HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> 2010
Ovidiu Bufnila
mesaj 12 May 2006, 07:31 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



OK, tigrilor, ce se va intampla in 2010? va fi un eveniment complet, total, de stire de prima pagina. Si va fi pe Prima Pagina. Pentru ca_colectivismul sucomba sucomband dinozaurii comunisti. Chiar acum imi intra pe Radio Station, Dire Streeeeeeet! Oauuuuu! Va clapacesc nebuneala despre 2010 in ritm direeeestreeet! 2010 va fi semnalul unei noi lumi. Gata cu tampeala agrara, cu cacaturile securiste, cu pionierii si iliescenii, cu kaghebeurile si ciaeurile si cu efeminatii politicieni de mucava, baltiti si baltyitori damboviteni. 2010 ne va da peste cap, cu cracii perfect in sus, va rade Marele Analist Politic Emfatic Bucurestean si ne va arunca direct in Mileniul Patru care va fi mileniul aventurii noastre universale inceputa de dragii nostri beduini si cavaleri templieri, de borgia si mata hari, de fidel castron si de kaghebistul putin, de dalila si de beatles de phoenix de bufnila de basescu de secu si sri de die si de sie de octombrie rosu si de elvis, tigrilor, 2010 e Marea Bifurcatie. Tocmai voi, maesterii indefiniti si inspirati ai claviaturilor veti fi eroii acestui bestial 2010.

Dumnezeule cat va iubesc pentru asta!

PS pentru un tigru care m-a gratulat cu nu stiu ce idee ghidusa cum ca as fi emotional si ridicol: tigrule drag bufnila nu e ridicol pentru ca nu e. O sa inveti chestia asta in 2010. Suntem toti de fapt...OK, o sa va invat in curand cateva lucruri despre Marginirea Berkstein si despre universuri si vecintati ca sa va eliberez de corporalitatea defuncta a COMUNISMULUI!

PS: numai un om care cunoaste genetica_comunismului va poate elibera chiar si prin aceasta activitate valurita si public ghidusa in acest loc fantasmagoric si incantator digital cum este Hanul.



Next Generation vei incepe Revolutia ta in 2010!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Endgegner
mesaj 12 May 2006, 07:33 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.352
Inscris: 16 January 05
Din: Saint Augustine /FLA
Forumist Nr.: 5.455



yawn.gif

FCN ia titlul CL


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image

Die for your government
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 12 May 2006, 07:38 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



2010 e un subiect pe care l-am deschis perin mai multe locuri. Nu e o sarada, nu e ghicitoare. E ESENTA fabuloasei NEXT GENERATION!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 12 May 2006, 07:38 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 31 May 2006, 08:13 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (Endgegner @ 12 May 2006, 09:33 AM)
yawn.gif

FCN ia titlul CL

In 2010 nu se va intampla un Anume ci se va contura un PROCES. Procesualitatea anului 2010 este prima Mare Procesualitate din Istorie. Trendurile s-au nascut inca din postmodernismul Anticitatii. Am mai scris asta. Postmodernismul e vechi. Sa ne amintim de SFINXul din Egipeeet.

PS: Si o sa va zic ceva si despre privirea egipetilor antici ca e tare interesant. Tine tot de Tunelari Informationale si e Fototaxie.

laugh.gif laugh.gif laugh.gif


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hashaspire
mesaj 31 May 2006, 08:49 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.483
Inscris: 12 May 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.241



Stati sa vad daca am prins cum merge:

QUOTE
avatarul e chiar sfecla mea

OB-1, pe forumul xtrempc.ro, candva prin vara lui 2005.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 31 May 2006, 08:56 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Loool! Tigrilor, dati BUFNILA pe www.google.com si le gasiti pe toate. E la vedere BUFNILUL.


tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shapeshifter
mesaj 31 May 2006, 09:35 AM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.465
Inscris: 6 November 05
Forumist Nr.: 7.211



am făcut armata la Bacău prin 94.. ce mai mergeam cu tunu pe coclauri şi îngheţam..


--------------------
Keep calm and host yourself.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maggio
mesaj 31 May 2006, 10:34 AM
Mesaj #8


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 28
Inscris: 23 May 06
Forumist Nr.: 8.286



"Ce se va intimpla in 2010?" E o intrebare cam dificila care tine mai mult de SF decit de Realitatea apropiata! Pt. ca noi nu stim ce va fi anul viitor! Va fi ca la unguri sau ca la polonezi? Ca la noi sau ca la nimeni? Proces sau Procesualitate? Anume sau Deloc? ... Si intrebarile ar putea continua si... e greu.. sa dai un raspuns, pt. ca nu stim ce vom deveni miine si cum vom face fata polemicilor de la nivel inalt...., iar polemica aceasta se pare ca inca se mai poarta la nivel de bun simt! Se pare si e deocamdata! Asta e clar! Vom fi alesi sau vom alege? Si ce vom fi alesi si ce am putea alege, cind pina si cele mai elementare medode de supravietuire si de dezvoltare ca natiune si ca next generation ni le refuzam din start!?! Eu zic ca este tirziu tot ce se intimpla azi ca sa mai apucam o next generation a 2010-ului de anvergura! Si, sa-mi fie cu iertare, dle Bufnila, am invatat la scoala - pe vremea mea inca se mai facea scoala - ca postmodernismul nu a aparut cu Sfinxul din Egipt si nici macar cu cel din Carpatii nostri; el a aparut undeva prin anii 1920, dupa revolutia dadaista, bazindu-se exclusiv pe ceea ce tine de exteriorul unui individ ori...exteriorul unui individ e atita de nemarginit si polimorfic incit forma sa nu mai poate fi limitata de o interpretare anume. Ca atare, nu degeaba am spus mai sus ca e mai mult sf-ista intrebarea dvs., pt. ca nu avem cum constientiza postmodernismul anului 2010, cind nu-l cunoastem exact pe cel de acum. Cunoasterea invocata de postmodernismul next generatiei va fi legata de loc, timp, pozitia sociala sau alti factori necunoscuti, dar cu ajutorul carora un individ al noii generatii isi va construi punctele de vedere necesare proprii cunoasterii de atunci. Asta cred eu, ca un eventual raspuns la intrebarea "Ce se va intimpla in 2010?" ar trebui sa existe valabil numai dupa ce am raspuns la "Care va fi si cum va arata Next Generation?" Mi se pare o conditie sine qua non, dat fiind faptul ca postmodernismul, prin definita sa, tine de individ.


--------------------
Nu am nevoie de fanatici! Vreau o armata [...] sanatoasa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 31 May 2006, 12:22 PM
Mesaj #9


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



QUOTE
care tine mai mult de SF decit de Realitate


maggio, daca vii in zona valurita Arhipelagul Imaginii, sau te intalnesti cu maestrul OB, totul a fost, este si devine SF... tongue.gif

2010 e un an ca oricare altul, pana n-am ajuns la el putem specula orice, dar daca am ajuns s-au l-am trecut, speculatiile devin desuete... la fel s-a intamplat si la sfarsitul de mileniu, o data oarecare... nu s-a sfarsit nici lumea, nici nu s-au prabusit sistemele, n-au cazut nici valorile si nici stalpii civilizatiei... mergem doi pasi inainte, unul inapoi... sau viceversa smile.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shapeshifter
mesaj 31 May 2006, 01:14 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.465
Inscris: 6 November 05
Forumist Nr.: 7.211



dar ce o să mai faci cu petrolul?


--------------------
Keep calm and host yourself.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maggio
mesaj 31 May 2006, 02:18 PM
Mesaj #11


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 28
Inscris: 23 May 06
Forumist Nr.: 8.286



Da, noroc cu tine, Erwin, ca "afla" musterii ca mine cum stau treburile prin unele parti 'selecte' de pe aici! Sau tu chiar ai impresia ca nu stiam ca dl. Bufnila (apropo, dle Bufnila, de ce permiteti sa vi se spuna OB?) se ocupa de sf-uri?! Dar eu am raspuns cum am crezut de cuviinta, crezind ca e liber sa intre aici oricine, oricind! Si daca tu crezi ca anul 2010 sau chiar imediat urmatorul va fi un an ca oricare altul...ce mai cauti aici, unde spui ca se discuta sf-isme?!? Ca sa nu mai vorbesc ca intrebarea lui Shapeshifter, "ce o sa faci cu petrolul?" nu imi pare a fi deloc retorica si nici sf-ista, si ma tem ca ti se adreseaza! cool.gif


--------------------
Nu am nevoie de fanatici! Vreau o armata [...] sanatoasa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 31 May 2006, 02:37 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (maggio @ 31 May 2006, 03:18 PM)
apropo, dle Bufnila, de ce permiteti sa vi se spuna OB?

rofl.gif

Pai daca initialele sale sunt O si B impreuna dau OB, de ce s-ar supara? Asa cum pe scurt lui nefertiti i se spune nefe rolleyes.gif


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shapeshifter
mesaj 31 May 2006, 02:57 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.465
Inscris: 6 November 05
Forumist Nr.: 7.211



QUOTE
"ce o sa faci cu petrolul?"

e cam retorică.. şi vi se adresează.. Noi suntem The NEXT GENERATION.. acvarienii (a nu se interpreta greşit)..

Acest topic a fost editat de shapeshifter: 31 May 2006, 03:03 PM


--------------------
Keep calm and host yourself.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 1 Jun 2006, 07:08 AM
Mesaj #14


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



shapeshifter:
QUOTE
ce o sa faci cu petrolul?


nimic! rusii dezvolta o tehnologie de a capta energia stelara (a soarelui si a stelelor, zi sau noapte) de doua ori mai eficienta decat celulele solare conventionale si mai ieftinaaaa.... thumb_yello.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maggio
mesaj 1 Jun 2006, 11:55 AM
Mesaj #15


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 28
Inscris: 23 May 06
Forumist Nr.: 8.286



QUOTE (Erwin @ 1 Jun 2006, 08:08 AM)
shapeshifter:
QUOTE
ce o sa faci cu petrolul?


nimic! rusii ...

De fapt, ideea ta Erwin nu e rea, sa nu facem nimic cu petrolul, oricum vor face rusii, la cita minte au...vasta, cit tara lor,nu ar fi de mirare sa ai dreptate...Dar...stau si ma intreb, nefacind parte - mea culpa pt. asta (!), trebuie sa recunosc ca Shapeshifter are dreptate (!) - din categoria acvarienilor, intrucit eu am trecut de mult de faza de mormoloc si mi-am gasit la fel de demult un mediu in care sa traiesc dupa legile proprii si nu cele impuse de peretii, fie ei si de sticla, ai unui acvariu... Revin la cele anterioare: ma intreb si te intreb in acelasi timp, de ce nu?, chiar nimic sa nu facem? Ce crezi despre ideea asta: daca s-ar face mai bine niste kituri destepte cu care sa instalam si sa activam in mai bune conditii si chiar s-o punem pe picioare pe the next generation asta a noastra?! Ei, cum pare? 2010 e aproape: ingineri ai vechii generatii, treziti-va!

Shapeshifter: daca intrebarea ta cu petrolul e "cam retorica" ... as putea indrazni sa cer un raspuns din partea ta? Nu de alta insa, vezi tu...o intrebare retorica are intotdeauna, in afara de rezonanta, un raspuns incorporat din partea autorului ei... cool.gif



--------------------
Nu am nevoie de fanatici! Vreau o armata [...] sanatoasa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 1 Jun 2006, 12:19 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Oricum , mai repede sau mai tirziu , omul... sau ce va ramine din speta umana , va fi nevoit sa-si duca viata fara petrol si alti combustibili fosili .
Cind spun viata ma refer in primul rind la economie si transporturi .
Ca cei care vor capta si converti noile surse de energie in energie utila si utilizabila aici pe pamint , vor fi rusi , chinezi sau cei din triburile Hutu ... are la rindu-i o importanta capitala .


--------------------
*_*_*

Pierdut în Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 1 Jun 2006, 08:42 PM
Mesaj #17


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



STIREA ZILEI:

QUOTE
Chocolate generates electrical power
01 June 2006
NewScientist.com news service
AdvertisementWilly Wonka could have powered his Great Glass Elevator on hydrogen produced from his chocolate factory.

Microbiologist Lynne Mackaskie and her colleagues at the University of Birmingham in the UK have powered a fuel cell by feeding sugar-loving bacteria chocolate-factory waste. "We wanted to see if we tipped chocolate into one end, could we get electricity out at the other?" she says.

The team fed Escherichia coli bacteria diluted caramel and nougat waste. The bacteria consumed the sugar and produced hydrogen, which they make with the enzyme hydrogenase, and organic acids. The researchers then used this hydrogen to power a fuel cell, which generated enough electricity to drive a small fan (Biochemical Society Transactions, vol 33, p 76).

The process could provide a use for chocolate waste that would otherwise end up in a landfill. What's more, the bacteria's job doesn't have to end once they have finished chomping on the sweet stuff. Mackaskie's team next put the bugs to work on a production line that recovers precious metal from the catalytic converters of old cars.

Place the bacteria in a vat with hydrogen and liquid waste from spent converters, and the enzymes again get to work. The same hydrogenase used to produce hydrogen splits the gas into its constituents, generating electrons that react with palladium ions in the solution. This forces the palladium out of the solution, and it sticks to the bacteria. The palladium-coated bacteria can then be recycled as catalysts for other projects, Mackaskie says


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 1 Jun 2006, 09:10 PM
Mesaj #18


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



Asta e atac direct la Snickers si Mars ! Si daca as fi Twix, nu m-as simti tocmai in siguranta !


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 1 Jun 2006, 09:37 PM
Mesaj #19


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



ei bine, in 2010 as prefera sa pun ciocolata in bateriile bioenergetice decat caca! spoton.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 5 May 2024 - 12:13 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman