HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Word 2007 Template, probleme word
Erwin
mesaj 31 Oct 2008, 02:43 PM
Mesaj #1


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Am o problema şi nu ştiu soluţia: īn urma īnlocuirii unui PC vechi, pe cel nou s-a instalat un Office 2007. Documentele vechi īn format 97-2003 au fost făcute cu antet şi subsol folosind un template predefinit şi salvat īn normal.dot. Am īncercat să aplic acel template pentru noile documente făcute īn Word 2007 şi, deşi am urmat toţi paşii din help şi găsiţi īn tutoriale pe net, template-ul refuză să se aplice. Soluţia de moment a fost salvarea paginii cu antet şi deschiderea ei pentru editarea unui nou document, dar este deranjantă. Mai mult, datele din antet s-au schimbat şi clientul doreşte ca un document vechi deschis pentru editare să i se aplice automat noul template.

Ce e de făcut? unsure.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tikky
mesaj 31 Oct 2008, 02:54 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



Pentru versiunea de Word 2003 pe care o am pe calculator, mergeam in Tools-Options-Compatibility ca sa fac modificari legate de compatibilitatea cu versiunile mai vechi. Ai incercat in Word 2007 sa gasesti corespondentul lui Tools-Options-Compatibility ? Ar putea fi o solutie.


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 10:37 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman