HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Google şi Vremurile De Început
lord_serenius
mesaj 5 Oct 2006, 09:17 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 11
Inscris: 3 September 06
Forumist Nr.: 8.632



Dragii mei, ce mi-a fost dat să-mi văd ochilor zilele trecute? Compania Google şi-a adus aminte de începuturile sale şi a achiziţionat garajul din Silicon Valley unde a luat fiinţă cel mai popular motor de cătare de pe internet. Garajul a fost cumpărat împreună cu casa şi cu un jacuzzi pe care membrii fondatori, Serghei Brin şi Larry Page, îl foloseau deseori pe vremea când locuiau acolo. Brin şi Page îşi susţineau doctoratul atunci când au închiriat garajul de la Susan Wojciki (în prezent vicepreşedinte la Google), pentru 1700$ pe lună. Timp de cinci luni cât au stat aici garajul le-a fost o a doua casă. Compania a refuzat să dezvăluie preţul cu care a achiziţionat proprietatea, dar case similare din acea zonă au fost vândute cu 1,1 şi 1,3 milioane de dolari. Aceasta este o sumă infimă în comparaţie cu suma de 319 milioane dolari cât a plătit Google pentru sediul său de 1 milion de metri pătraţi achiziţionat în cursul acestui an.
Casa ar putea fi folosită pentru oaspeţii care vor vizita sediul Google aflat în Mountain View, California.
Aviz amatorilor. rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 5 May 2024 - 02:54 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman