HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Subtitrari Pentru Vcd Si Svcd, ..
Jee
mesaj 17 Jun 2004, 09:30 AM
Mesaj #1


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 75
Inscris: 17 August 03
Forumist Nr.: 620



Stie cineva daca se poate pune subtitrarea unui film pe un Vcd sau SVcd?
Cum nimik nu-i imposibil pe lumea asta (mai ales in informatica) cred ca acest lucru e posibil. Problema e ca n-am avut timp sa experimentez. Poate e unul dintrenoi care stie mai multe.
O alta intrebare ar fi cum se poate pune un film mai mare de 80 minute pe un cd, in aceleasi formate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FaiLuRe
mesaj 17 Jun 2004, 09:40 AM
Mesaj #2


NuRSeRy Team Member
*****

Grup: Membri
Mesaje: 573
Inscris: 2 February 04
Din: oscilez intre Zalau si Cluj-Napoca
Forumist Nr.: 2.062



Io n-am inteles o chestie: Tu vrei sa iti scrii pe cd un film cu subtitrare cu tot, si vrei sa stii daca dvd playerul o sa ia subtitrarea automat, chiar daca are de-a face cu un SVCD si nu cu un DVD, sau la altceva te referi?
La problema a doua, cred ca ai vrut sa zici daca se poate pune un film mai mare de 700 MB pe un cd de 700. Daca are doar cu pana la 4-5 MB in plus, atunci da, cu overburn. Eu am auzit ca se poate si mai mult , da n-am riscat. Mai bine cumperi un cd de 800MB.

Acum am si eu o intrebare care ma roade : Cum naiba au facut astia subtitrari la filmele trase in cinema.De obicei subtitrarea vine cu DVD-ul, dupa care lumea o ia si o traduce in toate limbile. Dar daca filmul abia s-a lansat, si exista doar varianta naspa din cinema, cum naiba fac subtitrarea?


--------------------
- The NuRSeRy Team -
... where ideas are born.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 08:55 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman