HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info

Subiectele de discutie dedicate cartilor vor fi mutate in cadrul subforumului Universul Cartilor

 
Reply to this topicStart new topic
> The People Vs. Larry Flynt
cameron
mesaj 24 Aug 2003, 01:10 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Cat de controversat este filmul?
Care este personajul principal?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 24 Aug 2003, 09:17 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Cameron, mie filmul mi-a placut. Mi-a ridicat multe semne de intrebare , m-a facut sa realizez cit de ipocriti sintem , unii dintre noi, fireste( departe de mine gindul de a generaliza...).
Mi s-a facut pielea de gaina, m-a facut sa pling si sa zimbesc...Non-conformismul lui Larry Flynt a socat multa lume...Si-a pus in cap toti conservatorismul american, a ridiculizat multe din asa-zisele valori puritane... M-a impresionat povestea de dragoste intre doi paria: Althea Leasure si Larry Flynt, pe care societatea ii considera in cel mai bun caz, ciudati. M-a impresionat devotamentul Altheei cind Flynt a ajuns in scaunul cu rotile, dupa cum m-a impresionat disperarea lui cind Altheea a murit... O poveste presarata cu sex, excese, imoralitate, drama, suferinta...
Iar Woody Harellson a facut un joc de exceptie.Nici Courtney Love nu a jucat rau, dimpotriva, rolul i s-a potrivit ca o manusa...
De altfel, toate filmele lui Milos Forman pe care le-am vazut pina acum au fost filme bune.
Parerea mea...

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 24 Aug 2003, 09:22 PM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 26 Aug 2003, 07:16 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Filmul..iti lasa un gust..amar.
Ideea este ca totul in viata se plateste..totul costa
Personajul L.F starneste toate antipatiile, este agresiv, noncorfomist, rudimentar, agitat, escroc..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 26 Aug 2003, 07:16 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Rose
mesaj 29 Aug 2003, 01:11 PM
Mesaj #4


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



Mie mai degraba mi-a trezit antipatia reverendul. Larry Flint a promovat unul dintre cele mai importante lucuri: libertatea de exprimare. Este agresiv si rudimentar pentru ca altfel nu poate fi auzit. Zicea o chestie in film care mi-a ramas intiparita in minte: "pana si un porc are drepturi". Oricine isi are locul pe acest pamant si nu cred ca trebuie judecat doar pentru ca noi nu-l intelegem.


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 08:57 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman