HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info

Subiectele de discutie dedicate cartilor vor fi mutate in cadrul subforumului Universul Cartilor

 
Reply to this topicStart new topic
> Project W
Figaro
mesaj 9 Sep 2003, 12:21 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



"Asa cum litera W nu exista in alfabetul romanesc, la fel ne lipseste si un film facut la standardele Hollywoodului", spune regizorul filmului, Doru Stana.

"Project W" ar fi un scurt metraj facut la marele fix, cu nume ca Marcel Iures si Florin Piersic Jr, plus Ana Lesko si Bogdan Stelea. 10 minute = 307.000 Euro. Stie cineva mai multe amanunte? Exista un site care sprijina filmul?


--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 9 Sep 2003, 01:00 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



Exista un site :http://www.projectw.ro
Din pacate, am fost dezamagit de lookul aboptat de producatori si chiar si de posterul filmului. Totul ma duce cu gandul la matrix. Este prea fatis. Anyway astept totusi cu nerabdare filmul.


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Figaro
mesaj 9 Sep 2003, 01:28 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



Filmul nu "minte". Seamana cu Matrix pentru ca de fapt asta se si doreste: o racordare la standardele hollywoodiene. Nu putem avea o cinematografie in afara standardelor americane, fie ca ne place sau nu. Altfel ne vom sinucide cu turnuri din Pisa si Filantropice, prostituate cu inima de aur, handicapati, salariati cu unghia saraciei in gat etc.

Project W o ia pe urmele cinematografie franceze (ramura Luc Besson). Daca pana si francezii, a caror mandrie nationala e arhicunoscuta, inteleg ca americanizarea cinematografiei e inevitabila, atunci calea trebuie sprijinita.



--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 9 Sep 2003, 01:28 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
menthoru'
mesaj 9 Sep 2003, 01:29 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



ai dreptate dar totusi mult prea fatis. clonele imi displac. consider ca avem destula imaginatie noi romanii sa scoatem ceva diferit.


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Figaro
mesaj 9 Sep 2003, 01:50 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



Nu te contrazic, dar daca e sa o luam pe partea artistica, toti marii maestrii s-au format copiind pe altii. The Fith Element e un film original si american in acelasi timp.

In fine, sunt curios cum arata filmul. Nu cred ca e vorba doar de o simpla clona. Poate ca e un stil. Cu totul altceva.


--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hamleet
mesaj 9 Sep 2003, 02:31 PM
Mesaj #6


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



Tocmai m-am uitat la filmuletul de prezentare si nu pot sa spun decat ca sunt foarte curios cum o sa arate. Pacat ca nu sunt banii....


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 9 Sep 2003, 10:21 PM
Mesaj #7


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Am arucat si eu un ochi pe acel site acum ceva vreme si pot spune ca m-a impresionat placut initiativa.
Pe de alta parte, tare curios sunt sa vad cand si de la cine vor primi banii respectivi.


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 10 Sep 2003, 08:52 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Daca va fi ceva gen american comercial, nu am sa ma dus ca il vad, in eventualitatea realizarii lui...nu de alta, dar vreau sa vad ceva original. Americanizarea atit a cinematografului cit si a limbii romane nu ma incinta;dimpotriva...parerea mea.


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 10 Sep 2003, 10:25 PM
Mesaj #9


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Filmul respectiv e un scurt-metraj de 10 min. care, in cazul in care se va produce, se va disfuza in fiecare cinematograf inaintea filmului de lung-metraj. Iar asta fara nici p majorare a pretului biletului.
Asa ca, daca mergi la film, vrei nu vrei, tot il vezi biggrin.gif


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 15 Sep 2003, 08:15 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



off topic: ...uite , de-aia nu ma duc eu la cinema... ca-mi baga si altele pe git... 24.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hamleet
mesaj 16 Sep 2003, 08:24 AM
Mesaj #11


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



QUOTE (Diana-Maria @ Sep 15 2003, 09:15 PM)
off topic: ...uite , de-aia nu ma duc eu la cinema... ca-mi baga si altele pe git... 24.gif

off topic: pai daca te gandesti asa...sa inteleg ca nici la TV nu te uiti ca vorba aia, reclame la fiecare 5 min...mergi pe strada si tot reclame vezi la fiecare pas. Asta e situatia. Gandeste-te ca fara reclamele astea, nu am mai vedea nimic...banii.... unsure.gif


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 16 Sep 2003, 10:29 AM
Mesaj #12


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



biggrin.gif Inseamna ca eu sunt "bolnav" ca sunt mort dupa reclame la cinematograf...
Atunci cand nu dau nici un preview, un trailer mic acolo, ma oftic la culme...
Mi se pare o parte integranta din "experienta" de a vedea un film la cinematograf...
Si apropo de Project W, m-ar distra sa se intample la noi cum a fost in occident cand anumite filme au avut incasari mari deoarece lumea se ducea sa vada preview-urile date inaintea proiectiei propriu-zise smile.gif


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 09:50 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman