HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Masoneria Este In Pericol Real?
Ovidiu Bufnila
mesaj 11 Apr 2006, 02:41 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Incalcarea landmark-urilor fundamentale ma indeamna sa pun o intrebare legitima: este Masoneria in pericol? Si daca este in pericol, de ce natura ar fi pericolul? Si cum ar fi sa fie lovitura? Interna sau externa? Cum va proceda Necunoscutul Intrigant sau, la rigoare Agresorul Necunoscut? Prin substituire? Prin inductie? Prin influenta? Prin spectacol vivant? Prin infiltrari? Si daca nu este Masoneria in pericol, cum de a scapat de Pericol? E un subiect extrem de actual, gandesc, pasionant, deschis oricui, si impotrivitorilor, si detractorilor, si masonilor adevarati si daruiti, si agentilor secreti, si agentilor de influenta, si turnatorilor iregulati sau institutionalizati, si subretelor de mucava sau cantaretelor spionoase, si oamenilor de toate felurile care sunt si ei prinsi, fara indoiala, in Planul Ascuns Al Lumii. Si ce mama dreak o fi cu planu' asta? Sau nu e si totul e doar un reflex al plictisului nostru cosmic?
rofl.gif

Ovidiu Bufnila

Acest topic a fost editat de Ovidiu Bufnila: 11 Apr 2006, 02:43 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 11 Apr 2006, 02:51 PM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



Permite-mi sa te citez, marcata fiind de problemele ridicate: rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 11 Apr 2006, 03:00 PM
Mesaj #3


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



@bufnila-tu stii ce e ala trolling? wink.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 11 Apr 2006, 03:00 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
wasp
mesaj 11 Apr 2006, 03:01 PM
Mesaj #4


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



Eu stiu ce e ala troll, ca sunt fan Harry Potter ! sorry.gif


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 11 Apr 2006, 03:19 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (cociuba @ 11 Apr 2006, 05:00 PM)
@bufnila-tu stii ce e ala trolling? wink.gif

Tigrule ia nu mai fa tu pe savantu' si lasa stourile astea ca nu tin la mine. Daca ai chef de buleala, n-o fa aici. Si in general, antreneaza-te daca ai chef de buleala digitala ca vad ca nu te pricepi. Vino la subiect si lasa-ma cu neticheturile astea ca avem o groaza de treaba. No offense. In sfarsit, daca iti place sa te gameresti cu treburi din astea, potfitm, da, da, da, recunosc, sunt cel mai urat troll. Acu' zi o vorba la subiect sa te vad daca le stii sau nu.
Cu prietenie,
Ov, trol de trol

Acest topic a fost editat de Ovidiu Bufnila: 11 Apr 2006, 03:19 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 11 Apr 2006, 03:21 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (wasp @ 11 Apr 2006, 04:51 PM)
Permite-mi sa te citez, marcata fiind de problemele ridicate: rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Nu-ti place de masoni? Sau iti place?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 11 Apr 2006, 03:25 PM
Mesaj #7


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



-nenea bufnila vezi ca acest topic nu are nici un subiect,ca multe altele de altfel initiate de ''vous'' wink.gif

-si ziceai ca esti cel mai urat troll? pai eu cred ca esti ''inalt'' stii ca in expresia aia romaneasca... rolleyes.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 11 Apr 2006, 03:39 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Dragul meu Cociuba, sunt un ovidiu neimportant. Topicul are subiect. Un subiect nevralgic, un subiect care da frisoane multor manageri, lideri, spirituali, politici, culturali, etc. Masoneria este si ea o forma structurala sau structurata. FORMA e un concept ceva mai complicat, dincolo de ambalaj, etichete. E o ipostaza, un proces si asa mai departe. Masoneria se confrunta, si nu din vreo vina a ei strategica, morala, institutionala, istorica, din vreo osanda a ei imagologica, aidoma altor forme structual/structurate, cu infinite probleme care, la rigoare, sunt legate de Proesele Informationale. PI-urile dau batai de cap multor oameni de afaceri, oameni politici, intelepti sau analisti de televizie. E o problema generala. Chiar si noi ca fiinte-in-realitate sau fiinte cotidiene avem o gramada de probleme din aceasta pricina. Subiectul e de actualitate. Stai cu ochii pe 2010.

Cu prietenie,
trollul imagistic

Acest topic a fost editat de Ovidiu Bufnila: 11 Apr 2006, 03:40 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 11 Apr 2006, 03:55 PM
Mesaj #9


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



QUOTE
Nu-ti place de masoni? Sau iti place?


Ai dreptul la 3 incercari..... ohyeah.gif


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 11 Apr 2006, 04:28 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



OK, Wasp. Pe bune! Iti plac masonii? Au o Istorie extrem de complexa si pasionanta. ce crezi despre ei? Sau, daca esti zidar, constructor, arhitect, ce crezi despre Pericolul care pandeste masoneria astazi? sau despre pericolele care ii dau tarcoale? Sau poate ca nu e asa. Daca esti impotrivitoare Masoneriei esti impotriva Ideii, a fratilor, a actinilor lor, a influentei? ce crezi despre serviciile secrete si despre razboaiele secrete ale lumii? Ce crezi despre razboaiele de imagine din lume? ce rol au Masonii? Si ce poate insemna ARHITECTURA LUMII? ce poate sa fie? Numai o constructie rafinata? O Utopie? O Mascarada? O Micime? De ce au fost buliti masonii in Est? De ce incearca sa ne bubulizeze scriitorii momentului? In ce fel suntem manipulati? Suntem noi in pericol, masoni sau nu? Oamenii, la rigoare si adevar, sunt in pericol? ce e pacea universala? Dar globalismul? Cine ne-o trage la moaca valurindu-ne in fel si chip? masonii? Kaghebistii? Extraterestrii? Ciaistii? Sau nu cumbva ne manipulam singuri? Ce pot fi LUMINILE?
Acest topic are de fapt inmiite deschideri.


Sa incercam sa gandim ALTFEL.

Deci, daca iti place de ei, presimti PERICOLUL?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 11 Apr 2006, 07:20 PM
Mesaj #11


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



Nu te supara, dar ai cea mai vaga impresie ca ma voi lasa antrenata in discutia asta cu bubuli de-ai lui Corut ? laugh.gif Si nici cu razboaiele de imagine nu m-ai cucerit... Recunosc faptul ca nu am rezistat sa citesc mai mult de 3 pagini din ghidul micului consilier de imagine, ba chiar m-a incercat o scurta stare de duiosie fata de cei care incercau sa gaseasca niste raspunsuri cat de cat satisfacatoare pentru tine.... In consecinta, ma retrag de pe acest topic, nemaiavand nici cea mai mica intentie de a purta o conversatie cu tine.


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Apr 2006, 07:36 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Domn' Bufnila,
Inainte de alegerile americane din 2004, am primit prin posta masonica anonima acest mesaj , care zic io, e un fel de addendum la Protocoalele alea si arata cat de periculosi sunt ai dreaq masonii astia . Dau mesajul asta secret aici la tine unde poate fi gazduit cel mai bine :

Supremul Consiliu de conducere al sesiunii comune a Comisiei Trilaterale si a Grupului Bilderberg a emis o directiva pentru Consiliul Marei Loji Masonice din Washington D.C. prin care ii cere ca la nunta fetelor lui Bush ( daca va ramine alti patru ani la conducere) sau la cea a fetelor lui Kerry ( daca va castiga alegerile) sa se efectueze si o slujba secreto-discreta ( sau invers) de catre Magus Peter H. Gilmore, High Priest si Magistra Peggy Nadramia, High Priestess ( ambii urmasii de nadejde ai lui Anton Szandor LaVey), la care sa cante grupul " Darkthrone" si in timpul careia sa se sacrifice un cocos pitic de la o ferma din una din localitatile : Scornicesti, Oltenita sau Cornu, dar daca Romania a intrat in UE la acele momente , atunci cocosul sa fie din Rusia din localitatea Ulianovsk. Rochia miresei stropita cu singele cocosului va fi inchisa intr-o cutie din celofibra obtinuta din materialul rezultat din tocarea dosarelor spionilor morti ai Stasi,KGB, Mossad, CIA,DIE , iar cutia va fi ingropata la baza noului templu al Supremului Consiliu mentionat mai sus, ce urmeaza a fi construit la Polul Sud , unde nu exista nici un fel de poluare, politica, economica, sociala , culturala sau a mediului, astfel ca mintea va ramine curat-spalata.

Aferim !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 12 Apr 2006, 08:28 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (wasp @ 11 Apr 2006, 09:20 PM)
Nu te supara, dar ai cea mai vaga impresie ca ma voi lasa antrenata in discutia asta cu bubuli de-ai lui Corut ? laugh.gif Si nici cu razboaiele de imagine nu m-ai cucerit... Recunosc faptul ca nu am rezistat sa citesc mai mult de 3 pagini din ghidul micului consilier de imagine, ba chiar m-a incercat o scurta stare de duiosie fata de cei care incercau sa gaseasca niste raspunsuri cat de cat satisfacatoare pentru tine.... In consecinta, ma retrag de pe acest topic, nemaiavand nici cea mai mica intentie de a purta o conversatie cu tine.

Nu e o pierdere pentru mineeee! Uuuups, credeam ca stii sa conflictualizezi mishto. Asta cu aroganta si superioritatea nu tin la bufnilaaaa! Pa, pa, meduza micaaa!


Ovidiu Bufnila
consilier ASA
http://finance.groups.yahoo.com/group/Magia_Imaginii/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 12 Apr 2006, 08:30 AM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (March @ 11 Apr 2006, 09:36 PM)
Domn' Bufnila,
Inainte de alegerile americane din 2004, am primit prin posta masonica anonima acest mesaj , care zic io, e un fel de addendum la Protocoalele alea si arata cat de periculosi sunt ai dreaq masonii astia . Dau mesajul asta secret aici la tine unde poate fi gazduit cel mai bine :

Supremul Consiliu de conducere al sesiunii comune a Comisiei Trilaterale si a Grupului Bilderberg a emis o directiva pentru Consiliul Marei Loji Masonice din Washington D.C. prin care ii cere ca la nunta fetelor lui Bush ( daca va ramine alti patru ani la conducere) sau la cea a fetelor lui Kerry ( daca va castiga alegerile) sa se efectueze si o slujba secreto-discreta ( sau invers) de catre Magus Peter H. Gilmore, High Priest si Magistra Peggy Nadramia, High Priestess ( ambii urmasii de nadejde ai lui Anton Szandor LaVey), la care sa cante grupul " Darkthrone" si in timpul careia sa se sacrifice un cocos pitic de la o ferma din una din localitatile : Scornicesti, Oltenita sau Cornu, dar daca Romania a intrat in UE la acele momente , atunci cocosul sa fie din Rusia din localitatea Ulianovsk. Rochia miresei stropita cu singele cocosului va fi inchisa intr-o cutie din celofibra obtinuta din materialul rezultat din tocarea dosarelor spionilor morti ai Stasi,KGB, Mossad, CIA,DIE , iar cutia va fi ingropata la baza noului templu al Supremului Consiliu mentionat mai sus, ce urmeaza a fi construit la Polul Sud , unde nu exista nici un fel de poluare, politica, economica, sociala , culturala sau a mediului, astfel ca mintea va ramine curat-spalata.

Aferim !

Mishto mesaj. Si ce-ai facut?
Ov
tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Apr 2006, 11:58 AM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Pai, nea Bufnila, n-am facut nimic ptr. ca inca mai caut cocosul ala de rasa precum si dosarele spionilor morti ai DIE ! biggrin.gif

Acest topic a fost editat de March: 12 Apr 2006, 12:00 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 12 Apr 2006, 02:38 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Inteleg. E un ICAN aici, in mod evident. Multumesc March. Inima buna.
Ovidiu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carpatic
mesaj 12 Apr 2006, 05:03 PM
Mesaj #17


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 650
Inscris: 4 November 03
Forumist Nr.: 1.128



QUOTE
Stai cu ochii pe 2010

Eu stau pe 2006, 2009 si 2012. De ce ? Imi place mie de anii astia, asa cum tie iti place de 2010. Si in acelasi timp poate ca nu-mi place de anii astia, tot asa cum tie poate ca nu-ti place de 2010.
In Pericol ? Nu, nu exista pericol, exista eventual transformari. Nu neaparat in masonerie.
Pericol "real" ? Real, ireal, iluzoriu, imaginar, halucinant dar mai mult, imaginativ.

De cine esti procupat ? De Masonerie, de masoni, de istorie ?

Acest topic a fost editat de carpatic: 12 Apr 2006, 05:05 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 14 Apr 2006, 12:37 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Masoneria, ca şi societatea omenească însăşi, a fost, este şi va fi mereu în pericol. Schimbarea aduce prejudicii de identitate ignoranţilor, celor ştersi de timp si titulaturi imaginare.. Masonul poate fi privit ca un formator de caractere, primul ce trece prin filtrul moralităţii fiind chiar al său. Omul situat in afara cercului iniţiatic, profanul, se simte jignit, lăsat şansei sau hazardului, devenind participant, in mintea sa, la o "lupta" de idei inegală. Este in firea omului sa îşi pună întrebări, sa treacă prin sita raţiunii informaţiile pe care le culege din jurul său. Cum ne arată şi istoria, mereu se vor ridica glasuri care, sub diferite pretexte, vor încearca să-i atingă într-un fel gloria celui pe care nu-l înţelege, să-l coboare în derizoriu, să-l facă egalul oricui. În mediul autohton, cârtitorii, contestatorii, detractorii mizează pe plictiseala românească, pe starea de somnolenţă a spiritului, pe echivocul atitudinal al celor care sunt capabili să se alieze imediat cu cel care strigă, cu motiv sau fără. Şi chiar dacă nu câştigă războiul cu certitudinea, le rămâne satisfacţia ieftină că au avut curajul să spună ceva (orice) in contra curentului general, sperând să poată percuta atenţia în a-şi găsi aliaţi gălăgioşi care să-i susţină.. "ideile măreţe".
În capcana detractorilor cad adesea minţi luminate care nu se mulţumesc să se indigneze, ci pun mâna pe condei şi demontează punct cu punct afirmaţiile acestora, chiar dacă ruperea contextuală segmenteaza, ca atare, şi ideea afişată. Pentru aceştia nu importă.. Ceea ce pare o operaţie de igienizare intelectuală, se dovedeşte în final un deserviciu făcut certitudinii, care, ipso factum, trebuie lăsată să se opereze singură, cu convingerea că nimic din strălucirea ei nu poate fi atins de către săgeţile veninoase ale unor invidioşi. Căci, până la urmă, ceea ce-i "mână în luptă" pe detractori nu e decât pura invidie, motivată însă de ei prin nevoia de "adevăr". Cum însă adevărul e o condiţie omenească, el poate fi reformulat în funcţie de nevoile fiecărui opinant care pretinde a fi stăpânul lui (vezi adrese de internet gen dezvăluiri.ro). Cei care atacă certitudinile se compromit în ochii celorlalţi care-i judecă şi-i pedepsesc prin izolare, uitare, ignorare; a-i lua în seamă e ca şi cum i-ai considera demni de atenţie, ceea ce ei o iau drept o victorie personală de tipul "calomniei", a "persecuţiei".
Rareori, un detractor este o personalitate recunoscută, un spirit care înnobilează timpul său, o certitudine pe care urmaşii s-o recunoască şi s-o respecte.
Pace şi iubire! wink.gif

Ps - Ce mai face "il consigliere", preocupat cu non-liniaritatea unei societăţi post-comunisto-filogermane? biggrin.gif

Fr:.POTS

Acest topic a fost editat de Minerval: 14 Apr 2006, 12:37 PM


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 21 Apr 2006, 03:14 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Bunule Minerval, ma impresioneaza mesajul domniei tale. Inspirata si intrigatoare intrebare imi pui! Non-liniaritatea? OK. Fie. Non-liniaritatea are un aspect tragic intr-o lume ca cea romaneasca in care, asa cum spune sotia mea, Mihalea, atat de inspirat, Grupul Nominal este guvernator al limbii si comunicarii.

Sarbatori Fericite!

Ovidiu Bufnila
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 21 Apr 2006, 08:57 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Sărbători fericite şi dvs., să ne auzim cu bine!

Ps - Ştiu că poate părea agasant, însă mai daţi-mi odată nr. de mobil în privat. Se pare că cineva îmi şterge numerele din telefon sau eu le încurc..

Acest topic a fost editat de Minerval: 21 Apr 2006, 08:58 PM


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Apr 2006, 09:37 AM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



He-he-he ! Citit aici si va minunati sau maniati ! tongue.gif

Gheorghe Onisoru, pe vremea cind mai era inca sef la CNSAS, a vrut, din senin, sa fie mason. A batut la poarta Templului, cum se spune in limbajul discret al fratiei masonice. „Din curiozitate. Dar am renuntat”, se explica fostul trezorier al secretelor din dosarele Securitatii, parca mirat ca am aflat despre discreta lui incercare. Lumea masonica are alta versiune despre esecul admiterii lui Gheorghe Onisoru in loja „Europa Unita”.

O sursa careia ii pastram anonimatul ne-a declarat ca in spatele acestei initieri de urgenta, care urma sa sara etapele premergatoare, s-au aflat doua personaje cu functii cheie in masonerie: Ion Bazgan si Eugen Ovidiu Chirovici( cont...)


Si acum , atentie !! ION BAZGAN asta este parlamentarul despre care zilele trecute a iesit la iveala( dupa ce Onosoru a plecat de la CNSAS !) ca ar fi fost informator al Securitatii ! devil.gif Deci sa ne gandim putin.... hmm.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 22 Apr 2006, 10:20 AM
Mesaj #22


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



In ziua in care o sa cred ceea ce scrie Levant, o sa rog pe cineva sa-mi traga un glont in cap.


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 22 Apr 2006, 10:31 AM
Mesaj #23


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Îţi recomand unul dum-dum!
Efect garantat!
rofl.gif rofl.gif mwah1.gif


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Apr 2006, 10:31 AM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (wasp @ 22 Apr 2006, 12:20 PM)
In ziua in care o sa cred ceea ce scrie Levant, o sa rog pe cineva sa-mi traga un glont in cap.

Fa economie la gloante ! tongue.gif Citeste ce confirma chiar impricinatul !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 22 Apr 2006, 10:39 AM
Mesaj #25


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



QUOTE
Îţi recomand unul dum-dum!


Parca n-as vrea chiar sa ma imprastii..... rofl.gif

March, daca nu as fi la curent cu cine ii furnizeaza "marfa" lui Levent, as mai zice.... Permite-mi sa fiu extrem de sceptica referitor la integritatea semnatarului articolului.


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 22 Apr 2006, 11:01 AM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE
La urma urmei, Bazgan, presedintele Curtii Superioare de Justitie Masonica
http://www.prezentonline.ro/article_detail.php?idarticle=1431

Vai de capul vostru de inchipuiti, "mari preainalti foarte supremi ai Supremului Suprem" rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Apr 2006, 11:35 AM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mai , ocoliti subiectul ! Aici e punct ochit, punct lovit : Onisoru si Bazgan ! Un sopirlar ce s-a vrut mason si un mason ce se pare ca a fost "frate"-turnator la "loja rosie-sangerie" : Securitatea devil.gif Unde numele lui de "frate" era " Teodorescu" !!

si apropos, fostii "membrii ai "lojei" de mai sus sunt grupati acum in Loja "Kakie" !! devil.gif

Acest topic a fost editat de March: 22 Apr 2006, 11:36 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 22 Apr 2006, 12:40 PM
Mesaj #28


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



March, nimic nu este intamplator... De ce tocmai acum ? De ce tocmai in fituica lui Turturica ? De ce tocmai cu semnatar Levent ?

Si gio.... pana la Stefan Masu, ok ? Sau nu ai limite ale grobianismului ?


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 22 Apr 2006, 02:39 PM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Gio, afirmai la un moment dat că eşti jurist. Mai, acum ori eşti cel mai infantil dintre jurişti, şi îţi place să te complaci în stări puerile, sau ai făcut fals în declaraţii, ceea ce este mai credibil în situaţia de faţă. Oricum ar fi chestiunea, îţi doresc şi eu ţie Sărbători Pascale fericite şi numai bine.

Ps - Sărbători fericite tuturor membrilor forumului! thumb_yello.gif


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 22 Apr 2006, 02:39 PM
Mesaj #30


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



Sarbatori fericite, M. ! smile.gif


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 1 May 2006, 06:59 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



DIE? Oauuu, cred ca ma depaseste subiectul. Eu sunt o biata Meduza sau cine stie....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 1 May 2006, 07:01 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (Minerval @ 21 Apr 2006, 10:57 PM)
Sărbători fericite şi dvs., să ne auzim cu bine!

Ps - Ştiu că poate părea agasant, însă mai daţi-mi odată nr. de mobil în privat. Se pare că cineva îmi şterge numerele din telefon sau eu le încurc..

Numarul meu de celular e public:
0744797266

Ma poate suna oricine de pe planeta asta. Ma suna multa lume. Astept telefonul dumneavoastra cu placere.

Ovidiu Bufnila cu prietenie tuturor
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 1 May 2006, 07:03 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 1 May 2006, 09:01 PM)
Numarul meu de celular e public:
0744797266

Cine-i "agatat" de firul asta .... SRI , SIE, KGB ? unsure.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 1 May 2006, 07:10 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (March @ 1 May 2006, 09:03 PM)
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 1 May 2006, 09:01 PM)
Numarul meu de celular e public:
0744797266

Cine-i "agatat" de firul asta .... SRI , SIE, KGB ? unsure.gif

Ha, ha, ha! Mishto. Nu e agatat nimeni. E numai bufnilisticul asta ghidus si obraznic.

Cu prietenie,
un om oarecare
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZAMOLXE
mesaj 2 May 2006, 08:51 PM
Mesaj #35


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 313
Inscris: 7 March 06
Forumist Nr.: 7.960



QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 11 Apr 2006, 03:41 PM)
Incalcarea landmark-urilor fundamentale

... de cine, de ce?

...apreciez titlul... are o nota de umor... scotian !


--------------------
Mai bine sa mori in picioare decat sa traiesti in genunchi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 5 May 2024 - 05:23 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman