HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Survival Kit
mothman
mesaj 13 Jul 2011, 03:48 PM
Mesaj #106


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 783
Inscris: 30 July 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.160



QUOTE(The Dude)
Mai eu am rupt la d-astea ca m-am lasat...Ce-i drept nu stiu daca exact acelasi producator

Asta de la Supreme e fabricat in SUA si pare destul de rezistent. Se incinge rau daca tai lemne serioase si il folosesti in doi, dar daca ai grija sa-l ti drept, il mai ungi, ingrijesti, etc., ar trebui sa te tina destul de mult.

QUOTE(The Dude)
Sti pe unde s-ar putea gasi asa ceva pe la noi

La noi cel mai bun site care comercializeaza si amnare ca cel descris de mine, printre multe alte produse de calitate, este www.cutite-bushcraft.ro. Recomand cu incredere. Sunt super seriosi si au numai produse unul si unul, si asta la preturi foarte accesibile in comparatie cu altii.

QUOTE(The Dude)
Spirtierele pe care le stiu eu introduc o aroma..(la fel vasele de al, nu si cele de inox)

Nu stiu ce spirtiere ai folosit tu, dar astea Trangia au fost facute initial pentru armata suedeza si isi fac bine treaba in continuare. Eu am folosit doar alcool tehnic de 90 de grade, care are putere calorica destul de bunicica. Bine, a mea nu-i o Trangia, ci o clona.


--------------------
The decision to build artilects or not, will be the toughest decision that humanity will ever have to make.
Personally, I'm glad to be alive now
- Hugo de Garis
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 14 Jul 2011, 07:59 PM
Mesaj #107


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



O spirtiera "no name"...care merge cu alcool si cu spirt condensat deopotriva. Ma lasa cand imi era lumea mai draga.
Alimentele preparate capatau un gust inconfundabil atunci cand procesul prepararii avea o durata mai lunga.

Lucruri foarte interesante am aflat de la tine...inca le procesez. Multzam.. thumb_yello.gif thumb_yello.gif

E limpede insa ca apartinem unor generatii diferite cu optiuni ce tin de necesitati diferite.
Voi reveni cu cele promise si cu mai multe intrebari...


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 14 Jul 2011, 07:59 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 12:04 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman