HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Hyper & Supermarketuri Locale
Mihai
mesaj 26 Sep 2006, 10:15 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



In cadrul acestui topic vor fi prezentate supermarketurile la nivel local, deschise in cel mult trei orase.

Hypermarket PIC Pitesti

user posted image

Click aici pentru o prezentare detaliata a tuturor hypermarketurilor si supermarketurilor din Romania.

Prezentare Hyperpic
QUOTE
Hyperic este singurul hipermarket cu capital integral romanesc, parte a grupului Pic, ce s-a infiintat in Pitesti, in anul 1991, avandu-i ca actionari pe fratii Ilie si Cornel Penescu. Obiectul de activitate al firmei il constituie operatiunile de productie, comert si distributie produse alimentare, transport marfa, constructii si servicii de taximetrie, editura.


Magazine HyperPic in Pitesti
QUOTE
Adresa: DN 65B, Km. 3 + 810 m (la intrarea pe autostrada Bucuresti-Pitesti - harta)
Telefon:  0248 208 200
Fax: 0248 208 202
Site: http://www.hyperpic.ro (in constructie); site-ul vechi: http://hyperpic.lx.ro/



Va invit in cadrul acestui topic sa discutam despre calitatea serviciilor oferite de HyperPic Pitesti, despre experiente bune si mai putin bune intalnite in aceste magazine. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 27 Sep 2006, 09:32 AM
Mesaj #2


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Supermarket Wolf

user posted image

Click aici pentru o prezentare detaliata a tuturor hypermarketurilor si supermarketurilor din Romania.

Prezentare Supermarket Wolf
QUOTE
Supermarket Wolf Bran a fost inaugurat in 23 August 2004, iar cel din Campulung-Muscel in 10 august 2006.
Magazinul din Bran se intinde pe o suprafata de 1500 mp. Spatiul include sala de vanzare, anexe precum si parcare. Supermarketul cuprinde toate sectiunile pe care le are un hipermarket. Clientii au acces la o gama larga de produse, pe rafturi fiind expuse de la produse foarte ieftine pana la marfuri rafinate, de lux. In Supermarket Wolf se comercializeaza foarte multe produse ale furnizorilor locali. Intr-un spatiu modern, amenajat la standardele marilor lanturi internationale de retail, unitatea pune in vanzare peste 7500 de produse de carmangerie, lactate, panificatie, diverse alimente conservate sau preambalate, sucuri, cosmetice, detergenti si cafea, bauturi racoritoare, articole de uz casnic, produse igienico-sanitare, mare parte din acestea fiind sub regim de auto-servire.

Aveti posibilitatea de a achizitiona platind cu card si bonuri de masa. Posesorii cardurilor de fidelitate vor putea beneicia de discounturi sau vor putea castiga premii diverse la atingerea unei anumite valori a cosului de cumparaturi. Supermarketul ofera livrare la domiciliu si o revista lunara cu produsele existente si oferte promotionale.


Magazine Wolf
QUOTE
Wolf Bran
CODE
Program: Luni-Vineri: 7:30-21:30; Sambata si Duminica: ?
Adresa: str. Branului nr.36 bis DN 73A, Bran, jud. Brasov
Telefon: 419473 419285 419576 414478
Web: http://www.supermarketwolf.ro/


Wolf Campulung-Muscel
CODE
Program: Luni-Vineri: 7:30-21:30; Sambata si Duminica: ?
Adresa: ?




Va invit in cadrul acestui topic sa discutam despre calitatea serviciilor oferite de Supermarketurile Wolf, despre experiente bune si mai putin bune intalnite in aceste magazine.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ummagumashine
mesaj 23 Jan 2008, 08:03 PM
Mesaj #3


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 3
Inscris: 23 January 08
Forumist Nr.: 11.168



Imi cer scuze ca scriu despre alt magazin in topicul tau, dar nu am putut deschide topic nou.

Vroiam sa va intreb daca ati auzit de supermarketurile Ethos.
http://www.ivet.ro/

Au 16 magazine, 12 in Bucuresti si 4 in tara. Nu au o imagine unitara, unele din ele mergand pe culorile de dupa rebranding (rosu, alb si portocali) , iar altele pe cele vechi galben si albastru.

Initial au fost niste magazine micute, acum se extind tot mai mult si deschid magazine tot mai mari.

In Bucuresti sunt pozitionate in cartiere, in Pitesti, Slatina, Mioveni si campu Lung central.

Daca ati auzit de ele, ce parere aveti? Preturi, produse, calitatea serviciilor etc?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 23 Jan 2008, 08:03 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Energie
mesaj 23 Jan 2008, 08:04 PM
Mesaj #4


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



Da, am cumparat de la ei si sunt ok. Nu exceleaza in nimic, dar nici nu lasa de dorit, sunt niste supermarketuri normale.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ummagumashine
mesaj 23 Jan 2008, 09:16 PM
Mesaj #5


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 3
Inscris: 23 January 08
Forumist Nr.: 11.168



QUOTE(Energie @ 23 Jan 2008, 08:04 PM) *
Da, am cumparat de la ei si sunt ok. Nu exceleaza in nimic, dar nici nu lasa de dorit, sunt niste supermarketuri normale.


Care credeti ca ar fi principalele lipsuri, cele legate de imagine si promovare sau cele de servicii, oferte, game de produse?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 24 Jan 2008, 11:26 AM
Mesaj #6


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Bine ai venit la Han, ummagumashine! han.gif
Sa inteleg ca esti reprezentant al magazinului si realizezi un mini-studiu de piata pe online, ceea ce este laudabil! thumb_yello.gif

Am auzit de Ethos, dar nu cred ca am fost vreodata intr-un magazin din retea. Dar am unul prin apropiere, ajung intr-o seara. wink.gif
Deocamdata, referitor la ce am gasit pe site: preturile sunt relativ ok pentru un supermarket, insa... ofertele nu sunt actualizate, ceea ce nu e tocmai bine. smile.gif Totodata, ca analiza a traficului pe site folositi statcounter si trafic. Pentru informatii detaliate, va recomand Google analytics.
Daca vrei, trimite-mi o prezentare detaliata a Ethos (dupa cum au celelalte supermarketuri), pentru a-l prezenta intr-un topic separat.


Later edit: stai ca acum am vazut ca site-ul se numeste Ivet. biggrin.gif Inteleg ca Ethos.ro e inregistrat de mult, dar de ce nu va luati ceva gen www.magazineleethos.ro ? unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ummagumashine
mesaj 24 Jan 2008, 09:36 PM
Mesaj #7


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 3
Inscris: 23 January 08
Forumist Nr.: 11.168



Multumesc si bine v-am gasit!

Da lucrez aici de putin timp...site-ul va fi oricum schimbat, vor fi facute studii cu agentii de specialitate etc., dar eram curioasa sa vad daca a auzit cineva de Ethos si cum este perceput, eu recunosc ca pana sa merg la ei nu auzisem nimic. Acum intentia este sa se puna la punct pentru ca totusi desi are vanzari destul de bune nu prea este cunoscut si nu are inca o pozitionare clara.

Asa sunt multe de facut, semnalizare interioara, promovare, site, pozitionare, stabilit un slogan, dar le vom lua pe rand.

Cat despre trafic si astea stiu, am lucrat la o firma de web, dar oricum multumesc de informatii wink.gif.

O sa-ti trimit si o prezentare, dar sa ma gandesc daca acum sau dupa ce schimb site-ul.


Oricum astept si parerea ta dupa o vizita in magazin...si sa-mi spui si in care ai mers, sunt destul de diferite intre ele.

Acest topic a fost editat de ummagumashine: 24 Jan 2008, 09:41 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 26 April 2024 - 06:50 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman