HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Viol La Petrosani, despre jandarmeria nationala
Inorog
mesaj 15 Dec 2004, 02:32 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



In noaptea zilei de 12 spre 13 decembrie 2004 Departamentul de Jandarmi Petrosani au primit un apel de urgenta. O fata de 14 ani a fost sechestrata si era in pericol iminent de a fi violata. Au fost trimisi doi jandarmi la fata locului, care pe motiv ca ora era inaintata, 4 noaptea si pe motiv ca nu au mandat nu au facut nimic pentru a impiedica actul samavolnic.
Fata a sfarsit prin a fi violata de barbatul de 40 si de ani, tatal prietenei victimei. La usa casei infractorului alaturi de jandarmi stateau neputinciosi tatal victimei si prietenul acesteia.

Acest topic a fost editat de Inorog: 15 Dec 2004, 02:33 PM


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 15 Dec 2004, 02:36 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Cum adica stateau neputinciosi??? De ce n-au intrat? Da, era violare de domicliu, dar salvau fata. Nu pot sa inteleg, sa stii ca in momentul respectiv copilul tau e violat si sa nu omori totul in cale ca sa-l salvezi?! huh.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 15 Dec 2004, 02:56 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



daca un politzai poate presupune in mod rezonabil ca o persoana se afla in pericol, din cite stiu, poate forta accessul fara sa fie vatamare de domiciliu.

cu alte cuvinte, jandarmii n-aveau chef.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 15 Dec 2004, 02:56 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Inorog
mesaj 15 Dec 2004, 03:37 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



Tatal fetei s-a invartit pe-acolo, l-a implorat pe "monstru" sa-i crute fata, ba chiar a primit si o lovitura de la acesta. Era clar ca se afla in dezavantaj fizic. Singurul lucru care-l mai putea face era sa puna mana pe o arma si sa-si faca singur dreptate. Asta e oare solutia in Romania ?

Este o discutie deschisa la care eu imi recunosc neputinta. Nu sunt in stare sa dau raspunsul. sad.gif


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xti
mesaj 15 Dec 2004, 04:40 PM
Mesaj #5


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 11 November 04
Din: TM
Forumist Nr.: 4.884



Nu credeti ca sunt destule de-astea la stirile de la ora 5 ?
Este o realitate cruda, stiu asta ... dar sunt atat de satul de astea ... politia nu face nimic cu tot tambalaul care se face la tv ... si asta e o realitate cruda ...
asta e viata in scumpa noastra RO de care ar trebui sa fim mandrii ... dupa ce ca sunt si atatea tampenii aici ... presa mai si accentueaza lucrul acesta ... in cautare de senzational, ne trezim cu o gramada de stiri de genul asta ...
Nu credeti ca aveti parte zi de zi de asa ceva? in fiecare zi se fura sau se violeaza sau se ... etc ...
Am mai auzit o stire de senzatie ... pe o femeie din satul "nu stiu care" a muscat-o porcul pentru ca era prea flamand ...
Sau: o batrana din satul cutare a fost violata de un barbat necunoscut ... unde este continuarea ? de ce nu se arata rezolvarea crimei? doar stirea si dup-aia totul este uitat.
"tatal l-a implorat pe monstru" ... in timp ce nenea era ocupat ... oricat de slab ar fi fost tatal ... tot incerca sa-si apere odrasla ... nu vi se pare prea tras de par? hai sa fim realisti ... ce tribunal il acuza daca il lovea sau daca incerca macar?
Poate ar trebui sa schimbati titlul ... cum sa-ti faci dreptate in ro ...
sper sa nu ma bateti tare ... da' sunt atat de satul de stirile astea ...


--------------------
Priveste oglinda in fiecare dimineatza si spune: "life sucks!" :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 15 Dec 2004, 07:42 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Si mie mi se pare penibil. Pai esti tata, iti vezi fiica violata si stai sa te rogi de ala ? Iei prima piatra si ii crapi capul, bagi cutitul in el. Oricum, nu iti lasi fata sa fie violata. Orice tribunal te va gasi nevinovat. In cel mai rau caz, iei inchisoare cu suspendare. Cum iti mai poti privi fiica in ochi dupa o asemenea purtare ?


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 15 Dec 2004, 07:56 PM
Mesaj #7


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



pai era flagrant... nu le trebuia mandat...
ce labari


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 15 Dec 2004, 10:44 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



haide ma, si taica-su;;k nu a facut nimic? Prea e ciudata treaba asta...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 16 Dec 2004, 09:08 AM
Mesaj #9


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



si daca era intepenit de frica?
zice ca si prietenul tipei era la fel de incintat de situatie... statea la usa si se milogea


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 16 Dec 2004, 09:26 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Frica atunci cand copilul tau trece prin asa ceva??? Nu vreau sa judec pe nimeni, dar eu as innebuni de furie daca un om drag mie ar fi in pericol. Oricum, trista intamplare. sad.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xti
mesaj 16 Dec 2004, 09:33 AM
Mesaj #11


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 11 November 04
Din: TM
Forumist Nr.: 4.884



QUOTE
si daca era intepenit de frica?
zice ca si prietenul tipei era la fel de incintat de situatie... statea la usa si se milogea


hai sa fim seriosi ... 2 barbati (cu backup inca 2)... oponentul cu pantalonii in vine ... vreti sa va scriu o stire la care sa va dea lacrimile ? oricine poate face asta ... nu stiu cat sunt zvonuri si cat realitate ... dar cred ca unele ziare platesc pentru povesti din astea ...
deja plang de mila ... pentru lipsa de imaginatie a reporterului ...


--------------------
Priveste oglinda in fiecare dimineatza si spune: "life sucks!" :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 16 Dec 2004, 09:41 AM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Toata chestia asta imi provoaca un singur sentiment: dezgust.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xti
mesaj 16 Dec 2004, 09:46 AM
Mesaj #13


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 11 November 04
Din: TM
Forumist Nr.: 4.884



QUOTE
Toata chestia asta imi provoaca un singur sentiment: dezgust.

pe mine ma face sa ma simt mandru ... sunt roman rofl.gif


--------------------
Priveste oglinda in fiecare dimineatza si spune: "life sucks!" :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 16 Dec 2004, 10:59 AM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



QUOTE
Nu credeti ca sunt destule de-astea la stirile de la ora 5 ?


xti, nu doream sa dau o stire gen "ora 5". Ceea ce m-a intrigat pe mine in aceasta stire a fost lipsa de ajutor pe care o dau institutiile romane omului de rand. Acei jandarmi sunt dupa parerea mea complici morali ai faptei. Ar trebui judecati, nu platiti in continuare din buzunarul contribuabilului.
A mai existat in acest caz si incercarea de pasare a problemei. jandarmii spuneau ca e de competenta politiei si politia, ca e de competenta jandarmilor.

QUOTE
haide ma, si taica-su;;k nu a facut nimic? Prea e ciudata treaba asta...

Blakut, tatal victimei e singurul care a facut ceva, cel putin a incercat sa faca ceva. E clar insa ca cu propriile forte fizice si fara ajutor nu putea sa faca mai mult. Intrebarea este, cat de departe trebuia sa mearga ? Ar fi trebuit sa ia un cutit ? Un topor ? Probabil ca eu asa as fi facut, dar este si corect ?


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 16 Dec 2004, 11:57 AM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



QUOTE

Probabil ca eu asa as fi facut, dar este si corect ?

eu zic ca da. e chiar de datoria fiecaruia, cind observa o infractiune, sa faca totul, in limita posibilitatilor sale, sa o impiedice.
deci daca ai un topor linga smile.gif
oricum daca arati agressivitate ridicata si dispozitia de a te folosi de un baltag, o sa-i dispara erectia la handralau destul de repede.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xti
mesaj 16 Dec 2004, 12:05 PM
Mesaj #16


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 11 November 04
Din: TM
Forumist Nr.: 4.884



QUOTE
xti, nu doream sa dau o stire gen "ora 5".

asa arata .. exact ca o stire de ora 5 ... si esti mirat de reactia jandarmilor? ce tata isi priveste odrasla violata? daca avea maini si era tata ... putea sa impiedice asta ... legal sau nu (daca era tata - din nou)

QUOTE
dead-cat> handralau

heeeei mi-ai adus aminte de cuvantul asta ... nu l-am mai folosit de mult smile.gif


--------------------
Priveste oglinda in fiecare dimineatza si spune: "life sucks!" :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 16 Dec 2004, 12:07 PM
Mesaj #17


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



QUOTE
Intrebarea este, cat de departe trebuia sa mearga ? Ar fi trebuit sa ia un cutit ? Un topor ? Probabil ca eu asa as fi facut, dar este si corect ?

Ce fel de intrebare este asta? Cand o fata este pe cale sa fie violata sau chiar omorata, noi stam sa cautam texte in lege sau sa asteptam pana obtinem mandat de la procuror sa intervenim?! ohmy.gif Doamne ... s-a intors lumea cu susul in jos...
Dar la victima nu se gandeste nimeni? Adica sa avem grija de agresor sa nu devina el victima, iar victima, care e sigur victima, sa o lasam sa moara....
Daca tu il iei pe ala de gat si ii intorci fata la spate, ce judecator crezi tu ca va fi atat de absurd incat sa te condamne pentru ca ai salvat victima?
Eu nu spun ca dupa ce victima e in siguranta, sa ucizi sau sa chinui agresorul, eu spun ca principalul scop, urgent, de necesitate, este sa salvezi victima.

Acum ca agresorul va deveni victima colaterala, a propriei actiuni initiate de el .. nu cred ca se va supara nimeni ... devil.gif


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 16 Dec 2004, 12:13 PM
Mesaj #18


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Nu va mai mirati atata, eu cunosc o persoana feminina care copil fiind, a fost trimisa la facultate cu o scrisoare de recomandare semnata de propria sa "mama", scrisoare care de fapt o vindea pe fata.
Bunicii au prins plicul si au citit-o.
Nimic sa nu va fie cu mirare !


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 16 Dec 2004, 12:29 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



QUOTE
Intrebarea este, cat de departe trebuia sa mearga ? Ar fi trebuit sa ia un cutit ? Un topor ? Probabil ca eu asa as fi facut, dar este si corect ?


Tu chiar intrebi serios ? ohmy.gif Omule, pistol, cutit, piatra... Orice.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xti
mesaj 16 Dec 2004, 12:40 PM
Mesaj #20


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 11 November 04
Din: TM
Forumist Nr.: 4.884



QUOTE
Barrie Trimis Pe 16 Dec 2004, 12:29 PM
Tu chiar intrebi serios ?  Omule, pistol, cutit, piatra... Orice.

Unii inca traiesc intr-o lume ideala ... in care fiecare ar trebui sa-si faca treaba si baietii rai sa fie pedepsiti de superman, omu'paianjen si alti eroi din astia ... probabil inca se mai crede in povestea cenusaresei rofl.gif


--------------------
Priveste oglinda in fiecare dimineatza si spune: "life sucks!" :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 16 Dec 2004, 01:31 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Nu stiu daca e cazul sa facem misto de situatie sau de parerea altora, pentru ca istoria asta este tragica!


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 16 Dec 2004, 02:07 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



QUOTE
Unii inca traiesc intr-o lume ideala ... in care fiecare ar trebui sa-si faca treaba si baietii rai sa fie pedepsiti de superman, omu'paianjen si alti eroi din astia ... probabil inca se mai crede in povestea cenusaresei


Da, m-am lamurit, esti foarte realist. Tu, daca ai vedea-o pe fi-ta violata de unul, l-ai ruga "nenea violatorul, va rog eu mul sa incetati. v-as bate, dar sunteti prea puternic." ? Asta ai face ? Daca da, imi pare rau de pe acum pentru copiii pe care poate ii vei avea vreodata.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 16 Dec 2004, 02:14 PM
Mesaj #23


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Daca ce spune in stirea aia e real, cind a vazut tac-su ca jandarmii nu intervin, trebuia sa-i ia capu' violatorului ala. Ma doare in c*r de ce zice legea. Punct. In situatii de alea orice poate fi folosit ca arma, si daca agresorul e un dulap de om. Si un pix sau stilou infipt in beregata poate face minuni. Si in completare fata de ce au spus altii, individul ala trebuia bagat in mormint. Iar jandarmii aia sint niste cirpe 50.gif . Pacat de fata aia si de tac-su care o sa o aiba pe constiinta toata viata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xti
mesaj 16 Dec 2004, 02:47 PM
Mesaj #24


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 11 November 04
Din: TM
Forumist Nr.: 4.884



QUOTE
Da, m-am lamurit, esti foarte realist. Tu, daca ai vedea-o pe fi-ta violata de unul, l-ai ruga "nenea violatorul, va rog eu mul sa incetati. v-as bate, dar sunteti prea puternic." ? Asta ai face ? Daca da, imi pare rau de pe acum pentru copiii pe care poate ii vei avea vreodata.

"Unii" era cuvantul cheie acolo wink.gif am incetat sa traiesc in lumea aia de f multi ani ...


--------------------
Priveste oglinda in fiecare dimineatza si spune: "life sucks!" :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
night_watch3r
mesaj 17 Dec 2004, 07:52 AM
Mesaj #25


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 26
Inscris: 29 October 04
Din: Suceava
Forumist Nr.: 4.777



cei care stateau in prag, nu stateau chiar degeaba, asteptau la rand(la cate aud, numic nu m-ar mai mira)
degeaba vorbiti, oricine isi poate pierde mintile si poate ajunge un nou violator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xti
mesaj 17 Dec 2004, 10:10 AM
Mesaj #26


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 11 November 04
Din: TM
Forumist Nr.: 4.884



QUOTE
oricine isi poate pierde mintile si poate ajunge un nou violator

sper ca nu crezi asta blink.gif


--------------------
Priveste oglinda in fiecare dimineatza si spune: "life sucks!" :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 17 Dec 2004, 01:14 PM
Mesaj #27


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



chiar asa e de meseriasa tipa aia? de ia mintile la toti masculii si ii face violatori..

ar putea face tac'su o gramada de bani cu ea, ar ajuta pe bietii nenorociti cu disfunctii erectile sa isi rezolve problema


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 20 Jan 2005, 11:20 PM
Mesaj #28


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Probabil ca fata ispasea niste pacate dintr-o viata anterioara....in felul asta d-zeu a facut dreptate.... tongue.gif

Daca tacsu se punea cu pietre pe ferestrele individului, era suficient.... le lua pe toate la rind nu ierta nici una....scapa fata de viol.....el lua cel mult o amenda....si pe urma trebuia sa fie atent sa nu dea ochi cu individul... da fata scapa....
Faptul e trist , politia..... poate daca le promitea ceva la aia doi interveneau....


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 4 May 2024 - 11:40 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman