inscris: 28 September 03
Forumist Nr.: 862



Filmele romantice bine facute, sunt destul de rare. Multe cad in desuet, in banalitate.
Prefer filmele europene. Au o mai mare consistenta a scenariului, iar jocul actorilor este parca mai natural.


--------------------
1L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose
mesaj 10 Oct 2003, 03:18 PM
Mesaj #15


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



Citind ce-a zis unul, mi-am amintit de Strada placerilor...surpriza placuta... deosebit de placuta smile.gif


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 10 Oct 2003, 11:48 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



You've got mail - este mai mult decat preferatul meu..pentru multe motive.
Iubirea venita de niciunde..fara sa stii,..fara sa vrei,..fara sa te astepti,..fara sa cauti...
Iubirea secolului nostru..al vitezei si al net-ului..

Orasul ingerilor,..si una dintre cele mai romantice si tulburatoare scene..
El..inger fara simturi umane dar indragostit..o roaga pe Ea..cea pamanteana sa descrie ce gust are o para..o banala para.
"Un fel de nisip dulce"..explica ea surazand..
Ea..pleaca mai devreme din iubire..fara sa aiba timp sa-si spuna la revedere..
El..cu nemurirea pierduta,..cu iubirea pierduta,..se opreste si priveste plangand perele..cele facute din nisip dulce..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
champi
mesaj 11 Oct 2003, 11:15 AM
Mesaj #17


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 100
Inscris: 30 August 03
Forumist Nr.: 688



"Undeva, cindva" cu Cristopher Reeve, un film mai vechi, si-l mai aminteste cineva? Acea iubire imposibila despartita prin timp.

Si mai sint, dar din pacate am o memorie extrem de proasta a numelor, inclusiv a numelor de filme. sad.gif As putea sa fac referinta la ele doar povestindu-le si mi-e ca ma intind prea mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose
mesaj 11 Oct 2003, 04:43 PM
Mesaj #18


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



Hm...alta amintire...i-a mai placut cuiva "Moulin Rouge"? sorry.gif


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 11 Oct 2003, 06:09 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



"Sweet November"... mi-a placut la nebunie!


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aschiutza
mesaj 12 Oct 2003, 12:34 AM
Mesaj #20


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 61
Inscris: 30 September 03
Forumist Nr.: 881



QUOTE (champi @ Oct 11 2003, 12:20 PM)
"Undeva, cindva" cu Cristopher Reeve, un film mai vechi, si-l mai aminteste cineva? Acea iubire imposibila despartita prin timp.


Cum sa nu imi aduc aminte?Am cautat ani in sir ca diperata "Rapsodia pe o tema de Paganini" a lui Rachmaninov din cauza filmului acesta.
Un alt film care m-a impresionat adinc la virsta la care l-am vazut:"La rascruce de vanturi" cu Laurance Olivier. E singurul film la care filmul imi place la fel de mult ca si cartea.
Iar din filmele din ultimii ani zic eu ca "Nothing Hill" si "Ciocolata la micul dejun" nu-s chiar de aruncat smile.gif . Iar tipul care joaca pe Darcy atit in "Ciocolata..." cit si in "Mandrie si prejudecata" (potrivire de nume) il gasesc potrivit pt. roluri romantice si clasice.

Acest topic a fost editat de Aschiutza: 12 Oct 2003, 12:35 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flu
mesaj 12 Oct 2003, 03:31 PM
Mesaj #21


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 537
Inscris: 5 October 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 914



Daaaaaa, Rose biggrin.gif
Spectacular, spectacular!
Da, a fost super fain. Un musical amuzant si mi-a placut si povestea de dragoste, chiar daca nu-mi place Nicole Kidman. De obicei faceam cinemateca la noi, si adunam o gramada de oameni, iar la Moulin Rouge, dupa 5 minute mai eram doi.
Si imi place si epoca, cu idelaurile ei. Am si citit cartea despre viata lui Toulouse Lautrec. Mi-ar fi placut sa traiesc pe atunci.
Absint si o gramada de oameni interesanti wink.gif . Cred ca numai acum nu prea imi place sa traiesc. Sau sa fie problema de "aici"?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 20 Oct 2003, 09:06 PM
Mesaj #22


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



"Undeva, candva" - l-am vazut pe vremea lui Pazvante, dar a schimbat ceva in mine...Dintre filmele romantice recente nu imi vine in cap nici unul mai deosebit. Dar ce ziceti de seriale? Pe vremea cand eram in tara ma uitam la o gramada (exceptand telenovelele), ca tot nu aveam parte de alte distractii. Imi aduc aminte ca Joia seara era un serial cu o tipa blonda ce traia la Paris in compania unui pictor...sau asa ceva. Aia da femeie! Si acuma tin minte soundtrackul serialului. Dar nu pot sa-mi reamintesc cum se chema serialul! Help!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose
mesaj 20 Oct 2003, 09:09 PM
Mesaj #23


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



QUOTE
Imi aduc aminte ca Joia seara era un serial cu o tipa blonda ce traia la Paris in compania unui pictor...sau asa ceva


Alte detalii? De genul acum cat timp era difuzat sau "nationalitatea" serialului? smile.gif
Si daca zici de soundtrack, stii numele vreunei piese?


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 20 Oct 2003, 09:25 PM
Mesaj #24


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



Rose...mi s-au sters toate detaliile din minte. Dar folosind metoda reducerii la absurd, mi-am dat seama ca tre' sa fi fost in veacul trecut, undeva intre 1991-1996...Doamne, in ce hal am ajuns...ma sclerozez rau!!!
S-ar putea ca tipa sa fi fost model pt. respectivul pictor si sa fi venit la Paris din "provincie", si nu stiu daca nu cumva spre sfarsit si-au cumparat o casa la tara. Ce stiu sigur este ca tipa avea genul ala de piele cu pistrui pe tot corpul...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 20 Oct 2003, 09:34 PM
Mesaj #25


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Ah spre "rusinea" tongue.gif mea imi plac tare mult filmele de genul asta, dar mai ales cele cu un final mai putin asteptat... O lista fara nici un fel de ordine ar cuprinde "Moulin Rouge", "Sweet November" (cu un mare + pentru ceea ce vrea sa exprime), "City of Angels", "Life or something like it", "Three to tango"... Poate si "What dreams may come" (poate fi considerat film romantic? eu zic ca da)
Cat despre un actor "potrivit" pentru asemenea roluri... Eu ii prefer pe cei polivalenti care pot sa intre in orice rol - Tom Hanks, Keanu Reeves, Ewan McGregor, etc.
Meg Ryan imi place oarecum, dar imi displace faptul ca a ajuns sa fie identificata cu roluri de genul asta...


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose
mesaj 20 Oct 2003, 09:37 PM
Mesaj #26


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



Eh...stiu si eu cum e stersul detaliilor din minte, mi se intampla prea des sorry.gif Si daca filmul a fost cand ai zis tu, nu cred ca-l tin minte; adica...aveam intre 5 si 10 ani atunci shifty.gif Sorry, am crezut ca te pot ajuta ca intr-o vreme prindeam cam toate serialele de pe toate posturile si ce spuneai tu imi suna cunoscut...

---
ps: tocmai am intrebat-o pe mama de el si a zis ca-si aduce aminte de serial si de tipul care juca in el, dar nu mai tine minte cum il cheama shifty.gif. Asa ca daca isi aduce ea aminte, iti spun


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
allexa
mesaj 21 Oct 2003, 01:13 AM
Mesaj #27


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 440
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 594



Far and Away cu Tom Cruise si Nicole Kidman. Acest film il revad oricand cu cea mai mare placere smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bufnitza
mesaj 28 Oct 2003, 01:32 AM
Mesaj #28


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 264
Inscris: 23 October 03
Forumist Nr.: 1.040



Sint citeva care s-aus zis deja..."Sweet november", "You've got mail", "Anna si Regele", "City of angels"..
Dar mai sint doua filme ce mie mi-au placut chiar mult : "Untamed heart" cu Christian Slater si Marisa Tomei--chiar imi doresc filmul acela; "Lewis-Regele florilor" tot cu Christian Slater
Si am vazut ca nimeni nu a zis de "Robin Hood" sau "Ultimul mohican"--mie mi se par romantice si frumoase...


--------------------
"Sunt om, si nimic din ceea ce e omenesc nu mi-e strain" Terentius.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Predatoru
mesaj 6 Jun 2004, 10:27 AM
Mesaj #29


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 890
Inscris: 5 May 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.372



"Love story", "Truth about cats and dogs", "Beautiful girls", "Big fish", "High Fidelity","What dreams may come", "Boys&girls", "Great Expectations"...Sa nu mai spunem de Shakespeare in love, Titanic si altele de genul asta, care sunt deja clasice.


--------------------
[ Cad in notiunea de genunchi
si ma rog de voi
nu ma lasati singur si prada ...]

My DeviantArt Gallery
My ElfWood Gallery
My Hi5 Profile
My 360 Blog
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 6 Jun 2004, 09:27 PM
Mesaj #30


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Mmm, da ... Adevarul despre ciini si pisici ... nici nu mai stiam care-i maiu draguta, Uma Thurman sau Janeane Garofalo; pe urma While you were sleeping , ca-i cu Sandra Bullock wub.gif sau Autumn in New-York (sper ca n-am incurcat filmul sorry.gif ). Toate sint mai mult sau mai putin siropoase, da' asta-i si ideea ...


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
valentinu
mesaj 7 Jun 2004, 12:17 AM
Mesaj #31


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 82
Inscris: 10 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.526



mie mi-a placut tare mult Sense and sensibility; alan rickman in rolul colonelului e un personaj sa il tin minte forever
mi-au placut sweet november si amelie; dar amelie e mai mult decat un film romantic

am vazut majoritatea filmelor de care spuneti dar e prea mult sirop pentru mintea mea acolo.. totusi le-am devorat cand a fost vremea lor biggrin.gif ... daca ma gandesc sunt cam sensibil la genul de coincidente tulburatoare proliferat in majoritatea romantzelor de acum: serendipity probabil e in capul listei; nici you've got mail nu m-a convins.. spre deosebire mi-a placut romance-ul din casablanca si chiar mai mult ala din gone with the wind... "you know what.. I have no idea what the hell I'm saying.. I just thought it would make me sound cool"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
colectionara
mesaj 7 Jun 2004, 01:50 AM
Mesaj #32


open minded
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 1.049
Inscris: 25 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 840



Eu cam fug de cele pur siropoase. Dar daca sunt amestecate cu umor, mai ales cu genul meu de umor - mai absurd si mai sec - imi plac. Asa ca, semi-off-topic, as mentiona (pe langa cele de categorie grea de care am vorbit data trecuta) si pe "Love actually" care e simpaticut si e un film romantic.

Citat doveditor pentru ideea de romantism a filmului:
"Prime Minister: Whenever I get gloomy with the state of the world, I think of the arrivals gate at Heathrow Airport. General opinion's starting to make out that we live in a world of hatred and greed, but I don't see that. It seems to me that love is everywhere. Often it's not particularly dignified or newsworthy, but it's always there - fathers and sons, mothers and daughters, husbands and wives, boyfriends, girlfriends, old friends. When the planes hit the twin towers, as far as I know none of the phone calls from the people on board were messages of hate or revenge - they were all messages of love. And if you look for it, I've got a sneaking suspicion that love actually is all around. "

Citat doveditor pentru prezenta umorului care imi place mie:
"[Natalie, a servant, is greeting the Prime Minister]
Natalie: Hello, David. I mean sir. Oh, shit, I can't believe I just did that. Oh and now I've gone and said "shit" - twice.
Prime Minister: Well, you could've said "f**k", and then we all would have been in trouble.
Natalie: Oh thank you sir. I had an awful premonition that I was going to f**k up my first day. Oh piss-it. "


--------------------
Simplitatea se invata greu.
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 7 Jun 2004, 06:54 AM
Mesaj #33


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



"Sweet November" thumb_yello.gif , "French Kiss" wub.gif si.. cam toate comediile romantice in care a jucat Meg Ryan..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 7 Jun 2004, 08:29 AM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Serenity, apropo de Meg Ryan...a scos o comedie romantica anul trecut parca... care se numeste Kate and Leopold. Eu am cumparat dvd'ul, este ffff fain, e si foarte funny, eu am ris si rid ori de cite ori il vad. Super filmul.... Oare citi l-ati vazut? rolleyes.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 7 Jun 2004, 02:17 PM
Mesaj #35


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Bine ca mi-ai adus aminte. Mi-am comandat cd-ul cu filmul.. si se pare ca nu a mai ajuns. Am si uitat intre timp. Mintenas trimit un e-mail in care sa-i fac cu ou si cu otet laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 10:50 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman