HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> America In Intuneric
Mihai
mesaj 14 Aug 2003, 10:36 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Major blackouts
Power outages across northern America

Major power outages are reported in major U.S. and Canadian cities, including New York City, New Jersey, Toronto and Detroit.

In mai multe orase din SUA si Canada, printre care New York si Toronto au aparut defectiuni grave la furnizarea energiei electrice, motiv pentru care aceste orase sunt acum in intuneric.
Nu se stiu inca motivele.

Sursa: MSNBC - Breaking News.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 14 Aug 2003, 10:44 PM
Mesaj #2


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Ce contrast... la aceasta ora putine site-uri de stiri au publicat aceasta pana de curent in intreg New-York-ul; majoritatea expun stiri referitoare la capturarea unui lider-terorist de catre americani.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 14 Aug 2003, 11:07 PM
Mesaj #3


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Cauza acestui incident o reprezinta, se pare, o explozie la o centrala de langa Niagara.

Editat:

Bloomberg Says Outage a 'Natural Occurance'
VOA News
14 Aug 2003, 20:40 UTC

Michael Bloomberg

New York City Mayor Michael Bloomberg says Thursday's massive power outage was likely caused by a natural occurrence.

Mr. Bloomberg says he has heard reports that the outage hit the Niagara Mohawk power grid and then cascaded across the northeastern United States. He says it could be hours before power is restored and urged people to go to their houses and wait out the outage. He says there is no evidence of terrorist involvement.

Thousands of people are pouring into the streets of New York City, where traffic is gridlocked.

Witnesses say power also went out at New York's two major airports - John F. Kennedy and LaGuardia. A witness at JFK airport says authorities used emergency generators to restore some power.

Media reports say thousands of passengers are also stranded in New York City's subway system, which has lost all power. Hospitals are also without electricity.

Sursa: VOANews.com


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 14 Aug 2003, 11:07 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
GExGE
mesaj 14 Aug 2003, 11:42 PM
Mesaj #4


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 148
Inscris: 31 July 03
Din: Drobeta Turnu Severin
Forumist Nr.: 525



da .... si acum toate televiziunie (protv, antena 1 , prima, b1rv) importante romanesti transmit problema direct de la CNN sau alte televiziuni locale ...

si pana la urma ... ce este ... atac terorist sau pur si simplu o pana uriasa de curent ?

se aude ca ar fi un virus ... un nou terorist Hambali ... oricum .. sunt multe ipoteze ... multe zvonuri ....

voi ce parere avetzi ..


abia astept momentul cand vom afla adevarul ... dar oare ... il vom afla vreodata ?????


--------------------
GExGE Design - www.gexge.com
Sex Shop - (18+) - www.sexstuff.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vegas2002
mesaj 15 Aug 2003, 05:18 AM
Mesaj #5


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 776
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 241



Am vorbit cu Misti la telefon(ce-i drept m-a sunat Ea pe mine) si mi-a spus sa scriu in locul ei,ca sa va spun ca este ok,in casa,pe intuneric sad.gif .Bine ca nu a apucat sa iasa din casa ca sa mearga la cumparaturi,ca altfel cine stie pe unde raminea inchisa,metrou,etc......
Sa-mi fie rusine ca nu m-am gindit sa o sun si eu pe ea,dar efectiv nu am inteles gravitatea situatiei.Sigur am sa o sun maine!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 15 Aug 2003, 11:58 AM
Mesaj #6


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Avem curent!!!
Ne numaram printre putinii norocosi care au recapatat curent electric acum vreo 3 sferturi de ora. Manhattan-ul e inca 2/3 in intuneric, cat si alte parti din oras.
A fost o seara la lumina de lumanare, desi nu atat de romantica precum s-ar crede. Efectiv m-am simtit ca la tara sau pe vremuri inainte de a se fi "tras" curent. Incredibil ce mult din viata ne e legata de curent electric in ziua de azi.
Well, am supravietuit-o si pe-asta. wink.gif


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Figaro
mesaj 15 Aug 2003, 12:04 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



Macar tu esti obisnuita.


--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 15 Aug 2003, 12:28 PM
Mesaj #8


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



laugh.gif
De fapt, nu, nu sunt. In vremurile triste din Romania nu am avut niciodata curentul oprit asa cum nu am avut probleme nici cu gazele.

Ce vroiam sa va zic, quote din discursul la radio al serifului al mare:
"Tot ce putem face este sa rezolvam problema"

DUH! laugh.gif

Acest topic a fost editat de Mistinguett: 15 Aug 2003, 12:29 PM


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Figaro
mesaj 15 Aug 2003, 02:00 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



Treaba asta cu tehnologia tine de domeniul fantasticului. Am urmarit reportajele CNN. I se lua un interviu unui cetatean mai in varsta, care constituia un punct de atractie pentru trecatorii in deriva. Omul avea un radio cu tranzistori. Vechi, antic. Lumea il oprea pe strada si el dadea radioul mai tare pana se lamurea respectivul ce se petrece.

Faza e ca mosuletul isi amintea de pana de curent din '77. Pe atunci toti roiau pe strazi cu radiouri la ureche. Astazi avem calculatoare de care depindem, asa ca radiourile nu ne prea folosesc.


--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 15 Aug 2003, 04:16 PM
Mesaj #10


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Nici nu stii cata dreptate ai. Radioul care l-am avut a fost un walkman vechi si prafuit si am fost invidia vecinilor.

Celularul nu mi-a functionat, telefoanele cordless nici. Pana la urma am dibuit unde pusesem un telefon vechi, cu fir, si asa am putut sa vorbesc cu Vegas. Deci tot cu vechiturile mi-am facut treaba... Daca aveam si niste baterii D eram boieri. Asa, mi-am ars majoritatea lumanarilor parfumate smile.gif


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vegas2002
mesaj 15 Aug 2003, 05:00 PM
Mesaj #11


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 776
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 241



Tot este bine ca ti-ai ars luminarile stind in casa,si nu pe strada departe de casa wink.gif ,cum au patit-o altii.Sa speram ca NU se va mai intimpla!!! Oricum,ma bucur ca acum il aveti,(curentul electric) si AC si mai ales accesul la computer rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 20 Aug 2003, 11:27 PM
Mesaj #12


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Al-Qaida revendica scurtcircuitul de la New York

Brigazile Abu Fahes Al Masri ale retelei Al-Qaida si-au asumat responsabilitatea pentru pana de curent de saptamana trecuta din New York, potrivit Institutului pentru studii media din Orientul Mijlociu. Potrivit aceleiasi surse, operatiunea al-qaidanilor, numita sugestiv "Fulgerul iute pe pamantul tiranului acestei generatii", a inceput in urma cu cateva saptamani, cu doborarea unui avion militar in Kenya si cu atentatul kamikaze din Jakarta.
Comunicatul Brigazilor Abu Fahes, care au refuzat sa dezvaluie modalitatea prin care au intrerupt curentul in Marele Mar, sustine ca Bin Laden a ordonat lovirea treptata a economiei americane. Potrivit cotidianului britanic de limba araba "Al-Hayat", "operatiunile antiamericane si anticanadiene sunt un cadou oferit poporului irakian". "Americanii au trait o zi neagra pe care n-o vor uita niciodata, o zi de groaza si teama, de haos si confuzie, asa cum s-a intamplat in capitala califatului Bagdad".
Potrivit unor analisti independenti, citati de institutul amintit, pana de curent care a afectat Statele Unite si Canada va costa cele doua tari peste zece miliarde de dolari, "fata de cele sapte miliarde de dolari platiti de mujahedini pentru a sabota centralele electrice americane si canadiene".

Sursa: RealitateaRomaneasca.ro


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 21 Aug 2003, 12:03 AM
Mesaj #13


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Hm. Nu zic ca nu se poate (ca se poate), dar nu imi vine sa cred. Cred ca revendicarea lor e mai mult o tactica de intimidare.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 23 Aug 2003, 02:12 AM
Mesaj #14


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Am fost atenta la stiri si aici nu s-a auzit nimic de revendicarea asta. Ma intreb de ce. Ne tin pe noi "in intuneric"? laugh.gif E posibil sa fie ceva inventat de presa romaneasca?


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honey
mesaj 23 Aug 2003, 02:55 AM
Mesaj #15


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 97
Inscris: 11 August 03
Din: New York
Forumist Nr.: 579



Noi am avut curent aproape tot timpul. 5 minute s-a intrerupt odata. Am fost unii dintre putinii norocosi. Am auzit ca nu e atac terorist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 23 Aug 2003, 11:13 PM
Mesaj #16


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Claudia, unde stai tu? noi am fost fara curent mai bine de 12 ore.
Aseara iar au spus la stiri ca se pare ca a fost din cauza unui pom care a atins ceva fire la o intreprindere energetica in Ohio. Eu am glumit cand am spus ca or sa descopere ca s-a lovit o musca de un fir, dar se pare ca nu am fost departe de varianta lor.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 12:49 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman