HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Renuntatul La Fumat - Tigara Electronica, este intradevar atat de buna cat se spune?
adrian80
mesaj 2 Apr 2009, 02:32 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 3
Inscris: 26 November 08
Forumist Nr.: 12.414



Am avut ocazia sa probez o tigara electronica, ca aceasta, kit-ul de start. Primele beneficii pe care le-am observat este ca nu miros a tigari, nu mai am gustul ala in gura ca dupa o tigara obisnuita.

A reusit cineva sa se lase de fumat folosind tigara electronica? Pe site-ul respectiv sunt niste opinii, am aflat ca in hollywood este foarte la moda(in usa fumat nu este permis in spatii publice).

Astept alte opinii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 6 Apr 2009, 01:21 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Eu cred ca diespam.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 6 Apr 2009, 09:31 AM
Mesaj #3


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Sa te ajute sa te lasi de fumat? De ce te-ar ajuta? Ca doar cu ea in bot nu renunti nici la obicei, nici la nicotina.

Eu cred ca e bullshit si daca cineva s-a lasat de fumat cumparand asa ceva sigur nu e multumita produsului astiua devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 6 Apr 2009, 09:31 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Energie
mesaj 6 Apr 2009, 10:21 AM
Mesaj #4


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



Pai nu e cu nicotina, din cate stiu eu.
Ideea e tocmai sa pastrezi obiceiul, dar sa renunti la nicotina.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 6 Apr 2009, 01:06 PM
Mesaj #5


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Uite ce scriu ei:

Arata ca o tigara adevarata varful se aprinde, scoate fum. In realitate insa este un dispozitiv electronic: un mic cilindru garnisit in varf cu un LED, avand in interior o baterie si o capsula ce contine nicotina dizolvata in propilenglicol (lichidul care e vaporizat in cluburi pentru a crea acel fum artificial). De fiecare data cand tragi din tigara electronica, un senzor de presiune activeaza bateria, care alimenteaza o bobina electrica; acesta se incalzeste si, sub efectul caldurii, propilenglicolul se evapora, raspandindu-se in aer. La momentul actual tigara electronica este de departe cea mai buna metoda de a te lasa de fumat!

.... si de curand imi povestea Afro, parca, de o colega de-a ei care are tigara d-asta si are nicotina.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 6 Apr 2009, 01:30 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Practic fumezi o chestie scumpa, electronica si hidoasa. Mai bine te lasi, daca asta vrei, fara sa fumezi tigari din plastic.

Capsula aia cine stie ce efecte mai are.

Cred ca efectul ar fi urmatorul: arati atat de penibil fumand un bat cu un bec in varf, incat te lasi sa nu mai rada lumea de tine.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrian80
mesaj 6 Apr 2009, 03:24 PM
Mesaj #7


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 3
Inscris: 26 November 08
Forumist Nr.: 12.414



Practic inhalezi doar nicotina fara alte 4000 de toxine pe care le contine o tigara normala.

Ideea de tigara electronica a existat de 30 de ani, insa companiile te tigari au facut tot posibilul ca acest concept sa nu apara pe piata. Din motive evidente.

Daca exista cineva care a achizitonat si a folosit pe un timp mai indelungat tigari electronice, astept in continuare alte optinii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 6 Apr 2009, 04:23 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
Practic inhalezi doar nicotina fara alte 4000 de toxine pe care le contine o tigara normala.


Nicotina e aia care creeaza dependenta. SI nu stiu cum poti sa inhalezi 'doar' nicotina, avand in vedere ca mai mult de cateva miligrame de nicotina sunt fatale pentru om.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 10:36 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman